Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Army Men Advance (GBA)
OkładkaArmy Men Advance (GBA)

Army Men Advance GBA

Jedna z pierwszych gier z serii Army Men, wydanych na konsolkę firmy Nintendo. Wcielamy się w jedną z dwóch możliwych postaci i zajmujemy się likwidacją napotykanych (plastikowych) żołnierzy wroga.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Army Men Advance Premiera GBA

10czerwca2001

producent: DC Studios wydawca: 3DO Company

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Army Men Advance

Spider-Man 2: The Game

CT Special Forces

Mega Man Zero 3

Army Men Advance jest pierwszą próbą przeniesienia cieszącej się dużą popularnością serii na GameBoy’a Advance. Konsola ta doczekała się zresztą wielu innych produktów, w których można byłoby pokierować słynnymi plastikowymi żołnierzykami. Ponadto w przeszłości dokonywno bardzo zbliżonych prób, z tą różnicą, iż platformową docelową była wtedy konsolka GameBoy Color. Army Men Advance jest niezbyt skomplikowaną strzelanką, stworzoną w głównej mierze z myślą o młodszych użytkownikach handhelda. Za przygotowanie kieszonkowej edycji Army Men odpowiedzialne jest DC Studios. Firma ta na GameBoy’a Advance opracowała również takie tytuły jak Salt Lake 2002, Bratz, czy XS Moto. Army Men Advance powstał wyłącznie z myślą o upodobaniach pojedynczego gracza. Nie zawarto więc żadnych trybów multiplayer.

Fabuła gry nie odgrywa zbyt istotnej roli. Po raz kolejny próbujemy powstrzymać generała Plastro, pragnącego przejąć kontrolę nad całym światem. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej zabawy trzeba się zdecydować na jedną z dwóch grywalnych postaci. Wybór ten jest jednocześnie nieodwracalny. Możemy przejać kontrolę nad Sargem lub reporterką Vikki, która jednak równie dobrze radzi sobie z obsługą ciężkiej broni. Właściwa zabawa koncentruje się w głównej mierze na eksterminacji pojawiających się na ekranie plastikowych żołnierzyków. W tym celu wykorzystuje się różnorakie giwery. Zabawę rozpoczyna się z karabinem M-16, lecz pojawia się opcja nabycia mocniejszych broni, jak chociażby M-60, bazooki, czy miotacza ognia. Gracz może także używać granatów.

W sumie do pokonania jest siedemnaście poziomów. Kolejne misje, jak zresztą przystało na serię, rozgrywane są w takich lokacjach jak łazienka, garaż, czy podwórko. Plansze są dość dużych rozmiarów, aczkolwiek do celu zazwyczaj prowadzi tylko jedna ścieżka. W większości misji postać obserwowana jest w rzucie izometrycznym, dającym złudzenie poruszania się w trójwymiarowym środowisku. W niektórych etapach przejmujemy jednak kontrolę nad czołgami lub łodziami. Kamera zmienia wtedy swoją pozycję, ukazując pole bitwy z lotu ptaka.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Army Men Advance: Odpowiednia dla każdego wieku.