Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Army Men: World War (PC)
OkładkaArmy Men: World War (PC)

Army Men: Operation Meltdown PC

Army Men: World War

Wojenne zmagania plastikowych żołnierzyków w klasycznej strategii czasu rzeczywistego wyprodukowanej i wydanej przez firmę 3DO. Twórcy Army Men: World War inspirowali się autentycznymi operacjami militarnymi z okresu II Wojny Światowej.

Strategiczne | RTS

Army Men: Operation Meltdown Premiera PC

4maja2000

producent: 3DO Company wydawca: 3DO Company

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pomysł zabawy plastikowymi żołnierzykami na ekranie komputerowego monitora okazał się strzałem w dziesiątkę. Zapoczątkowana w 1998 roku seria Army Men niemal natychmiast stała się hitem. Wydana zaledwie dwa lata później gra Army Men: World War jest chronologicznie ósmą odsłoną cyklu stworzonego przez firmę 3DO Company.

W przypadku RTS-a, którego bohaterami są zabawkowi żołnierze trudno o rozbudowaną i wielowątkową fabułę. Również plastikowy świat serii Army Men nigdy nie doczekał się dokładnego opisu, dlatego znaczenia wielu jego elementów należy się domyślać. W Army Men: World War „zieloni” połączeni sojuszem z „niebieskimi” przeciwstawiają się armii Tana, która najechała krainy na zachodzie. Nietrudno się domyślić, że „zieloni” symbolizują w grze wojska amerykańskie z okresu II wojny światowej, „niebiescy” - francuskie, a siły Tana to naziści. Skojarzenia te są o tyle zasadne, że większość spośród 15 misji trybu dla pojedynczego gracza w Army Men: World War nosi nazwy kojarzące się z autentycznymi operacjami militarnymi jak np. „O jeden most za daleko” (słynna operacja „Market garden”).

Rozgrywka opiera się głównie na kierowaniu poczynaniami oddziałów lądowych, które wspierane mogą być przez lotnictwo i artylerię. Wśród dostępnych jednostek dominuje piechota uzbrojona w różnego rodzaju broń – od karabinów maszynowych, poprzez haubice, granaty i ręczne wyrzutnie rakiet po miotacze płomieni i snajperskie sztucery.

Interfejs AM:WW niewiele zmienił się od czasu premiery pierwszej gry z serii i niestety nie należy do największych atutów tej produkcji. Kontrolowanie bardziej liczebnych oddziałów może sprawiać problemy, zwłaszcza że sztuczna inteligencja komputerowych wojaków pozostawia wiele do życzenia. Także oprawa audio-wizualna nie zachwyca. Producent zapewnia, że silnik graficzny, jakość tekstur i animacji zostały poprawione, jednak dużej różnicy w porównaniu z wcześniejszymi częściami Army Men nie widać.

Duża grywalność AM: WW wynika przede wszystkim z kilku dobrze zaprojektowanych map, które pozwalają np. przeprowadzić w plastikowym świecie desant morski na wzór operacji „Overlord”. Gra posiada tryb multiplayer, umożliwiający wspólną zabawę za pośrednictwem sieci LAN lub Internet maksymalnie czterem graczom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Army Men: Operation Meltdown: Odpowiednia dla każdego wieku.

Army Men: Operation Meltdown Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM