Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ballerium (PC)

Ballerium PC

Rozbudowana strategia czasu rzeczywistego z elementami role-playing, przeznaczona do rozgrywki setek, a nawet tysięcy graczy w sieci Internet.

Strategiczne | RTS | MMO

PC Windows
Okładka Ballerium (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14grudnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ballerium to rozbudowana strategia czasu rzeczywistego z elementami role-playing, przeznaczona do rozgrywki w trybie massively multiplayer online. Jako że jest to tytuł dedykowany symultanicznej grze setek, a nawet tysięcy graczy, znaczenie słowa RTS oraz takie aspekty rozgrywki jak: budowa państwa, formowanie armii, szukanie i pozyskiwanie surowców oraz rozwój posiadanego bohatera (avatara) czy zbieranie magicznych przedmiotów podnoszących jego umiejętności; nabierają tu nowego wymiaru. Gracze mogą łączyć się w klany, gildie czy też lokalne rządy i rozwijać swoje organizacje, współdziałać ze sobą, wspólnie budować miasta, uczestniczyć w wielkich bitwach, itd.

W świecie gry występuje siedem inteligentnych ras (oraz ósma, mistyczna, której przedstawicieli nikt nie widział od setek lat), a także spora liczba krwiożerczych bestii i potworów. Możemy dowodzić dziesiątkami różnych jednostek bojowych, przy czym istnieje możliwość dowolnego konfigurowania i budowania własnej armii, mieszania oddziałów rdzennie należących do różnych nacji i wyposażania wojsk w machiny bojowe. Ciekawostką jest to, iż w chwili, gdy gracz fizycznie nie gra na serwerze gry, jego bohater i wojska nie znikają, a kontrolę nad nimi przejmuje komputerowe A.I., któremu można wcześniej zaprogramować odpowiednie reakcje (system skryptów). Naturalnie Ci, którzy nie ufają sztucznej inteligencji mogą przemieścić swoje siły do miejsca (sanktuarium), gdzie nie mogą zostać uszkodzone.

 • W grze zastosowano technologię o nazwie „Opium”, która pozwala na komfortową rozgrywkę tysiącom graczy równocześnie oraz odpowiada za szczegółowe przedstawianie rozgrywających się wydarzeń (grafika przypominająca nieco tą znaną z Warcraft III: Reign of Chaos).
 • Kluczem do powodzenia i sukcesu może być zarówno toczenie zwycięskich bitew jak i zawieranie porozumień i aliansów czy też wymiana handlowa i uzyskiwane z tego tytułu zyski.
 • System questów, w tym takie zadania jak: „Zabij określonego wroga”, „Zwerbuj żołnierza o określonych umiejętnościach”.
 • Jednostki zyskują stopniowo doświadczenie w walce.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Ballerium

Wymagania wiekowe Ballerium

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ballerium

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 1 GHz
 • 256 MB RAM
 • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
 • 600 MB HDD
 • Windows 98/Me/XP
 • łącze internetowe
Świat Ballerium znowu otwarty dla mas
Świat Ballerium znowu otwarty dla mas

wiadomość31 marca 2006

Jak zapewne wielu fanów gier MMO pamięta, ambitny projekt ekipy Majorem, czyli sieciowy RTS Ballerium, w ostatnim okresie przeszedł wiele perturbacji. Najbardziej spektakularna z nich dotyczyła wycofania się wydawcy – firmy Interplay, która stanęła w obliczu kolosalnych problemów finansowych. Wygląda jednak na to, że sytuacja gry powoli wraca do normy.

Ballerium dostępne za darmo, praktycznie od fanów dla fanów
Ballerium dostępne za darmo, praktycznie od fanów dla fanów

wiadomość22 listopada 2005

Duże rzesze wiernych fanów ciągle robią swoje, dzięki czemu Ballerium - projekt firmy Majorem, którego wydanie wieki temu zapowiadała korporacja Interplay, aż do czasu, gdy na jaw wyszły jej kolosalne problemy finansowe - wciąż jakimś cudem utrzymuje się na powierzchni. Ostatnio, rozpoczęła się nawet trzydziesta runda beta-testów gry.

Nowy nabór beta-testerów do Ballerium
Nowy nabór beta-testerów do Ballerium

wiadomość13 października 2005

Firma Majorem ogłosiła wczoraj, że znalazła tysiąc wolnych miejsc dla kolejnych beta-testerów, którzy chcieliby spróbować swoich sił w grze Ballerium. Wszyscy chętni powinni udać się pod ten adres i wypełnić zgłoszenie. Wnioski rozpatrywane są najpóźniej w 48 godzin. Kolejna faza beta-testów rozpocznie się pod koniec października.

Prace nad Ballerium wznowione

wiadomość1 sierpnia 2005

O grze Ballerium – przygotowywanej przez firmę Majorem – wspominamy ostatnio jedynie w kontekście nieustannego wstrzymywania prac lub ich wznawiania. Stosunkowo niedawno bo w połowie czerwca bieżącego roku, pisaliśmy o problemach finansowych producentów programu, którym nie pomógł dotychczasowy wydawca Ballerium – koncern Interplay.

Prace nad Ballerium znów zawieszone

wiadomość15 czerwca 2005

Nie ma szczęścia firma Majorem, która po raz kolejny ogłosiła wstrzymanie prac nad projektem o nazwie Ballerium. Nie pomogły próby ratowania gry przez koncern Interplay, który w ostatecznym rozrachunku nie potrafił zapewnić producentom należytego wsparcia. Autorzy programu postanowili więc znów przeczekać fatalny okres i poszukują nowego wydawcy.