Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Breath of Fire - seria gier

Breath of Fire 6
Breath of Fire 6

RPG 20 lutego 2016

Szósta pełnoprawna odsłona kultowej serii gier jRPG, zapoczątkowanej w 1993 roku na konsolach NES i powracającej po ponad 10-letniej przerwie za sprawą firmy Capcom. Akcja Breath of Fire 6 przenosi nas do znanej z poprzednich części serii krainy fantasy – tysiąc lat po kataklizmie, który zamienił większość świata w pustynię. Odbudowanej przez ocalałych cywilizacji zagraża jednak wrogie mocarstwo, znane jako Imperium Insignia. Kiedy jednym z celów ataku okazuje się rodzinna wioska bohatera, jego misją staje się pomszczenie bliskich osób i znalezienie sposobu na powstrzymanie triumfalnego marszu wroga. Mechanika rozgrywki stanowi połączenie klasycznych rozwiązań gatunku jRPG z elementami strategii ekonomicznej. Większość czasu spędzamy więc na eksploracji, wykonywaniu zadań, rozwijaniu bohaterów oraz toczonej w czasie rzeczywistym walce z hordami przeciwników. Równocześnie musimy jednak dbać także o własną wioskę, wznosząc kolejne budynki i gromadząc surowce pozwalające na jej rozwój.

PCANDiOS

Breath of Fire: Dragon Quarter
Breath of Fire: Dragon Quarter

RPG 18 lutego 2003

Kolejna odsłona słynnego japońskiego cRPG-a. Po raz kolejny wcielamy się w młodzieńca o imieniu Ryu. Piąta część gry wprowadza wiele interesujących innowacji, między innymi zupełnie nowy system walki.

PS2

Breath of Fire II
Breath of Fire II

RPG 17 kwietnia 2002

Japońska gra RPG w klimatach fantasy, która jest konwersją hitu z konsoli SNES. Produkcja opowiada o przygodach chłopca Ryu, skrywającego pewien sekret – młodzieniec może przeistaczać się w smoka. Podczas zabawy przemierzamy bogaty świat i walczymy z przeciwnikami. Konwersja została wzbogacona o lepszą grafikę i nowe efekty dźwiękowe.

GBA

Breath of Fire
Breath of Fire

RPG 13 grudnia 2001

Konwersja klasycznej gry role-playing, która w 1993 roku ukazała się na konsolę SNES. Na uwagę zasługują wyjątkowo długi czas rozgrywki, a także bardzo przemyślany system rozwoju postaci oraz przeprowadzania walk.

GBA

Breath of Fire IV
Breath of Fire IV

RPG 27 kwietnia 2000

Czwarta odsłona serii japońskich RPG-ów, których elementem charakterystycznym są ludzie obdarzeni niezwykłą mocą i mogący zmieniać się w smoki. Grę wyróżnia oprawa graficzna, która łączy dwuwymiarowe, ręcznie rysowane sprite’y postaci ze szczegółowymi trójwymiarowymi tłami, a także mający kilka unikalnych elementów turowy system walki.

PCPS1

Breath of Fire III
Breath of Fire III

RPG 11 września 1997

Trzecia odsłona słynnej serii gier cRPG, tym razem w kieszonkowym wydaniu. Wcielamy się w postać młodego najemnika o imieniu Ryu. Właściwa zabawa składa się w głównej mierze z serii pojedynków rozgrywanych w systemie turowym.

PS1PSP