Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze materiały do: Gris

Gris z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy
Gris z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy

wiadomość20 kwietnia 2020

Deweloperzy odpowiedzialni za platformówkę z elementami logicznymi Gris – Nomada Studio – pochwalili się sukcesem swojego dzieła. Poinformowano, że tytuł sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy.

Steam Awards 2019 – Sekiro najlepszą grą roku
Steam Awards 2019 – Sekiro najlepszą grą roku

wiadomość2 stycznia 2020

Sekiro: Shadows Die Twice zwyciężyło w kategorii gry roku w Steam Awards 2019. Wśród nagrodzonych produkcji znalazły się również takie tytuły jak DayZ, Grand Theft Auto V, Gris, My Friend Pedro czy A Plague Tale: Innocence.

Marcowe nowości w Hitmanie 2, plany rozwoju DiRT Rally 2.0 i inne wieści
Marcowe nowości w Hitmanie 2, plany rozwoju DiRT Rally 2.0 i inne wieści

wiadomość8 marca 2019

Dziś piszemy o planach rozwoju Hitmana 2 na marzec, wynikach sprzedaży platformówki Gris, liczbie egzemplarzy Octopath Traveler, które trafiły do sklepów, oraz pierwszym sezonie DiRT Rally 2.0. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Piękne i nietypowe – gry, które zaskoczyły pomysłem na grafikę
Piękne i nietypowe – gry, które zaskoczyły pomysłem na grafikę

artykuł7 czerwca 2020

„Liczy się grywalność, a nie grafika”. Tak często tłumaczy się słabszą jakość oprawy wizualnej. Grafika jednak nie musi być tylko albo dobra, albo słaba. Może być też ciekawa, pomysłowa, intrygująca, niezwykła i takie właśnie przykłady wyszukaliśmy.

PC
Switch
iOS
PS4
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
28.12.2018 15:47
Bartyt
👍
Bartyt
10
Legionista
Wideo
7.0

Gris - audiowizualnie piękna, ale trochę uboga jeśli chodzi gameplay.

Zapraszam do recenzji wideo: https://youtu.be/ih2b34Hudo8

post wyedytowany przez Bartyt 2018-12-28 15:48:52
28.12.2018 15:51
odpowiedz
zanonimizowany1279645
1
Legionista

Recenzja w miare składna ale gra raczej tragiczna

22.01.2019 16:31
odpowiedz
JayGee
1
Junior

Piękna gra, idealna do wychillowania się przy herbatce i powspominania co kiedyś straciliśmy oraz co z tego wynikło. Gra absolutnie nie jest uboga w gameplay'u, po prostu nie jest tak dynamiczna jak Call Of Duty. Tytuł posiada różnorodne poziomy, umiejętności bohaterki są wykorzystane w kreatywny sposób. Niestety gra jest krótka [dlatego może ktoś sądzić, że jest uboga] ale wynika to z tego, że właśnie żaden poziom, żadna zagadka logiczna nie jest powtarzalna. Wspomniane zagadki nie wymagają też zbytniego ruszenia szarych komórek, są bardziej zręcznościowe [uważam to za minus]. Wszystko wypełnia piękna muzyka a doznania wizualne są na takim poziomie, że screeny z tej gry znajdują się na mojej tapecie. No i te wszystkie wspomniane wady trochę pomniejsza fakt, że to pierwsza gra hiszpańskiego studia. Co do fabuły to lepszy brak i pozostawienie otwartej interpretacji o stracie, żalu czy chociażby feminiźmie; niż jakaś sztampowa nuda.

29.02.2020 23:35
T20
😐
odpowiedz
T20
72
Pretorianin
7.0

Mam ogromny żal do twórców że postanowili nie zdradzać fabuły nawet troszeczkę już na samym początku gry, co totalnie zabiło dla mnie cały klimat.
Ja wiem że odblokowując jedno z 5 wyzwań można się już bardzo wcześnie domyślić o czym ona jest, ale te wyzwania nie są wcale oczywiste do osiągnięcia, więc w moim przypadku dosłownie 30 sek przed zakończeniem gry nagle mnie oświeciło o co tutaj chodziło. Jest to niesprawiedliwe, bo GRIS to bardzo ładna i przyjemna produkcja, ale robiąc to wszystko co się tutaj robi nie ma żadnego sensu jeśli nie dostajesz nawet namiastki motywacji głównej bohaterki albo nawet drobnego wyjaśnienia fabuły. Dodam też że jeżeli ktoś nigdy nie słyszał

spoiler start

o 5 etapach żalu po stracie bliskiej osoby to nawet odblokowanie wszystkich pięciu wyzwań nic mu nie da więc teoretycznie nigdy nie będzie wiedział o co tutaj w ogóle chodziło. Mi zaświtało w momencie odblokowania 5.Acceptance.

spoiler stop


09.01.2021 23:40
Vorightaun
😍
odpowiedz
Vorightaun
5
Chorąży
10

Piękna gra aż wzruszyłem