Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Twisted Metal - seria gier

Twisted Metal
Twisted Metal

Akcji 14 lutego 2012

Twisted Metal to pierwsza odsłona popularnej serii samochodowych gier akcji autorstwa Davida Jaffe'a i Scotta Campbella adresowana na konsolę PlayStation 3. Za powstanie tytułu odpowiada ekipa deweloperów z firmy Sony Computer Entertainment. Gracze mają okazję pokierować kilkoma rodzajami pojazdów (w tym m.in. helikopterem) wyposażonych w różnorakie uzbrojenie, siejąc spustoszenie na drogach i w szeregach przeciwników.

PS3

Twisted Metal (1995)
Twisted Metal (1995)

Akcji 23 lutego 2011

Cyfrowa reedycja klasycznej gry akcji z konsoli PlayStation, która zapoczątkowała gatunek tzw. "vehicular combat". W grze bierzemy udział w tytułowym turnieju Twisted Metal, rywalizując na śmierć i życie za kierownicą 12 zróżnicowanych pojazdów, wyposażonych w rozmaite bronie.

PS3PSPPSV

Twisted Metal: Head-On
Twisted Metal: Head-On

Akcji 15 marca 2005

Pierwsza próba przeniesienia słynnej serii na przenośną konsolkę firmy Sony. Zasiadamy za sterami jednej z kilkunastu zróżnicowanych maszyn i bierzemy udział w serii dynamicznych pojedynków na specjalnie przygotowanych arenach.

PS2PSP

Twisted Metal: Black Online
Twisted Metal: Black Online

Akcji 28 sierpnia 2002

Ulepszona wersja jednej z najbardziej znanych zręcznościówek, tym razem nastawiona na rozgrywkę multiplayer. Gra obsługuje Network Adaptor i pozwala na jednoczesną zabawę nawet ośmiu zawodnikom.

PS2

Twisted Metal: Black
Twisted Metal: Black

Akcji 18 czerwca 2001

Kolejna odsłona kultowej serii, zapoczątkowanej na konsoli PSX w 1995 roku. Bierzemy udział w widowiskowych pojedynkach samochodowych na jednej z kilkunastu dostępnych aren. Gra zawiera również multiplayer dla maksymalnie 4 osób.

PS4PS2

Twisted Metal 2: World Tour
Twisted Metal 2: World Tour

Akcji 31 października 1996

Druga odsłona samochodowej strzelaniny, w której różnego rodzaju pojazdy mierzą się w pojedynkach na śmierć i życie na przygotowanych arenach. Produkcja rozwija wiele elementów zabawy w porównaniu do oryginału z 1995 roku.

PCPS1