Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Art of Murder: FBI Confidential (PC)

Art of Murder: Sztuka Zbrodni PC

Art of Murder: FBI Confidential

Art of Murder: FBI Confidential to klasyczna gra przygodowa typu point & click stworzona przez rzeszowski oddział firmy City Interactive. W skład zespołu wchodzą twórcy uznanych gier Schizm i Schizm II: Kameleon.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | polskie

PC Windows
Okładka Art of Murder: FBI Confidential (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1grudnia2007

1grudnia2007

pudełko PL

Art of Murder: FBI Confidential to klasyczna gra przygodowa typu point & click stworzona przez rzeszowski oddział firmy City Interactive. W skład zespołu wchodzą twórcy uznanych gier Schizm i Schizm II: Kameleon.

Wcielamy się w świeżo upieczoną, ambitną agentkę FBI – Nicole Bonnet. Podczas pierwszej misji Nicole w terenie, zostaje zamordowany inny agent, James Scott. Nasza bohaterka zostaje przydzielona do pracy z partnerem zamordowanego. Intryga ma związek z rytualnymi morderstwami inspirowanymi obrzędami starożytnej cywilizacji Inków. Kolejno giną dobrze sytuowani bogaci ludzie – większość ofiar zostaje pozbawiona serca za pomocą tajemniczego narzędzia skradzionego z Muzeum Sztuki Prekolumbijskiej. Pierwsze podejrzenie pada na lokalną mafię, ale to dopiero początek zawiłej fabuły. Akcja rozpoczyna się w Nowym Jorku, a w trakcie naszej przygody odwiedzimy peruwiańskie miasto Cusco oraz amazońską dżunglę.

Podczas gry spotkamy prawie 20 postaci, odwiedzimy kilkanaście głównych lokacji, na które składa się ok. 200 plansz. Twórcy nie zdecydowali się ubarwić swojego dzieła elementami zręcznościowymi, aczkolwiek znajduje się w nim kilka momentów, w których Nicole może zginąć. Jednak w wypadku porażki gra automatycznie wraca do początku niebezpiecznej sytuacji, bez konieczności wczytywania ostatniego zapisu. Dla początkujących detektywów zaimplementowano ciekawy system podpowiedzi. W Art of Murder: FBI Confidential dostępna jest lupa wskazująca istotne miejsca bądź przedmioty, dodatkowo Nicole głośno myśląc podpowie nam rozwiązanie trudniejszych problemów, gdy będziemy kilkukrotnie klikać w sprawiające problem miejsce.

W kwestii wyświetlania grafiki zastosowano rozwiązanie znane z wielu innych gier przygodowych – trójwymiarowe postacie poruszają się po dwuwymiarowych, starannie przygotowanych tłach. Dzięki temu tytuł ten ma stosunkowo niskie wymagania sprzętowe i bezproblemowo współdziała także z laptopami. Ważniejsze wydarzenia ilustrują prerenderowane przerywniki filmowe, a nasze poczynania ilustruje klimatyczna muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 558 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Art of Murder: Sztuka Zbrodni

Klasyfikacja PEGI Art of Murder: Sztuka Zbrodni

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Art of Murder: Sztuka Zbrodni

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 1 GB RAM
  • Windows 98/Me/2000/XP
Art of Murder: Sztuka Zbrodni - recenzja gry
Art of Murder: Sztuka Zbrodni - recenzja gry

Recenzja 4 grudnia 2007, 14:22

A przedstawiają w nim w zasadzie całkiem prawdopodobną historię serii zabójstw, może troszkę niecodziennych, bo dokonywanych w rytualnym obrządku starożytnych Inków, ale w końcu nie takie rzeczy mogą zwykłego obywatela spotkać w Ameryce. Sprawę owych zbrodni bada, rzecz jasna, FBI – a konkretnie świeżo upieczona agentka Nicole Bonnet, która niefortunnie rozpoczyna pracę śledczego od stania się świadkiem śmierci starszego kolegi. W spadku po nim otrzymuje jego partnera, przeciekawą postać, której najbardziej charakterystyczną cechą jest umiejętność przemknięcia przez całą grę niemal niezauważonym, będąc w niej równocześnie jak najbardziej obecnym. Nicole gromadzi materiał dowodowy, odwiedzając muzeum, bibliotekę, miejsca zbrodni, melinę gangsterów i prowadząc badania w laboratorium FBI, by wreszcie mieć pewność, że wszystkie ofiary wiąże legendarny skarb Tupac Amaru, po odkrycie którego wybrały się one w czasach studenckich, czyli – bagatela - 20 lat temu. Eskapada oficjalnie zakończyła się katastrofą (trzy ofiary śmiertelne), zaś nieoficjalnie paru osobom udało się na niej ukręcić niezły interes. Nicole wyrusza tropem owej ekspedycji - nie dość, że bez zgody przełożonego, to jeszcze na miejscu pakuje się w tarapaty, ale... dokonuje także pewnego istotnego odkrycia... Nie zmienia to jednak faktu, że nadal nie wiemy, kto stoi za serią morderstw, choć coraz bardziej upewniamy się, że to ktoś, kogo nazwisko raczej już znamy, znajduje się ono bowiem na liście dawnych uczestników wyprawy.