Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka SOCOM: U.S. Navy SEALs (PS2)

SOCOM: U.S. Navy SEALs PS2

Jedna z najlepszych gier pozwalających na grę online w Internecie na konsoli. Świetny i rozbudowany multiplayer nie pozwala znudzić się tym tytułem, dzięki czemu Socom staje się odpowiednikiem Counter Strike’a na konsole.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka SOCOM: U.S. Navy SEALs (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

27sierpnia2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W grze wcielamy się w komandosa elitarnej grupy amerykańskich komandosów Navy Seals. W trybie single player do wykonania mamy szereg niebezpiecznych misji w bardzo zróżnicowanym terenie w różnych zakątkach świata. Wraz z nami, na teren misji zrzucanych jest jeszcze trzech komandosów, którym możemy wydawać określone komendy. Do naszej dyspozycji oddano cała masę realnie istniejącego uzbrojenia. Socom nie jest prosta strzelanką, tutaj często jeden strzał kończy się śmiercią, dlatego trzeba dokładnie opracować taktykę działania.

Jednak nie tryb single player jest siłą tej gry. Podczas potyczek online w Internecie naraz może brać udział do 16 graczy. Wybieramy uzbrojenie oraz stronę konfliktu – komandos lub terrorysta – i ruszamy do walki z innymi graczami z całego świata. Rozgrywki są bardzo dynamiczne i przypominają te znane z komputerowego hitu Counter Strike.

Oczywiście do gry online niezbędne jest posiadanie Network Adaptora oraz szybkiego łącza szerokopasmowego. Przydatna jest również klawiatura pod USB, dzięki czemu można szybciej wpisywać litery podczas chata w przerwach gry. Słuchawki i mikrofon pozwalają na lepsza komunikacje pomiędzy członkami własnej drużyny w czasie bitwy.

Pod względem graficznym wszystko wygląda bardzo dobrze; widać, iż programiści postarali się wykorzystać drzemiące w PS2 możliwości. Animacja jest na stałym poziomie.

  • możliwość toczenia bitew online w Internecie;
  • świetna grafika;
  • dobry tryb single plater.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SOCOM: U.S. Navy SEALs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe SOCOM: U.S. Navy SEALs

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Network Adaptor
Zipper Interactive – studio znane z serii SOCOM zamknięte przez firmę Sony
Zipper Interactive – studio znane z serii SOCOM zamknięte przez firmę Sony

wiadomość31 marca 2012

Firma Sony potwierdziła, że studio Zipper Interactive zostało zamknięte. Producent jest znany przede wszystkim z serii SOCOM, chociaż w ostatnich latach stworzył też gry MAG i Unit 13.

Nadchodzi SOCOM 4
Nadchodzi SOCOM 4

wiadomość5 marca 2010

SOCOM, czyli jedna z najpopularniejszych serii sieciowych strzelanin na konsole z rodziny PlayStation doczeka się jeszcze w tym roku kontynuacji. Na oficjalnym blogu, Jeremy Dunham z Zipper Interactive ujawnił, że trwają prace nad SOCOM 4.

Czy czwarta odsłona cyklu SOCOM już powstaje?
Czy czwarta odsłona cyklu SOCOM już powstaje?

wiadomość6 lipca 2009

Cykl SOCOM ma swoich wiernych fanów. Siła serii leży przede wszystkim w umiejętnym określeniu środka pomiędzy taktyczną a typowo rozrywkową strzelaniną. Chwalona jest także intuicyjność rozgrywki i przyjazny interfejs użytkownika. Czy podobnie będzie w przypadku SOCOM 4: U.S. Navy Seals na PlayStation 3, której rozpoczęcie produkcji sugeruje serwis internetowy firmy PCB Productions?

Będzie jeszcze więcej gier z serii SOCOM

wiadomość20 maja 2007

Dobrze zorientowanych w branży graczy może dziwić nieco, że ujawnioną w miniony czwartek pozycję dla PS3 pt. SOCOM Confrontation szykuje nie amerykańska firma Zipper Interactive (jej właśnie zawdzięczamy wszystkie dotychczasowe SOCOM-y), lecz studio Slant Six Games, zlokalizowane w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Pierwsza z wymienionych grup developerskich ma jednak dwa asy w rękawie.

SOCOM Confrontation dla PlayStation 3, czyli multiplayerowe wojny w Sieci
SOCOM Confrontation dla PlayStation 3, czyli multiplayerowe wojny w Sieci

wiadomość17 maja 2007

Od początku swojego istnienia seria SOCOM związana była wyłącznie z rodziną konsol PlayStation. Ten stan rzeczy nie ulega zmianie, ponieważ ujawniona właśnie gra o nazwie SOCOM Confrontation powstaje jedynie z myślą o PlayStation 3. Ludzie z Sony Computer Entertainment chcą zorganizować premierę gotowego produktu w listopadzie bieżącego roku.