Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Devotion (PC)

Devotion PC

Pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami survival horroru. Akcja Devotion toczy się na Tajwanie w latach 80. XX wieku. Tytuł przedstawia opowieść inspirowaną dalekowschodnimi wierzeniami i folklorem.

Przygodowe | FPP | horror | survival | indie | surrealizm | lata 80.

PC Windows
Okładka Devotion (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

19lutego2019

19lutego2019

Steam

Devotion jest pierwszoosobową przygodówką w konwencji surrealistycznego horroru, z akcją osadzoną na Tajwanie w roku 1980. Gra czerpie inspiracje z wydarzeń historycznych, a także dalekowschodnich wierzeń (taoizmu oraz buddyzmu), folkloru i horroru. Za stworzenie tej produkcji odpowiada tajwańskie studio niezależne Red Candle Games, znane przede wszystkim z innej gry stawiającej na grozę – Detention z 2017 roku – która zdobyła nagrodę IndieCade Award.

Fabuła

Opowieść przedstawiona w Devotion rozgrywa się w starym, zapomnianym apartamentowcu, na którym zdaje się spoczywać mroczna klątwa. Gracz wciela się w człowieka powracającego do domu po latach i odkrywa historię rodziny, żyjącej w cieniu swoich wierzeń oraz przysiąg składanych tajemniczemu bytowi.

Mechanika

Devotion jest grą przygodową z elementami survival horroru. Obserwując akcję z perspektywy pierwszej osoby, staramy się przetrwać i rozwikłać zagadkę przeszłości budynku i mieszkającej w niej rodziny. Wykonanie zadania wymaga eksploracji, rozwiązywania zagadek logicznych oraz odnajdywania i odpowiedniego wykorzystywania przedmiotów. W grze nie znajdziemy natomiast walki.

Tryby gry

Devotion posiada wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza. W grze nie ma żadnego trybu wieloosobowego.

Kwestie techniczne

Devotion wyróżnia się atrakcyjną, trójwymiarową oprawą graficzną. Styl artystyczny tej produkcji cechuje wysoki poziom realizmu. Świat gry jest pełen detali, dobre wrażenie robi również system oświetlenia. Na szczególną uwagę zasługuje jednak nietypowy klimat, charakterystyczny dla Dalekiego Wschodu. Rozgrywce towarzyszy ścieżka dźwiękowa nagrana z wykorzystaniem tradycyjnych tajwańskich instrumentów. Wykonawcą motywu przewodniego jest zdobywca nagrody Golden Melody Award – grupa No Party for Cao Dong.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 60,99 PLN

Wymagania wiekowe Devotion

18+

Wymagania sprzętowe Devotion

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 3.4 GHz / AMD A8-7600 3.1 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 10 64-bit

Devotion - tajwański horror, Kubuś Puchatek i furia chińskich graczy
Devotion - tajwański horror, Kubuś Puchatek i furia chińskich graczy

wiadomość24 lutego 2019

Odnaleziony w grze Devotion żart z prezydenta Chin rozpętał wielką aferę, której skutkiem było zalanie serwisu Steam negatywnymi recenzjami oraz usunięcie produkcji z dystrybucji w Państwie Środka.