Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Arsenal of Democracy: A Hearts of Iron Game (PC)

Arsenal of Democracy: A Hearts of Iron Game PC

Arsenal of Democracy: A Hearts of Iron Game jest rozbudowaną strategią wojenną, stworzoną przez deweloperów ze studia BL-Logic.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Arsenal of Democracy: A Hearts of Iron Game (PC)

producent: BL-Logic

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23lutego2010

Arsenal of Democracy to rozbudowana strategia wojenna, dzięki której możemy przejąć kontrolę nad wybranym przez siebie państwem z okresu II wojny światowej. Całość pod wieloma względami nawiązuje do drugiej części serii Hearts of Iron, a za produkcję omawianej gry odpowiadają między innymi autorzy najlepszych nieoficjalnych modyfikacji do słynnego dzieła Paradox Interactive.

W trakcie zabawy zajmujemy się przede wszystkim prowadzeniem zakrojonych na szeroką skalę działań wojennych, choć równolegle musimy mieć też na uwadze wiele innych czynników i to o charakterze globalnym. Mowa tu między innymi o skomplikowanych zależnościach ekonomicznych, społecznych, gospodarczych czy politycznych. Niewątpliwą zaletą gry jest pełna swoboda przy wyborze państwa. Może to być zarówno mało znacząca nacja, która siłą rzeczy nie zdziała zbyt wiele, jak i potężne mocarstwo z realnymi szansami na przyczynienie się do zmiany biegu historii.

Właściwe zmagania toczymy na ogromnej planszy podzielonej na kilkaset pól i symbolizującej powierzchnię całego globu. Kolejne ruchy wykonujemy w systemie turowym, mając dużo czasu na podjęcie słusznych decyzji. Lista rozkazów możliwych do wydawania oddziałom jest bardzo pokaźna, a ponadto producent zadbał o duży realizm w ustalaniu wyników poszczególnych starć w oparciu o liczebność oraz zdolności bojowe jednostek. Jeśli zaś chodzi o decyzje nie związane bezpośrednio z akcjami wojskowymi, możemy między innymi wpływać na handel, gospodarkę państwa, opracowywać najbardziej potrzebne w danym momencie technologie czy prowadzić zaawansowane działania o charakterze szpiegowskim.

W zależności od własnych upodobań do zabawy możemy przystępować w pojedynkę lub z udziałem innych graczy. Na uwagę zasługują w tym przypadku bardzo zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji. Sterowane przez komputer nacje mogą w rezultacie agresywnie reagować na nasze poczynania, próbować nas zmylić czy zawiązywać ze sobą sojusze. Przewidziano tu naturalnie możliwość utrzymywania stosunków dyplomatycznych z bliższymi i dalszymi sąsiadami.

Oprawa wizualna Arsenal of Democracy pod wieloma względami przypomina to do czego przyzwyczaiły nas dzieła firmy Paradox Interactive. Warto jednak dodać, że autorzy położyli duży nacisk na zapewnienie przejrzystości przekazu najważniejszych informacji. Gra pozwala ponadto na poczynienie licznych zmian w swojej strukturze w oparciu o wbudowane narzędzia edycyjne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Gry podobne do Arsenal of Democracy: A Hearts of Iron Game

Wymagania wiekowe Arsenal of Democracy: A Hearts of Iron Game

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Arsenal of Democracy: A Hearts of Iron Game

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, karta grafiki 4 MB, 128 MB RAM, 600 MB HDD, Windows 98SE/2000/XP

Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II
Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II

wiadomość15 września 2010

Szwedzi z Paradox Interactive od pewnego czasu mają w zwyczaju nagradzać najlepsze zespoły moderskie oferując im szanse opracowania komercyjnych produkcji. Do grupy takich projektów już wkrótce dołączą korzystające z silnika Hearts of Iron II gry Iron Cross oraz Darkest Hour.

Wieści ze świata (Alan Wake, Tomb Raider, DarkFall Online) 8/02/10
Wieści ze świata (Alan Wake, Tomb Raider, DarkFall Online) 8/02/10

wiadomość8 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowe aktualizacje DirectX, Facebokoowy Madden NFL, Osiągnięcia w Alan Wake i inne. Zapraszamy do lektury.