Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Blitzkrieg 2: Fall of the Reich (PC)
OkładkaBlitzkrieg 2: Fall of the Reich (PC)

Blitzkrieg 2: Upadek Rzeszy PC

Blitzkrieg 2: Fall of the Reich

Pierwsze rozszerzenie do wojennego RTS-a Blitzkrieg 2. Dodatek oferuje trzy wielkie kampanie: operację Bagration (wielka ofensywa radzieckiej armii, wyzwalająca Białoruś i otwierająca drogę na Niemcy), oblężenie świadkami Budapesztu, a także zdobywanie Kurland Fortress.

To jest dodatek do gry Blitzkrieg 2.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

Blitzkrieg 2: Upadek Rzeszy Premiera PC

1września2006

pudełko PL

15grudnia2006

producent: Nival wydawca: cdv Software Entertainment AG wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Blitzkrieg 2: Upadek Rzeszy

Blitzkrieg 2

Rush for Berlin

Sudden Strike: The Last Stand

Blitzkrieg 2: Fall of the Reich to pierwszy oficjalny dodatek do popularnej strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym Blitzkrieg 2. Tym razem programiści ze studia Nival Interactive nie starali się na sile ulepszać dobrego produktu, postąpili za to zgodnie z zasadą „dajmy więcej tego co się sprawdziło”.

W Fall of the Reich gracze mają okazję włączyć się do walk w końcowych momentach Drugiej Wojny Światowej, a konkretnie, w decydujących starciach na froncie wschodnim. Kierując olbrzymimi armiami możemy zdecydować o ostatecznej klęsce Trzeciej Rzeszy (dowodząc wojskami dawnego ZSRR), albo też odwrócić bieg zdarzeń i doprowadzić do odrodzenia potęgi hitlerowskich Niemiec (kierując poczynaniami jednostek Wehrmachtu). Twórcy gry dają nam szanse wzięcia udziału w trzech wielkich kampaniach mających największy wpływ na losy obu stron po koniec wojny. I tak uczestniczymy w operacji Bagration (wielka ofensywa radzieckiej armii, wyzwalająca Białoruś i otwierająca drogę na Niemcy), jesteśmy czynnymi świadkami oblężenia Budapesztu, a także próbujemy zdobyć (lub utrzymać) Kurland Fortress. Pierwsza kampania jest dostępna tylko dla sił ZSRR, pozostałe dla obu stron konfliktu.

Mamy również do czynienia z pewnymi próbami uaktualnienia wydarzeń poprzez dodanie kilku elementów. Najważniejszym jest pojawienie się nowych broni, używanych już w tamtym okresie. Mam tu na myśli przede wszystkim niemiecki SAU „Marder III” oraz czołg T-44 po stronie radzieckiej. Miłym akcentem jest również możliwość zdobycia nowych odznaczeń: The Kurland Cuffband (za walki pod fortecą) i Medal for the capture of Budapest (za zdobycie Budapesztu).

Ogółem autorzy oddają do naszej dyspozycji szesnaście nowych misji, z czego osiem jest dokładnym odzwierciedleniem prawdziwych starć tamtych kampanii. A wszystko to rozgrywa się na dziesięciu nowych mapach: sześciu dla trybu single player i czterech do zabawy wieloosobowej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

Blitzkrieg 2: Upadek Rzeszy cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Blitzkrieg 2: Upadek Rzeszy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Blitzkrieg 2: Upadek Rzeszy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512MB RAM
  • 128MB akcelerator 3D (GeForce 3 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD