Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Destruction Derby Arenas (PS2)

Destruction Derby Arenas PS2

Kolejna odsłona słynnej serii ścigałek, zapoczątkowanej jeszcze na pierwszej generacji konsoli PlayStation. Zasiadamy za kierownicą jednego z kilkunastu wozów i bierzemy udział w ostrych przepychankach z udziałem innych kierowców.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Destruction Derby Arenas (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

9stycznia2004

9stycznia2004

pudełko PL

Destruction Derby Arenas to kolejna już (czwarta) odsłona słynnej serii ścigałek. Pierwsza część Destruction Derby ukazała się w 1995 roku i była jednym z kilku startowych tytułów konsoli PlayStation. Produkcja ta doczekała się dwóch udanych kontynuacji, a także licznych naśladowców w postaci FlatOut czy chociażby Crashday. Opisywana edycja Arenas jest pierwszą grą z serii DD, którą zdecydowano się wydać na PlayStation 2.

Podstawowe założenia rozgrywki pozostały oczywiście niezmienione, przy czym DD Arenas zawiera wystarczająco dużą liczbę nowych elementów, dzięki którym może on być wyraźnie odróżniany od swoich poprzedników. Kluczowy punkt programu w dalszym ciągu stanowią efektowne przepychanki z biorącymi udział w wyścigu pojazdami. Za każdą dokonaną stłuczkę gracz jest odpowiednio nagradzany. Demolowanie aut przeciwników nie tylko przekłada się na dodatkowe punkty, ale i pozwala naładować charakterystyczny pasek turbo. Do naszej dyspozycji oddano dwadzieścia różnych pojazdów, pomiędzy którymi można dowolnie wybierać. Co więcej, każde z posiadanych aut może być poddawane dalszym modyfikacjom. Inna ciekawostka związana jest z prezentowanymi przez grę kierowcami, w których mamy okazję się wcielić. Każda z tych postaci charakteryzuje się odmiennymi współczynnikami.

Jedno z głównych usprawnień najnowszej odsłony serii Destruction Derby związane jest z tytułowymi arenami, na których rozgrywane są kolejne zawody. W poprzednich odsłonach omawianej sagi były to najczęściej niezbyt skomplikowane obiekty. Tym razem zadbano jednak o bardziej profesjonalne konstrukcje, które dodatkowo zaopatrzone zostały w liczne skocznie i inne tego typu obiekty. Podobnie jak w poprzednich grach z tej serii, oprócz klasycznych wyścigów bierzemy udział w bezpośrednich pojedynkach z innymi kierowcami. Generalnie chodzi o to żeby wyeliminować wszystkich zawodników, umiejętnie uderzając w sterowane przez nich pojazdy.

Destruction Derby Arenas oferuje wyjątkowo rozbudowany multiplayer. Przy jednej konsoli może spotkać się maksymalnie czterech graczy (split-screen). Opisywana ścigałka posiada też pełnoprawny tryb sieciowy, w którym może zmierzyć się nawet 16 osób. Wizualnie gra prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Na szczególną uwagę zasługują oczywiście widowiskowe kraksy, w których niejednokrotnie bierze udział kilkanaście modeli aut. W grze nie zabrakło również znanych z poprzednich odsłon serii efektownych replayów (powtórek).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-16  

Ocena gry 8.0 / 10 na podstawie 43 ocen czytelników.

Gry podobne do Destruction Derby Arenas

Klasyfikacja PEGI Destruction Derby Arenas

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Destruction Derby Arenas

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: Network Adaptor, Multi-Tap, karta pamięci

Sony zamyka amerykańskie serwery gier PS2 i PSP

wiadomość5 kwietnia 2008

Sony Computer Entertainment America informuje, że do dnia 30 czerwca bieżącego roku nastąpi zamknięcie kilkunastu serwerów obsługujących gry z PlayStation 2 i PlayStation Portable.