Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Dungeon Keeper - seria gier

Dungeon Keeper
Dungeon Keeper

Strategiczne 10 października 2013

Mobilny remake bestsellerowej gry studia Bullfrog z 1997 roku, łączącej elementy strategii czasu rzeczywistego, RPG i współczesnego tower defence. W grze wcielamy się w tytułowego strażnika podziemi, który wykorzystując armię rozmaitych potworów musi ochronić swoje włości przed zakusami żądnych sławy śmiałków.

ANDiOS

Dungeon Keeper 2
Dungeon Keeper 2

Strategiczne 26 czerwca 1999

Kontynuacja przewrotnej i pełnej humoru strategii czasu rzeczywistego autorstwa Bullfrog Productions. W podziemiach znów robi się tłoczno za sprawą awanturników szukających sławy i bogactwa. Strażnik Lochów ma pełne ręce roboty zastawiając pułapki na intruzów, a do tego marzy mu się podbój świata na powierzchni.

PC

Dungeon Keeper (1997)
Dungeon Keeper (1997)

Strategiczne 26 czerwca 1997

Innowacyjna strategia czasu rzeczywistego osadzona w klimatach fantasy, przygotowana przez Petera Molyneux i jego studio Bullfrog Productions (znane m.in. z serii Populous i Syndicate). W odróżnieniu od popularnych w latach 90. dungeon crawlerów, w Dungeon Keeper gracz nie wciela się rządnego przygód herosa, lecz w demonicznego władcę podziemi. Głównym zadaniem jest tu budowa rozległej sieci lochów oraz obrona ich przed zakusami bohaterów. W tym celu konieczne jest tworzenie umocnień, rozstawianie pułapek oraz zapełnianie niekończących się korytarzy armiami potworów. Równocześnie musimy zatroszczyć się o aspekt ekonomiczny, szukając nowych pokładów złota oraz diamentów, potrzebnych do utrzymania obrońców i rozbudowy kompleksu. Dungeon Keeper oferuje kampanię solową, składająca się z 20 podstawowych oraz 5 dodatkowych misji o zróżnicowanych celach. W grze obecny jest również także czteroosobowy multiplayer. Rozgrywka ukazana została w typowym dla gatunku widoku izometrycznym.

PC

Dungeon Keeper World
Dungeon Keeper World

Strategiczne prace wstrzymane

Strategiczna gra MMORPG, nawiązująca do serii Dungeon Keeper. Jako lord podziemi, zarządzamy lochami, celem ich rozwoju i kierujemy coraz większą ilością podwładnych. Nowością są możliwość rozwoju bohatera i jego indywidualne podróże po świecie podziemnych korytarzy, rozwiązywanie zadań, zdobywanie doświadczenia i skarbów.

PC