Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiPS2NDS
Okładka Army Men: Soldiers of Misfortune (PS2)

Army Men: Soldiers of Misfortune

Sterujemy postacią dzielnego chłopczyka o imieniu Timmy i staczamy liczne bitwy ze zbuntowanymi miniaturowymi żołnierzykami. W celu zapewnienia sobie powodzenia w misji wykorzystujemy środki transportu oraz przedmioty z otoczenia.

Akcji

Okładka Army Men: Soldiers of Misfortune (PS2)

data premiery gry:

25lis2008

Wii PS2 NDS

Army Men: Soldiers of Misfortune to gra akcji, którą opracowano z myślą o młodszych sympatykach elektronicznej rozrywki. Przemierzamy kolejne pomieszczenia posiadłości i walczymy z miniaturowymi żołnierzykami z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać dzielnego i jednocześnie wysokiego na zaledwie osiem centymetrów chłopczyka o imieniu Timmy. Główny bohater musi powstrzymać brązowe żołnierzyki, które nie tylko uwięziły swoich zielonych pobratymców, ale również wszczęły rewoltę i planują przejąć kontrolę nad okolicznymi terenami.

Właściwa rozgrywka podzielona jest na pięć zasadniczych misji, w których wykonujemy rozkazy wydawane przez Generała Pluszowego Misia. Stawiane przed nami zadania dotyczą między innymi ratowania uwięzionych żołnierzyków, ochraniania konstrukcji o strategicznym znaczeniu czy zakradania się do obozów wroga.

Do walki z oddziałami przeciwnika używamy przedmiotów odnajdywanych w kolejnych pomieszczeniach domu, czyli pistoletów na wodę, piłek tenisowych, rzutek czy kul do kręgli. Oprócz tego możemy podnosić liczne power-upy, zwiększające siłę rażenia broni, czyniące Timmy’ego nieśmiertelnym czy podnoszące wytrzymałość jego pancerza. Niewątpliwą zaletą gry jest to, iż do przemieszczania się po posiadłości i zaliczania misji możemy również wykorzystywać różnorakie środki transportu – jeepy, czołgi, a nawet samoloty.

Zmagania głównego bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a w trakcie rozgrywki odwiedzamy między innymi sypialnię, kuchnię, pokój gościnny oraz poddasze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Army Men: Soldiers of Misfortune

Klasyfikacja PEGI Army Men: Soldiers of Misfortune

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wii
PS2
NDS