Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight (3DS)
OkładkaEtrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight (3DS)

Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight 3DS

Remake drugiej odsłony cyklu jRPG Etrain Odyssey, która zadebiutowała w 2008 r. na konsolce Nintendo DS.

RPG | FPP | fantasy | turowe | dungeon-crawler | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight Premiera 3DS

27listopada2014

producent: Atlus wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked

Devil Summoner: Soul Hacker

Beyond the Labyrinth

Przygotowany specjalnie dla konsoli 3DS remake gry Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard. Pozycja ta, reprezentująca popularny gatunek jRPG, zadebiutowała pierwotnie w 2008 roku na Nintendo DS. Nowa wersja tytułu została opracowana przez firmę Atlus – tą samą, która odpowiada zarówno za oryginalne części serii, jak i jej nowe odsłony dedykowane użytkownikom 3DS-a.

Akcja gry toczy się w znanej z pierwszej części krainie fantasy. Fabuła osnuta jest zaś wokół poszukiwania cennego artefaktu, zwanego Graalem Królów, który ukryto we wnętrzu podniebnego zamku. Legenda mówi, iż dostęp do niego uzyskać można tylko poprzez gęsto zarośnięty, wielopoziomowy labirynt Yggdrasil. W związku z tym, książę Lagaardu rozpoczyna rekrutacji śmiałków, którzy podejmą się eksploracji labiryntu i odnajdą drogę do tajemniczego zamku. Gracz staje zaś na czele drużyny poszukiwaczy przygód, którym przypadnie zaszczyt odbycia tejże misji.

Rozgrywka przedstawiona jest w perspektywie pierwszoosobowej, a jej mechanika reprezentuje typowe dla gatunku jRPG rozwiązania. Większość czasu spędzamy na eksploracji mrocznego labiryntu, choć nie zabrakło także licznych rozmów z napotykanymi postaciami niezależnymi oraz wymagających pojedynków z potworami. Walka odbywa się w systemie turowym, choć zaprojektowano ją tak, by zmusić graczy do podejmowania szybkich decyzji. Podczas zabawy przewidziano możliwość zakupu dodatkowego wyposażenia, a także wykonania szeregu nieobowiązkowych questów, których zaliczenie zaowocuje dodatkowymi punktami doświadczenia. Istotną pomocą w grze służy widoczna na dolnym ekranie konsolki interaktywna mapa, którą obsługujemy przy pomocy rysika, wyznaczając sobie np. trasę przemarszu drużyny.

Do naszej dyspozycji oddano pięciu gotowych bohaterów, co stanowi istotną różnicę w stosunku do wersji oryginalnej, w której bohatera kreowaliśmy od podstaw. Wyraźnemu ulepszeniu uległa utrzymana w mangowym stylu oprawa graficzna, którą dostosowano do możliwości konsolki 3DS. W grze pojawia się także pełny dubbing aktorski, nieobecny w pierwowzorze. Wśród godnych odnotowania nowości, warto przytoczyć też nowe wątki fabularne oraz nowe intro i scenki przerywnikowe. W trakcie walki pojawiła się także możliwość transformacji, poprawiającej statystyki kontrolowanej postaci.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight: 12+