Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS2GCN
Okładka Army Men: RTS (PC)
OkładkaArmy Men: RTS (PC)

Army Men: RTS

Strategia czasu rzeczywistego z serii Army Men, w której przejmujemy dowodzenie nad armią plastikowych, zabawkowych żołnierzyków. W tej produkcji mamy za zadanie rozprawić się ze zdrajcą naszej frakcji.

Strategiczne | RTS

Army Men: RTS Premiera

27mar2002

PS2

28maj2002

PC

2lis2004

GCN

Army Men: RTS, jak sam tytuł zresztą wskazuje, jest próbą przeniesienia uniwersum Army Men na płaszczyznę strategii czasu rzeczywistego. Gra początkowo ukazała się wyłącznie na PC i konsolę PS2. Dopiero w 2004 roku zdecydowano się na przygotowanie konwersji na GameCube’a. Opisywana strategia zadowoli wyłącznie pojedynczego gracza, nie zawarto w niej bowiem żadnych trybów multiplayer.

Przedstawiana produkcja obdarzona została pełnoprawną fabułą. Element ten nie odgrywa istotnej roli, niemniej jednak warto zaznaczyć jego obecność. Tym razem Sarge i podlegli mu żołnierze wyruszają na poszukiwania zbuntowanego pułkownika Blintza, którego za wszelką cenę będą musieli powstrzymać. Gracz do pokonania ma piętnaście rozbudowanych misji. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku innych części tej serii, kolejne etapy rozgrywane są między innymi w ogrodzie czy poszczególnych pomieszczeniach domu (jak chociażby pokoju gościnnym). Dzieje się tak dlatego, iż dowodzimy miniaturowymi plastikowymi żołnierzami, co jest zresztą znakiem rozpoznawczym całej serii Army Men.

Podobnie jak ma to miejsce w klasycznych RTS-ach, gracz musi nie tylko dowodzić armią, ale i zajmować się innymi sprawami. Trzeba przede wszystkim stawiać nowe budowle, jak chociażby baraki. Najważniejszą rolę odgrywa jednak pozyskiwanie plastiku, gdyż jest on potrzebny do produkcji wszystkich jednostek. Zlecane przez dowództwo zadania wymagają między innymi ochraniania określonych budynków czy zajmowania baz wroga. Oprawa wizualna gry wypada dość dobrze. Walki toczone są w pełni trójwymiarowym otoczeniu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 399 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Army Men: RTS: 12+

Army Men: RTS Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 350MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
GCN