Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Etrian Odyssey - seria gier

Etrian Odyssey Nexus
Etrian Odyssey Nexus

RPG 5 lutego 2019

Ostatnia odsłona popularnego cyklu dungeon-crawlerów Etrian Odyssey przeznaczona na konsolę Nintendo 3DS. Tytuł jest zwieńczeniem serii, oferującym największą liczbę dostępnych klas postaci, a także dopracowany model rozgrywki korzystający z doświadczeń poprzednich części.

3DS

Etrian Odyssey V: Beyond the Myth
Etrian Odyssey V: Beyond the Myth

RPG 17 października 2017

Piąta pełnoprawna odsłona klasycznej, turowej gry jRPG firmy Atlus, znanej z przenośnych konsolek firmy Nintendo. Akcja Etrian Odyssey V osadzona została w tajemniczej kranie Arcadii, zamieszkiwanej przez cztery rasy. Pod względem rozgrywki mamy do czynienia z typowym dla serii, pierwszoosobowym dungeon crawlerem, w którym tworzymy drużynę bohaterów reprezentujących różne klasy postaci i odwiedzamy kolejne lochy i labirynty, wypełnione różnorodnymi pułapkami, przeciwnikami oraz zagadkami logicznymi, których rozwiązanie odblokowuje nam dalszą drogę. Walki odbywają się w systemie turowym, a podczas nich bohaterowie mogą wyprowadzać standardowe ataki oraz czary i korzystać ze specjalnych zdolności. Wraz z postępami rozgrywki możemy decydować o kierunku rozwoju naszych postaci i uczyć ich coraz to nowszych umiejętności.

3DS

Etrian Mystery Dungeon 2
Etrian Mystery Dungeon 2

RPG 31 sierpnia 2017

Kolejny spin-off popularnego cyklu dungeon crawlerów Etrian Odyssey, opracowany przez studio Spike Chunsoft. Gracz wciela się w poszukiwacza przygód, który pomaga tajemniczej nieznajomej w dostaniu się do korzeni drzewa Yggdrasil, mających skrywać bramę do świata bogów. Akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a lwia część rozgrywki polega na eksploracji generowanych losowo podziemi oraz na toczeniu turowych potyczek z przeciwnikami. Co ciekawe, bohaterowie oraz adwersarze wykonują swoje ruchy w tym samym czasie – kiedy więc przemieszczamy się z jednego pola na drugie, taką samą akcję mogą wykonać również oponenci. Do naszej dyspozycji oddano drużynę składającą się z czterech śmiałków, jakich możemy zatrudniać i wymieniać w mieście będącym naszą bazą wypadową. W toku przygody herosi zdobywają doświadczenie i zyskują nowe umiejętności oraz klasowe zdolności specjalne. Warto nadmienić, że po śmierci protagoniści trafiają z powrotem do miasta, straciwszy jednak cały ekwipunek oraz zdobyte złoto. Cechą charakterystyczną Etrian Mystery Dungeon 2 jest przyjemna dla oka, kolorowa oprawa graficzna.

3DS

Etrian Mystery Dungeon
Etrian Mystery Dungeon

RPG 5 marca 2015

Spin-offowa odsłona popularnego cyklu jRPG Etrian Odyssey, rozwijanego przez studio Spike Chunsoft na przenośnych konsolkach firmy Nintendo. Fabuła Etrian Mystery Dungeon pełni drugorzędną rolę, a podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad poszukiwaczami przygód, którzy przybywają do miasta Aslarga, położonego nieopodal tytułowego labiryntu pełnego skarbów oraz groźnych potworów. Całość korzysta z formuły i modelu rozgrywki poprzednich odsłon cyklu. Do naszej dyspozycji oddana została drużyna bohaterów reprezentujących dziesięć klas i profesji, znanych z Etrian Odyssey, a każda odwiedzana lokacja generowana jest losowo. Rozgrywka ukazana została w rzucie izometrycznym, a gracze poruszają się po podziemiach i walczą z napotkanymi przeciwnikami w trybie turowym. W przeciwieństwie do innych produkcji z tego gatunku, wszystkie postaci oraz potwory wykonują swoje ruchy równocześnie, więc do sukcesu wymagana jest odpowiednia strategia i umiejętność przewidywania posunięć wrogów.

3DS

Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight
Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight

RPG 27 listopada 2014

Remake drugiej odsłony cyklu jRPG Etrain Odyssey, która zadebiutowała w 2008 r. na konsolce Nintendo DS. W grze stajemy na czele drużyny śmiałków, która celem zdobycia skarbu ukrytego w tajemniczym, podniebnym zamku, musi przedostać się przez mroczny, wielopoziomowy labirynt pełen potworów i innych niebezpieczeństw.

3DS

Etrian Odyssey Untold: Millennium Girl
Etrian Odyssey Untold: Millennium Girl

RPG 27 czerwca 2013

Etrian Odyssey Untold: Millennium Girl to odświeżona wersja pierwszej odsłony cyklu dungeon crawlerów firmy Atlus. Autorzy rozbudowali wątek fabularny, dodali bohaterów z wyrazistymi osobowościami oraz wprowadzili liczne poprawki w oprawie graficznej.

3DS

Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan
Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan

RPG 5 lipca 2012

Czwarta odsłona popularnej serii gier jRPG studia Atlus, rozwijanej na konsolach przenośnych firmy Nintendo od 2007 roku. Kolejna część cyklu to, podobnie jak poprzedniczki, klasyczny przedstawiciel gatunku, w którym kierujemy grupą herosów, przemierzających kolejne lochy i katakumby. W drużynie gracza mogą znaleźć się przedstawiciele kilku profesji, w tym obok klasycznych (w rodzaju medyka czy rycerza) także i dość oryginalne, pokroju sapera czy tancerza. O ich wyglądzie oraz umiejętnościach decydujemy zaś tradycyjnie sami, korzystając z rozbudowanego kreatora. Pod względem mechaniki, gra nie odróżnia się niczym znaczącym od poprzednich odsłon serii. Akcję obserwujemy tu z perspektywy pierwszoosobowej, a potyczki z licznie napotykanymi wrogami odbywają się w klasycznym systemie turowym. Rozgrywka toczy się na jednym z ekranów konsolki, podczas gdy drugi służy nam do wyświetlania mapy, którą w trakcie zabawy możemy swobodnie modyfikować i uzupełniać o przydatne informacje.

3DS

Etrian Odyssey III: The Drowned City
Etrian Odyssey III: The Drowned City

RPG 1 kwietnia 2010

Etrian Odyssey III: The Drowned City to trzecia część japońskiej sagi RPG. Tym razem fabuła przenosi nas do zatopionego, starożytnego miasta Amroad, gdzie poszukujemy dawnych technologii i skarbów.

NDS

Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard
Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard

RPG 17 czerwca 2008

Przedstawiciel gatunku japońskich RPG-ów. Dowodzimy drużyną reprezentowaną przez postaci z różnych klas, wyruszając na poszukiwania cennych trofeów.

NDS

Etrian Odyssey
Etrian Odyssey

RPG 18 stycznia 2007

Etrian Odyssey to gra typu jRPG, okraszona piękną grafiką i ciekawymi rozwiązaniami, za którymi stoi bardzo dobry zespół znanych twórców – m.in. Shigeo Komori, Kazuya Niinou i Yuzo Koshiro. Do ich dorobku zaliczyć można np. Trauma Center: Under the Knife i Shin Megami Tensei: Devil Summoner.

NDS