Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Army Men - seria gier

Army Men III
Army Men III

Akcji 1 grudnia 2011

Niezależna produkcja autorstwa studia Lord Iheanacho Productions, w której wcielamy się w plastikowe żołnierzyki, będące jedną z atrakcji dzieciństwa wielu osób, którym nie była obca „zabawa w wojnę”. Jest to gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

PC

Army Men: Soldiers of Misfortune
Army Men: Soldiers of Misfortune

Akcji 25 listopada 2008

Sterujemy postacią dzielnego chłopczyka o imieniu Timmy i staczamy liczne bitwy ze zbuntowanymi miniaturowymi żołnierzykami. W celu zapewnienia sobie powodzenia w misji wykorzystujemy środki transportu oraz przedmioty z otoczenia.

PS2WiiNDS

Army Men: Major Malfunction
Army Men: Major Malfunction

Akcji 14 kwietnia 2006

Army Men: Major Malfunction to kolejna część popularnego cyklu, opowiadającego o przygodach i bojach plastikowych żołnierzyków. Ostatni tytuł, w jaki mieliśmy przyjemność grać, to Army Men: Sarge’s War.

PS2XBOX

Army Men: Sarge's War
Army Men: Sarge's War

Akcji 20 lipca 2004

Sarge's War to kolejna gra ze znanej serii Army Men, lecz w odróżnieniu od poprzedniczek zrealizowanych i wydanych przez nieistniejącą już firmę 3DO, stworzona przez koncern Take Two. Reprezentuje ona gatunek gier akcji, w których wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

PCPS2XBOXGCN

Army Men: Air Combat - The Elite Missions
Army Men: Air Combat - The Elite Missions

Zręcznościowe 25 marca 2003

Dynamiczna strzelanka, w której wcielamy się w postać pilota wojskowego śmigłowca. Całość rozgrywa się w uniwersum Army Men. Mamy więc do czynienia z miniaturowymi plastikowymi żołnierzykami.

GCN

Army Men: RTS
Army Men: RTS

Strategiczne 27 marca 2002

Strategia czasu rzeczywistego z serii Army Men, w której przejmujemy dowodzenie nad armią plastikowych, zabawkowych żołnierzyków. W tej produkcji mamy za zadanie rozprawić się ze zdrajcą naszej frakcji. Twórcy przygotowali kampanię składającą się z 15 poziomów i 8 różnych aren (umiejscowionych w domu mieszkalnym). W grze pojawia się też rozgrywka wieloosobowa.

PCPS2GCN

Army Men: Operation Annihilation
Army Men: Operation Annihilation

Akcji 2 grudnia 2001

Dynamiczna gra akcji z udziałem tytułowych plastikowych żołnierzyków. Przystępujemy do wielu różnych rodzajów misji, wymagających między innymi ochraniania sojuszników czy niszczenia wybranych celów.

GBA

Army Men Advance
Army Men Advance

Akcji 10 czerwca 2001

Jedna z pierwszych gier z serii Army Men, wydanych na konsolkę firmy Nintendo. Wcielamy się w jedną z dwóch możliwych postaci i zajmujemy się likwidacją napotykanych (plastikowych) żołnierzy wroga.

GBA

Army Men: Green Rogue
Army Men: Green Rogue

Akcji 25 marca 2001

Kolejna gra z udziałem doskonale znanych plastikowych postaci. Tym razem przejmujemy kontrolę nad biogenetycznie udoskonalonym żołnierzem. Green Rogue jest klasycznie wykonaną, scrollowaną strzelaniną.

PS2

Army Men: Air Attack - Blade's Revenge
Army Men: Air Attack - Blade's Revenge

Akcji 23 marca 2001

Typowa zręcznościówka, w której zasiadamy za sterami śmigłowca bojowego i eliminujemy pojawiających się w okolicy przeciwników. W walkach biorą udział plastikowe żołnierzyki.

PS2

Army Men: Sarge's Heroes 2
Army Men: Sarge's Heroes 2

Akcji 3 stycznia 2001

Klasyczna gra akcji. Wcielamy się w jedną z dwóch grywalnych postaci, strzelając do pojawiających się na ekranie plastikowych żołnierzyków.

PS2

Army Men: Sarge's Heroes
Army Men: Sarge's Heroes

Akcji 13 grudnia 2000

Cofnij się od czasów swojego beztroskiego dzieciństwa i pod postacią plastykowego żołnierzyka ponownie rozgrywaj wielkie potyczki, pełne wrogów i nieprzyjaciół.

PC

Army Men: Operation Meltdown
Army Men: Operation Meltdown

Strategiczne 4 maja 2000

Wojenne zmagania plastikowych żołnierzyków w klasycznej strategii czasu rzeczywistego wyprodukowanej i wydanej przez firmę 3DO. Twórcy Army Men: World War inspirowali się autentycznymi operacjami militarnymi z okresu II Wojny Światowej.

PC

Army Men: Air Tactics
Army Men: Air Tactics

Strategiczne 8 marca 2000

Zielona armia plastikowych żołnierzyków powraca - tym razem aby obronić przestrzeń powietrzną przed zła Armią Tana nowo powołanym batalionem helikopterów.

PC

Army Men: Toys In Space
Army Men: Toys In Space

Strategiczne 13 października 1999

Trzecia gra z cyklu militarnych strategii czasu rzeczywistego (RTS), którego bohaterami są plastikowi żołnierze. Tym razem gracz musi pomóc sierżantowi Sarge'owi i wojskom Zielonych w pokonaniu Złotych, którzy sprzymierzyli się z kosmitami. Gra wyprodukowana została przez studio deweloperskie firmy The 3DO Company.

PC

Army Men II
Army Men II

Strategiczne 2 marca 1999

Army Men II jest drugą odsłoną popularnego cyklu strategii czasu rzeczywistego (RTS), rozwijanego przez firmę 3DO Company. Gracz ponownie obejmuje dowodzenie nad plastikowymi żołnierzykami, którzy tym razem muszą stawić czoła szalonemu pułkownikowi, stojącemu na czele złowrogiego kultu, a także powstrzymać armię zombie stworzoną przez niesławnego Dr. Madda.

PC

Army Men
Army Men

Strategiczne 10 czerwca 1998

Każda zwycięska armia potrzebuje wspaniałego dowódcy... nawet ta plastikowa. Takim oto mottem reklamowana jest gra Army Men - strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, która pozwoli wcielić się graczowi w rolę sierżanta oddziału miniaturowych żołnierzyków.

PC