Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Beyond Good & Evil - seria gier

Beyond Good & Evil 2
Beyond Good & Evil 2

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Prequel kultowego Beyond Good & Evil, opracowany przez wewnętrzne studio firmy Ubisoft pod przywództwem Michela Ancela. Produkcja zabiera gracza w podróż do układu planetarnego System 3, będącego centrum kosmicznego handlu oraz miejscem rozkwitu piractwa i nielegalnego biznesu. Do naszej dyspozycji oddano olbrzymi, otwarty świat, na który składają się gigantyczne planety i księżyce – przemierzamy go w skórze własnoręcznie wykreowanego bohatera stopniowo pnącego się po szczeblach drabiny społecznej. W Beyond Good & Evil 2 akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby, natomiast oprócz eksploracji (uskuteczniamy ją zarówno na piechotę, jak i za sterami różnorodnych pojazdów naziemnych oraz statków kosmicznych) rozgrywka zasadza się na wykonywaniu zróżnicowanych zadań fabularnych i misji pobocznych; przygoda ma przy tym nieliniowy przebieg, a poszczególne cele można realizować na rozmaite sposoby. Dopełnieniem tego wszystkiego jest wysokiej jakości grafika i soundtrack będący oryginalną mieszanką rozmaitych gatunków muzycznych.

PCPS5XSX

Beyond Good & Evil: 20th Anniversary Edition
Beyond Good & Evil: 20th Anniversary Edition

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Remaster przygodowej gry akcji z 2003 roku, która wyszła spod ręki twórcy popularnego Raymana. Beyond Good & Evil: 20th Anniversary Edition oferuje m.in. ulepszoną grafikę, rozdzielczość 4K czy poprawione sterowanie.

PCPS5XSX

Beyond Good & Evil HD
Beyond Good & Evil HD

Akcji 2 marca 2011

Odświeżona wersja kultowej przygodowej gry akcji 3D autorstwa Michela Ancela (ojca marki Rayman). Beyond Good & Evil HD wprowadza do produkcji garść poprawek, głównie związanych z jakością oprawy audiowizualnej. Choć wersja HD opiera się na tym samym silniku graficznym co oryginał, twórcy podnieśli rozdzielczość do standardu full HD (1080p), poprawili modele postaci i tekstury, a także zremasterowali ścieżkę dźwiękową. Zawartość gry pozostała niezmieniona w stosunku do oryginału: raz jeszcze wcielamy się w młodą reporterkę o imieniu Jade, która usiłuje ocalić rodzinną planetę Hyllis przed najeźdźcami z kosmosu oraz intrygą rządową. W tym celu wyrusza ona w podróż po kolorowym, różnorodnym świecie, podczas której odwiedza ciekawe miejsca, walczy z przeciwnikami, pokonuje przeszkody terenowe, rozwiązuje zagadki i robi zdjęcia przedstawicielom rzadkich gatunków zwierząt. Beyond Good & Evil zdobyło spore uznanie za sprawą ciekawej fabuły oraz wciągającej rozgrywki.

X360PS3

Beyond Good & Evil
Beyond Good & Evil

Przygodowe 11 listopada 2003

Przygodowa gra akcji 3D stworzona przez Michela Ancela, ojca słynnej serii Rayman. Akcja Beyond Good & Evil rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości na planecie Hyllis, zamieszkanej przez pokojową nację Hyllian. Świat ten najechała agresywna rasa Obcych, chcąca przejąć kontrolę nad jego mieszkańcami. Główną bohaterką gry jest młoda reporterka o imieniu Jade, która podejmuje walkę z najeźdźcą oraz usiłuje odsłonić przed ludźmi prawdę kryjącą się za rządową intrygą. W trakcie podróży protagonistka może liczyć jedynie na aparat fotograficzny (zdjęcia rzadkich gatunków roślin i zwierząt można sprzedawać, a za otrzymane w ten sposób pieniądze kupować np. punkty zdrowia), wrodzone umiejętności detektywistyczne oraz kij do aikido. Beyond Good & Evil zawiera elementy dynamicznej gry akcji, w tym zręcznościową walkę z przeciwnikami, pokonywanie przeszkód terenowych i kierowanie rozmaitymi pojazdami, a także zagadki logiczne oraz ciekawą, trzymającą w napięciu fabułę. Odwiedzane lokacje są kolorowe, zróżnicowane i w pełni trójwymiarowe.

PCPS2XBOXGCN