Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Shadow Warrior - seria gier

Shadow Warrior 3
Shadow Warrior 3

Akcji 2021

Kolejna odsłona cyklu dynamicznych gier akcji FPP od polskiego studia Flying Wild Hog. Tym razem udajemy się w pogoń za starożytnym smokiem, by powstrzymać koniec świata. Przy okazji wybijamy hordy demonów w brutalnych starciach z wykorzystaniem katany i broni palnej.

PCPS4XONE

Shadow Warrior 2
Shadow Warrior 2

Akcji 13 października 2016

Kontynuacja pierwszoosobowej gry akcji, będącej remakiem przebojowej strzelanki FPP z lat 90. Za powstanie Shadow Warriora 2 odpowiada ponownie polskie studio Flying Wild Hog. Akcja osadzona została pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. W grze wcielamy się w znanego z poprzednich odsłon serii Lo Wanga, który prowadzi życie samotnika, pracującego dorywczo dla lokalnej Yakuzy. Mechanika zabawy nie zmieniła się znacząco, a nasz protagonista rozprawia się z przeciwnikami, korzystając z szerokiego arsenału broni palnej oraz różnego rodzaju ostrzy. W grze nie zabrakło też znanego z jedynki systemu rozwoju postaci oraz modyfikacji posiadanej broni, ale oba zostały znacząco rozbudowane. Zupełną nowość stanowi przeznaczony dla maksymalnie 4 osób tryb kooperacji, w którym grupa śmiałków zmaga się z przeciwnikami, starając się jednocześnie zrealizować cele misji. Zarówno w kampanii jednoosobowej, jak i wariancie kooperacyjnym lokacje generowane są proceduralnie, dzięki czemu każda rozgrywka staje się na swój sposób niepowtarzalna.

PCPS4XONE

Shadow Warrior
Shadow Warrior

Akcji 26 września 2013

Gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP), będąca remake'iem przeboju z 1997 roku. Tytuł wyprodukowany został przez bydgoskie studio Flying Wild Hog we współpracy z wydawnictwem Devolver Digital. Głównym bohaterem Shadow Warrior jest mistrz sztuk walki Lo Wang, który na zlecenie korporacji Zilla Enterprises poszukuje legendarnego ostrza - Nobitsura Kage. Zadanie utrudniają mu hordy demonów, które przedostały się do świata ludzi. Rozgrywka łączy cechy pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) oraz slashera. Protagonista z równą wprawą włada bowiem zarówno rozmaitymi rodzajami broni palnej, jak i uzbrojeniem wojowników ninja (katany, shurikeny i inne). Twórcy położyli duży nacisk na swobodę rozwoju umiejętności postaci, a także możliwość modyfikowania ekwipunku.

PCPS4XONE

Shadow Warrior Classic Redux
Shadow Warrior Classic Redux

Akcji 8 lipca 2013

Zremasterowana wersja kultowej gry akcji z 1997 roku, w której jako Lo Wang stawiamy czoła hordom potworów przywołanych z innego wymiaru przez szefa firmy Zilla Corporation. Rozgrywka polega przede wszystkim na przemierzaniu rozległych poziomów i eliminacji zróżnicowanych przeciwników przy użyciu rozbudowanego arsenału broni białej (katana), miotanej (shurikeny) oraz palnej (UZI, wyrzutnie rakiet, granatniki).

PCAND

Shadow Warrior (1997)
Shadow Warrior (1997)

Akcji 13 maja 1997

Gra akcji twórców kultowej strzelanki FPP Duke Nukem 3D, mocno wzorowana na tej produkcji. Shadow Warrior jest oparty na tym samym silniku, co poprzednik i oferuje podobny sposób rozgrywki, jednak został osadzony w zupełnie innych klimatach. Gracz wciela się w japońskiego mistrza zabójców, należącego do tytułowego klanu Shadow Warriors. Zdradzony przez swego pracodawcę, który dodatkowo usiłuje przejąć władzę nad całą Japonią, Lo Wang zostaje zmuszony do walki z przeważającymi siłami wrogów. Jak przystało na japońskiego wojownika, bohater walczy głównie przy użyciu samurajskiego miecza. Dodatkowo na jego wyposażeniu znajdują się zabójcze shurikeny i inne elementy typowego dla regionu oręża. Nie brakuje również współczesnego uzbrojenia, w tym UZI, strzelb, wyrzutni rakiet czy granatnika. Walcząc z wrogami, gracz przemierza trójwymiarowe lokacje, których projekt jest bardziej zaawansowany niż w Duke Nukem 3D - już choćby z racji na to, że występują tu budynki piętrowe.

PC