Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Dungeons - seria gier

Dungeons 3
Dungeons 3

Strategiczne 13 października 2017

Trzecia odsłona osadzonego w realiach fantasy cyklu gier strategicznych studia Realmforge. W Dungeons 3 wcielamy się we Władcę Podziemi, który po zjednoczeniu sił zła i położeniu fundamentów nowego imperium ciemności uznaje, że jego ambicje nie zostały w pełni zaspokojone.

PCPS4XONE

Dungeons II
Dungeons II

Strategiczne 24 kwietnia 2015

Pełnoprawna kontynuacja oryginalnej strategii z 2011 roku, inspirowanej kultowym Dungeon Keeperem firmy Bullfrog. W grze studia Realmforge wcielamy się ponownie w postać mrocznego lorda władającego podziemnymi lochami. Tym razem jego ambicje sięgają jednak znacznie poza podziemia, a celem ataku stają się znajdujące na powierzchni ziemi ludzkie osady i zamki. Rozgrywka w Dunegons 2 toczy się zatem na dwóch płaszczyznach. Część ekonomiczna skupia się na gromadzeniu surowców, rozbudowie lochów, pracy nad nowymi technologiami i trenowaniu kolejnych potworów. Po wyjściu na powierzchnię gra przeobraża się jednak w klasycznego RTS-a, w którym dowodząc armią różnej maści plugastwa, atakujemy ludzkie skupiska, aby je złupić i obrócić w ruinę. Całość zrealizowana została ponownie w dość humorystycznej konwencji, wyśmiewającej oklepane schematy gatunku fantasy. Oprócz typowej kampanii jednoosobowej, przewidziano też opcję rywalizacji do 4 osób w trybie multiplayer.

PCPS4

Dungeons: Władca Ciemności
Dungeons: Władca Ciemności

Strategiczne 23 września 2011

Strategia czasu rzeczywistego w realiach fantasy, będąca kontynuacją tytułu Dungeons. W grze wcielamy się w lorda podziemi, który zarządza, rozwija i broni swoich lochów. Gra klimatem nawiązuje do produkcji Dungeon Keeper. Najważniejszym atutem gry jest tryb dla wielu graczy, dla którego przygotowano specjalne scenariusze i umiejętności.

PC

Dungeons
Dungeons

Strategiczne 8 lutego 2011

Gra strategiczna silnie wzorowana na Dungeon Keeperze, kultowym klasyku z lat 90-tych. Dungeons jest osadzone w realiach fantasy, ale tym razem role się odwracają i to gracz ma okazję stać się czarnym charakterem oraz zapolować na grupę bohaterów. Wcielamy się w postać złego lorda, który w wyniku spisku eks-narzeczonej zostaje zdegradowany i pragnie odbudować swoją pozycję jako potężnego strażnika lochów. W tym celu musi ukończyć szereg misji, które sprowadzają się do budowania coraz bardziej skomplikowanych labiryntów, służących za pułapki na sławnych herosów. Pod naszą komendą znajduje się grupa posłusznych goblinów, które na rozkaz rozbudowują i urządzają podziemia. Umieścić tam można różne pułapki, fałszywe skarby, magiczne księgi oraz groźne potwory. Gdy labirynt jest już gotowy, przechodzi ostateczną próbę – zwabiamy do niego bohaterów reprezentujących kilkanaście klas postaci i stopniowo wysysamy ich dusze. Dungeons oferuje trójwymiarowe środowiska i swobodną kamerę, pozwalającą orientować się w otoczeniu.

PC