Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command & Conquer: Tiberian Sun Firestorm (PC)

Command & Conquer: Tiberian Sun Firestorm PC

Rozszerzenie do gry Command & Conquer: Tiberian Sun, za którego opracowaniem stoi zespół Westwood Studios.

To jest dodatek do gry Command & Conquer: Tiberian Sun.

Strategiczne | science fiction | RTS | multiplayer

PC Windows
Okładka Command & Conquer: Tiberian Sun Firestorm (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7marca2000

7marca2000

pudełko PL

Twórcy gry Command & Conquer: Tiberian Sun ze studia Westwood pozostawili w fabule swojego hitu kilka niedokończonych wątków, dając fanom serii nadzieję rychłej kontynuacji. Na dodatek trzeba było czekać niespełna rok. W rozszerzeniu Firestorm nie tylko podjęto historię z bazowej gry i dodano nowe misje, ale też wprowadzono szereg zmian w rozgrywce, w tym czwartą frakcję – CABAL (Computer Assisted Biologically Augmented Lifeform).

Akcja dodatku ponownie przenosi graczy w nieodległą przyszłość około 2030 roku. Po śmierci Kane'a Bractwo Nod utraciło na znaczeniu i stopniowo zaczęło się rozpadać. Niedoszły przywódca tej organizacji – Anton Slavik ma jednak ambicję odbudować jej siłę. W tym celu wskrzesza stworzoną niegdyś przez bractwo niezwykle zaawansowaną technologicznie Sztuczną Inteligencję – CABAL. Ta jednak sprzymierza się z siłami GDI, które po stracie stacji kosmicznej Philadelphia z trudem starają się powstrzymywać rozprzestrzenianie Tyberium i mutantów. Po rozbudowie potężnej armii cyborgów CABAL niespodziewanie wypowiada wojnę obu frakcjom. GDI i Bractwo Nod muszą połączyć siły, by przeciwstawić się nowemu zagrożeniu.

W trybie zabawy dla pojedynczego gracza dodatek Firestorm wprowadza 18 nowych scenariuszy rozgrywanych na sporych rozmiarów mapach. Twórcy rozszerzenia zadbali o kilka dodatkowych typów jednostek, wśród których znalazły się m.in. samobieżne działa EMP, ruchome generatory maskujące, mechy Juggernaut a nawet mobilne fabryki wojenne.

Pod względem oprawy audio-wizualnej dodatek nie odbiega od poziomu wyznaczonego przez podstawową wersję gry C&C: Tiberian Sun. W odróżnieniu od rozszerzeń wzbogacających poprzednie odsłony serii Command & Conquer w Firestorm pojawiła się odpowiednia dawka filmowych znakomicie nakręconych przerywników, co korzystnie wpłynęło na jakość finalnego produktu. Dla miłośników zabawy w trybie wieloosobowym w dodatku przewidziano 10 nowych i mocno zróżnicowanych map.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 207 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Command & Conquer: Tiberian Sun Firestorm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Command & Conquer: Tiberian Sun Firestorm

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 266MHz, 64MB RAM

C&C: Tiberian Sun z dodatkiem Firestorm za darmo!
C&C: Tiberian Sun z dodatkiem Firestorm za darmo!

wiadomość13 lutego 2010

debiut Tyberyjskiego Zmierzchu, którego produkcję zlecono po raz kolejny ekipie EA Los Angeles, jest z punktu widzenia koncernu Electronic Arts świetną okazją do świętowania. Z tego też powodu, firma udostępniła wszystkim zainteresowanym zupełnie za darmo grę Command & Conquer: Tiberian Sun wraz z rozszerzeniem o tytule Firestorm.

Electronic Arts pyta nas o kształt Command & Conquer 4

wiadomość23 czerwca 2009

Serwis CNC Generals World dotarł do ankiety firmy Electronic Arts, w której podejmuje ona temat Command & Conquer 4. Pytania dotyczą przede wszystkim tego, co gracze chcieliby zobaczyć w nowej odsłonie popularnej strategii czasu rzeczywistego. Padają tu m.in. kwestie związane z dodatkową zawartością, poszczególnymi jednostkami i trybem sieciowym.

Nowa gra z cyklu Command & Conquer w drodze

wiadomość6 lutego 2008

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Command & Conquer. Już za niespełna dwa tygodnie ujawnione zostaną oficjalne informacje, które rzucą światło na przyszłość cyklu. Czy doczekamy się nowej odsłony Red Alert? A może będzie to pozycja rozwijająca wątki zaprezentowane w dwóch grach z serii Generals?

C&C Saga nie dla Europejczyków

wiadomość5 października 2007

Wczoraj informowaliśmy Was, że Electronic Arts zapowiedziało zestaw Command & Conquer Saga, składający się z 13 dotychczasowych gier z tej serii. Okazuje się jednak, że nie ukaże się on na Starym Kontynencie.

Electronic Arts zapowiada zestaw Command & Conquer Saga

wiadomość3 października 2007

Electronic Arts przygotowało nie lada gratkę dla miłośników gier z serii Command & Conquer. Będzie to kompilacja trzynastu produkcji ze wspomnianego cyklu, wśród których znajdziemy zarówno te starsze, które znalazły się w zestawie C&C: The First Decade, jaki i najnowszą odsłonę – C&C 3: Tiberium Wars.