Grave
Pomyślałam sobie dzisiaj, że to może dla tego człowieka bezpieczniej, jak sobie posiedzi w areszcie. Groźba linczu jest naprawdę spora, obserwuje co się dzieje w lokalnych mediach społecznościowych, myślę że już lekko 40% lokalsow uważa że to nie był wypadek.
W lokalnych i nie tylko. To jest jakiś kosmos. Okazuje się, że szuria jest silna nie tylko na prawicy.
Najlepsze co widziałem do tej pory to wyliczenia, że to nie mógł być wypadek, bo jeśli kierowca jechał 80 km/h a Litewka 20 km/h, to minęli się w ciągu 1/10 sekundy, więc prawdopodobieństwo, żeby trafić w rowerzystę było zerowe, z kolei gdyby gość zasłabł (OK, ponoć faktycznie miesza się w zeznaniach, może tradycyjnie zapi...ł "szybko ale bezpiecznie" i stracił panowanie), to przecież jechałby wężykiem już wcześniej i Litewka by go wyminął! :D Antoine Mgła-Smoleński byłby dumny. :D
Drack
Niestety Doda to jest najgorsze co się mogło przydarzyć w tej jakby nie patrzeć strasznej tragedii.
Byłam głęboko zszokowana, że Litewka podjął z nią akurat medialna współpracę. To się nie mogło dobrze skończyć. Już same wypowiedzi Dody zostawiają pewien niesmak.. i wcale nie musiała zdebilniec, ona nigdy nie była zbyt mądra :/ jasne, że ratowanie piesków się doskonale 'sprzedawalo', pewnie o to w ogóle chodziło, żeby były zasięgi i lajki wśród nieoswieconego tłumu, ostatecznie intencje były dobre. Ale wiadomo, jak kończą dobre intencje.
Litewki już nie ma, pozostali po nim ludzie i chciałabym wierzyć, że naprawdę będą kontynuować to, co on zaczął, jak zgodnie deklarują - niestety w tym tłumie jest sporo ludzi przygłupich a co gorsza niebezpiecznych.

Z budżetu telewizyjnego Zondacrypto na reklamy najwyższa kwota 37,3 mln zł trafiła do Telewizji Republika; kolejne miejsca zajęły stacje: TVN z wynikiem 5,7 mln zł i Polsat z kwotą 4 mln zł - wynika z badań Instytutu Monitorowania Mediów, obejmujących okres od marca 2024 do marca 2026 r.
Czyli pośrednio kasa szła do:
O tych powiązaniach Telewizji Ściekpublika z Kaczyńskim wiadomo od dawna, ale zawsze warto przypominać, jak bardzo jest to "prawdziwie niezależna telewizja".

Wiadomo przecież, że to kłamstwo i kalumnia!
Pasza dla baranów i strzyżonych owiec -> https://x.com/TomaszSakiewicz/status/2047917571358245282
Najlepsze jest to, że teraz idole "wolnościowców" wychodzą na szemranych oszustów. Jednak chyba anarchokapitalizm nie jest takim dobrym systemem jakby niektórzy chcieli:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/To-byla-zywcem-kradziez-Wyciekly-nagrania-rozmow-Sylwestra-Suszka-z-Rafalem-Zaorskim-9123116.html
Wielowieyskiej zawsze warto wysłuchać, ale ta zbitka porównawcza tego pisiorskiego krętacza zamieszczona na początku jej dzisiejszego filmiku jest po prostu piękna.
https://www.youtube.com/watch?v=D7KucVYvKJk
https://defence24.pl/przemysl/niemiecki-gigant-zbrojeniowy-oskarzany-o-zawyzanie-cen
Uuu... Rheinmetal poszedł w ślady naszej patodeweloperki, który po ogłoszeniu kredytu 0% podniósł ceny praktycznie z marszu. Czyli jednak ten SAFE nie jest taki krystaliczny jak niektórzy sądzą.
Co ma SAFE do cen Rheinmetalu?
Logika w stylu "nie wezme kredytu na dom bo patodeweloper XYZ z warszawy podbija ceny" (a kupujesz i tak we wroclawiu)
Via Tenor
Co ma SAFE do cen Rheinmetalu?
Logika w stylu "nie wezme kredytu na dom bo patodeweloper XYZ z warszawy podbija ceny" (a kupujesz i tak we wroclawiu)
Ano ma bardzo dużo. Po pierwsze sam SAFE zwiększy popyt na sprzęt ale nie zwiększy podaży więc (dokładnie tak jak kredyt 0%) spowoduje wzrost cen sprzętu. Ten jeden producent to najprawdopodobniej po prostu pierwszy element globalnego trendu.
No i drugi temat jest taki że czas na zakontraktowanie zamówień indywidualnych kończy się nam za nieco ponad miesiąc i już się słyszy o gigantycznych problemach naszych krajowych producentów, wiadomo że wielu kontraktów nie dopniemy a co za tym idzie realny udział polskiego przemysłu jako wykonawcy programu SAFE będzie dużo niższy niż to rządzący zapowiadali.
Po 30 mają trzeba będzie współpracować z innymi państwami brać pod uwagę nie tylko nasze ale i ich potrzeby. Z kim będzie chciał współpracować obecny rząd?
Nie wiem, choć się domyślam.
Mylisz przyczynę ze skutkiem - popyt na sprzęt zwiększa wojna za miedzą a nie SAFE.
NO SERIO BEKŁEM XD
Jakie braki elementarnym myśleniu logicznym.
Czyli nasze firmy mają problemu i nie pociągną kontraktów ALE to wina safe, że inna firma podnosi ceny. A nie zwiększonego popytu nałożonego na jeden podmiot XD
Od razu mówię, że nie mam absolutnie żadnej wiedzy na ten temat ale z tego jednego postu jasia nasuwają się zupełnie inne wnioski, niż on sam próbuje przedstawiać.
Czyli jakie jest rozwiązanie? Anulować safe i nie zbroić się wcale? Czy iść do USA, które mają problem z własnym zaopatrzeniem, nie mówiąc już o już zaciągniętych zobowiązaniach?
Też pytanie jak to czasowo wyglądało. Jeśli wzrost cen nastąpił po ataku USA na Iran to może za tym stać:
1. Wzrost cen ropy i generalnie nośników energii - zarówno zwiększający ceny produkcji, jak i presję inflacyjną.
2. Zwiększenie zapotrzebowania na zbrojenie wszelaki na świecie i prawdopodobne zajęcie mocy produkcyjnych fabryk w US oraz paru innych krajach potrzebami własnymi przed potrzebami klientów zewnętrznych. Podobnie w Niemczech mogą mieć przykaz, że najpierw mają produkować dla własnego kraju, a dopiero potem na sprzedaż.
Czyli według paladyna, gdyby nie było SAFE to ceny uzbrojenia by nie wzrosły, więc moglibyśmy kupić je taniej... Tylko za co ty nasz konfederacki geniuszu? Za tokeny Zondakrypto chyba...
Czyli krótko mówiąc, w przypadku nagłego skoku cen o 30% (w przypadku Rumuńskich zamówień), weźmiecie każdy inny możliwy czynnik - wojna nr 1, wojna nr 2, wojna nr 3, wypstrykanie się USA z amunicji - tylko nie nagły, tani kredyt na zbrojenia? Musicie żyć w BARDZO kolorowym i pełnym wzajemnego szacunku świecie :)
Czyli EG mieliśmy nie brać tego kredytu bo ceny wzrosły. Ch..j z tym że bez niego nie mielibyśmy pieniędzy na zakupy ale ceny byłyby stabilne. Wam te głupoty ktoś dyktuje czy sami to wymyślacie?
Czyli EG mieliśmy nie brać tego kredytu bo ceny wzrosły. Ch..j z tym że bez niego nie mielibyśmy pieniędzy na zakupy ale ceny byłyby stabilne. Wam te głupoty ktoś dyktuje czy sami to wymyślacie?
A to spoko, możemy dać się dymać ale po wszystkim będziemy mieć broń, więc luz. Aż mi się przypomniała sytuacja z Kłodzka jak producent piasku podczas powodzi podniósł ceny bodajże dwukrotnie - no ale ciul, jak zalewało mieszkania to trzeba płacić choćby tyle. Wy naprawdę nie potraficie ścierpieć że coś może mieć jakieś krzywe akcje, jeżeli to będzie niszczyło waszą narracje kryształowo przyjaznego kredytu :)
BTW Skąd wytrzasnąłeś info że jestem przeciw SAFE? Po prostu nie podchodzę do niego bezkrytycznie jak wy.
Dalej nie ogarniają.
Jak ograniczysz zakupy tylko europejskich koncernów, to ograniczysz konkurencję, TWORZYSZ OLIGOPOL, czyli to one będą dyktować ceny, ale nie tylko, każdy taki podmiot ma też swoją wydajność, czyli będzie drogo i długo - najlepszym przykładem jest nasz Borsuk, gdzie jego cena powala, ale wliczone są w niego koszty "rozkręcenia" linii produkcyjnej wraz z siecią logistyczną TYSIĘCY pod wykonawców, którzy też mają swoją wydajność - Czyli mamy do czynienia z całym systemem, skomplikowany system gdzie np. w amerykańskich rakietach znajdowano chińskie "magnesy" co spowodowało lukę kompetencyjną czyli wykluczenie pod dostawcy i szukanie nowego, miejscowego, co podraża koszt, bo np. takiego nie ma, a to oznacza, że musisz znaleźć firmę, która zainwestuje w produkcję tych "magnesów" - Jeśli wykluczysz zewnętrznych producentów broni, automatycznie wykluczysz z systemu ich poddostawców - musisz znaleźć własnych - a to oznacza zwiększony koszt i wydłużony czas produkcji. Do tego dochodzi relatywnie krótka seria podzespołów czy ilość produktu końcowego - a to oznacza, widmo braku kolejnych zamówień - co też zwiększa cenę, bo po co inwestować w kosztowną linię, patenty, skoro zaraz zamówienie się skończy? I to dotyczy całego ciągu logistycznego! Każdy w tym ciągu staje przed podobnym problemem, kosztowna inwestycja, niska liczba podzespołów - czyli wysokie nakłady, niska produkcja czyli wysokie ceny - jak w rzadkich lekach.
Pytanie, czy decydenci wiedzą o tym? Oczywiście, straszą putinem, niechybną inwazją, kraju, który od czterech lat nie potrafi zdobyć Donbasu - po to żebyśmy zgodzili się na kolejny dług, który ma wzmocnić gospodarkę ...niemiec, które to mają poważne problemy gospodarcze, oczywiście kolejnym kłamstwem jest, że Europa teraz będzie się zbroić co podniesie przede wszystkim niemcy z marazmu. Nie, produkcja wojenna nie podnosi jakości życia obywateli, konsumpcji, ale pozwoli transferować środki publiczne prywatnym firmom by te były zdolne przetrwać trudne czasy gdy nie radzą sobie na rynku samochodowym z chińczykami
Pytanie drugie, czy już tak robiono? Oczywiście, jak stocznie koreańskie i chińskie przejęły produkcje statków, nasz Tusk zlikwidował nasze stocznie, a niemcy w tym samym czasie zamówili w nich mega drogie okręty podwodne, w które można przepalić dowolne ilości euro, ale było koniecznym wsparciem by niemieckie stoczni przetrwały, co ciekawe te okręty oddano za frajer Izraelowi
Pytanie trzecie, czy to źle czy dobrze? i tak i nie, z jednej strony nasze gospodarki są sparowane (8000 firm niemieckich zainwestowało w naszym kraju) i dobrze by było żeby nasz najważniejszy partner handlowy jakoś sobie radził, część z tego długu będzie zainwestowane w naszym kraju i staniemy się dla nich też podwykonawcą w ciągu logistycznym - to są inwestycje na lata, i mogą przynieść korzyść obu stronom - a jakie minusy? Uzależnienie od podzespołów z kraju, który blokował wsparcie Ukrainie, nam też może, skoro robiły to partie centrowe, to AFD może to zrobić tym bardziej - do tego będzie, drogo i długo, Jedyna nadzieja, że w tym ciągu logistycznym będziemy obsługiwać się nawzajem będąc wzajemnie zakładnikami swojej produkcji zależnych wzajemnie podzespołów
Ocho, odpalił się protokół dyplomatyczny XD
Ty już sie nie produkuj bo ostatnio przy dyskusji o safe wyszło, że chcesz żeby kupować w PL, jednak te firmy nie dają rady, więc lepiej za granicą np. w USA, F i DE bo te mają lepszy sprzęt, ale nie w DE bo to niemcy i nie w F bo francja pomaga niemcom :D mieszanka wedlowska w mózgu.
Czyli krótko mówiąc, w przypadku nagłego skoku cen o 30% (w przypadku Rumuńskich zamówień), weźmiecie każdy inny możliwy czynnik - wojna nr 1, wojna nr 2, wojna nr 3, wypstrykanie się USA z amunicji - tylko nie nagły, tani kredyt na zbrojenia? Musicie żyć w BARDZO kolorowym i pełnym wzajemnego szacunku świecie :)
Czyli krótko mówiąc w przypadku nagłego skoku cen o 30% nie bierzecie żadnych innych czynników typu 3 wojny jednocześnie i wypstrykanie się usa z amunicji tylko ciśniecie celowe podnoszenie cen z uwagi na nagły skok możliwości finansowych. Musicie życ w bardzo ciemnym i szaroburym świecie.
Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, pisałem wołami, że chcę kupować tam gdzie to ma sens pod względem jakości produktu i ceny nie wyłączając Niemiec czy innych europejskich firm zbrojeniowych.
Sorry Mianolito ale milion razy bardziej wolę kupować u Niemców, Francuzów, Szwedów czy nawet Turków uzbrojenie, niż od USA. Stany zrobiły się zbyt nieprzewidywalne, raz trafimy na normalnego prezydenta, potem przyjdzie pojeb Trump który będzie straszył rozpadem NATO, bo jakieś kraje śmiały nie walczyć w wojnie, którą rozpętał Izrael i ich amerykański pies. Sami się wypstrykają z rakiet żeby zachować resztki twarzy, a nam zabronią ich produkcji, bo tak. I mamy drżeć czy nam zabraknie amunicji, bo pomarańczowy znowu gdzieś zapali glob?
Tym bardziej że dzięki temu na naszym kontynencie rozwija się myśl techniczna, choćby AWACS ma od niedawna silną konkurencję w postaci Szwedzkiego GlobalEye od Saaba. A Szwedom zdecydowanie bardziej opłaca się inwestować w naszą armię, niż USA (w końcu jesteśmy częścią obrony Bałtyku).
Czyli krótko mówiąc w przypadku nagłego skoku cen o 30% nie bierzecie żadnych innych czynników typu 3 wojny jednocześnie i wypstrykanie się usa z amunicji tylko ciśniecie celowe podnoszenie cen z uwagi na nagły skok możliwości finansowych. Musicie życ w bardzo ciemnym i szaroburym świecie.
Różnica jest taka że właśnie BIORĘ ten czynnik pod uwagę, wy z kolei nie bierzecie tego, że Rheinmetal zwyczajnie leci w ch..a. Co mocno podkreślacie :)
Dokładnie pysiu pisałeś, że z niemiec nie, bo są "zblatowane" z ruskimi. Chcesz konkretne miejsce, w którym to napisałeś? Ewidentnie sam nie wiesz co piszesz albo masz karuzelę emocji.
Stany zrobiły się zbyt nieprzewidywalne
Nie patrz na prezydentów, patrz na interesy, już w 2008 za Obamy zdefiniowano największe zagrożenie, przeniesienie ciężaru na Pacyfik, teraz widzimy jak to realizują, widzimy ciąg interesów, Biden wspierał izrael, brał współudział w ludobójstwie Palestyńczyków, a Trump to kontynuuje - prowadzą brutalną mocarstwową politykę, tak jak nas sprzedał Obama kolejnymi resetami z ruskimi żeby obłaskawić i wciągnąć rosję do swojej strefy wpływów jako sojuszników w starciu z chinami, nie udało się, to wykorzystują jej osłabienie i wyrzucają chińczyków z panamy, rosjan z syrii, wenzueli, a teraz zdziesiątkowali Iran
- USA podpisują różne formy współpracy militarnej z państwami ASEANu, nawet z komunistycznym wietnamem, któremu chiny zajmują kolejne "atole", doprowadizli do pivotu Indii na zachód, wymusili na Europie wzięcie odpowiedzialności za konflikt na Ukrainie, stąd w końcu zaangażowanie niemiec finansowe i logistyczne - Każdemu wyznaczyli role, zachodnia europa ma być naszym zapleczem, my mamy być zmilitaryzowaną marchią graniczną, która ma zabezpieczyć europę od wschodu zwalniając ich z europy - a to wszystko przeciw neoimperialnym Chinom, które wspierają rosje przeciw Ukrainie i nam jako pole wojny proxy, tak jak wspierają iran przeciwko izraelowi i arabom, tym samym chinom, które próbują narzucić swoją wolę państwo ASAENU i rzucają spóźnione wyzwanie USA.
Dokładnie pysiu pisałeś, że z niemiec nie, bo są "zblatowane" z ruskimi. Chcesz konkretne miejsce, w którym to napisałeś? Ewidentnie sam nie wiesz co piszesz albo masz karuzelę emocji.
znowu masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, pisałem, że były zblatowane za stolca, obecna ekipa zrobiła zwrot o 180 stopni - co nie znaczy, ze mam do nich zaufanie tym bardziej po tym jak czołowi politycy z obecnej koalicji rządzącej spotykali się z ruskim w tajemnicy w Abu zabi - może to tylko taktyczna, pozorna zmiana, a jak odjedzie putin znowu będą robić interesy z kremlem ponad naszymi głowami naszym kosztem
Mniej korzystania z AI a więcej samodzielnego myślenia i pisania komentarzy...
Mój bełkot z AI
Znowu robisz jedną wielką narrację z rzeczy, które nie trzymają się razem.
„Nie patrz na prezydentów, patrz na interesy” – no właśnie. I dlatego Twoja historia się sypie, bo przedstawiasz USA jakby miały jeden spójny, wszechmocny plan realizowany bez potknięć. A rzeczywistość jest dużo bardziej przyziemna: to nie jest szachista 5D, tylko państwo reagujące na wydarzenia, często spóźnione i wewnętrznie podzielone.
„Obama sprzedał nas resetem” – serio? Ten „reset” nic Rosji nie dał poza symbolicznym ociepleniem, które i tak się rozpadło po 2014. Jeśli to miało być „wciąganie Rosji do sojuszu przeciw Chinom”, to kompletnie nie wyszło – czyli gdzie ta genialna, konsekwentna strategia?
„Wyrzucają Rosjan i Chińczyków z całego świata” – brzmi efektownie, tylko że:
Rosja sama się wykrwawia na Ukrainie,
wpływy Chin globalnie rosną, a nie maleją,
USA nie „czyści mapy”, tylko próbuje łatać wpływy tam, gdzie jeszcze może.
To nie jest kontrola sytuacji, tylko zarządzanie kryzysami.
„Wymusili na Europie odpowiedzialność za Ukrainę” – nie. Europa przez lata jechała na tanim gazie i bezpieczeństwie od USA, więc kiedy przyszła wojna, musiała się obudzić. To nie był żaden genialny plan Waszyngtonu, tylko konsekwencja wcześniejszego lenistwa Europy.
„Polska jako militarna marchia” – tu już wchodzisz w publicystykę. Polska jest na wschodniej flance, bo tam leży, a nie dlatego, że ktoś ją „wyznaczył do roli”. Niezależnie od USA czy UE – zawsze będziemy państwem frontowym przy takim sąsiedztwie.
„Wszystko przeciw Chinom” – uproszczenie do granic absurdu. Tak, Chiny są głównym rywalem USA, ale:
jednocześnie są ich partnerem handlowym,
Europa też z nimi handluje,
Indie grają na dwa fronty.
To nie jest zimna wojna 2.0 z jasno podzielonymi blokami, tylko sieć sprzecznych iteresów.
No i wisienka:
raz twierdzisz, że USA mają spójną, wieloletnią strategię,
a jednocześnie, że są nieprzewidywalne i chaotyczne.
Zdecyduj się, bo jedno wyklucza drugie.
Na koniec – Niemcy:
najpierw „zblatowani”, potem „zwrot o 180”, a na końcu „i tak im nie ufam, bo może wrócą”.
Czyli w praktyce każdy scenariusz prowadzi u Ciebie do tego samego wniosku: wszyscy są podejrzani niezależnie od tego, co robią.
To nie jest analiza, tylko ustawienie sobie tezy, której nic nie może obalić.
To tylko kopiuj/wklej...
W marcu były zblatowane, teraz już nie są. NOTED.
A i no oczywiście sikorski był u arabów. Dodaj jeszcze teskt o tsue i znikaj na kolejne 3 dni. XD
Będziemy kupować amunicję od czeskiego CSG. Tak na marginesie.
https://wiadomosci.wp.pl/dostawy-amunicji-zagrozone-zamiast-polskiej-spolki-do-gry-wchodzi-inna-firma-7278110499985792a
Czyli EG mieliśmy nie brać tego kredytu bo ceny wzrosły. Ch..j z tym że bez niego nie mielibyśmy pieniędzy na zakupy ale ceny byłyby stabilne. Wam te głupoty ktoś dyktuje czy sami to wymyślacie?
Skąd wziąć pieniądze? Ano jak do tej pory, z rynkowych kredytów lubi emisji obligacji, jak to robiliśmy do tej pory.
Oczywiście trzeba było o tym myśleć na etapie blokowania SAFE bo teraz to ceny uzbrojenia na rynku międzynarodowym wzrosną bez względu na to czy my do programu przystąpimy czy nie.
Wasi pupilkowie już sprawę zje**li, teraz trzeba sobie radzić w takiej rzeczywistości w jakiej jesteśmy.
Czyli nasze firmy mają problemu i nie pociągną kontraktów ALE to wina safe
Tak panie grabarz, a dokładnie wina terminów które zakłada. Trudno oprzeć się wrażeniu że ten ekstremalnie krótki termin dla kontraktów indywidualnych nie jest tak całkiem przypadkowy.

No masz rację lepiej nie brać kredytu na 3,14% bo Niemiec się wzbogaci. Lepiej wziąć na rynku albo od Koreańców na 6%.
Ale wiesz że mówimy o kredycie ze zmiennym oprocentowaniem w obcej walucie który będziemy spłacać kilka dekad? Czy umknął ci ten szczegół?
Jesteś pewien sytuacji międzynarodowej za 20 lat?
Frankowicze którzy się wychuśtali na żyrandolu też byli kiedy brali kredyt.
Ale wiesz że mówimy o kredycie ze zmiennym oprocentowaniem w obcej walucie który będziemy spłacać kilka dekad? Czy umknął ci ten szczegół?
Mowisz teraz o kredycie u koreancow czy o safe?
Ale wiesz że mówimy o kredycie ze zmiennym oprocentowaniem w obcej walucie który będziemy spłacać kilka dekad? Czy umknął ci ten szczegół?
Jesteś pewien sytuacji międzynarodowej za 20 lat?
Z tego co pamiętam, ten kredyt w Korei na 5-6% jest też w walutach obcych, a dokładniej chyba USD i EUR. Mamy go spłacać prawie 20 lat.
W obecnej sytuacji międzynarodowej kupowanie sprzętu w USA powinno się ograniczyć do minimum. Zbliżenie z Rosją i niestabilna władza to są czerwone flagi a w grę wchodzi bezpieczeństwo całego kraju.
Oprócz zakupów w UE powinno się maksymalnie zacieśniać współpracę z Ukrainą.
https://defence24.pl/geopolityka/usa-uzywaja-ukrainskich-rozwiazan-na-bliskim-wschodzie
Armia amerykańska rozpoczęła wykorzystywanie ukraińskiego systemu dowodzenia i kontroli Sky Map w Arabii Saudyjskiej. System ten, opracowany przez ukraińskich inżynierów, integruje dane z radarów i sensorów w czasie rzeczywistym, umożliwiając wykrywanie i śledzenie zagrożeń powietrznych, w tym dronów.
Przecież w naszym wypadku mamy kupić z SAFE dokładnie ten sam sprzęt, który i tak byśmy kupili - czyli głównie ten produkowany samodzielnie lub w kooperacji przez polskich producentów - o czym każdy z tych producentów wiedział już dawno, bo sprzęt jest kupowany zgodnie z zatwierdzonym planem modernizacji technicznej Wojska Polskiego. SAFE to tylko korzystne źródło finansowania tych rodzajów sprzętu, które możemy zamówić w Europie. Jakby nie było SAFE, to i tak byśmy zamawiali Kraby, Borsuki, San, K2PL, rakiety do Homarów-K, Airbusa A330 MRTT+, produkowaną w Polsce amunicję 155 mm i miny itp. - tylko na gorszych warunkach finansowych. Także twierdzenie, że SAFE jest przyczyną wzrostu cen to błąd logiczny, bo w naszym przypadku SAFE nie stworzył wzrostu popytu, tylko wojna za naszą granicą i zatwierdzony plan modernizacji technicznej, a SAFE jedynie zmienił sposób finansowania tego co tam zawarto - i o czym wszyscy już dawno wiedzieli. A celem tego jest dokapitalizowanie polskiej zbrojeniówki i kooperantów produkujących u nas w kraju, tak aby rozkręcić skalę zdolności produkcyjnych i kompetencji na przyszłość. Przemysł zbrojeniowy nie ma szans rozwijać się bez dużych zamówień.
Mianoliito i Janusz, wasze kilkunasto lub kilkudziesięciolinijkowe posty są w tym przypadku bezprzedmiotowe. Dziękuję, można się rozejść.

Szkoda Litewki. I szkoda jego rodziny. Tak czułem, że psychoprawica i zaprzyjaźnione z nią media, jak kanał gówno, pójdą śladem przygłupiej Dody.
Sprawca dostał 3 miechy aresztu (czego nie doświadczył np. adwokat od "trumny na kółkach"), może to, jak pisała wczoraj Megera, dobrze, bo chyba skończyłoby się linczem.
Grabarz - ok, wyedytowałem.
Doda daje 25tys zl za wskazanie "jakichkolwiek informacji" na temat sprawcy wypadku. Ciekawe, czy ktoś przebije.
Swoją drogą, czy taki apel nie ma znamion prowokowania do samosądu?
Doda daje 25tys zl za wskazanie "jakichkolwiek informacji" na temat sprawcy wypadku.
Wygląda to na balansowanie na granicy prawa.
baba ma parcie na szklo na zasadzie niewazne jak, wazne aby mowili.
za chwile jeszcze z siebie ofiare w tej sprawie zrobi, tak jak przy tych machlojach finansowych.
A tu przylazl boldowiec.
Bo sie zastanawialem czemu tak malo bolda w temacie o usanach i poziom jakby w ten weekend wyzszy.
Ależ za tym PiS-em stoi wspaniała ekipa mózgowców od rozwiązywania problemów społecznych!
https://x.com/i/status/2048417283089879338
To jest nawet lepsze od Komorowskiego i kredytu. :)
Mam nadzieję że winni poniosą karę.
Ale ale, może nam powiesz co tam u Piesiewicza słychać? Nie kole was w oczy? Jak na łowców afer przystało wyjątkowo cicho siedzicie?
Podsumujmy, tweet, który wrzucił trampek traktuje o potencjalnych przewałach człowieka PO znalezionych przez:
- Onet
- Gazetę Wyborczą
- CBA za rządów tegoż PO
A teraz, pisiory, znajdźcie przewały dotyczące jakiegoś człowieka PiS, które znalazły (znalazły, a nie po jakimś czasie od wybuchu afery zaczęły coś przebąkiwać):
- Telewizja Republika
- Gazeta Polska
- CBA za rządów tegoż PiS
Teoretycznie powinniście mieć srogi dysonans poznawczy (nie tylko zresztą w związku z tą sprawą), pisiory, ale aby go doznawać trzeba choć trochę umieć łączyć kropki i używać rozumu, samodzielnie, więc wam to nie grozi. Nadal więc, w ślad za waszymi antypolskimi pastuchami, będziecie pierdolić o "mediach Tuska" i "państwie totalitarnym Tuska", nie dostrzegając, co robiły, robią i chcą robić wasze antypolskie pastuchy, popierające przjaciół Putina (nieprzypadkowo, bo waszym antypolskim pastuchom marzy się mieć taką władzę, jaką ma Putin i sprzedałyby mu Polskę w zamian za gwarancje dożywotnich rządów na wzór Łukaszenki).
Różnica między nami, szeroko rozumianymi zwolennikami obozu demokratycznego, a wami, pisiorskimi zwolennikami antypolskiej partii, jest m.in. również taka, że w tego typu sytuacjach - nawet jeśli dotyczy do polityka lub urzędnika/człowieka K15X - my oczekujemy wyjaśnienia sprawy, a jeśli przewały okazują się prawdą, to oczekujemy wypierdolenia kogoś takiego na zbity ryj oraz aktu oskarżenia wobec niego. Natomiast wy, w tego typu sytuacjach - jeśli dotyczy to polityka lub urzędnika/człowieka PiS - stajecie za kimś takim murem oraz bronicie go tak długo, jak długo nakazują wam wasze antypolskie pastuchy.
A teraz, pisiory, znajdźcie przewały dotyczące jakiegoś człowieka PiS, które znalazły (znalazły, a nie po jakimś czasie od wybuchu afery zaczęły coś przebąkiwać):
- Telewizja Republika
- Gazeta Polska
- CBA za rządów tegoż PiS
Ja bym do listy jeszcze dopisał Kanał Ziobro.
Różnica między nami, szeroko rozumianymi zwolennikami obozu demokratycznego,
ahahaha
https://vader.joemonster.org/upload/stk/21526815d7afcde.mp4
To gdzie w końcu ludzie wpłacają? Na pis czy na ruspublikę? Czy to jedno i to samo? Czy jedni okradają drugich?
Można się pogubić...
Ciekawe jak Batyr się z tego wytłumaczy. W końcu Zondacrypto sponsorowała konferencję CPAC, na której był głównym gościem i wspierała finansowo prawicowych polityków. A swoją drogą nikogo chyba nie dziwi, że Putin ma własną mafię.
"Gazeta Wyborcza" podała w poniedziałek, że według ustaleń polskich służb kontrolę nad giełdą Zondacrypto ma jedna z najgroźniejszych rosyjskich grup przestępczych - mafia tambowska, powiązana z politykami partii Władimira Putina. Dziennik wskazał, że po raz pierwszy o rosyjskim wątku w aferze Zondacrypto mówił premier podczas zamkniętego posiedzenia Sejmu 5 grudnia 2025 r.
Jak napisała "GW", mafia tambowska to przestępcza grupa działająca od lat 80., początkowo zajmująca się brutalnym wymuszaniem haraczy, która od początku lat 90. zaczęła zyskiwać wpływy w świecie służb i władzy. "Tambowcy zmonopolizowali cały sektor paliwowo-energetyczny w Sankt Petersburgu. A media pisały o powiązaniach grupy z ówczesnym wiceprezydentem Sankt Petersburga, dziś prezydentem Władimirem Putinem" - czytamy.
Jak napisała "Wyborcza", w notatce ABW, na którą miał się powoływać szef rządu, znajduje się informacja, że większościowe udziały w giełdzie kryptowalut Rosjanie przejęli w lipcu 2018 r. Zondacrypto nosiła wtedy nazwę BitBay i po okresie pierwszych sukcesów przeżywała poważne załamanie.
Nikogo chyba nie dziwi, że Rosjanie wspierają ruchy antyunijne i polityków antyunijnych. :)
Czyli biorąc pod uwagę aktualną sytuację gospodarczą można powiedzieć że Chiny wspierają ruchy unijne?

Prawdziwe combo totalnego samozaorania. Dwa razy sprawdzałem czy to nie jest fake konto prowadzone przez jakiegoś totalnego kretyna.
Facet jest niesamowity. Przecież to jest gotowy materiał dla sądu na niedopełnienie obowiązków, bo nie trzeba już szukać dowodów, w końcu sam podał je na tacy. Tym bardziej że, według Dobrzyńskiego już dwa dni przed pierwszym wetem wiedział czym jest Zondacrypto. A jakby tego było mało, zawetował drugi raz, gdy już cała Polska wiedziała. On naprawdę nie rozumie, że tym wpisem dodatkowo się pogrążył.
Na wpis Nawrockiego zareagował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński. Jak poinformował, 5 grudnia ubiegłego roku przedstawiciel prezydenta uczestniczył w niejawnym posiedzeniu Sejmu, na którym zostały przedstawione informacje dotyczące ustaleń ABW w sprawie rynku kryptowalut i wiążących się z tym zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa.
"12 grudnia 2025 r. Kancelaria Prezydenta RP otrzymała pisemne informacje dotyczące wykorzystywania kryptowalut w działalności dywersyjnej, szpiegowskiej i przestępczości zorganizowanej. Następnie ABW przekazywało kolejne pisma do Pana Prezydenta, wskazujące na ryzyka wynikające z działalności firm kryptowalutowych" - przekazał Dobrzyński.
Przypomniał też, że Nawrocki - "mimo wielu ostrzeżeń i czytelnych rekomendacji" - 12 lutego bieżącego roku po raz drugi zawetował ustawę o rynku kryptoaktywów.

Ja pierdolę, jaki to jest wstyd...
https://x.com/Noirsoldat_/status/2049017831488892990
To już nawet ten ruski knur orban, zanim spieprzy do USA, to zrezygnował chociaż z miejsca i immunitetu, w węgierskim parlamencie (wiadomo - szybko by mu uchylili, ale mimo wszystko). A te dwie złodziejskie szmaty, były minister sprawiedliwości i jego zastępca, nawet tyle honoru nie mieli. No, ale czego się spodziewać po pisowcach ;). "Wojownicy" jedynie na twitterze, a w realu, co chwilę się oglądają za siebie :P. Memiczni goście :P.
Edycja
Drugi ananas podobno wybiera się do Turcji. Piękny kraj, ale na wakacje. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie:
https://poszukiwani.policja.gov.pl/pos/form/r7990156,ZIOBRO-ZBIGNIEW.html
Dziennikarze powinni doptyać Ziobrę, czy miał na myśli m.in. tureckie plaże.
https://www.instagram.com/reel/DQthvGcDCDG/
Ten szczur jeszcze okretu i plazy nie znalazl :)
https://www.youtube.com/watch?v=VtwN0yU0Vhs
Poki co siedzi w norze.
https://www.rmf24.pl/polityka/news-dwoch-poslow-pis-ukaranych-za-zachowanie-w-sejmie,nId,8079462
Słusznie czy jednak cenzura i karanie, bo kogoś tu zapiekło?
Ja proponuje, zeby kazdy w sejmie trzymal billboard nad glowa. Wtedy bedzie w koncu jak na ulicy: jeden bedzie trzymal Tuska z Putinem, drugi Lecha mowiacego o przyjaciolach rosjanach, trzeci bedzie trzymal billboard "kebab, 7.99, tylko u nas". Dopiero wtedy EG stwierdzi, ze jednak przydalaby sie "cenzura".
A moze po prostu chodzi o to, ze nie czas i miejsce?
A co powiesz o symbolicznych karach lub ich braku za trzymanie transparentów Lex TVN czy strajku kobiet w wykonaniu posłów KO czy Lewicy? Bo nie żebym bronił Mateckiego, dla mnie to ten sam poziom bycia szmatą co Mejza, ale coś czuje tu podwójne standardy i opcje atomowych kar, bo kogoś boli. Dlaczego nie skończyło się na upomnieniu czy zabraniu głosu jak w poprzednich przypadkach tego typu protestów?
Za gemini, bo niestety nie sledze kazdego posiedzenia sejmu tak jak ty:
W Sejmie dochodziło do nakładania kar finansowych oraz dyscyplinarnych na posłów, którzy podczas obrad eksponowali transparenty lub symbole związane ze Strajkiem Kobiet.
Kary dla posłów
Głównym mechanizmem dyscyplinarnym w takich przypadkach były decyzje Prezydium Sejmu oraz orzeczenia Komisji Etyki Poselskiej:
Obniżenie uposażenia: Posłowie opozycji (m.in. z Koalicji Obywatelskiej i Lewicy) byli wielokrotnie karani obniżeniem uposażenia poselskiego lub diety parlamentarnej za naruszanie powagi Sejmu. Przykładem mogą być kary nałożone w 2020 roku na posłanki, które podczas wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego stanęły przed nim z transparentami i w maseczkach z symbolem czerwonej błyskawicy.
Wiec kto sie myli: ty czy AI?
Przecież PiS też karał ludzi z PO za transparenty, okrzyki i różne "występy" w sejmie (np. Jachirę za confetti, Szczerbę). Standard. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca na sali obrad.
Jedyni, których to piecze to PiS-owcy, bo sprawa nie żre. A nie żre, bo wszystko przebiegło tu tak, jak w tego typu sytuacjach przebiec powinno - winni zostali ukarani przez sąd; nikt nikogo nie bronił, nikt za nikim nie stał murem, nikt nie odwracał kota ogonem, nikt niczego nie ukrywał, nikt niczego nie zamiatał pod dywan.
Jak na ironię i na nieszczęście dla PiS-owców, skazanie to miało miejsce za rządów Tuska, a niepisiorskie media niejednokrotnie informowały o sprawie, co jest kolejnym argumentem, zadającym kłam pisiorskiemu pierdoleniu o "upolitycznieniu sądów przez Tuska" i "mediach Tuska".
Nawiasem mówiąc, ja wiem, że w PiS jest wiele obrzydliwych i odrażających osób, ale gdyby ktoś inny niż Matecki był mordą tej akcji, to może "zażarłoby" bardziej. Ale że robi to absolutny TOP3 najbardziej obrzydliwych z najbardziej obrzydliwych polityków w Polsce, to skutek musi być taki, a nie inny.
A skoro już zahaczono o zoofilię, to jak się ma należący do PiS-u przestępca, Mariusz Kamiński, który kiedyś na jednej z konferencji, publicznie pokazał zdjęcie faceta kopulującego z osłem czy tam inną krową?
Ah, czyli tak jak myslalem i tak jak powiedzialo gemini: EG klamie, bo mu tak wygodniej. Nic nowego na prawicy.
Przecież PiS też karał ludzi z PO za transparenty, okrzyki i różne "występy" w sejmie (np. Jachirę za confetti, Szczerbę). Standard. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
No ale nie tak, kara być powinna, ale według mnie nie było to zachowanie o wiele gorsze niż podczas wspomnianego TVN Lex, a wtedy skończyło się na upomnieniach. A tu zabrali im pół pensji przez 3 miesiące. Trochę dziwne.
Masz racje, transparenty wspierajace strajk kobiet to ten sam kaliber co te oszczertwa wzgledem Tusko o ukrywanie pedofilii
No ale nie tak
Jak nie tak, jak tak.
https://x.com/JachiraKlaudia/status/1552325560365465603
Ewidentnie patrzysz na świat pod kątem pewnej tezy. Tyle że ona nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości.
Bukary
OK, po prostu tej informacji nie zauważyłem, zwracam honor.
Wampirek
Yhm, czyli parafrazując Kazika - Twój protest jest gorszy niż mój. No OK, można i tak :)
Ale to nie są żadni moi idole, ja nie jestem za Pi... a ciul tam, milion razy to powtarzałem ale i tak wiesz lepiej więc po co strzępić ryja.
Bardziej mnie zastanowiła kara, która była dziwnie mocna, no ale jak Jachire ukarano podobnie, to może jednak nie ma tu niskioch pobudek.
Do kolejnych wyborów rządząca koalicja straci jedną z dwóch największych szczujni.
https://youtu.be/2A7ot-0Z6q0?is=0OBBEPKqGk2Ku41E
Tak tak, na sto procent. Dla Trumpa zrobią wszystko, nawet porzucą swój target oraz zwolnią większość załogi.
Może rok temu bym jeszcze w to uwierzył.
Czas pokaże :). Niemniej na twoim miejscu nie przesadzałbym z optymizmem :).
I vice versa, Jasiu
Zobaczymy, jak będzie, a póki co ślij przelewy Sakiewiczowi :)
Duże media tak nie działają jak to się wydaje tym po stornie autorytarnej. Otóż w przeciwieństwie do propagandówek, jak Republika czy zawłaszczonych mediów publicznych zdecydowana mediów prywatnych jet nastawiona na zarabianie kasy, to jest ich główny cel.
I teraz paramount by zrobić Trumpowi prezencik może trochę złagodzić przekaz anty-Trumpowy poprzez czy to łagodniejszą narrację czy nieporuszani niektórych spraw, ale to max co się zmieni. Wiara, ze zmieni się w Republikę bis to myślenie typowe dla komunistów, gdzie własność miała nie zarabiać a służyć interesom partyjnym.
Jako ciekawostkę powiem, wam, że Wall Street Journal, walący w Trumpa na każdym kroku, i Fox News mają tego samego właściciela. I co? I nic, bo oba media mają inną grupę docelową.
Myślisz że Kaczyński mając w perspektywie kolejne lata w opozycji będzie kopie kruszył o krypto?
Nierealne, to będzie pierwsze co odpuści.
Pewnie, że tak. Dlatego dałem uśmieszek. Przed wyborami ze strony każdej partii mamy mowę-trawę. Założę się, że Kaczyński nawet do końca nie wie, czym są kryptowaluty. A to, że poświęci właściwie wszystkie swoje poglądy na ołtarzu konieczności, żeby stworzyć koalicję, jest dla mnie oczywistością.
Koronkowa robota - nie zostawiamy swoich! Chciałbym, kiedyś, poznać kulisy, bo na bank łatwo nie było!
https://x.com/donaldtusk/status/2049093582007554055
Rose:
https://x.com/USAmbPoland/status/2049087516611895385
Czyli USA + służby specjalne i MSZ. Duży plus dla polskiego rządu.
Ale z czego się cieszycie? Że 2 lata to trwało? Przecież jakby rządził pis to go wyciągną stamtąd w 20 minut…
Oh wait…
I zaczęło się...
To sukces Nawrockiego!
https://x.com/marcin_przydacz/status/2049089446302089347
Oni są niereformowalni. Trzeba jeszcze przypomnieć Rose'owi, żeby zaktualizował swój wpis.
Sam widzialem jak Karolak piesciami lukaszenke okladal! Tak bylo, nie zmyslam!
Konia kują, żaba nogę podstawia. To są ludzie pozbawieni jakiejkolwiek klasy. Szkoda strzępić ryja.
ps. Chyba były nerwowe telefony, z kancelarii snusojada (przebywa w Chorwacji- o niczym, na 99%, nie wiedział), bo ambasador Rose dodał drugi wpis, w którym już wspomina, o Nawrockim. Żenujące, tak jak wpis Batyra:
https://x.com/SchwertnerPL/status/2049100219531354380?s=20
Trzeba pojsc za ciosem. Nawrocki za chwile zkonczy konflikt w zatoce perskiej. To dopiero bedzie sukces :)

EDYCJA
Usunął i wstawił kolejną żenadę. No, ale czego się spodziewać po konfiturze.
Jestem pełen podziwu i cieszę się z uwolnienia Pana Andrzeja Poczobuta. Kabotynom pokroju Rybitzky życzę doświadczeń życiowych zbliżonych do pobytu w białoruskim więzieniu.
Widzę że sukces ma wielu ojców - Sikorski, Nawrocki, a teraz Trump :) Ale w sumie ciekawy artykuł.
https://wiadomosci.wp.pl/zlamana-obietnica-ws-tvp-kuriozalna-odpowiedz-poslanki-ko-7280051896615489v
Kłamie. Wzrok kierowany do dołu, napięte mięśnie okołooczne.
Niezmiennie oczekuję likwidacji (czy to poprzez prywatyzację, czy to poprzez likwidację dosłowną) mediów publicznych od każdej ekipy rządzącej - mam w dupie, kto rządzi w danym momencie i kto je obsadza swoimi ludźmi. Dotyczy to zwłaszcza TVP.
Jakkolwiek w latach 90. XX w. i na początku lat 00. XXI w., z oczywistych względów, media publiczne jak najbardziej miały rację bytu, to w latach 20. XXI w., w epoce Internetu, media utrzymywane za pieniądze publiczne są kompletnie niepotrzebne - zwłaszcza w takiej postaci, w jakiej są w Polsce, gdzie już dawno same wywaliły do kosza tzw. misję publiczną i produkują kretyńskie programy i seriale niczym nie różniące się od tych, które są w telewizjach prywatnych.
Kompromitacja Warzechy, odcinek 1211:
https://x.com/LeskiPiotr/status/2049167732202258818
To też zabawne:
https://x.com/rzep8/status/2049142885929357569
Sam fakt, że polityk pozywa zwykłego obywatela (nie innego polityka czy choćby dziennikarza), bredząc, że "padł ofiarą największego ataku personalnego w historii polskiej polityki" oraz domaga się nawiązki dla siebie (a nie np. przekazania kasy na jakieś stowarzyszenie czy fundację charytatywną) świadczy o tym, że ówczesny licealista miał sporo racji. Sporo, bo mimo wszystko osobiście polemizowałbym, czy "nie ma w polskiej polityce bardziej obrzydliwej postaci niż poseł Mejza"...
https://tvn24.pl/poznan/poznan-proces-w-sprawie-znieslawienia-lukasza-mejzy-jest-wyrok-st9020136
Minister Siemoniak, nie ma dobrej opinii, potocznie nazywany jest "gamoniakiem". No, ale za wczorajszą akcję z wymianą więźniów zasłużył na brawa. A za to komu i jak podziękował, też:
https://x.com/TomaszSiemoniak/status/2049357973965734291
^^To jest po prostu KLASA nieosiągalna dla tamtej strony, dla opozycji targowickiej i ludzi prezydenta (z Batyrem, na czele, bo przecież gość wczoraj przede wszystkim podlizał się Trumpowi). Obóz rządzący, demokratyczny ma wiele wad, jest za co wieszać na Tusku psy, no ale jednak, jak wczoraj sobie popatrzyłem jak zachowywali się pisowcy, co wypisywał Fogiel, na koncie Kaczora, jakie kocopoły opowiadał Przydacz (i jak na twitterze wdawał się w pyskówki, z dziennikarzami - przecież to jest dramat, słoma z butów wystaje, a to jednak minister), to jednak różnica, wręcz cywilizacyjna, jest widoczna gołym okiem. Nawrocki, Kaczor, Sasin, Przydacz - wypisz wymaluj: "przykleiło się gówno, do burty statku i krzyczy PŁYNIEMY!" Dokładnie to wczoraj odstawiły pisiory, żenada i kompromitacja.
To kiedy podmiana Czarnka na innego premiera?
https://www.rp.pl/polityka/art44253171-nowy-sondaz-partyjny-ko-i-lewica-moglyby-rzadzic-samodzielnie
https://x.com/boymic535/status/2049370946088181886
^^ A mają kogoś innego w zanadrzu :)? Jeden bałwan chce przywracać węgiel (żeby Polacy zdychali od smogu), religię w pelnym wymiarze, likwidować oze- sroze (sami wprowadzili), KSEF (sami wprowadzili - btw. minął miesiąc i już się wszyscy, w firmie, przyzwyczaili, łącznie ze mną), system kaucyjny (sami wprowadzili), każe się ludziom rozmnażać, nawet jeśli nie mają mieszkań i pracy (Komorowski w wersji "turbo"), a drugi półmózg, straszy powrotem największego gówna, za jakie odpowiadała tamta władza (Polski Ład 2.0 - Pinokio Morawiecki NICZEGO się nie nauczył, na swoich błędach).
Zobaczymy, jak będzie, bo to zaledwie jeden sondaż. Niemniej, zaglądam do Persa i od czasu "premiera" Czarnka i kapitulacji Kaczyńskiego przed Morawieckim, czyli przed dzisiejszym sondażem, pan Daniel "wita" PiS, w kolejnej kadencji, w opozycji.
pan Daniel "wita" PiS, w kolejnej kadencji, w opozycji
IMHO to będzie już ostateczny koniec kariery Kaczyńskiego. Marnie skończy.
Już w tej chwili Stankiewicz twierdzi, ze Kaczyński jest słaby jak nigdy dotąd, co ma potwierdzać takie a nie inne podejście do volty Morawieckiego. A jak Kaczyński opuści gardę to sami go rozszarpią, co też się stanie jeśli znów przegrają wybory...
No i to tylko pokazuje, że Cenckiewicz to człowiek, który kompletnie nie nadaje się do sprawowania jakiejś ważnej funkcji w państwie. Jeśli stawia się nad Kosiniakiem np. takiego Macierewicza, to trzeba mieć nie po kolei w głowie.
Ludzie związani z PiS nie nadają się do sprawowania ważnych funkcji w państwie? Stare, znałem.
Najlepszy numer z Centkiewiczem jest taki, że gdy się okazało, iż znów może dostać dostęp do tajnych akt, ale dopiero po kolejnym przemaglowaniu przez służby, które dla odmiany tym razem nie są pod kontrolą jego kolegów z PiSu - nagle zrezygnował ze swoego stanowiska. Zastanawiające, nie?
Karol Nawrocki skierował do Trybunału Konstytucyjnego pismo, w którym zwrócił się o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego ws. ślubowania sędziów TK w Sejmie. W ocenie prezydenta Włodzimierz Czarzasty złamał prawo, a przyjmowanie ślubowania od sędziów TK "to wyłączna kompetencja" głowy państwa.
https://wiadomosci.wp.pl/prezydent-pisze-do-tk-opublikowano-pismo-7280467620165696a
Powiem więcej! Przyjmowanie ślubowania od sędziów TK to nie tyle kompetencja Prezydenta RP, co wręcz zasrany obowiązek Prezydenta RP, który powinien wykonywać niezwłocznie.
Tak że zamiast wysyłać w tej sprawie jakieś pisma do Święczkowskiego i Piotrowicza, niech Nowogrodzki się nie wygłupia i już dzisiaj przyjmie ślubowanie od sędziów TK wybranych przez Sejm w marcu br., bo swoim zachowaniem ws. tego ślubowania tylko szkodzi państwu polskiemu.
W sumie na miejscu Nawrockiego tak bym zrobił. Wezwał tych sędziów na ślubowanie prawdziwe, oddalił szopkę pod tytułem, ze teraz naprawdę je złożyli i od teraz są prawilnymi sędziami wbijając szpilę koalicji demokratycznej i stawiając sędziów pod ścianą pewnie by na nie poszli.
A tymczasem oni idą w zaparte, gdzie to nie ma sensu, bo koniec końców przegrają, a koalicja i tak tych sędziów mieć będzie.
Inna sprawa, ze tutaj mamy jak już potencjalną (choć bardzo, ale to bardzo wątpliwą) niezgodność z ustawą a nie konstytucją więc to sprawa dla SN a nie TK. W konstytucje w kontekście TK i prezydenta nie ma ani słowa.
No no no damage control tylko ostro spóźnione ;_)
onet.pl/informacje/onetwiadomosci/lukasz-mejza-poza-klubem-pis-jest-oficjalne-oswiadczenie/bmnytqn,79cfc278
To będzie prywatny wysryw, ale naprawdę nie mogę wytrzymać.
Dzisiaj odbył się pogrzeb posła Litewki. Prawie że pod moim domem.. pierwotnie zamierzałam się tam wybrać osobiście, ale nie dałam rady technicznie. Po pracy posprawdzałam wszelkie serwisy, newsy, informacje - broda mi drgała ze wzruszenia. "Poruszające" to mało powiedziane, to było "łamiące serce".
I oglądam sobie "Fakty", pogrzeb posła jako news dnia, po czym 10 minut później materiał o Mejzie i zwrot o 180 stopni - po otarciu łez czułam już tylko skrajne obrzydzenie. Jak ten zakalec, ta menda, ma śmiałość w ogóle się wypowiadać i buńczucznie się bronić, po tym wszystkim, co nawyprawiał. I jeszcze to śmieszne tłumaczenie wujka Sasina xD "ludzie sami wybrali, my musimy sobie radzić!"
Niesamowicie uderzył mnie ten kontrast. Wyobraźcie sobie to - jeden polityk ratuje i pomaga, drugi żeruje na ludzkim cierpieniu. Jeden ma parcie na szkło, drugi nie chce uczestniczyć w życiu medialnym. Jeden z nich "musi" zginąć. Którego wybieracie? Bo IMO Pan Bóg to sobie gra w jakieś pomylone szachy... I absolutnie nie życzę nikomu śmierci, nawet tej łajzie Mejzie. Ale tak po prostu, po babsku i emocjonalnie, krzyczeć mi się chce, że świat jest niesprawiedliwy.
I jeszcze to śmieszne tłumaczenie wujka Sasina xD "ludzie sami wybrali, my musimy sobie radzić!"
Wkrzył mnie Sasin tą wypowiedzią! Zamiast powiedzieć, że to Tusk im wcisnął Mejzę na listę, to Sasin zwala winę na biednego pierdolito i jemu podobnych!
Całe szczęście, że dziennikarze zgodzili się filmować "ten lepszy profil" Mejzy, bo jeszcze by niekorzystnie wypadł przed kamerami... (To tak w kontekście tego kontrastu, o którym wspomniałaś)
Irek
ja wiem, że jesteś bardzo radykalny i zasadniczy i momentami to się trochę boję ;) ale w tym momencie doskonale rozumiem, co chcesz powiedzieć i popieram całą sobą.
Zadziwia mnie, jak wyborcy PiSu potrafią być dymani (na przykładzie cytatu z Sasina - WTF, przecież on właśnie sam przyznał, że wyborcy PiSu to debile xD) a i tak cię zeżrą, jak tylko się ośmielisz skrytykować najlepszą partię i jedyne źródło mądrości. Taki mamy krajobraz właśnie. Jak wierchuszka na wyborcę napluje, to wyborca powie, że deszcz pada.
Jeszcze raz ja, bo właśnie zdołałam obejrzeć całą transmisje pogrzebu. Mam pytanie do tej prawostronnej, katolickiej, tradycyjnej i miłosiernej strony - gdzie tam była jakaś sensowna reprezentacja prawicy, poza prezydentem (dziwnym by było gdyby się nie pojawił) i Błaszczakiem? Gdzie się podziały te kolektywne asy na wzór cnót chrześcijańskich? Wszystkie wpadły na domówkę do Manolita?
Trochę wstyd.
Ale czego od nich wymagasz? Nie dość że to był lewak to jeszcze nie da sie na tym pogrzebie ugrac "politycznego złota"...
O tak, Bukary, TvRepublika lubi to!
Czekam jeszcze na wrzuty, że ta stara czerwona k*#& komusza Czarzasty śmiał zabrać głos, i że w ogóle wszedł do kościoła i go pająki za ołtarz nie zaciągnęły. Takie miłosierdzie i pokora na prawicy.
A podobno to prawica robi politykę nad trumnami. W sumie też moim kontrpytaniem byłoby ile osób z lewicy było na pogrzebie Sadowskiego w styczniu, no ale chyba śmierć Sadowskiego była mniej medialna niż Litewki, plus wydaje mi się że licytowanie się na to kto powinien być na czyimś pogrzebie, jest lekko mówiąc, niesmaczne.
EDIT
Trochę zgłębiłem temat i tak naprawdę ciężko stwierdzić kto z naszej polityki był na jego pogrzebie, podobno było ich kilkadziesiąt, a nawet koło stu. Ale nikt ich tam nie spisywał. Odpowiadając jednak na zadane przez Ciebie pytanie, to z prawicy byli albo prawie na pewno byli - z Konfederacji Płaczek i Berkowicz. Z PiS (choć to żadna prawica, ale niech wam będzie) - Błaszczak, Nawrocki, Matecki, Kanhtak.
Dziękuję, że zechciałeś się pochylić nad moimi wypocinami.
Aczkolwiek muszę wtrącić... Nie zamierzałam nikogo rozliczać, czy był czy nie był na pogrzebie - takie decyzje podejmuje się w swoim sumieniu, po prostu. Niemniej pogrzeb posła Litewki miał charakter państwowy - więc oczekiwałabym "nieco więcej" (może Manolito zechce wyjaśnić, na czym polega protokół dyplomatyczny :P)
Coś mi tutaj po prostu zgrzyta. Kiedy nawet mój mąż, który politykę ma głęboko w niepoważaniu, mówi "patrz, teraz wszyscy płaczą, a jeszcze tydzień wcześniej jak Litewka żył, to go mieli głęboko". Zgrzyta mi, że ludzie na co dzień brylujący przed kamerami, szczycący się, że są wcieleniem chrześcijańskich wartości i powtarzający z telewizorka, że tak należy żyć, gówno sobie robią z własnych słów. Albo co gorsza idą śladem Mateckiego, który zamiast pokornie przyklęknąć przy trumnie, zastanowić się nad sobą, wsłuchać się w homilię biskupa Ważnego (która notabene była piękna i przejmująca), publikuje zdjęcia Dziemianowicz-Bąk bo "się śmiała na pogrzebie". Litości.
Sosnowiec jeszcze nie ostygł. Nawet w głupim osiedlowym sklepie słychać "panie, ale się narobiło..". Jako lokalsi jesteśmy nadal poruszeni i wstrząśnięci. Większość próbuje tą tragedię jakoś zrozumieć i ogarnąć, choć zdarzają się posty pani Krysi na fejsbuczku w stylu "ludzie, on gówno robił, nikomu nie pomógł i żył z naszych podatków!!!11" (na szczęście szybko takie posty pań Kryś są wyjaśniane). Ogółem sporo shitu się przewija w mediach społecznościowych, a ja jestem mega zdziwiona, że podłe głąby są z siebie dumne i nic wstydu nie mają.
Jeśli jest jakiś sens w tej tragedii, to upatrywałabym go właśnie tu - żeby śmierć Litewki zmusiła do jakiejś głębszej refleksji, pokory, uczciwego powiedzenia "przepraszam". I niestety ale IMHO prawica zawiodła.
- Nie zdejmę paneli, dopóki nie będzie taniego prądu w Polsce - zadeklarował w środę poseł Przemysław Czarnek podczas sesji pytań i odpowiedzi na kanale Prawa i Sprawiedliwości. Polityk po raz kolejny był pytany o sprawę swoich paneli fotowoltaicznych, po tym jak wcześniej zapowiadał, że je zdejmie z dachu swojego domu.
https://wiadomosci.wp.pl/czarnek-az-westchnal-po-pytaniu-o-panele-nie-zdejme-7280631071766560a
Ależ te wasze pastuchy was nie szanują, pierdolity! Ależ oni wami gardzą! Ależ oni was traktują jak skończonych debili! A robią to, bo wiedzą, że mogą to robić, bo przecież wy nawet nie spróbujecie zacząć dostrzegać, że dla waszych pastuchów liczy się wyłącznie ich interes i ich dobro, a nawet was, swoje owieczki, mają głęboko w dupie; wy jesteście im potrzebni tylko po to, aby oni mogli realizować wyłącznie swój interes i działać wyłącznie na swoją korzyść - wy, pierdolity, jesteście dla waszych pasutchów wyłącznie owcami do strzyżenia, nikim więcej. Jak powiedział Kaczyński, macie ich "popierać, a nie przeszkadzać".
Konserwatysta to człowiek, który chce, by inni żyli tak, jak on udaje, że żyje
Już bardziej wprost swoich ludzi za debili robić nie mogą... Plują im w pysk, a pisowcy to wszystko spijają.
Przerażające...
Utrudniania życia Polakom przez Nowogrodzkiego ciąg dalszy. Przy okazji nie odciąży się sądów, więc to pośredni wątek utrudniania życia obywatelom - w tym przypadku nie tylko tym, którzy chcą się rozwieść.
(...) prezydent zawetował w czwartek ustawę o rozwodzie pozasądowym (...).
Parafrazując to, co napisał tomazzi w poście [1315.1], "psychoprawak to człowiek, który chce, by inni żyli tak, jak on udaje, że żyje".
Kolejne weto, za które Nawrockiego lud powinien na taczkach wywieźć z pałacu... I koleje uzasadnienie, które skierowane jest do odbiorców pozbawionych mózgu.
https://x.com/i/status/2049848161800245735
https://x.com/i/status/2049816116256469199
Już widzę, jak kobieta i mężczyzna, którzy chcą się rozwieść, nie chcą już być ze sobą ani wspólnie żyć a nierzadko po prostu się nienawidzą, stwierdzają: "Nawrocki utrudnił nam rozwód, to chuj - zrobimy sobie dziecko, które bardziej nas scementuje"...
Oni żyją w jakimś wyimaginowanym świecie. Utrudniają ludziom życie i dążenie do szczęścia, byle tylko zadowolić zdewociałe babcie i sukienkowych. Nie pierwszy raz zresztą.
A ja się cieszę. Nie zabieraja mi pracy :)
A tak powaznie to akurat w tym przypadku stoję lekko o stronie batyra. Małżeństwo jest chronione konstytucja i hipokryzja byłoby gdyby sprowadzał osie to do umowy notarialnej zawieranej i likwidowanej w dowolny sposob. Ludzie muszą mieć swiadomosc, że to jednak coś więcej znaczy. A pamiętacie ze to nie tylko wplywa na te dwójkę ale na całą sfere administracyjna czy podatkowa

Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości traci kolejnego członka. Po Łukaszu Mejzie decyzję o rezygnacji z członkostwa podjął Janusz Kowalski, dawniej związany z Suwerenną Polską Zbigniewa Ziobry.
Oczywiście nie oznacza to, że "PiS się sypie", lecz to, że - wbrew bredzeniu tych antypolskich kłamców, manipulantów, hipokrytów i obłudników - nie ma żadnego "efektu Czarnka", więc rzekomym odejściem Mejzy i Kowalskiego, próbują się wybielać w oczach wyborców. Oni naprawdę traktują ludzi, jak debili o pamięci rybki akwariowej.
Ciekawe, kiedy wyjebią samego Czarnka, swojego kandydata na premiera, byle tylko móc łowić wśród normalsów...
https://x.com/donaldtusk/status/2049861148648825048?s=20
Konkurencja jest duża, ale myślę że Przemysław oze-sroze Czarnek jest na dobrej drodze do otrzymania "zaszczytnego" tytułu dzbana roku. To by było chyba po raz trzeci.....
[1313]
Jest i część druga
"To są wyłącznie pana urojenia". Proszę się rozejść, nie ma tematu. Stano znowu zaorał lewaka 11!!!
Nikt mi nie wmówi, że skoro Telewizja Ściekpublika mogła wykorzystać apele o zbiórkę kasy na PiS, podstawiając swój kod QR, to PiS nie mógł wykorzystać apeli o zbiórkę kasy na dzieci chore na raka, podstawiając swój kod QR. Co więcej, jestem przekonany, że gdyby ludzie nie zwrócili im uwagi, to oni by nie usunęli tego wpisu z kodem QR swojej partii.
Orban? Nie znamy.
Zondacrypto? Nie znamy.
Mejza? Nie znamy.
Kowalski? Nie znamy.
I to wszystko zaledwie w ciągu ostatnich 3 tygodni.
Ależ te antypolskie gnoje nie szanują swoich wyborców i traktują ich jak skończonych debili o pamięci rybki akwariowej.
Jeszcze bez bolda. Ale, ze piatek, piateczek, piatunio, to zaraz bedzie *cyk* piwerko i nastepne kilka godzin jazdy bez trzymanki z boldem w garsci.

https://x.com/prezydentpl/status/2049918177270788238
Wobec obywateli? :D Nikt nigdy mnie nie zaprosił do Pałacu żebym osobiście tam był. No bo przecież psychoprawica mówi, że własnie to oznacza "wobec" xD
Touché!
Możemy więc, zgodnie z logiką konserwatystów, uznać że nawrocki NIE wykonuje swoich obowiązków - skoro nie ma nas tam wszystkich w Warszawie przed pałacem :D
Oj tam czepiasz się, ludzie go uwielbiają :) Ostatnio przypadkiem wszedłem na jeden z jego filmów na oficjalnym koncie YT. Tam wszystkie komentarze były pisane ewidentnie przez farmy pisowskich botów, bo tyle wazeliny człowiek nie mógłby samodzielnie wyprodukować :) Co ciekawe, nie było tam żadnego negatywnego, co oznacza że musi tam pracować cały sztab ludzi, którzy je usuwają :)
Nie da się ustawą to rozporządzonkiem dowalimy Polakom kolejny podatek, a przepraszam, opłatę.
https://x.com/i/status/2049967630128148492
Kolejny minus dla tego rządu. Ale długi wobec usłużnych "artystów" jakoś trzeba spłacać.
I jeszcze opisują kolejny podatek jako sukces "Mamy to!" myślę, że iruś pieje teraz ze szczęścia. I taki kopią was w dupę, a wy nic! Jak zwykle na kursie i ścieżce!
Pamięta ktoś jeszcze jak to płakaliście nad liczbą ministrów poprzedniego rządu? Albo nad rekordową kasą na kancelarię premiera, albo coś o likwidacji tefałpe? Rosnących długach? I widzicie, nic się nie zmieniło, no może nie do końca, teraz jest po prostu wszystko bardziej niż za poprzedniej władzy - Miały być rozliczenia, ilu wsadzili funkcjonariuszy służb szpiegujących pegazusem? A od wiz sprzedawanych na targach? I tak kopią was w dupę, a to ruska agentura, faszyzm, wojsko na ulicach, piekło kobiet, ukryte długi, katastrofa gospodarcza, ukryty deep state pisowski, neo sędziowie, którzy okazało się nie są neo sędziami, teraz wszystko jest putin, gdzie premier wychodzi i grozi wojną za klika miesięcy, nic nie robi, nie mobilizuje wojsk i gospodarki, a wszystko po to żeby zaciągnąć dług by wspierać niemiecki przemysł. Katastrofa w służbie zdrowia. A miały być nowe standardy, nowa jakość, no po PISie nie dało się tego spierdolić!
Widać, że piątek majówkowy wleciał.
a ten jak zwykle najbardziej zadowolony, jak szło Bukary? Chodzi o to żeby wyli! I co zadowolony jesteś ?
Pewnie po stypie go jeszcze trzyma
ty to jesteś zwykłą kanalia
Wycie?
Napisz może, czy Nawrocki przeprosił już za to, co robił w sprawie SAFE, skoro Amerykanie zapowiedzieli "opóźnienia" w dostawach obiecanego sprzętu. A może napisz, czy prawica, którą od lat wspierasz, wycofała się już z propagowania kultu Trumpa, skoro celem tego prezydenta jest osłabienie NATO, przyspieszenie ewentualnego zwycięstwa Rosji w wojnie z Ukrainą i wypowiadanie europejskim sojusznikom wojny celnej. A może napiszesz, ile zysku, który będzie przeznaczony na polskie zbrojenia, wypracowało już NBP we współpracy z Nawrockim. Nie zapomnij też napisać, jaki jest teraz twój stosunek do wet Nawrockiego, skoro raz za razem w swoich kłamliwych uzasadnieniach prezydent traktuje ludzi twojego pokroju jak skończonych idiotów...
Mogę tak pytać do jutra, a jeśli się cofniemy o kilka lat - to nawet przez tydzień. Przestań więc ciągle wklejać identyczną litanię hipokrytycznych zachowań liberałów i przyjmować przy tym pozę ironicznego komentatora, który kpi z wyborców obecnej koalicji, bo sam wielokrotnie broniłeś antypolskich absurdów po stronie własnych pastuchów politycznych. Nie wiem, czemu się w ten sposób podkładasz. Przecież niczym się nie różnisz od innych owieczek do strzyżenia.
Nawrocki wreszcie z RiGCz-em? Choć Klimczak by powiedział: nie.
https://x.com/i/status/2049844015177064484
A co sądzicie o zawetowaniu zmian w kodeksie wyborczym? Ciekawe...
No i "wobec obywateli":
https://x.com/i/status/2050028754416620005
Ja bym obstawiał bardziej, że on nie rozumie tego co robi i podpisuje.
Duda całe życie się uczył i uczy, a pan doktor prezydent Karol Nawrocki nie uczy się niczego tylko bezmyślnie podpisuje i robi to co mu kancelaria prezydenta powie. On jest tylko do wykonywania poleceń, a nie od rozumienia ich.
Jak na majówkę to grill będzie trochę niestrawny czyli jak bardzo kto i mocno jest umoczony w kryptowalutach...
Marszałek Sejmu czyli druga osoba w Państwie (bolduję aby dotarło/bo można/a i pewne typy robią to tu bezrefleksyjnie ;) ) pyta:
https://tvn24.pl/polska/wlodzimierz-czarzasty-o-zondacrypto-zwrocil-sie-do-karola-nawrockiego-pis-i-konfederacji-st9026369
LOL:
https://x.com/MKierwinski/status/2050466134609084487
Spieszmy się kochać geopolityczne teorie prawicy. Tak szybko odchodzą.
Co najmniej tak szybko, jak obietnice liberałów:
https://x.com/RazemKrakow/status/2049855615602692425
Jeśli ktoś się zastanawiał dlaczego z taką ochotą, Jasiu i alt+f4 prawica, cytuje i wielbi pewnego człowieka, to śpieszę z wyjaśnieniem
Dla tych co tak chcieli jeszcze więcej sprzętu tylko Made in USA zamawiać:
https://wiadomosci.gazeta.pl/swiat/7,198075,32765001,ft-beda-opoznienia-w-dostawach-sprzetu-wojskowego-z-usa.html
Waszyngton ostrzegł europejskich sojuszników, w tym Wielką Brytanię, Polskę, Litwę i Estonię, o spodziewanych dużych opóźnieniach w dostawach amerykańskiej broni, ponieważ wojna z Iranem wyczerpuje zapasy - poinformowała w piątek gazeta "Financial Times".
(...)
Tymczasem, jak informują media, Departament Stanu USA potwierdził w piątek sprzedaż bliskowschodnim sojusznikom - Izraelowi, Katarowi, Kuwejtowi i Zjednoczonym Emiratom Arabskim - uzbrojenia o łącznej wartości ponad 8,6 mld dolarów.
(...)
Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz potwierdził w ubiegłym tygodniu w Radiu ZET, że opóźnienia w dostawach sprzętu wojskowego z USA w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie mogą dotyczyć również Polski. Dodał, że "nie powinny być bardzo dotkliwe". Dopytywany, czy jest to kwestia tygodni, czy lat odparł, że nadrobienie zdolności produkcyjnych przemysłów - zarówno amerykańskiego, jak i europejskich - to "niestety lata, a nie miesiąc
Czyli mamy długi na setki miliardów dolarów nie na sprzęt z dostawą za kilka czy kilkanaście lat, a właściwie na nie wiadomo kiedy. Znając życie to zapłaciliśmy jak frajerzy z góry, a nie zdziwię się jak za parę lat usłyszymy, że mamy jeszcze dopłacić "bo inflacja".
O tym, że nasz "największy sojusznik" spycha nas na liście dostaw w dół za swoimi potrzebami i Izraela to chyba nikogo nie dziwi, ale oni mają nas w większym poważaniu niż Katar, Kuwejt, czy ZEA.
Ale przecież nasz ekspert od wszystkiego (nawet pedofili) mówił że będzie wszystko dobrze i lepiej od Niemca nie brać.
Taką listę to się każdemu zwolennikowi PiS-u powinno pokazywać jak będą coś pitolić o wierze, "polskim kościele" i tego typu partyjnych hasełkach... ;)
W punkt ;)
Tak mnie naszło, że ciekaw jestem jak to ma się do wartości rodzinnych PiS-u ;)
No i ile z tego "promowania" małżeństwa to obowiązku alimentacyjnego pozostało i czy wszyscy nadal godnie dbają/dbali o te swoje dzieci?
PS
PIS-uary latami pouczały/wpie... się Obywatelom do łóżka więc i ja mogę.

To mówicie, że Trump zwiększył cła na europejskie samochody o 10 p.p., podczas gdy w Polsce jest trochę fabryk europejskich marek samochodowych oraz producentów podzespołów do tychże?
"DONALD TRUMP! DONALD TRUMP! DONALD TRUMP!".
Polska, od dawna, nie jest już montownią, a niektóre auta europejskich marek, produkuje się u nas i tylko u nas (np. VW Crafter), także kolejne cła, którymi na lewo i prawo rzuca, bezmyślnie, pomarańczowy orangutan uderzą, w naszą gospodarkę :/.
ps. Słyszałem, że pisiory szykują na to, wyjątkowo mocną odpowiedź- z kolan, przejdą do pozycji leżącej, przed pomarańczowym idiotą, a hektolitry jadu wyleją, na Tuska ;).

"Piękne" jak o ochronie konstytucji mordę drze koleś który ją łamie. Ubolewa nad podziałami i partyjniactwem "dziecko" polityczne największego szkodnika III RP. Mówi o psuciu wymiaru sprawiedliwości...
O tym, że pomarańczowy narcyz socjopata-zwyrol, cham i prostak zza oceanu jest jednostką niedojrzałą (mimo 80 lat na karku), niezrównoważoną psychicznie, zakłamaną i fałszywą, a przez to nieobliczalną, nieprzewidywalną i niewiarygodną, uzależniającą swoje decyzje wyłącznie od własnych kaprysów, które mogą się zmienić z dnia na dzień, w związku z czym powinien się znaleźć raczej w psychiatryku jako pacjent niż jako lokator Białego Domu, bo jest zwyczajnie niebezpieczny dla świata i ludzkości, nie ma sensu nikogo przekonywać - ludzie rozsądni, posługujący się rozumem i potrafiący łączyć kropki i tak to sami dostrzegają, natomiast antypolskie szkodniki o mentalności poddańczej, bezrefleksyjnie leżący przed nim, aby tylko móc całować go w stopy i w takiej pozycji klaszczący oraz skandujący "DONALD TRUMP! DONALD TRUMP! DONALD TRUMP!" i tak tego nie dostrzegą.
Niemniej jednak wrzucam jako jeden z przykładów powyższego:
04.03.2026
Prezydent USA Donald Trump chwalił swego gościa oraz Niemcy. - Relacje pomiędzy nami, w handlu i innych obszarach, są bliższe niż kiedykolwiek - mówił. Trump dodał, że Niemcy są bardzo pomocne w operacji przeciwko Iranowi.
- Niemcy są znakomite, są wspaniałe. Szef NATO jest wspaniały. Ale niektóre kraje, takie jak Hiszpania są okropne - oświadczył Trump (...).
03.05.2026
Donald Trump zamierza radykalnie zmniejszyć liczbę amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Niemczech. Prezydent zapowiedział, że cięcia będą znacznie głębsze niż ogłoszone wcześniej pięć tysięcy. - Znacznie obetniemy. I to o dużo więcej - zapowiedział polityk.
Zapowiedziane przez Trumpa podwyższenie ceł na samochody z UE mocno uderzy w Niemcy - oceniają eksperci motoryzacyjni.
Jeżeli ktoś jest Polakiem i popiera Trumpa, to jest po prostu antypolskim szkodnikiem. Dodajmy do tego m.in. lobbing za amerykańskim przemysłem zbrojeniowym, a nie polskim. Przy okazji ktoś taki - siłą rzeczy, bez znaczenia, czy ma tego świadomość czy nie - jest pożytecznym idiotą Kremla. To naprawdę nie przypadek, że te same antypolskie szkodniki popierają jednocześnie i Trumpa, i ruską kurwę na Węgrzech, która przegrała ostatnie wybory parlamentarne.
Dodajmy do tego m.in. lobbing za amerykańskim przemysłem zbrojeniowym, a nie polskim.
Nie tylko zbrojeniowym. Wykonawcę elektrowni jądrowej (konsorcjum dwóch amerykańskich spółek, które w ostatnich 20-30 latach zbudowały tylko jedną nową EJ w USA) wartej 200 mld zł też wybrano w szemrany sposób na podstawie decyzji politycznej, a nie merytorycznej oceny.
https://www.reddit.com/r/law/comments/1t139jf/judicial_nominees_dont_know_if_trump_can_run_for/
Można? Można! Wszystko da się obejść. Wystarczy tylko chcieć!
Tak, PiS-owcy na serio traktują ludzi jak idiotów.
A co do tego pomysłu, to nie ma żadnych szans na zmianę Konstytucji RP co najmniej przez najbliższe... jakieś 148 lat. Temat zastępczy.
Dziel naród przez 8 lat, rób to dalej jako prezydent, a potem wmawiaj debilom, że trzeba zmienić konstytucję, bo to nie może być taki podział...
No kuźwa, 10 mln idiotów nam zaserwowało taki cyrk, że Bareja by tego nie wymyślił...
Przyłębska, Legutko, Jurek, Łabno. Samo gęste. Czekam aż Pan Prezydent powoła swój sejm i senat.
Temat zastępczy- sami sobie wybierzcie, czy snusojad, chce przykryć swoją (i pisowską) aferę zondacrypto, czy to, że rząd za chwilę podpisze umowę SAFE, pomimo veta (brak sprawczości prezydenta).
Szkoda strzępić więc ryja, natomiast napomknę tylko, że rada składająca się z Przyłębskiej i jakichś starych dziadów, to niezgorsze plunięcie w twarz młodym. Widać, w majówkę, nie tylko pod dziąsło Batyra wjechał snusik, ale w nosie, zakręciło się coś mocniejszego.
w tej menazerii to jeszcze Piotrowicza i Pawlowicz brakuje. Moze dziadki beda mieszkania na batyra przepisywac ;P
To, że Nawrocki do pracy nad najważniejszym dokumentem prawnym w Polsce powołuje tego rodzaju dream team, świadczy wyłącznie o tym, że ma RP i Polaków w dudzie. To nie tylko najgorszy prezydent w historii RP. To prezydent antypolski.
Batyr by się świetnie w 18 to wiecznej Polsce odnalazł ze swoimi wschodnimi ciągotami.
Tam też kiedyś zmienią prezydenta a niedługo nowo wybrany kongres spowoduje, że nasz miękiszon będzie uciekał na Marsa...
Z tego co piszą media wynika, że korzystają z VPN'a. Nie można oczywiście wykluczyć, że są w USA, ale mogą być też w Moskwie.
Jest jeszcze Bułgaria i Rumunia. Nigdy nie będzie tak,że wszystkie kraje w europie będą liberalne, albo konserwatywne.
Widzicie, pierdolity, ja głosowałem na Hołownię w I turze wyborów prezydenckich zarówno w 2020, jak i 2025 r. Głosowałem także na Polskę 2050 w 2023 r. I jeśli prokuratura chce postawić Hołowni zarzuty, a on twierdzi, że nie złamał prawa, to uważam, że sam powinien zrzec się immunitetu. A jeśli do sądu zostanie skierowany wobec niego akt oskarżenia, to powinien stawiać się w sądzie. Jak bowiem mówił ścigany listem gończym i szukający schronienia u dziwek Putina zakłamany tchórz i hipokryta, którego wy popieracie i za którym stoicie murem: "Kto nie ma nic do ukrycia, ten nie ma się czego bać". I m.in. tym się różnimy.