Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Twisted Metal: Black Online (PS2)

Twisted Metal: Black Online PS2

Ulepszona wersja jednej z najbardziej znanych zręcznościówek, tym razem nastawiona na rozgrywkę multiplayer. Gra obsługuje Network Adaptor i pozwala na jednoczesną zabawę nawet ośmiu zawodnikom.

Akcji | samochodowe | multiplayer | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Twisted Metal: Black Online (PS2)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

28sierpnia2002

Twisted Metal: Black Online to zmieniona wersja jednej z najbardziej grywalnych zręcznościówek. Seria Twisted Metal zapoczątkowana została w 1995 roku. Kolejne gry trafiały na pierwszą generację konsoli PlayStation. Twisted Metal: Black był pierwszym tytułem z serii, który zdecydowano się wydać na PS2. Opisywana wersja Online powstała z kolei z myślą o sympatykach sieciowych potyczek. To jedna z pierwszych gier wykorzystujących możliwości Network Adaptora. Warto jednocześnie dodać, iż sympatycy zabawy w pojedynkę nie znajdą tu dla siebie zbyt wiele atrakcji, gdyż niektóre elementy znane z podstawowej wersji Black zostały usunięte lub zmodyfikowane pod kątem zabawy sieciowej. Cięcia nie ominęły między innymi filmików przerywnikowych, dzięki czemu możliwe było obniżenie klasyfikacji wiekowej gry.

Podstawowe zasady rozgrywki pozostały niezmienione. Do naszej dyspozycji oddano wiele różnych maszyn. Są to między innymi tradycyjne pick-upy, ogromne ciężarówki i monster trucki, ale i wyjątkowo zwinne auta typu buggy. Każdy z wehikułów wyposażony został w odpowiedni arsenał narzędzi zagłady. W tym przypadku możemy mówić o dwóch obiektów – wykorzystywanych przez wszystkich zawodników rakietach czy działkach maszynowych oraz atakach specjalnych, zarezerwowanych wyłącznie dla danej maszyny.

Omawiana edycja Online ma do zaoferowania osiem podstawowych trybów zabawy. Powinny one być doskonale znane miłośnikom zabaw sieciowych. Są to między innymi: Deathmatch, Last Man Standing (ostatni pojazd pozostający na polu bitwy wygrywa), czy Collector (zbieranie określonych przedmiotów). Pojedynki toczą się na około dwudziestu zróżnicowanych mapach. Podobnie jak w podstawowej wersji, plansze są bardzo zróżnicowane. Gracze mogą wybierać pomiędzy piętnastoma różnymi maszynami. W pojedynczym starciu bierze natomiast udział maksymalnie ośmiu zawodników.

Istotną rolę w trakcie zabawy odgrywają także porozrzucane tu i ówdzie power-up’y, dzięki którym można zregenerować zdrowie, zdobyć lepszą broń, czy chwilowo przyśpieszyć sterowany pojazd. Zdobywanie tych bonusów niejednokrotnie pozwala przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Oprawa wizualna edycji Online prezentuje bardzo zbliżony poziom do podstawowej wersji programu. Usunięto jednak wiele elementów, które mogłyby przeszkadzać w potyczkach sieciowych. Są to między innymi przechodnie, z których całkowicie zrezygnowano. Pojedynki w dalszym ciągu mają wyjątkowo dynamiczny przebieg i obfitują w wiele efektownych eksplozji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Gry podobne do Twisted Metal: Black Online

Klasyfikacja PEGI Twisted Metal: Black Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Twisted Metal: Black Online

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: Network Adaptor, karta pamięci

Nowy Twisted Metal w 2011 roku
Nowy Twisted Metal w 2011 roku

wiadomość16 czerwca 2010

Od kilku tygodni David Jaffe przekonywał stanowczo, że nie pracuje nad nowym Twisted Metal. Wczoraj twórca mógł w końcu przestać ukrywać projekt i zaprezentować go w towarzystwie Scotta Campbella oraz kolegów ze studia Eat Sleep Play na konferencji Sony. Odświeżona odsłona serii trafi na PlayStation 3 w przyszłym roku i przypomni charakterystyczną rozgrywkę.

Sony zamyka amerykańskie serwery gier PS2 i PSP

wiadomość5 kwietnia 2008

Sony Computer Entertainment America informuje, że do dnia 30 czerwca bieżącego roku nastąpi zamknięcie kilkunastu serwerów obsługujących gry z PlayStation 2 i PlayStation Portable.

Jaffe potwierdza - Twisted Metal zmierza na PlayStation 3
Jaffe potwierdza - Twisted Metal zmierza na PlayStation 3

wiadomość8 lutego 2008

Pamiętacie jeszcze informację o supertajnym kodzie umieszczonym w bonusowych filmikach traktujących o historii serii Twisted Metal dołączonych do amerykańskiego wydania gry Twisted Metal Head On: Extra Twisted Edition?

Kod Davida Jaffe - czyli przyszłość serii Twisted Metal
Kod Davida Jaffe - czyli przyszłość serii Twisted Metal

wiadomość7 lutego 2008

David Jaffe, autor pierwszej części God of War co prawda rozstał się z Sony, ale nie zamierza rozstawać się z marką PlayStation. Założył więc własną firmę o nazwie Eat Sleep Play, której gra Twisted Metal: Head-On: Extra Twisted Edition ukazała się przed dwoma dniami w Stanach Zjednoczonych na konsolę PlayStation 2.