Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Breath of Fire (GBA)

Breath of Fire GBA

Konwersja klasycznej gry role-playing, która w 1993 roku ukazała się na konsolę SNES. Na uwagę zasługują wyjątkowo długi czas rozgrywki, a także bardzo przemyślany system rozwoju postaci oraz przeprowadzania walk.

RPG | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Breath of Fire (GBA)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

13grudnia2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Breath of Fire jest jedną z pierwszych gier RPG wydanych na konsolkę GameBoy Advance i zarazem pełnoprawną konwersją produktu, który w 1993 roku ukazał się na słynnego SNES-a. Warto jednocześnie dodać, iż jest to bardzo wierna konwersja. Nie należy się więc spodziewać żadnej rewolucji w grafice, która nawet jak na możliwości przenośnej konsolki, może wydawać się dość uboga. Wydarzenia obserwowane są głównie w rzucie izometrycznym. Tyczy się to zarówno prowadzonych walk, jak i umownie przedstawionej eksploracji świata gry. Breath of Fire powstał oczywiście wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu. Tytuł ten nie zawiera więc żadnych trybów sieciowych.

W trakcie zabawy mamy okazję wcielić się w Ryu, członka klanu o nazwie Light Dragon. Fabuła początkowo nie odgrywa istotnej roli, z czasem zaczyna jednak przybierać na znaczeniu. Mimo wszystko, w zestawieniu z najciekawszymi grami role-playing wypada dość blado. Pomimo tego, iż zabawę rozpoczynamy w pojedynkę, do sterowanej przez nas postaci mogą dołączać się inni wojownicy. W sumie można utworzyć drużynę składającą się z maksymalnie ośmiu osób, przy czym w starciach biorą udział jedynie czterej wojownicy. Dobór postaci do walk w niektórych przypadkach (starcia z bossami) jest dość ważny. To samo tyczy się zachodzących między nimi interakcji. Postaci te posiadają również dodatkowe zdolności, wykorzystywane poza polem bitwy. Przykładowo, osobnik o imieniu Ox potrafi niszczyć niektóre przeszkody, tak aby odblokować pozornie niedostępne lokacje.

Działania prowadzone są na ogromnej mapie świata, którą można oczywiście dokładnie eksplorować. Przygotowana przez producentów kampania singleplayer starcza na co najmniej kilkadziesiąt godzin zabawy. Czas ten można dodatkowo wydłużać, przystępując do nieobowiązkowych zleceń czy też wybierając mini-gry, jak chociażby połów ryb. Pojedynki odgrywają tu bardzo ważną rolę. Walki toczone są w systemie turowym. W miarę rozwoju zabawy sterowane postaci zdobywają doświadczenie oraz nowe przedmioty, dzięki którym stają się silniejsze. Oprócz standardowych wrogów od czasu do czasu wpada się na zdecydowanie silniejszych bossów. Gra jest stosunkowo trudna. Opanowanie jej podstaw zajmuje też dość dużo czasu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Breath of Fire

odpowiednia dla każdego wieku