Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPCXONE
Okładka Chinatown Detective Agency (Switch)
OkładkaChinatown Detective Agency (Switch)

Chinatown Detective Agency

Rozbudowana gra przygodowa, w której trafiamy do cyberpunkowej wersji Singapuru. W Chinatown Detective Agency prowadzimy rozmaite śledztwa, a także rozwijamy tytułową agencję detektywistyczną.

Przygodowe | cyberpunk | point-and-click | 2D | elementy strategiczne | crowdfunding | indie | side-scroll | Xbox Game Pass

Chinatown Detective Agency Premiera

7kwi2022

PC XONE Switch

Chinatown Detective Agency jest rozbudowaną grą przygodową typu point-and-click. Produkcja została opracowana przez niezależne studio General Interactive, a źródłem inspiracji dla jej twórców były nie tylko gry spod szyldu Carmen Sandiego, które cieszyły się dużą popularnością w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, lecz także film Łowca androidów, serial Czarne lustro oraz powieść Kod Leonarda da Vinci.

Fabuła

Chinatown Detective Agency zabiera nas w podróż do cyberpunkowej wersji Singapuru. W 2032 roku ludzkość stanęła na skraju moralnego oraz gospodarczego upadku i choć owa metropolia stanowiła dotychczas ostatni bastion porządku, stopniowo i do niej zaczyna przenikać globalny chaos. Główną bohaterką gry jest Amira Darma – niegdyś wschodząca gwiazda Interpolu, a obecnie początkująca prywatna detektyw, która w pogoni za rozwiązywaniem kryminalnych zagadek musi dbać o rozwój swojej firmy... i o siebie samą. Z czasem protagonistka wplątuje się w intrygę dużego kalibru, zagrażającą całemu Miastu Lwów. Od podejmowanych przez nas decyzji zależy więc nie tylko los Amiry, lecz również przyszłość Singapuru.

Mechanika

W Chinatown Detective Agency akcję obserwujemy z boku. Motorem gry są śledztwa, które prowadzą Amirę do różnorodnych lokacji. Wśród nich znajdziemy nie tylko liczne dzielnice Singapuru, pomiędzy którymi przemieszczamy się metrem, lecz również odległe miasta, jak Londyn, Osaka, Kuala Lumpur, Toronto, Rio de Janeiro, Dubaj czy choćby Seattle, gdzie podróżujemy samolotem. Co ciekawe, choć główny wątek fabularny można ukończyć, opierając się wyłącznie na informacjach pozyskanych na podstawie zebranego materiału dowodowego czy „wyciągniętych” od licznych rozmówców, doprowadzenie do końca wielu śledztw pobocznych wymaga od nas poszukiwania wskazówek w Internecie lub na przykład encyklopedii.

Na tym jednak nie kończą się obowiązki bohaterki. Amira musi bowiem pamiętać o tym, że wszystko to robi głównie dla pieniędzy. Gotówka jest jej potrzebna zarówno do opłacania rachunków i rozwoju jej agencji detektywistycznej (w miarę postępów nasza podopieczna może zatrudnić pracowników, których potrzeby z czasem zaczynają rosnąć), jak i do tak prozaicznych rzeczy, jak zakup jedzenia regenerującego jej nadwątlone siły czy biletów lotniczych. Dodatkowo nad naszymi poczynaniami ciąży nieustannie tykający zegar, a z uwagi na fakt, że Amira musi kiedyś odpoczywać, nie zawsze jesteśmy w stanie zrealizować wszystko, co sobie zaplanowaliśmy. Jeśli pokpimy sprawę, energia i skupienie protagonistki zacznie spadać, znacznie utrudniając bądź wręcz uniemożliwiając jej dalszą pracę.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Chinatown Detective Agency wykonano w technice pixel art. Jej cyberpunkową stylistykę tworzą nie tylko neony rozświetlające mroki Singapuru czy Osaki, lecz również rozmaite smaczki pokroju dronów latających wokół Wieży Galata w Stambule. Jej uzupełnieniem jest klimatyczny soundtrack, pod którym podpisał się Ricardo Juchem.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Chinatown Detective Agency: 12+

Chinatown Detective Agency Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
XONE
Switch