Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Army Men: Toys In Space (PC)
OkładkaArmy Men: Toys In Space (PC)

Army Men: Toys In Space PC

Trzecia gra z cyklu militarnych strategii czasu rzeczywistego (RTS), którego bohaterami są plastikowi żołnierze. Tym razem gracz musi pomóc sierżantowi Sarge'owi i wojskom Zielonych w pokonaniu Złotych, którzy sprzymierzyli się z kosmitami.

Strategiczne | RTS

Army Men: Toys In Space Premiera PC

13października1999

producent: 3DO Company wydawca: 3DO Company Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Army Men: Toys In Space

Command & Conquer (1995)

Army Men: RTS

LEGO Rock Raiders

Po sukcesie gier Army Man (1998) i Army Man II (1999), deweloperzy ze studia The 3DO Company uznali, że seria potrzebuje powiewu świeżości. Stąd pomysł, aby sprawdzone rozwiązania w mechanice rozgrywki wzbogacić o zupełnie nowe elementy i zwariowaną historię.

Fabuła Army Man: Toys in Space kontynuuje wątki z wcześniejszych odsłon cyklu. Wojna pomiędzy Zielonym i Złotymi przybrała charakter potyczek niewielkich oddziałów zwiadowczych. Impasową sytuację zmienia nagłe pojawienie się kosmitów. Statek obcych rozbija się dokładnie nad bunkrem generała Plastro. Głównodowodzący Złotych postanawia wykorzystać sytuację, sprzymierzyć się z kosmitami i zdobyć ich technologię, z pomocą której ostatecznie rozprawi się z Zielonymi. Tym ostatnim w sukurs przychodzą jednak oddziały Galaktycznej Armii.

W kampanii głównej gracze ponownie mają okazję kierować sierżantem Sargem i podległymi mu żołnierzami. Galerię dobrze znanych fanom serii postaci uzupełniają jednak nowi bohaterowie jak Tina Tomorrow i jej kosmiczni komandosi.

Rozgrywka opiera się na mechanizmach zastosowanych uprzednio w grze Army Man II. Gracz kieruje oddziałem żołnierzyków, który uzupełniać może kupując jednostki za pozyskiwany podczas starć z nieprzyjacielem plastik. Zmiany wprowadzone w Army Man: Toys in Space to przede wszystkim dodatkowa frakcja (kosmici) oraz futurystyczne rodzaje uzbrojenia.

Jakość oprawy wizualnej gry nie odbiega od standardów wyznaczonych przez wcześniejsze odsłony cyklu. Dwuwymiarowa grafika prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a gracz obserwuje akcję z perspektywy trzeciej osoby.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Army Men: Toys In Space: Odpowiednia dla każdego wieku.

Army Men: Toys In Space Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266 Mhz
  • 32 MB RAM