Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Retro Synthesis (PC)
OkładkaRetro Synthesis (PC)

Retro Synthesis PC

Pierwszoosobowa przygodówka, w której trafiamy od alternatywnej wersji 1999 roku. Wcielając się w policyjnego detektywa Harrisona Noelsa, przemierzamy mroczne zakamarki dystopijnego New Venice, prowadzimy rozmowy z postaciami neutralnymi i rozwiązujemy rozmaite zagadki.

Przygodowe | FPP | cyberpunk | detektywistyczne | dystopia | polskie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Retro Synthesis Premiera PC

anulowana

producent: Black Nest Games wydawca: PlayWay

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Retro Synthesis

Firewatch

The Occupation

Virginia

Retro Synthesis jest grą przygodową osadzoną w cyberpunkowym świecie. Produkcja została opracowana przez niezależne polskie studio Black Nest Games (założone przez osoby, które wcześniej pracowały nad takimi grami, jak Hard West, Ancient Space czy Wiedźmin 3: Dziki Gon), a jej wydaniem zajęła się firma PlayWay.

Fabuła

Akcję Retro Synthesis osadzono w alternatywnej, retrofuturystycznej wersji 1999 roku. Choć II wojna światowa nigdy się nie wydarzyła, ludzkość miała na głowie inne zmartwienia, gdyż XX wiek upłynął pod znakiem drastycznych zmian klimatu, które doprowadziły świat na skraj zagłady. Walcząca o przetrwanie cywilizacja wzniosła nowe miasta ulokowane na potężnych platformach utrzymujących je nad powierzchnią oceanów. Jedną z takich metropolii jest New Venice, której mieszkańcy żyją w cieniu opresyjnego „systemu”; na domiar złego podczas gdy najbogatsi rezydują na bezpiecznych, wysokich piętrach miasta, biedni są zmuszeni do życia tuż nad powierzchnią wody.

W trakcie zabawy wcielamy się w Harrisona Noelsa, czyli policyjnego detektywa, który po śmierci żony musi się pozbierać i wrócić do wykonywania swoich obowiązków. Bohater podejmuje się sprawy, której rozwiązanie wymaga odwiedzenia najmroczniejszych zakamarków New Venice.

Mechanika

W Retro Synthesis wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Przemierzając ponure lokacje, prowadzimy rozmowy z postaciami neutralnymi i rozwiązujemy zagadki. Dopełnieniem tego wszystkiego są widowiskowe sceny pościgowe. Warto odnotować, że w trakcie dialogów nie wybieramy kwestii wypowiadanych przez protagonistę, a jedynie decydujemy o tonie, w jakim będą utrzymane jego wypowiedzi. Poza tym w celu rozwikłania danej łamigłówki często musimy posłużyć się oryginalnymi zdobyczami techniki, jak choćby skanerem dźwięku pozwalającym odsłuchać konwersacje, jakie wcześniej były prowadzone w danym miejscu.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną gry Retro Synthesis jest ciekawa stylistyka oprawy graficznej, która łączy cechy mangi i amerykańskiego komiksu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Retro Synthesis: 16+