Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4
Okładka A-Train Express (PS4)

A-Train Express PS4

Kolejna odsłona serii A-Train od japońskiego studia ARTDINK, tym razem przeznaczona na PlayStation 4.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | transport | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka A-Train Express (PS4)

producent: ARTDINK

wydawca: Degica

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS4:

7czerwca2019

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A-Train Express to kolejna odsłona serii A-Train, tym razem przeznaczona na platformę PS4. Gra została stworzona przez japońskie studio ARTDINK, znane głównie z tego cyklu. Firma wyprodukowała jednak kilka innych tytułów, w tym Dragon Ball Z: Battle of Z.

Mechanika

A-Train to seria strategii ekonomicznych, skupiająca się na transporcie miejskim. Nie inaczej jest w przypadku A-Train Express. Gracze wcielają się menadżera firmy transportowej, konstruującej i zarządzającej kolejami, autobusami, a nawet inwestującej w budowle.

Tytuł jest niejako zmienioną wersją PC-towego A-Train 9 (The Train Giant), gdyż posiada wiele elementów znajdujących się w tej produkcji. Do dyspozycji otrzymujemy wielką, liczącą 10 kilometrów kwadratowych mapę, na której stawiamy pierwszy przystanek kolejowy i wyznaczamy biegnącą z niego trasę. Z biegiem czasu dobudowujemy kolejne elementy układanki, rozwijając nie tylko samą sieć transportową, ale również metropolię. Jest ona zdolna pomieścić maksymalnie 200 pojazdów, więc w późniejszych etapach zabawy w mieście może być naprawdę tłoczno.

Produkcja daje wiele możliwości. Budynki i tory możemy stawiać w rozmaitych miejscach – od gór, aż po wybrzeża. Wachlarz dostępnych maszyn jest całkiem spory i obejmuje pojazdy z całej Japonii – od starych, klasycznych modeli, aż po najnowsze wynalazki. W grze znajdują się chociażby serie KiHa 40 od South Hokkaido Railway Company czy ET122 od Echigo Tokimeki Railway. Oprócz pociągów mamy dostęp także do busów i ciężarówek. Przydają się one np. w przypadku mniej potrzebujących regionów miasta. Budując w nich drogi, oszczędzamy pieniądze, gdyż koszty inwestycji w kolej są zdecydowanie większe. Mnogość opcji mogłaby przytłoczyć niektórych graczy, dlatego też przygotowano specjalne filmy instruktażowe, wyjaśniające wszystkie elementy produkcji.

A-Train Express oparte zostało na komputerowym A-Train 9, ale oferuje kilka elementów niedostępnych w PC-towym wydaniu. Mowa np. o superszybkich pociągach Shinkansen. Do tego dochodzi sterowanie przy pomocy pada oraz obsługa gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

Tryby gry

Choć zabawa w A-Train Express na PS4 polega na budowaniu i zarządzaniu, to deweloperzy przygotowali dwie dodatkowe atrakcje. Pierwszą jest możliwość stworzenia wymarzonego terenu w Map Construction Mode. Oferuje on prosty edytor, w którym ustalamy np. częstotliwość występowania gór, plaż, itd., a następnie generujemy mapę. Oczywiście można też samodzielnie modyfikować poszczególne elementy. Drugą ciekawą opcją jest Driving Mode, czyli możliwość kierowania pociągami, a także samochodami oraz małymi łodziami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do A-Train Express

Wymagania wiekowe A-Train Express

odpowiednia dla każdego wieku