Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Age of Pirates: Caribbean Tales (PC)
OkładkaAge of Pirates: Caribbean Tales (PC)

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów PC

Age of Pirates: Caribbean Tales

Age of Pirates to kolejna gra marynistyczna firmy Akella, która <i>de facto</i> jest rozbudowaną i przygotowywaną z myślą o rynku międzynarodowym wersją Sea Dogs III. Akcja programu rozgrywa się w basenie Morza Karaibskiego, w burzliwym XVII wieku.

Akcji | TPP | piraci

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów Premiera PC

9grudnia2005

pudełko PL

11sierpnia2006

producent: Akella wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Age of Pirates: Opowieści z Karaibów

Piraci z Karaibów

Sea Dogs: Piraci

Sid Meier's Pirates! (2004)

Age of Pirates to kolejna gra marynistyczna firmy Akella, która de facto jest rozbudowaną i przygotowywaną z myślą o rynku międzynarodowym wersją Sea Dogs III (gra Pirates of the Caribbean była nieformalnie drugą częścią Sea Dogs). Akcja programu rozgrywa się w basenie Morza Karaibskiego, w burzliwym XVII wieku. Będąc panem i władcą niewielkiej łajby, gracz stanie przed szansą zdobycia lepszych statków i wpisania się do kronik historycznych jako nieustraszony korsarz, łupiący wszystko co tylko stanie mu na drodze.

Na przyszłych piratów czeka szesnaście skolonizowanych wysp (m.in. Jamajka, Puerto Rico, Tortuga, Dominika, Curacao, Barbados) oraz bogata linia brzegowa Ameryki Środkowej, gdzie utworzono większe lub mniejsze miasta portowe. Gracz może nie tylko je napadać ale również handlować w nich deficytowymi towarami, powiększając przy tym swój stan gotówki. Age of Pirates zawiera ponadto rzadko spotykany w tego typu produkcjach „czarny rynek”, koncentrujący się wokół handlu niewolnikami ze schwytanych statków. Gra zawiera również silny wątek polityczny. Korsarze mogą działać bowiem zarówno w interesie państw, którym służą jak i plądrować na własną rękę. W Age of Pirates nie zobaczymy żadnych gotowych przystani pirackich, ale gracz będzie mógł takowe stworzyć, jeśli po zwycięskiej bitwie umieści na stanowisku gubernatora swojego oficera.

Age of Pirates posiada całkowicie nieliniowy charakter rozgrywki. Według autorów niemożliwe jest powtórzenie tych samych działań w dwóch kolejnych grach, co jednocześnie jest największą zaletą programu. Kolejnym plusem jest rozbudowany tryb multiplayer, który pozwala na zabawę nawet szesnastu osobom naraz w czterech wariantach: Free for All, Naval Battle, Sink the Convoy oraz Capture the Fort. Akella postarała się aby gracz w pełni identyfikował się ze swoim bohaterem, dlatego przed rozgrywką w sieci może dowolnie zmienić jego wygląd.

Gra korzysta z silnika Storm 2.5, który jest zaawansowaną wersją engine’u użytego w poprzednich produkcjach o charakterze marynistycznym firmy Akella.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 DVD / 3 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 1372 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Age of Pirates: Opowieści z Karaibów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1GB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP