Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command & Conquer: Tiberian Sun Firestorm (PC)
OkładkaCommand & Conquer: Tiberian Sun Firestorm (PC)

Command & Conquer: Tiberian Sun Firestorm PC

Rozszerzenie do gry Command & Conquer: Tiberian Sun, za którego opracowaniem stoi zespół Westwood Studios.

To jest dodatek do gry Command & Conquer: Tiberian Sun.

Strategiczne | science fiction | RTS

Command & Conquer: Tiberian Sun Firestorm Premiera PC

7marca2000

pudełko PL

7marca2000

producent: Westwood Studios wydawca: Westwood Studios wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Twórcy gry Command & Conquer: Tiberian Sun ze studia Westwood pozostawili w fabule swojego hitu kilka niedokończonych wątków, dając fanom serii nadzieję rychłej kontynuacji. Na dodatek trzeba było czekać niespełna rok. W rozszerzeniu Firestorm nie tylko podjęto historię z bazowej gry i dodano nowe misje, ale też wprowadzono szereg zmian w rozgrywce, w tym czwartą frakcję – CABAL (Computer Assisted Biologically Augmented Lifeform).

Akcja dodatku ponownie przenosi graczy w nieodległą przyszłość około 2030 roku. Po śmierci Kane'a Bractwo Nod utraciło na znaczeniu i stopniowo zaczęło się rozpadać. Niedoszły przywódca tej organizacji – Anton Slavik ma jednak ambicję odbudować jej siłę. W tym celu wskrzesza stworzoną niegdyś przez bractwo niezwykle zaawansowaną technologicznie Sztuczną Inteligencję – CABAL. Ta jednak sprzymierza się z siłami GDI, które po stracie stacji kosmicznej Philadelphia z trudem starają się powstrzymywać rozprzestrzenianie Tyberium i mutantów. Po rozbudowie potężnej armii cyborgów CABAL niespodziewanie wypowiada wojnę obu frakcjom. GDI i Bractwo Nod muszą połączyć siły, by przeciwstawić się nowemu zagrożeniu.

W trybie zabawy dla pojedynczego gracza dodatek Firestorm wprowadza 18 nowych scenariuszy rozgrywanych na sporych rozmiarów mapach. Twórcy rozszerzenia zadbali o kilka dodatkowych typów jednostek, wśród których znalazły się m.in. samobieżne działa EMP, ruchome generatory maskujące, mechy Juggernaut a nawet mobilne fabryki wojenne.

Pod względem oprawy audio-wizualnej dodatek nie odbiega od poziomu wyznaczonego przez podstawową wersję gry C&C: Tiberian Sun. W odróżnieniu od rozszerzeń wzbogacających poprzednie odsłony serii Command & Conquer w Firestorm pojawiła się odpowiednia dawka filmowych znakomicie nakręconych przerywników, co korzystnie wpłynęło na jakość finalnego produktu. Dla miłośników zabawy w trybie wieloosobowym w dodatku przewidziano 10 nowych i mocno zróżnicowanych map.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 215 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Command & Conquer: Tiberian Sun Firestorm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Command & Conquer: Tiberian Sun Firestorm Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266MHz
  • 64MB RAM