Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Army Men: Sarge's Heroes 2 (PS2)
OkładkaArmy Men: Sarge's Heroes 2 (PS2)

Army Men: Sarge's Heroes 2 PS2

Klasyczna gra akcji. Wcielamy się w jedną z dwóch grywalnych postaci, strzelając do pojawiających się na ekranie plastikowych żołnierzyków.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Army Men: Sarge's Heroes 2 Premiera PS2

3stycznia2001

producent: 3DO Company wydawca: 3DO Company

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Army Men: Sarge's Heroes 2 jest oficjalną kontynuacją gry, która wydana została w 2000 roku. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części, opisywana gra ukazała się także na kilka zdecydowanie starszych platform sprzętowych, a mianowicie pierwszą generację konsoli PlayStation oraz Nintendo 64. Jak można się więc spodziewać, Sarge’s Heroes zdecydowanie nie zachwyca pod względem jakości oprawy audiowizualnej. Jest to zarazem jeden z najsłabiej wykonanych elementów tej gry. Otoczenie jest bardzo ubogie w detale. Nie można również pominąć kwestii ograniczonej animacji znajdujących się na ekranie postaci (także tej sterowanej przez gracza). Za produkcję i wydanie Army Men: Sarge’s Heroes 2 odpowiedzialny jest nieistniejący już koncern 3DO.

Opisywany produkt jest niezbyt skomplikowaną strzelanką, w której głównego bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Z racji tego, iż mamy do czynienia z uniwersum Army Men, w kolejnych walkach udział biorą plastikowe modele żołnierzyków. W przeciwieństwie jednak do wielu innych gier z tej serii, w których walki prowadziliśmy zazwyczaj w okolicach jakiegoś domu, tym razem zdecydowano się przygotować inne lokacje. Może to być na przykład cmentarzysko, czy ruiny. W trakcie zabawy możemy wcielić się w jedną z dwóch różnych postaci. Oprócz tytułowego Sarge’a może to też być reporterka Vicki. Wybór postaci właściwie nie ma żadnego wpływu na przebieg rozgrywki.

Zabawa praktycznie w całości opiera się na konieczności eliminacji pojawiających się na ekranie wrogów. Producent przygotował w sumie szesnaście mniej lub bardziej rozbudowanych poziomów. Gracz w trakcie zabawy wykorzystuje różne rodzaje broni. Są to między innymi karabiny (maszynowe i snajperskie), shotguny, czy miotacze ognia. W niektórych misjach można też liczyć na wsparcie ze strony kontrolowanych przez komputer sojuszników. Sarge’s Heroes 2 posiada pełnoprawny multiplayer dla dwóch osób. Gracze mogą bawić się w trybie kooperacji lub grać przeciw sobie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Army Men: Sarge's Heroes 2: 12+

Army Men: Sarge's Heroes 2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci