Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Army Men: Green Rogue (PS2)
OkładkaArmy Men: Green Rogue (PS2)

Army Men: Green Rogue PS2

Kolejna gra z udziałem doskonale znanych plastikowych postaci. Tym razem przejmujemy kontrolę nad biogenetycznie udoskonalonym żołnierzem. Green Rogue jest klasycznie wykonaną, scrollowaną strzelaniną.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Army Men: Green Rogue Premiera PS2

25marca2001

producent: 3DO Company wydawca: 3DO Company

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Army Men: Green Rogue (gra występuje też pod tytułem Army Men: Omega Soldier)jest kolejnym przedstawicielem bardzo popularnej serii. Podobnie jak miało to miejsce w wielu innych grach, zajmujemy się likwidacją miniaturowych, plastikowych żołnierzyków. Kolejne misje są z kolei rozgrywane w takich lokacjach jak chociażby garaż, czy ogród. Green Rogue jest klasycznie wykonaną strzelanką, rozgrywaną w częściowo trójwymiarowym środowisku. Sterowaną postać, w zależności od misji, obserwujemy w rzucie izometrycznym lub z perspektywy trzeciej osoby. Co ciekawe, Green Rogue oprócz opisywanej wersji na PS2, ukazał się także na pierwszą generację konsoli PlayStation. Za produkcję i wydanie tej gry tradycyjnie już odpowiedzialne jest nieistniejące 3DO.

W trakcie zabawy wcielamy się w żołnierza Omegi. Nie jest to jednak zwykła postać, gdyż został on biogenetycznie udoskonalony. Oznacza to oczywiście cały wachlarz nowych typów zachowań, z których można w trakcie zabawy skorzystać. Tradycyjnie już stajemy do walki z armią Tan, próbując pokrzyżować plany złoczyńców, pragnących zawładnąć nad światem. Green Rogue jest scrollowaną zręcznościówką. Oznacza to, iż przemieszczamy się zgodnie z ustalonym przez producentów schematem. Po pokonaniu jakiegoś miejsca nie można już do niego powrócić.

Sterowanie główną postacią zostało bardzo dopracowane. Lewa gałka analogowa służy do wykonywania ruchów, prawa jest z kolei odpowiedzialna za celowanie. Wspomniane już wcześniej nowe zdolności pozwalają w szybszy sposób rozprawić się z napotykanymi wrogami, choć przewidziano też możliwość wykorzystywania tradycyjnych giwer, jak chociażby karabinów, shotgunów, czy miotaczy ognia. Wizualnie Green Rogue prezentuje się bardzo słabo. Gra pod wieloma względami przypomina wersję wydaną na PSOne. Zdecydowanie najgorzej wykonano tła. Przedstawiany produkt posiada niezbyt złożony multiplayer dla dwóch osób.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Army Men: Green Rogue: 12+

Army Men: Green Rogue Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci