Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOXGCN
Okładka Army Men: Sarge's War (PC)
OkładkaArmy Men: Sarge's War (PC)

Army Men: Sarge's War

Sarge's War to kolejna gra ze znanej serii Army Men, lecz w odróżnieniu od poprzedniczek zrealizowanych i wydanych przez nieistniejącą już firmę 3DO, stworzona przez koncern Take Two.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Army Men: Sarge's War Premiera

20lip2004

GCN XBOX

23lip2004

PC

6sie2004

PS2

producent: Take 2 Interactive wydawca: Take 2 Interactive wydawca PL: Cenega S.A.

Gry podobne do Army Men: Sarge's War

Max Payne

Enter The Matrix

Hitman: Codename 47

Sarge's War to kolejna gra ze znanej serii Army Men, lecz w odróżnieniu od poprzedniczek zrealizowanych i wydanych przez nieistniejącą już firmę 3DO, stworzona przez koncern Take Two. Reprezentuje ona gatunek gier akcji, w których wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Rozgrywka ma podobny charakter, jak wydany przed laty Army Men: Sarge's Heroes, jednakże mniejszy nacisk położono na bieganie, strzelanie i bezmyślne anihilowanie wszystkiego wokoło, a skupiono się na takich modnych obecnie elementach, jak taktyka walki, wykorzystanie ukształtowania terenu do osłony, ciche skradanie się oraz optymalne wykorzystanie danego rodzaju broni w konfrontacji z różnymi typami przeciwników.

Bohaterem tej produkcji jest tytułowy sierżant Sarge, który jako jednoosobowa armia usiłuje zlikwidować zagrożenie jakim dla zielonych żołnierzyków jest armia brązowych żołnierzyków. Znalazła się ona w posiadaniu potężnej broni i zredukowała podwładnych Sarge’a do dymiącej kupki stopionego plastiku. Gracz musi więc poprowadzić naszego osamotnionego wojaka do pokonania znienawidzonych brązowych żołnierzy. Jego pełna walki droga umiejscowiona została w dwóch światach. Pierwszy z nich to rodzimy świat plastikowych żołnierzy, drugi zaś to nasza rzeczywistość.

Autorzy Army Men: Sarge's War, zgodnie z obowiązującymi trendami, do podstawowych cech swego dzieła zaliczają efektowną, fotorealistyczną oprawę graficzną zrealizowaną w filmowym stylu, co uwidacznia się między innymi dzięki systemowi kamer z których obserwujemy akcję, oraz ponad 600 animacjami ruchów żołnierzy, walki oraz agonii, wykonanych w iście Hollywoodzkim stylu (wszystkie zrealizowano techniką motion-capture). Dochodzi do tego także system odwirowujący destrukcję, dzięki czemu widzimy rany żołnierzyków jakie odnieśli w boju, dziury w ich plastikowych korpusach, nadtopione fragmenty ciała, oderwane kończyny, itp.

Napotkani przeciwnicy sterowani są przez zaawansowane procedury sztucznej inteligencji, w razie potrzeby szukają osłony, chowają się za nierównościami terenu czy obiektami, potrafią nas oskrzydlić, a w pewnych sytuacjach unikać, czy też wręcz urządzić prawdziwą nagonkę. Dzięki temu każda misja oraz każdy napotkany żołnierz stanowi wyzwanie i wymusza odpowiednie zastosowanie posiadanego uzbrojenia, na które składa się dziewięć śmiercionośnych zabawek, m.in. miotacz ognia, bazooka i karabin maszynowy.

Army Men: Sarge's War poza trybem jednoosobowym, oferuje również grę wieloosobową do czterech graczy równocześnie w trybach Death Match i Capture the Flag.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 153 głosów czytelników.

Army Men: Sarge's War cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Army Men: Sarge's War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Army Men: Sarge's War Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium 4 1.4 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 400 MB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
GCN
XBOX