Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitchXONEPS4
Okładka Braveland Trilogy (Switch)
OkładkaBraveland Trilogy (Switch)

Braveland Trilogy

Zestaw składający się z trzech popularnych strategii turowych z elementami RPG. W produkcjach tworzących kompilację Braveland Trilogy przemierzamy barwne światy, realizujemy zadania dla ich mieszkańców oraz bierzemy udział w turowych potyczkach z przeciwnikami.

Strategiczne | fantasy | turowe | piraci | elementy RPG | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Braveland Trilogy Premiera

7mar2019

Switch

9kwi2020

PS4

10kwi2020

XONE

Gry podobne do Braveland Trilogy

Into the Breach

Armello

Warborn

Braveland Trilogy to kompilacja trzech ciepło przyjętych strategii turowych z elementami RPG, w której skład wchodzą następujące tytuły: Braveland, Braveland Wizard oraz Braveland Pirate. Za jej opracowanie odpowiada niezależne studio Tortuga Team – autorzy całego cyklu, czerpiącego garściami z dorobku takich marek, jak Heroes of Might and Magic czy choćby King's Bounty.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Braveland jest młody wojownik, który jako jedyny przeżył atak bandytów na jego rodzinną wioskę. Protagonista poprzysięga zemstę na zbrodniarzach i wyrusza w podróż, chcąc wymierzyć im sprawiedliwość. W Braveland Wizard z kolei gracz wciela się w pałającą żądzą przygód adeptkę Akademii Magii, której celem jest przemierzenie fantastycznej krainy i stawienie czoła czającym się w niej niebezpieczeństwom. Trylogię zamyka gra Braveland Pirate, której głównym bohaterem uczyniono Kapitana Jima; protagonista i jego załoga docierają do archipelagu Wolnych Wysp, gdzie zamierzają odnaleźć pradawny skarb.

Mechanika

W grach tworzących zestaw Braveland Trilogy akcję ukazano z lotu ptaka. W trakcie zabawy przemierzamy świat (wskazując na mapie lokacje, które chcemy odwiedzić), prowadzimy rozmowy z jego mieszkańcami i realizujemy dla nich zadania, a także stawiamy czoła adwersarzom.

Starcia o stosunkowo niewielkiej skali toczą się w trybie turowym, na arenach pokrytych siatką heksagonów; co ciekawe, dopiero w trzeciej odsłonie cyklu główny bohater bierze w nich czynny udział – w poprzednich protagoniści jedynie wspomagają swoich podkomendnych. W miarę postępów zdobywamy punkty doświadczenia i odblokowujemy nowe umiejętności, stopniowo rozwijając potencjał bojowy zarówno samego herosa, jak i poszczególnych jednostek.

Tryby gry

Filarem każdej z gier wchodzących w skład kompilacji Braveland Trilogy jest kampania fabularna. Zestaw wzbogacono jednak o oparty na zasadach PvP tryb multiplayer, w którym gracze mogą toczyć pojedynki na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa grafika gier spod szyldu Braveland Trilogy została utrzymana w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce oraz barwnej kolorystyce. Jej dopełnieniem jest wpadająca w ucho, folkowa muzyka.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Braveland Trilogy: Odpowiednia dla każdego wieku.

Switch
XONE
PS4