Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Army Men: Operation Green (GBA)
OkładkaArmy Men: Operation Green (GBA)

Army Men: Operation Annihilation GBA

Army Men: Operation Green

Dynamiczna gra akcji z udziałem tytułowych plastikowych żołnierzyków. Przystępujemy do wielu różnych rodzajów misji, wymagających między innymi ochraniania sojuszników czy niszczenia wybranych celów.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Army Men: Operation Annihilation Premiera GBA

2grudnia2001

producent: 3DO Company wydawca: 3DO Company Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Army Men: Operation Annihilation

Spider-Man 2: The Game

Prince of Persia: The Sands of Time

Bomberman Tournament

Army Men: Operation Green jest kolejnym przedstawicielem stosunkowo popularnej serii gier. Nie jest to zarazem pierwsza próba przeniesienia uniwersum Army Men na ekrany przenośnych konsolek firmy Nintendo. Na początku 2001 roku wydano bowiem grę Army Men Advance. Operation Green jest przede wszystkim bardziej złożony od swojego poprzednika, oferując zarazem możliwość przystąpienia do działań wojskowych zakrojonych na większą skalę. W dalszym ciągu jednak przejmujemy kontrolę nad plastikowymi żołnierzykami, walcząc na terenie ogrodu, placu zabaw, czy garażu. Za produkcję tej Army Men: Operation Green odpowiedzialne jest Pocket Studios, które na GameBoy’a Advance przygotowało również takie gry jak Star Wars: Fight of the Falcon, czy The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring.

W opisywanej zręcznościówce do rozegrania mamy piętnaście podstawowych misji, osadzonych w pięciu różnych typach lokacji. Zadania należy wykonywać w ustalonej przez producentów kolejności, choć nie zawarto żadnego sensownego wątku fabularnego. Zlecane przez dowództwo misje można podzielić na cztery zasadnicze grupy. W zadaniach z grupy search and rescue zajmujemy się odszukiwaniem określonych obiektów. Mogą to być na przykład jeńcy wojenni. Search and destroy, jak sama nazwa zresztą wskazuje, opiera się w całości na odszukiwaniu określonych konstrukcji i niszczeniu ich. Zadania z grupy escort wymagają ochraniania określonej osoby lub pojazdu. Ostatnia grupa to delivery. Zadaniem gracza jest przetransportowanie pewnego obiektu w ściśle określone miejsce na planszy.

W trakcie gry wcielamy się w jednego z plastikowych żołnierzyków. Znaczną część zabawy spędza się na eliminowaniu pojawiających się na ekranie wrogów. W tym celu wykorzystuje się bogaty arsenał broni, obejmujący między innymi karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet, czy miotacze ognia. Co ciekawe, lepsze giwery można upgrade’ować. Gracz ma też możliwość wykorzystywania różnorakich środków transportu. Są to między innymi czołgi, wojskowe jeepy czy pojazdy opancerzone. Dodatkowe okna wyświetlają informacje o aktualnych celach misji. Można także zerknąć na ogólną mapę okolicy. Wizualnie gra wypada bardzo dobrze, zdecydowanie lepiej od Army Men Advance. Wydarzenia ukazywane są w rzucie izometrycznym. Operation Green zawiera pełnoprawny multiplayer dla czterech osób.

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Army Men: Operation Annihilation: Odpowiednia dla każdego wieku.

Army Men: Operation Annihilation Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel