Dobra Zmiana: nadchodzi rewolucja, od czarnego złota do brunatnej koszuli

Forum Polityka i Religia
Odpowiedz
1
...
3334353637
...
49
14.04.2026 21:07
hopkins
4
5
odpowiedz
hopkins
237
Zaczarowany

A co miało przykuć innego? Wypowiedź, która była mielona w 2019, a teraz znowu jest wyciągnięta? Bardziej mnie interesuje kłamanie w pierwszych sekundach.
Edit: tutaj masz kolejna jego wypowiedź odnośnie armi czerwonej:
https://lewica.org.pl/aktualnosci/5026-czarzasty-armia-czerwona-wygnala-hitlerowcow-z-polski

post wyedytowany przez hopkins 2026-04-14 21:09:41
14.04.2026 21:07
5
4
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Czyli trafilem w sedno. Wrzuc jeszcze cos o ukraincach

post wyedytowany przez Asmodeus 2026-04-14 21:07:52
15.04.2026 00:18
Jane_od_Batmana
😂
6
1
odpowiedz
Jane_od_Batmana
67
Generał

Trafiłeś, owszem, ale sobie w kolano. Jeżeli bym sobie zadała trudu i znalazła dany wywiad w formie video z tvp czy tvn gdzie padają te same słowa to wtedy byłoby git?

A co miało przykuć innego?
No nie wiem- może wypowiedź człowieka z 2019 roku, który teraz jest Marszałekiem Sejmu? W cywilizowanych krajach ludzie za mniej zostają anulowaniu, u nas zostają marszałkami albo prezydentami.

Ogólnie dobre fikołki, ale liczyłam na więcej 4/10

15.04.2026 09:08
7
5
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Nie zadalabys sobie trudu, bo bez otrzymania przezutych przez kogos informacji z fejsbuczka nie wiedzialabys nawet, ze cos takiego sie wydarzylo. Jestes po prostu tuba, ktora naglasnia opinie innych, nie majaca swojego zdania.

15.04.2026 14:16
8
1
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Czarzasty mówi o martwych żołnierzach Armii Czerwonej i ich matkach. Niby to ma być gloryfikacja czy co?

14.04.2026 17:48
NewGravedigger
1202
4
odpowiedz
1 odpowiedź
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

To Tusk łamie regularnie prawo w Polsce, przejmuje media, służy przemocy. Problem Tuska polega na tym, że okazał się co najmniej fajtłapą, dlatego że uruchomił procedurę związaną ze stawieniem sfabrykowanych, wymyślonych kłamstw w stosunku do mnie, wtedy kiedy byłem oficjalnie i legalnie na Węgrzech - przekazał Zero

XD

Zero poczekałby do powrotu tuska

14.04.2026 18:03
Irek22
1202.1
4
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Były minister stanowczo zaprzeczył sugestiom o ucieczce za granicę. Wskazał, że jego wizyta miała charakter oficjalny i była związana z obecnością na konferencji. - Ja tylko przebywałem na konferencji na zaproszenie rządu pana premiera Orbana, gdzie opisywałem skalę bezprawia Tuska - wyjaśnił Ziobro.

https://wiadomosci.wp.pl/ziobro-zwrocil-sie-do-magyara-informacje-od-tuska-to-jedno-7275142826109216a

Czyli Ziobro przyjął zaproszenie od ruskiej kurwy, żeby jej donosić na Polskę. I u ruskiej kurwy został, bo u niej czuł się bezpiecznie.

Wyborcy PiS to debile.

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-14 18:04:11
14.04.2026 21:55
Irek22
1203
6
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Magyar w pierwszej kolejności będzie musiał naprawić węgierską służbę zdrowia, bo kilka miesięcy temu Ziobro pokonał raka, a w niedzielę podobno znów zachorował.

14.04.2026 22:55
Irek22
1204
6
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Gosek zaapalował do "proputinowskiego Magyara, aby odciął się od kontaktów z Putinem i Rosją".

QRVA JPRDL...

Na dzisiaj to już za dużo. Dobranoc.

P.S. Wyborcy PiS to debile.

15.04.2026 00:26
Jane_od_Batmana
1205
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Jane_od_Batmana
67
Generał
Image

Czy z tym użytkownikiem wszystko w porządku?

15.04.2026 09:24
abesnai
1205.1
7
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz
post wyedytowany przez abesnai 2026-04-15 17:37:54
15.04.2026 09:26
NewGravedigger
1205.2
11
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Lol, bycie wywołanym przez jednego z najwiekszych odklejow to prawie jak komplement

15.04.2026 10:34
1205.3
8
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał

Jaka ty niekumata jesteś, to jest opis obrazowy wypowiedzi tubalolo. Jak to ci wytłumaczyć żebyś zrozumiała. Wyobraź sobie, że krowy są na łące i jedzą trawę. W kolejnym dniu jedzą trawę i w kolejnym znowu. I tak bez końca. To samo jest z wypowiedziami mano, które są jak ta trawa przeżuwana przez krowy. Stąd utarło się powiedzenie mowa- trawa jako określenie oznaczające puste słowa, wypowiedzi pozbawione treści, sensu lub pokrycia w rzeczywistości.

post wyedytowany przez znafcatematu 2026-04-15 13:17:03
15.04.2026 15:58
Jane_od_Batmana
😂
1205.4
1
odpowiedz
Jane_od_Batmana
67
Generał

New ale przecież drakula się nic nie wypowiadał :)

znafca spokojnie, możesz mówić normalnie, nie musisz się zwracać tak jak do uśmiechniętych, w ogóle zabawne, że zwolennicy KO po całej tej aferze posługują się przykładami ze zwierzętami... zostawcie je już w spokoju, proszę.

post wyedytowany przez Jane_od_Batmana 2026-04-15 15:58:43
15.04.2026 07:30
😂
1206
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Mianoliito
28
Senator
15.04.2026 09:42
marcinbvb
😂
1206.1
4
odpowiedz
marcinbvb
167
Generał

no ale to pretensje do MFW że źle policzyli prognozy

15.04.2026 11:10
1206.2
4
odpowiedz
robertoV
26
Generał

Widzisz do czego 8 lat rządzenia prawicy doprowadził Polskę, jaro powinien przeprosić na kolanach tak jak to robi do putina i trumpa.

post wyedytowany przez robertoV 2026-04-15 11:11:01
15.04.2026 15:47
😂
1206.3
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

coś ci się popierdoliło, przypomnij nam tu wszystkim kto teraz rządzi i chwalił się wejściem do G20? kto to był?

ps. co ty się tak masujesz tym putinem? to działa tylko na was, od lat wiemy, że dla was wszystko jest putin!

15.04.2026 09:27
tomazzi
1207
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
tomazzi
38
Generał

https://x.com/tvp_info/status/2044014408569905504 proszę Państwa, poseł Tumanowicz

15.04.2026 09:30
1207.1
4
odpowiedz
Grigori1922
37
Konsul

Normalka u posłów Konfy, fejk fejka fejkiem pogania. TVN, TVP i Republika się chowają.

15.04.2026 09:42
Irek22
1207.2
8
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Kaczyński wczoraj też leciał tym ruskim fejkiem.

Tumanowicz to jedno, ale to szeregowy poseł, który dotychczas nic nie znaczył w polskiej polityce. Natomiast uświadomcie sobie, że w latach 2005-2007 i 2015-2023 Polską rządził typ, który wierzy ruskim fejkom i idzie w zaparte, że są prawdą, a oczywistych faktów nie dostrzega lub nie chce dostrzegać (jak np. tego, że jego węgierski sojusznik i kolega, którego popierał do samego końca, był i jest ruską kurwą).

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-15 09:45:35
15.04.2026 11:02
😂
1208
5
odpowiedz
9 odpowiedzi
Mianoliito
28
Senator
Wideo

https://www.youtube.com/watch?v=5QXIIuZt8Zw

Ze specjalną dedykacją dla draculi i wszelkim lokalnym śliniaczkom :)

Jak zwykle, im bardziej darli mordy o ruskich onucach, tym bardziej siali ruską propagandę. Ci sami ludzie wspierali pociski putina na granicy.

15.04.2026 11:26
Drackula
1208.1
7
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Zrób sobie wieczorną sesję z dziewczyną na kanale i się razem posmyrajcie.

15.04.2026 12:29
😁
1208.2
4
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Takich jak ty Chińczycy nazywają baizuo, nie robicie tego ze złej woli, tylko po prostu z kompletnej naiwności, potrzeby moralnej wyższości, wykazywania swojej dobroci i cnotliwości cytowaliście giertycha, miał być rozbiór Ukrainy, pomagaliśmy żeby ukryć ruską agenturę, a na granicy to biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi - Czyli pożyteczni idioci ! Nic nowego. :)

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-04-15 12:29:49
15.04.2026 12:34
Drackula
1208.3
6
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Oho profil poligloty zaladowany ;)

Chińczycy takich jak ty nazywają baichi

15.04.2026 12:47
tomazzi
1208.4
5
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

Wklejając znów filmik Zero myślę, że nie robisz tego ze złej woli, tylko po prostu z kompletnej naiwności, potrzeby moralnej wyższości, wykazywania swojej dobroci i cnotliwości

15.04.2026 13:20
JohnDoe666
😁
1208.5
3
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Film bardzo rzeczowy, podparty faktycznymi wypowiedziami polityków, ale silniczkom nie wytłumaczysz, ich świat by się rozpadł gdyby się okazało że pierwszy podchujaszczy ich ukochanego premiera to największa ruska onuca w tym kraju.

15.04.2026 15:35
1208.6
odpowiedz
Grigori1922
37
Konsul

Tym razem ciężko się nie zgodzić z materiałem z Kanału Zero.

Giertych to obrzydliwa kreatura i szkodliwa postać, która powinna zniknąć z polskiej polityki razem ze wspomnianym Mateckim, Berkowiczem i innymi Braunami czy tam Niesiołowskimi.

Strasznie irytujący prowadzący tak swoją drogą. ;) Ale mówi prawdę, takich głosów powinno być więcej.

post wyedytowany przez Grigori1922 2026-04-15 15:41:19
15.04.2026 15:35
1208.7
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Wklejając znów filmik Zero myślę, że nie robisz tego ze złej woli, tylko po prostu z kompletnej naiwności, potrzeby moralnej wyższości, wykazywania swojej dobroci i cnotliwości

Tu się grubo mylisz, bo ja nie jestem moralny, dobry, a tym bardziej cnotliwy! Dlatego nie ulegam tak jak wy ciągłej panice moralnej, gdzie wszystko jest putinem i zdradą! Gdzie tak łatwo wami sterować za pomocą różnych giertychów.

- Zastanów się przez chwilę, jak to możliwe? Najgorszy minister edukacji, faszysta, "mdleje" na widok policji, lord polnord, jego kierowca nie wie od kogo dostał przelew na 6 lmln złoty, przy okazji zausznik i adwokat premiera, oszukiwał swoich klientów opóźniając procesy frankowiczów, a jego współpracownicy sabotowali procesy przeciwko bankom, ma dziwne "ruskie" przelewy na konta, stoi za próbą zamachu stanu namawiając Hołownię do nie przyjęcia ślubowania od demokratycznie wybranego prezydenta, sieje propagandę o sfałszowanych wyborach, powtarza ruską propagandę o rozbiorze Ukrainy, o tym, że Kaczyński swoją wizytą w Kijowie storpedował rozmowy pokojowe - I cała banda debili, śliniaczków idzie za nim! Jak to możliwe, że ktoś taki obsługuje nadal drobnozmianwców?

15.04.2026 15:52
Drackula
1208.8
5
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Grigori tylko że tutaj oprócz wklejenia kilku trafnych spostrzeżeń dotyczących pisu autorstwa Giertycha, nikt za bardzo się nim nie podnieca ani nikt zawzięcie go nie broni.
To jest jedynie problem lolita, który popierając idiotow z pisu i konfy musi sobie projektować ze my rzekomo popieramy podobnych debili ;)
To takie autoprzekonywanie samego sobie o mojszej racji, nawet tej najbardzej absurdalnej.

15.04.2026 17:08
NewGravedigger
1208.9
5
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Właśnie to jest w nim też ciekawe, ta odklejka od rzeczywistości i ciągłe próby zakłamywania.

Nie przypominam sobie nikogo w tym wątku, kto broniłby osoby geirtycha. Wręcz przeciwnie sam wielokrotnie (i inni również) mówiłem, że nie rozumiem dlaczego go jeszcze trzymają i jest to persona do wywalenia w pierwszej kolejności.

15.04.2026 11:52
Herr Pietrus
1209
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę
15.04.2026 12:23
😁
1209.1
2
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Jak to szło? Donald kocha Magyara, a Magyar kocha Trumpa, Rosję i .....UE.

15.04.2026 14:20
1209.2
7
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Jak to szlo? Kazdy kwadrat jest prostokatem, ale nie kazdy prostokat kwadratem? Lolo ani nie potrafi czytac ze zrozumieniem ani nie potrafi w podstawy logiki. Ziobro zaskoczenia.

15.04.2026 14:07
Bukary
1210
5
odpowiedz
6 odpowiedzi
Bukary
248
Legend

Król-Słońce w końcu się obudził:

https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/karol-nawrocki-w-koncu-podpisal-nominacje-oficerskie-mamy-ostry-komentarz-sluzb/76vke01,79cfc278

Wtedy nie podpisał, bo... tak. Nic się nie zmieniło, ale podpisał, bo... tak.

post wyedytowany przez Bukary 2026-04-15 14:08:36
15.04.2026 14:14
Maverick0069
1210.1
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

Normalna sprawa.
UE nie wypłacała KPO bo... tak. Nic się nie zmieniło, ale zaczęli wypłacać bo... tak.
A co do meritum to chyba uznali, że mało kto już wiernie wierzy w ich argumenty.

post wyedytowany przez Maverick0069 2026-04-15 14:15:36
15.04.2026 14:44
Kasrkin
😃
1210.2
4
odpowiedz
Kasrkin
18
Generał

UE nie wypłacała KPO bo... tak. Nic się nie zmieniło, ale zaczęli wypłacać bo... tak.

A nie było przypadkiem tak, że nie wypłacali bo pisowcy nie wypełniali założeń tzw. "kamieni milowych" KPO do których się zobowiązali? Tak pytam :)

post wyedytowany przez Kasrkin 2026-04-15 14:44:24
15.04.2026 15:44
elathir
1210.3
3
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Powiem więcej, nawet nie złożyli wniosków by było ciekawiej.

15.04.2026 17:51
Maverick0069
1210.4
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

Kasrkin
A nie było przypadkiem tak
Tak było.
A te założenie z kamieni milowych to były stricte dla PISU czy dla Polski?
elathir
Powiem więcej, nawet nie złożyli wniosków by było ciekawiej.
Chyba przyświecała im ta logika w rozumowaniu co obecnemu rządowi gdy trzeba było składać ustawy a na tronie siedział Andrzeja Duda.

post wyedytowany przez Maverick0069 2026-04-15 17:55:33
15.04.2026 17:54
Kasrkin
😃
1210.5
odpowiedz
Kasrkin
18
Generał

A to już musisz Morawieckiego pytać, on to negocjował i zatwierdził :D

15.04.2026 17:57
Maverick0069
1210.6
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

A to już musisz Morawieckiego pytać, on to negocjował i zatwierdził :D
Nic się nie dowiem teraz głUwną postacią jest były minister edukacji z ramienia Pisu.
On odpowiada na trudne pytania.

post wyedytowany przez Maverick0069 2026-04-15 17:57:29
15.04.2026 14:43
1211
2
odpowiedz
6 odpowiedzi
rpg-7
104
Generał
Image

https://x.com/nexta_polska/status/2044372791261077536
W miejscu masowej egzekucji polskich oficerów w Katyniu otwarto wystawę o „polskiej rusofobii”. To właśnie tam funkcjonariusze NKWD rozstrzelali ponad 20 tysięcy ludzi.

Ekspozycję przygotowano przy udziale Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego. Jej główny przekaz to pokazanie „wiekowej nienawiści Polski do Rosji” i oskarżenie polskich elit o agresję oraz wrogość.

Jakaś reakcja środowisk patriotycznych, może zwierzchnik Sił Zbrojnych skomentuje?

15.04.2026 15:40
1211.1
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Zwierzchnik Sił Zbrojnych już skomentował

https://www.youtube.com/shorts/6jCakc6qt3Y

15.04.2026 15:43
elathir
1211.2
8
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

No nie.

To był komentarz do tego, że zrobiło mu się przykro, że ludzie mówią, że kumpluje się z współpracownikiem Putina. Oczywiście się z nim kumpluje, ale nie lubi jak ludzie o tym mówią.

W PiS nikt tego nie skomentuje do wieczora, aż nie dowiedzą się od szefa w Waszyngtonie czy mają na to pozwolenie.

post wyedytowany przez elathir 2026-04-15 15:44:14
15.04.2026 15:54
😂
1211.3
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Tak, wiemy, wszystko jest putin! Bo wiadomo, każdy kto nie jest z wami, albo po waszej stronie, ten putin i zdrajca! putin, putin, putin putin! Wszędzie putin!

A jak twierdził, jeden z waszych autorytetów, siostra Nawrockiego robi ciasta dla hiltona, a ten nie wyszedł z rosji! Przypadek? Ja nic nie sugeruje! A pomagaliśmy Ukrainie, żeby ukryć ruską agenturę! Wy to jesteście zawsze w formie, nigdy mnie nie zawodzicie :)

15.04.2026 16:13
elathir
1211.4
7
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Tak, wiemy, wszystko jest putin! Bo wiadomo, każdy kto nie jest z wami, albo po waszej stronie, ten putin i zdrajca! putin, putin, putin putin! Wszędzie putin!

Ten wybuch Batyra tyczył się właśnie spotkań Batyra z człowiekiem, który na Węgrzech był oskarżony o bycie agentem Putina (mu nie udowodniono jeszcze ale jego ministrowi i najbliższemu współpracownikowi tak). Więc, no cóż, wkleiłeś coś i nawet nie wiesz co.

15.04.2026 17:57
1211.5
5
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Mianoliito
Kto działa w interesie Putina ten jest zdrajcą. To takie proste.

Popieranie ludzi Putina, atakowanie w dowolny sposób Ukrainy, powielanie rosyjskiej narracji itp. Też się zalicza.

post wyedytowany przez rpg-7 2026-04-15 17:58:32
16.04.2026 08:45
1211.6
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Ten wybuch Batyra tyczył się właśnie spotkań Batyra z człowiekiem, który na Węgrzech był oskarżony o bycie agentem Putina (mu nie udowodniono jeszcze ale jego ministrowi i najbliższemu współpracownikowi tak). Więc, no cóż, wkleiłeś coś i nawet nie wiesz co.

Kto działa w interesie Putina ten jest zdrajcą. To takie proste.

Zgadza się koledzy, naszemu premierowi osobiście putin proponował rozbiór ukrainy, nikomu innemu! Następnie aktywnie wspierał blokowanie KPO gdy utrzymywaliśmy ukrianę w wojnie i wspierał pociski putina na granicy w czasie wojny hubrydowej - przypadek? Zdrada! I to są powszechnie znane fakty, a wy mi wyskakujecie z jakimś pajacem dziennikarzem, który znany jest z fabrykowania treści ?

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-04-16 08:46:29
15.04.2026 15:21
Irek22
😂
1212
4
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Kolejna płaszczyzna, na której Kaczyński i Putin nadają tak samo - ani jeden, ani drugi nigdy nie kumplował się z Orbanem.

- Nigdy nie byliśmy przyjaciółmi Orbana - cytuje słowa Pieskowa dziennik.

https://wiadomosci.wp.pl/kreml-wypiera-sie-orbana-jest-reakcja-sikorskiego-7275504816777568a

Z jednym zastrzeżeniem: jeśli interpretować to w ten sposób, że będący sojusznikiem i kolegą Kaczyńskiego, Obran, był nie tyle "przyjacielem" Putina w sensie dosłownym, co po prostu jego podnóżkiem i sługą, to w tym sensie Pieskow ma rację - przyjaciółmi nigdy nie byli i nie było między nimi partnerstwa ani równości, bo sojusznik i kolega Kaczyńskiego był i jest po prostu ruską kurwą, która za odpowiednią zapłatę pozwala się wykorzystywać.

Tak czy inaczej wyborców PiS i Jednej Rosji łączy m.in. to, że i jedni, i drudzy to debile.

15.04.2026 15:54
Jane_od_Batmana
1213
1
odpowiedz
12 odpowiedzi
Jane_od_Batmana
67
Generał
Image

Wiadomka, to tylko focia i to dawno temu, więc się nie liczy, ale dalej gnojmy Nawrockiego za fotę z Trumpem, gdy jeszcze nie był prezydentem, a rudy nie szalał tak jak w 2026 roku.

I jeszcze cała ta sprawa z Giertychem... no nie wygląda to dobrze Herr Tusk czy może powinnam powiedzieć towarzyszu Tusk?

post wyedytowany przez Jane_od_Batmana 2026-04-15 15:55:27
15.04.2026 15:57
1213.1
3
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

A masz cos na czaskoskiego? Twoj autorytet ktorego cytujesz moze ci pomoc.

post wyedytowany przez Asmodeus 2026-04-15 15:58:37
15.04.2026 15:58
1213.2
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał
post wyedytowany przez znafcatematu 2026-04-15 16:01:22
15.04.2026 16:00
Jane_od_Batmana
1213.3
1
odpowiedz
Jane_od_Batmana
67
Generał

O, widzę, że jak zwykle uciekanie od tematu, a no i bardzo przepraszam, że zdjęcie nie jest z lewica kropka org, jak nie jest z tej strony to się przecież nie liczy xD

Znafca naprawdę, zostawcie te zwierzęta (i dzieci) w spokoju :/

15.04.2026 16:04
1213.4
11
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

O, widzę, że jak zwykle uciekanie od tematu

A czym innym jest twoj post [1231]? Nigdy nic na temat, zawsze jakies "wrzutki" o dupie maryni albo wspomnienia sprzed tygodnia.

Wez jeszcze cos od Mejzy albo Brauna, bedzie do kolekcji.

post wyedytowany przez Asmodeus 2026-04-15 16:04:58
15.04.2026 16:15
elathir
1213.5
10
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Wow, a Nawrockim ma zdjęcia z gangsterami, mordercami, sutenerami itd.

Różnica go nie dorwali do fotek na ulicy a robili sobie z nim na kawce, na meczu (gdy był już prezydentem nawet) itd.

Różnica jest taka, o jej zabroni nikt nie wdział, a zbrodniach kumpla Nawrockiego wiedzieli wszyscy poza nim, ba ci ludzie mieli już wyroki często.

post wyedytowany przez elathir 2026-04-15 16:16:44
15.04.2026 16:24
Milka^_^
1213.6
8
odpowiedz
Milka^_^
258
8 gwiazdek

Nie wiem czy wiesz geniuszko, ale ona dostała wyrok, więc nie ma żadnej afery, była zbrodnia, jest kara.

15.04.2026 16:59
-=Esiu=-
1213.7
4
odpowiedz
-=Esiu=-
224
Everybody lies

Moment ujawnienia: Informacje o bulwersującym procederze, który trwał latami (określanym jako horror trwający ponad dekadę), zyskały rozgłos w marcu 2024 roku.

Tło sprawy: Kamila L. była pełnomocnikiem wyborczym lokalnego komitetu jeszcze na początku 2024 roku, mimo że – jak podają media – sprawa wykorzystywania jej córki wyszła na jaw wcześniej. Z partii odeszła w lutym 2024 roku.

Wyrok: W marcu 2026 roku Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał Kamilę L. na 6,5 roku więzienia za nieudzielenie pomocy i inne zarzuty związane z procederem, w którym głównym sprawcą był Przemysław L. (skazany na 25 lat więzienia).

Pytanie 1 - to źle, że ta afera wyszła na jaw w 2024 i działaczka od razu odeszła z partii?
Pytanie 2 - to źle, że została w tym roku skazana na 6.5 roku więzienia?
Pytanie 3 - dlaczego teraz tak grzejesz ten temat, a w 2024 cie tu nie było?
Pytanie 4 - Tusk jest teraz prawicowy, bo dogaduje się z Magyarem czy jest ultraprawicowy, bo go pis przyrównuje do Orbana, którego jak wiadomo pis traktował jako jedynego obrońcę wolnej Europy i do niego jeździli, i wspierali go wszyscy pisowcy jak i sam nasz prezydent? (to tak z ciekawości)

post wyedytowany przez -=Esiu=- 2026-04-15 17:01:14
15.04.2026 17:28
1213.8
5
odpowiedz
Kriszo
174
Generał

No bo przecież Tusk odpowiada za każdego jednego działacza swojej partii, tak jak Jan Paweł II odpowiadał za każdego jednego księdza pedofila. Po drugie, ta pani dostała wyrok, sprawa nie została zamieciona pod dywan. Powtarzasz pisowski bełkot bez odrobiny zastanowienia.

15.04.2026 17:39
1213.9
2
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Czyli zdjęcie z 2023 a przestępstwo wyszło w 2024. Gdzie tu jakaś afera?

Mam przypomnieć do kogo w USA cały czas simpuje PiS pomimo odtajnienia sporej części Akt? Tam sprawa ma o wiele większy kaliber ale to już nikomu nie przeszkadza. I nikomu nie stawiane są zarzuty.

15.04.2026 18:03
1213.10
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

ale dalej gnojmy Nawrockiego za fotę z Trumpem, gdy jeszcze nie był prezydentem
O co chodzi?

15.04.2026 18:49
Herr Pietrus
😁
1213.11
3
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

O, jakieś zdjęcie z kampanii? Gdy liderzy robią sobie zdjęcia ze wszystkimi działaczami?
PiS dobrze płaci za taki polityczny trolling? Uznali, że sam Lolo nie daje rady?
To mam złą wiadomość, chłopaki od marketingu politycznego - Jane specjalnie nie wybija się poziomem i skutecznością.

15.04.2026 20:54
Drackula
1213.12
5
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Janinko bardzo czesto wspominasz o tej pani, ale chyba nie powolujesz sie nia w negatywnym sensie prawda? Wszak macie wiele wspolnego ze soba. Obie lubicie zabawiac sie zwierzatkami.

15.04.2026 17:01
JohnDoe666
😜
1214
2
odpowiedz
6 odpowiedzi
JohnDoe666
84
Legend
Wideo

Informacja której w tym wątku zabraknąć nie może, Tusk przegrywa w sądzie z szefem BBN.
Jak nie idzie to nie idzie, co Panowie? Może lepiej pogadać jeszcze o Węgrzech?
https://youtu.be/K6X-RSZXFE8?is=ACpQukw0b5dlS14P

15.04.2026 17:21
😉
1214.1
12
odpowiedz
Kriszo
174
Generał

Bo widzisz Jasiu, obecnie sądy nie realizują zamówień politycznych, jak to było przez 8 lat czasów słusznie minionych. W zasadzie wystawiłeś laurkę państwu Tuska.

15.04.2026 17:24
1214.2
5
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Przegrać przegrał ale Cienkciewicz i tak nie dostanie poświadczenia bo w międzyczasie zaczęło się postępowanie o ujawnienie tajemnicy wojskowej.

15.04.2026 17:27
JohnDoe666
😂
1214.3
2
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Fajnie, odpisało dwóch silniczków i sobie nawzajem zaprzeczyli.

15.04.2026 17:46
1214.4
11
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Paladynie mój a może byś najpierw poczytał i dowiedział się o co chodzi w tej całej sprawie za nim się wypowiesz?
Może ci to objaśnię żebyś zrozumiał: Cenckiewicz stracił dwa lata temu poświadczenie bo wyszło że zataił że bierze psychotropy. Samo w sobie branie tych leków nie jest negatywne. Po prostu trzeba w ankiecie to napisać. Jeśli tego nie napiszesz to służby blokują ci dostęp. Cenckiewicz zwrócił się do sądu administracyjnego i ten przyznał mu rację. Kancelaria premiera odwołała się i właśnie teraz przegrała to odwołanie. Ale koleś i tak nie dostanie poświadczenia bo w międzyczasie czasie zaczęło się postępowanie o ujawnienie tajemnicy wojskowej (słynna konferencja Błaszczaka z planami wojskowymi) gdzie jest podejrzany że to on właśnie je ujawnił. W takich sprawach służby z automatu wstrzymują dostęp do tajnych dokumentów i choćby skały srały Centuś nic nie zrobi.

15.04.2026 17:58
Maverick0069
😁
1214.5
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

Paladynie mój a może byś najpierw poczytał i dowiedział się o co chodzi w tej całej sprawie za nim się wypowiesz?
Ja to już nie czytam i wiem o co chodzi.
O OSTATNIE OSIEM LAT.

post wyedytowany przez Maverick0069 2026-04-15 17:58:45
16.04.2026 08:17
hopkins
1214.6
odpowiedz
hopkins
237
Zaczarowany

Edit: nie tutaj

post wyedytowany przez hopkins 2026-04-16 08:21:09
15.04.2026 17:57
lordpilot
1215
7
odpowiedz
27 odpowiedzi
lordpilot
237
Legend
Image

Snusiarz strzelił sobie ostatnio w oba kolana, ale niczego go to nie nauczyło:

https://x.com/Ksawery_Kreft/status/2044414871236653123?s=20

^^Jak to szło? "Jak nie idzie, to nie idzie" ;)

15.04.2026 18:05
😃
1215.1
12
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Kolejny, wymierzony w Rosję ruch Nawrockiego.

15.04.2026 18:08
Drackula
😂
1215.2
7
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Via Tenor

A niby to Wałęsa był ujowym prezydentem

Batyr, poczęstuj się bo gwiazdorzysz >>>

post wyedytowany przez Drackula 2026-04-15 18:12:22
15.04.2026 18:13
elathir
1215.3
8
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

A niby to Wałęsa był ujowym prezydentem

Wałęsa chciał dobrze ale nie miał kompetencji.
Duda miał kompetencje ale chciał źle.
Nawrocki łączy ich obu, nie ma kompetencji i chce źle.

Kolejny, wymierzony w Rosję ruch Nawrockiego.

Bo Nawrocki nie lubi Rosji, ale lubi jakoś ludzi co działają na rzecz Rosji. Tak sobie myślę, że może on nie lubi Rosji bo tęskni za ZSRR i nie podoba mu sie obecna Rosja bo jest za mało radziecka?

post wyedytowany przez elathir 2026-04-15 18:16:19
15.04.2026 18:22
Drackula
1215.4
3
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Albo nie lubi Rosji ale lubi rosyjski półświatek

15.04.2026 18:24
abesnai
1215.5
2
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz

Zasada podobieństwa, średniej pięciu osób itd. . Niestety dla nas, definiują go m.in. ludzie, którymi się otacza.

15.04.2026 19:29
lordpilot
😜
1215.6
3
odpowiedz
lordpilot
237
Legend
Image

That's the same picture;P

15.04.2026 19:46
aope
😂
1215.7
3
odpowiedz
aope
217
Corporate Occult

Nie ma komentarza od Mianolito? XD

15.04.2026 19:52
Viti
1215.8
3
odpowiedz
Viti
292
Dziadek Pterodaktyl

Taki autorytet na miarę Batyra.

16.04.2026 07:41
hopkins
16.04.2026 08:10
1215.11
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

i to na pewno to jest ten Paweł S.?

16.04.2026 08:12
aope
1215.12
7
odpowiedz
aope
217
Corporate Occult

Manolito zgaszony jak pet. Oczywiście standardowo próbuje nieudolnie odwracać kota ogonem a krytyka jego Bogów nie przejdzie mu przez gardło. Standard.
Poza tym próbuje coś tam odwracać z gracją osiedlowego żula ale chyba zapomniał, że jeszcze nie tak dawno śmiał się z samobojstwa dziecka do którego doprowadzili jego ulubieńcy. Tak, śmiał się, też nie krytykował agresora tylko wyśmiewał ofiarę. I ten typ kogokolwiek poucza o czymkolwiek.

i to na pewno to jest ten Paweł S.?

LOL. I do tego udaje głupszego niż jest xD

post wyedytowany przez aope 2026-04-16 08:14:57
16.04.2026 08:21
hopkins
1215.13
4
odpowiedz
hopkins
237
Zaczarowany

Zresztą nieważne. Do Ciebie nic nie dotrze.

Edit: a tak się zakol pozbył :)
https://drturowski.pl/pl/przeszczep-wlosow-historia-pawla-svinarskiego-z-kanalu-yt-dla-pieniedzy/

post wyedytowany przez hopkins 2026-04-16 08:25:53
16.04.2026 08:24
1215.14
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Geniuszu, w Polsce jest Pawłów z nazwiskiem na "S" około 35-45 000 osób. Sprawa jest z 2015, jaką macie pewność, że chodzi o tego konkretnego?

a co do wymagania cnotliwości, ludzie! to co robi i na co pozwala obecny rząd giertychowi, to jest szczyt bez prawia, albo ministrem sprawiedliwości zrobiliście gościa, który dorobił się podejrzanego majątku, pieniacza, którego zabiła myjka i starł sobie zęby z nerwów - ten wasz minister osobiście interweniuje jak trzeba komuś zdjąć zarzuty i wy teraz będziecie pierdolić o cnocie?

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-04-16 08:25:06
16.04.2026 08:26
hopkins
1215.15
4
odpowiedz
hopkins
237
Zaczarowany

A Pawłów S z Wilanowa z zakolami? :)
Edit: i obejrzyj sobie filmik z linka wyżej. To ta sama osoba.

post wyedytowany przez hopkins 2026-04-16 08:30:27
16.04.2026 08:31
😂
1215.16
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Najpierw czytam, że był skazany, nie podajecie mi żadnego źródła o tym wyroku, teraz mi podajecie, że 11 lat temu jakiś Paweł S miał plantacje mairhuany, co samo w sobie tez przecież nie oznacza wyroku, a teraz piszesz mi o zakolaku z Wilanowa? Serio?

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-04-16 08:36:28
16.04.2026 08:34
hopkins
1215.17
6
odpowiedz
hopkins
237
Zaczarowany

Zgarneli go za hodowlę i sprzedaż, czy nie? Masz zdjęcie na stronie komendy i masz jego zdjęcia na stronie sprzed przeszczepu. Wyroku skazującego Ci nie znajdę, bo nie ma jak.

post wyedytowany przez hopkins 2026-04-16 08:34:47
16.04.2026 08:36
😃
1215.18
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

spokojnie, znalazłem za was, wyborcza podaje, że był skazany, tyle, że jego wyrok został "zatarty" i obecnie widnieje jako osoba nie karalna, czyli mamy do czynienia z 25 letnim chłopakiem skazanym 11 lat temu na grzywnę i karę więzienia w zawieszeniu za domową uprawę marihuany - Zbrodnia stulecia! :)

Biorąc za przykład giertycha czy żurka, spokojnie odnalazł by się w waszym rządzie, bez żadnego problemu!

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-04-16 08:40:36
16.04.2026 08:37
1215.19
7
odpowiedz
robertoV
26
Generał

Najpierw czytam, że był skazany, nie podajecie mi żadnego źródła o tym wyroku, teraz mi podajecie, że 11 lat temu jakiś Paweł S miał plantacje mairhuany, co samo w sobie tez przecież nie oznacza wyroku, a teraz piszesz mi o zakolaku z Wilanowa? Serio?
czyt. dopóki nie wsadzę w niego palec to nie uwierzę, że to on

16.04.2026 08:38
hopkins
1215.20
8
odpowiedz
hopkins
237
Zaczarowany

I handel, a to już grubsza sprawa.
Edit: Czyli od: Skąd wiecie, że to on???!?!!!
Doszliśmy do: Pffff plantacyjka w mieszkaniu i przedawnione zawiasy. Nic takiego!

post wyedytowany przez hopkins 2026-04-16 08:49:32
16.04.2026 09:00
aope
1215.21
8
odpowiedz
aope
217
Corporate Occult

hopkins ale po co podajesz mu informacje i się starasz? On nic nie zrozumie, zacznie rzucać wszystkimi tematami dookoła wijąc się jak zbity pies, a później zniknie. Tak wygląda nie tylko najtwardszy ale i najgłupszy beton.

16.04.2026 09:02
1215.22
6
odpowiedz
Grigori1922
37
Konsul

Lol, wy naprawdę kłócicie się o wagę hodowania krzaka marihuany, w sytuacji, w której gość literalnie - podczas zbrojnej agresji Rosji na sąsiedni kraj, wtargnięcia systemów wojskowych na teren Polski i trwającej od lat wymierzonej w Polskę wojny hybrydowej - bez żadnej potwierdzonej wiedzy kolportował rosyjską propagandę i dezinformację, kwestionując przekazy polskich instytucji, w tym m.in. Sztabu Generalnego WP?

I teraz on został powołany przez Prezydenta do "Rady Nowych Mediów"?

Znaj proporcje, mocium panie.

post wyedytowany przez Grigori1922 2026-04-16 09:29:07
16.04.2026 09:05
aope
1215.23
8
odpowiedz
aope
217
Corporate Occult

Monolol pytał o plantacje. Oczywiście szerzenie ruskiej dezinformacji Monololom nie przeszkadza tzn. zależy kto ją nadaje.

16.04.2026 09:37
Bukary
😂
1215.24
6
odpowiedz
Bukary
248
Legend

Manolito, widzę, od kilku tygodni w formie.

Białe jest czarne, czarne jest białe!

Pamiętam, jak kiedyś prześwietlał rodzinę Bodnara i twierdził, że osoba, która ma problemy z wychowaniem syna, nie powinna piastować konkretnej funkcji publicznej. A teraz, jak Nawrocki sam się wywodzi z szemranego środowiska, a na dodatek zatrudnia osobę o dosyć wątpliwej przeszłości, to wszystko jest spoko, oko i Maroko. :)

post wyedytowany przez Bukary 2026-04-16 10:12:14
16.04.2026 10:14
1215.25
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Edit: Czyli od: Skąd wiecie, że to on???!?!!!
Doszliśmy do: Pffff plantacyjka w mieszkaniu i przedawnione zawiasy. Nic takiego!

Dokładnie, lepiej bym tego nie ujął.
Wyżej pisałem, że ja tam cnotliwy, dobry nie jestem i nie wymagam, wymagam sprawczości i skuteczności, nawet temu żurkowi bym kibcował gdyby udąło mu się zreformować sądownictwo, tak jak chwaliłem sikorskiego a nawet Tuska gdy byli astertywni wobec ukrainy, jak razem z poprzednim prezydentem grali wspólnie do jednej bramki w sprawie odblokowania jej środków przez Trumpa, albo gdy razem grali wobec baćki i naszej wschodniej granicy zabiegając w komunistycznych chinach wywieranie nacisku na Łukaszenkę. A tej kanalii giertycha używam, żeby was biczować, bo to wy popisujecie się swoją dobrocią i cnotliwością, a tolerujecie taką szmatę.

16.04.2026 11:25
Bukary
1215.26
2
odpowiedz
Bukary
248
Legend
post wyedytowany przez Bukary 2026-04-16 11:26:09
16.04.2026 11:55
1215.27
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Pamiętam, jak kiedyś prześwietlał rodzinę Bodnara i twierdził, że osoba, która ma problemy z wychowaniem syna, nie powinna piastować konkretnej funkcji publicznej. A teraz, jak Nawrocki sam się wywodzi z szemranego środowiska, a na dodatek zatrudnia osobę o dosyć wątpliwej przeszłości, to wszystko jest spoko, oko i Maroko. :)

Słabo pamiętasz, syn Bodnara wtedy rzecznika praw obywatelskich, wymuszał pieniądze grożąc nożem i nie pisałem, że nie powinien z tego tytułu pełnić takich funkcji, tylko ma słaby autorytet jako rzecznik praw obywatelskich do moralizowania, skoro nie potrafi wychować własnego syna.

Wiesz, od was można wymagać dużo więcej, jesteście jak księża, moralizujecie, stygmatyzujecie, etykietujecie, popisujecie się swoją cnotliwością, wyższością moralną, a koniec końców wymagacie moralności tylko od waszych wrogów, ale od siebie czy od waszych pupili już nie bardzo.
Najlepszym przykładem był kibol Nawrocki, czyli bandyta!, ale jak okazało się, że Tusk też był kibolem i biegał z metalową brechą, to w porządku i cacy! Jednemu nadal wypominają kibolstwo, a drugiemu już nie. Jeden jest be bo kibicuje Orbanowi, ale drugi już jest ok, choć rozkłada dywan przed ludobójcą z izraela - I tak to leci.

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-04-16 12:04:33
16.04.2026 12:37
aope
😂
1215.28
6
odpowiedz
aope
217
Corporate Occult

Szanowni Panstwo czy monolol wlasnie zrównał gościa, który brał udział w ustawce 70 na 70, z udziałem ludzi z półświatka, i sam to raczej wybielał jako coś w stylu „sportowej aktywności” do młodego Donalda Tuska xD
Do tego zaczyna o Izraelu gdzie stanowisko partii ładnie pokazał ostatnio niejaki Jaki xD A tutaj to pięknie PiS gra w miekiszona więc na miejscu tego forumowego błazna raczej bym się w ten ten temat nie zagłębiał xD
Gościu ma zdecydowanie źle z głową i nie wyściubia nosa poza swoją bańkę. I jeszcze te podwójne standardy i hipokryzja xD Do wyboru swojego Boga Karola oczywiście zero odniesień i krytyki, zawinął się jak pies z kulawą nogą.

post wyedytowany przez aope 2026-04-16 12:40:51
15.04.2026 18:28
1216
1
odpowiedz
EG2009_120754240
36
Generał

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-wielka-zamiana-w-budapeszcie-nowy-lepszy-viktor-orban,nId,23328791

Ciekawy felieton (choć ciut krótki) pokazujący że Magyar to jednak trochę niewiadoma, a w przeciągu paru lat możemy się mocno zdziwić jego rządami. W sumie to może być początkiem węgierskiego Popis, gdzie zmiana rządów niewiele zmienia.

15.04.2026 19:08
Maverick0069
1217
2
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

A ta świnia MEJZA dalej zapier... jak pojebany.
Co za bydle.

15.04.2026 20:10
1218
4
odpowiedz
1 odpowiedź
Asmodeus
56
Senator

https://wiadomosci.wp.pl/prezes-kaczynski-z-fake-newsem-o-psie-z-mikrofali-nawet-w-pis-mowia-o-zenadzie-i-wskazuja-winnych-7275508940056864a

Jarosław Kaczyński wiedzę o świecie czerpie z mediów sprzyjających PIS i od najbliższych współpracowników, w tym rzecznika PiS. Tak było - mówi nam kilku polityków PiS - w przypadku fałszywej informacji zaczerpniętej z rosyjskiej propagandy o tym, że przyszły premier Węgier Peter Magyar miał upiec swojego psa w mikrofalówce.

- Prezes jest łatwowierny, często powtarza to, co zasłyszał od kogoś, kogo lubi. Nawet jeśli to nieprawda - relacjonuje nam jeden z bywalców centrali PiS przy Nowogrodzkiej.

Zero zaskoczenia. Jedynie akolici pokroju lola wiernie trwaja u boku "męża" stanu. A monsz jest tak samo odklejony jak trumpiasty czy putler.

15.04.2026 20:22
Irek22
1218.1
6
odpowiedz
Irek22
170
Legend
Wideo

Wielowieyska idealnie wypunktowała tych antypolskich kłamców, manipulantów, hipokrytów i obłudników.

https://www.youtube.com/watch?v=W0MzQRjl7r8

15.04.2026 20:16
Irek22
1219
9
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
170
Legend

Dwa rozwody, seks przedmałżeński, nieślubne dziecko, niezliczone zdrady, poważne podejrzenia o zwyrolstwo... Taaa... Wzór cnót chrześcijańskich. Wymarzony idol pisiorstwa. Podobnie jak ruska kurwa z Węgier.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/donald-trump-pokazal-kolejna-grafike-z-jezusem-moze-sie-to-nie-podobac/jffv3fq,79cfc278

A teraz wyobraźcie sobie, co by było, gdyby podobną grafikę na swoim koncie na X zamieścił Tusk, który dotychczas miał tylko jedną żonę, z którą jest w związku małżeńskim od 48 lat, nie ma dzieci pozamałżeńskich i nie zdradzał swojej żony - ależ by te zakłamane i obłudne pisiorskie gnidy dostały sraczki.

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-15 20:29:05
16.04.2026 08:10
Maverick0069
1219.1
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

Donaldowi już całkiem palma odje...

15.04.2026 22:53
1220
6
odpowiedz
2 odpowiedzi
znafcatematu
74
Generał

https://wiadomosci.wp.pl/nawrocki-powolal-rade-nowych-mediow-jeden-czlonek-budzi-kontrowersje-7275595625019744a

"Spośród 27 członków nowego gremium, jeden budzi szczególne kontrowersje - to Paweł Svinarski, youtuber, który szerzył w internecie rosyjską propagandę na temat ataku dronów na Polskę."

post wyedytowany przez znafcatematu 2026-04-15 22:54:10
15.04.2026 23:22
Irek22
1220.1
7
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Czekam na narrację, że Nowogrodzki nie miał tutaj wyjścia i musiał go powołać. W kontekście nieprzyjęcia ślubowania od sędziów TK, byłby to kolejny piękny fikoł PiS-owców w ostatnich dniach.

16.04.2026 08:29
lordpilot
😁
1220.2
5
odpowiedz
lordpilot
237
Legend

Nowy doradca Batyra w spocie Wojska Polskiego dotyczącego ruskiej dezinformacji- wykorzystany jako narrator (żeby pokazać jak sieje się ruskie kłamstwa):

https://x.com/kuba_w/status/2044463868009669066?s=20

^^Ani weto SAFE, ani popieranie ruskiego knura Orbana, przez snusiarza, nie były przypadkowe.

16.04.2026 08:02
Jane_od_Batmana
1221
1
odpowiedz
12 odpowiedzi
Jane_od_Batmana
67
Generał

https://youtube.com/shorts/cXrQcUyZ3Hs?is=Vmwac5WXP7-Mnug6

A wy się dziwiliście czemu uważam Ewę Zajączkowska za najlepszą kobietę w polskiej polityce, ona jest jak Steam- nic nie robi wygrywa, zrobi cokolwiek wygrywa, a Żukowska wystarczy, że otworzy usta i przegrywa.
Syndrom Pani Żukowskiej w sumie widzę u każdego na tym forum kto bezwarunkowo popiera swoją ukochaną partię, czyli niestety większość osób tutaj :/

16.04.2026 08:35
1221.1
7
odpowiedz
Grigori1922
37
Konsul

Napisała wolna od syndromu Pani Żukowskiej :)

16.04.2026 08:44
tomazzi
1221.2
10
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

A wy się dziwiliście czemu uważam Ewę Zajączkowska za najlepszą kobietę w polskiej polityce
Ja dalej się dziwię. Ta kobieta niczego dobrego sobą nie reprezentuje

16.04.2026 08:48
hopkins
1221.3
10
odpowiedz
hopkins
237
Zaczarowany

Ale pewnie potrafi w tabliczkę mnożenia do 100, więc Jane to imponuje :)

16.04.2026 08:49
elathir
1221.4
10
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

A kto tutaj Żukowską lubi? Zresztą Zajączkowska chyba jeszcze głupsza, bo Zukowska gada głupoty, a Zajączkowska gada głupoty i argumentuje je kłamstwami, które minimalnie rozgarnięta osoba jest w stanie zweryfikować w 5 minut.

Bukary ty jako wyborca lewicy może się wypowiesz? Bo ja jednak z tej demokratycznej prawej strony jestem (PSL, PL2050) więc mogę być niemiarodajny.

post wyedytowany przez elathir 2026-04-16 08:53:26
16.04.2026 08:59
1221.5
5
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Czyli, ze masz syndrom pani zukowskiej, co nie jane? Bo tak brazowego nosa jak ty i lolo to nie maja nawet dubajskie modelki.

16.04.2026 09:38
Bukary
😂
1221.6
8
odpowiedz
Bukary
248
Legend

uważam Ewę Zajączkowska za najlepszą kobietę w polskiej polityce

Cóż za wysokie standardy!

O Żukowskiej się już kilka razy niepochlebnie wypowiadałem. Ale pisałem też, że zadawanie politykom "mazurkowych" pytań (tabliczka mnożenia, stolice państw, aktualna liczba Polaków itp.) to przejaw "codziennikarstwa". Założę się, że np. niejeden prezydent RP nie rozwiązałby tego rodzaju "zadania". Myślę też, że każdy z nas jest bez problemu w stanie wymyślić pytanie z grupy "podstawowych informacji z danej dziedziny wiedzy", na które bywalcy tego wątku bez zerknięcia do Sieci nie będą w stanie odpowiedzieć. To, oczywiście, nie usprawiedliwia Żukowskiej czy nieznajomości tabliczki mnożenia. Taką mamy "elitę polityczną" w Polsce. Ale dziennikarze powinni polityków "zaginać" w ramach obszarów, za które odpowiadają w państwie.

Bawi mnie natomiast to, że z jednej strony robi się szyderę z Żukowskiej, a z drugiej - stawia Zajączkowską na piedestale. A przecież obie panie nie za bardzo się różnią, gdy idzie o intelekt, wiedzę czy RiGCz. W obu przypadkach można dostać bólu zębów lub wykrzywić usta w grymasie zażenowania, słuchając wypowiedzi naszych polityczek.

post wyedytowany przez Bukary 2026-04-16 09:56:15
16.04.2026 09:50
NewGravedigger
1221.7
2
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Mnie to w ogóle zadziwiają próby odpowiedzi polityków na pytania z dziedzin, którymi się nie zajmują. Pytanie posła z ministerstwa lub koła zajmującego się zdrowiem o geopolitykę jest głupotą, a ci próbują na to odpowiadać.

16.04.2026 10:02
1221.8
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Mnie to w ogóle zadziwiają próby odpowiedzi polityków na pytania z dziedzin, którymi się nie zajmują. Pytanie posła z ministerstwa lub koła zajmującego się zdrowiem o geopolitykę jest głupotą

Ale o co innego chcialbys ich zapytac, skoro o zdrowiu tez nie maja zadnego pojecia? XD

16.04.2026 10:22
NewGravedigger
1221.9
2
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

A no wybieranie na posłów historyków, biznesmenów, socjologów itd. którzy potem tworzą np. przepisy karne to oczywiście też jest idiotyzmem.

16.04.2026 10:27
Drackula
1221.10
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Czy janinka wzorem swojej idolki też lubi chłopców zza odry?

Problem z posłami jest taki że różnej maści socjolodzy czy historycy się tam pchają bo to jednak finansowa zmiana statusu dla nich. Dla prawników czy inżynierów jest to raczej finansowa degradacja.

Oczywiście pomijam różnej mąci cwaniaków jak idole Janinki, którzy pchają się do władzy aby walki robić.

16.04.2026 10:31
tomazzi
1221.11
2
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

NewGravedigger - to według Ciebie dobrym ministrem sportu byłby np Małysz? W końcu sportowiec.
Według mnie ministrem powinien być dobry manager a nie znawca danej dziedziny. To, że ktoś wie jakie hormony produkuje przysadka nie oznacza, że wie jak zrobić żeby szpitale miały finansowanie

16.04.2026 10:46
NewGravedigger
1221.12
2
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Tak, uważam że posłowie zajmujący się daną dziedziną powinni mieć insight w to, czym się zajmują. Znać to od podszewki, wiedzieć z praktyki, co działa, a co nie.

I ok, może mówię tutaj z perspektywy prawnika, który musi lawirować w przepisach robionych ewidentnie przez osoby, które styczności z tym nie miały i/albo tworzących populistyczne kontrukcji vide zero. Możliwe, że to faktycznie nie sprawdziłoby się np. w sporcie.

Zaraz ktoś mi wyskoczy, że mają od tego specjalne komisje - TYLKO że komisje tworzą na zamówienie decydentów partyjnych. Finalnie mamy sytuację, w której o formie i rozwiązaniach decyduje w państwie może ile osób? 20? Cała reszta to parobki i akolici, którzy dla sejmowej pensji i możliwści ukręcenia sobie czegoś na boku głosują tak, jak każe im lider.

EDIT
i oczywiście moja propozycja nie rozwiązuje problemów typu mateckiego czy giertycha, którzy ewidentnie w polityce są dla kasy, jak również mściwego zera.

Należy jednak przyznać, że widać różnicę w wypowiedziach np bocheńskiego od takiego goska. Musi się to przekładać też na sposób myślenia, a co za tym idzie działania.

Politologiem to może być mający zaplecze premier czy prezydent, a nie szeregowy poseł.

post wyedytowany przez NewGravedigger 2026-04-16 11:03:35
16.04.2026 10:45
Irek22
1222
7
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
170
Legend

Jednak od pewnego czasu Meloni nie szczypie się w język.

Rozzłościła ją na przykład wypowiedź Trumpa o tym, że "sojusznicy NATO 'pozostali w tyle' podczas operacji w Afganistanie" i takie słowa uznała za niedopuszczalne, "zwłaszcza jeśli pochodzą od państwa sojuszniczego". "Włoski rząd był zszokowany" – zareagowała.

Krytykowała też zapowiedź Trumpa o dodatkowych cłach na kraje UE, które wysłały żołnierzy na Grenlandię.

"Uważam za niedopuszczalne słowa prezydenta Trumpa o Ojcu Świętym. Papież jest głową Kościoła katolickiego i słuszne oraz normalne jest to, że apeluje o pokój i że potępia każdą formę wojny" – usłyszał świat.

https://natemat.pl/649102,trump-tonie-ale-sam-takiego-upadku-ameryka-chyba-jeszcze-nie-widziala

Jak widać można być więc konserwatystą, który jednocześnie nie zachowuje się jak poddany Tumpa, lecz dba o interes swojego kraju i narodu, a nie wyłącznie o interes swojej partii, byle tylko nie urazić pomarańczowego kretyna.

A jak się zachowały w tych sprawach gnidy z antypolskiej partii PiS?

- Trump dyskredytował polskie zaangażowanie i polskich żołnierzy - PiS-owcy siedzieli cicho.
- Trump groził nałożeniem ceł - nie tylko siedzieli cicho, co niektórzy PiS-owcy wręcz go usprawiedliwiali.
- Trump (swoją drogą niebędący katolikiem, choć jestem przekonany, że 99% debilnego elektoratu PiS myśli, że jest) krytykuje papieża - PiS-owcy siedzą cicho.

Tak że spokojnie, poddańczość PiS-owców wobec Trumpa nie pozwoli im go opuścić i do końca będą wierni narcystycznemu socjopacie-zwyrolowi (zwanemu też Krasnovem). Tak jak do końca byli wierni i wspierali ruską kurwę z Węgier. Nie ma takiej rzeczy, która by sprawiła, że PiS-owcy odwróciliby się od tego idioty. Nawet gdyby z jakichś powodów Trump uwłaczał Janowi Pawłowi II lub Lechowi Kaczyńskiemu, to Jarek wytłumaczy pierdolitom, że słusznie robi albo przemilczy sprawę i pierdolity to wszystko kupią, dalej radośnie klaszcząc i skandując "DONALD TRUMP! DONALD TRUMP! DONALD TRUMP!".

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-16 11:04:08
16.04.2026 12:04
elathir
1222.1
6
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Zwróćmy też uwagę an reakcje włoskiej opozycji. Choć wewnętrznie krytykują Melonii tak w tych kwestiach stoją za nią murem i wprost mówią, że choć są rywalami politycznymi tak Włochy są państwem suwerennym i obcym przywódcą nie wypada atakować premier Włoch i w tej sprawie ją wspierają.

To po ataku Trumpa na Melonii.

16.04.2026 11:14
Bukary
1223
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
248
Legend

Jak Nawrocki przy wsparciu PiS-u i Konfederacji uwalił kryptowaluciarzy - ciąg dalszy.

https://x.com/i/status/2044676498737483878

16.04.2026 11:42
Drackula
1223.1
3
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Panie Jadczak, premier od tego jest aby być w Azji!
Ja pie…., czemu aż tylu dzbanów zajmuje się dziennikarstwem.

16.04.2026 11:43
NewGravedigger
1223.2
4
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Ustawa wdrażała obowiązek trzymania środków klientów oddzielnie od własnych aktywów giełdy. Bez polskiej ustawy ten obowiązek jest dla Zondy martwy - spółka działa pod estońską licencją (BB Trade Estonia OÜ), poza zasięgiem KNF.

Czyli dokładnie to, co wyczytałem z dosłownego 2 minutowego czytania projektu.

Tym bardziej rzuca to pokaźny cień na kompetencje lub intencje bosaka i ludzi konfederacji.

edit

Oczywiście pytaniem pozostanie jak funkcjonowałoby to w praktyce. Przecież 4 miesiące to nie jest długi okres i gdyby giełda z dnia na dzień przetransferowała środki na inne konta, to KNF i tak by pewnie nie zdążył zadziałać. Efekt pewnie byłby ten sam, czyli śledztwo na pełnej w zakresie pustej giełdy.

Nie wiem, śmierdzi mi to strasznie mentzenem i spółka.

post wyedytowany przez NewGravedigger 2026-04-16 12:05:35
16.04.2026 11:27
Bukary
1224
1
odpowiedz
8 odpowiedzi
Bukary
248
Legend

Widzę, że PiS jednak pączkuje:

https://x.com/i/status/2044666537164845269

Konfederacja zaciera ręce.

16.04.2026 11:32
Irek22
1224.1
7
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Zupełnie nowa jakość! Całkowicie!

Ale... niech się żrą! Bo co jest złe dla PiS-u, jest dobre dla Polski i Polaków.

16.04.2026 11:45
lordpilot
1224.2
3
odpowiedz
lordpilot
237
Legend

PiS "light". Ze złodziejem Morawieckim, na czele. Ciekawe jak to się przełoży na sytuację na psychoprawicy. Na pewno widać, że żoliborski dziad nie ma już kontroli i posłuchu. Partia mu się sypie.

16.04.2026 11:53
Drackula
1224.3
3
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Ciekawe czy zacznie teczki wyciągać aby skonsolidować władzę.

16.04.2026 12:12
elathir
1224.4
4
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Nie mówiłbym hop.

Możliwy jest taki scenariusz:
Morawiecki tworzy ruch PiS light dla wyborców socjalnych i umiarkowanych bardziej, których Czarnek odrzuca.
Przed wyborami PiS light ogłasza wspólna listę z PiS, tak jak kiedyś SN. I dokładnie w tym samym celu, tylko tym razem z drugiej strony, otóż by przyciągnąć wyborców spoza głównej partii. Wspólna lista jest tłumaczona tym, że ze względu na de'Hotta dwie osobne to oddawanie pola KO.

Ego PiS liczy, że dzięki temu zwrot na konfę nie będzie aż tak kosztowny od strony centrum. A Morawiecki i tak będzie robił co mu Kaczyński każe, ot w partii córce.

Oczywiście, jest szansa, że Morawiecki kombinuje inaczej i liczy, że uzyska te 5% sam (w co wątpię) i będzie rozdawać karty w przyszłej kadencji (bo jakby do sejmu wszedł to mógłby uwalić zarówno stronę autorytarną jak i demokratyczną więc może chcieć się dogadywać z Tuskiem nawet za zamknięcie jego spraw karnych).

16.04.2026 12:54
1224.5
4
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał

Dla mnie to jest gra wyborcza, obrzydliwa gra wyborcza. Morawiecki puszcza oczko do Centrum, a może uda się trochę podebrać elektoratu platformie. Pinokio teraz będzie odgrywał rolę liberała. Po wyborach Pinokio i tak wróci do bezzębnego karła. Wy sami w to uwierzyliście.

16.04.2026 13:13
Yaca Killer
1224.6
3
odpowiedz
Yaca Killer
288
russiaisaterroriststate

Via Tenor

16.04.2026 13:15
Bukary
1224.7
3
odpowiedz
Bukary
248
Legend

Powstaje wreszcie partia dla Poli Matysiak. ;)

16.04.2026 16:49
Irek22
😈
1224.8
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Z Nowogrodzkiej płyną sygnały, iż część posłów, którzy zapisali się do nowego stowarzyszenia Mateusza Morawieckiego, chce się z niego wycofać — wynika z informacji Onetu. Na razie brak jednak oficjalnego potwierdzenia w tej sprawie.

— Morawiecki oszukał ludzi. Namawiał ich, przekonując, że projekt ma zielone światło od Jarosława Kaczyńskiego. A tak nie jest. Teraz dzwonią i nie wiedzą, co mają zrobić — słyszymy od naszego informatora, który należy do krytyków byłego szefa rządu.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bedzie-exodus-z-projektu-morawieckiego-wojna-nerwow-w-pis-oszukal-ludzi/050c2r5,79cfc278

Ja tam nie wierzę w te rewelacje. Przecież Pinokio nie mógł nikogo oszukać! Każdy, tylko nie Pinokio!

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-16 16:51:21
16.04.2026 13:10
Bukary
1225
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
248
Legend

PO zaczyna się uczyć na (PR-owych) błędach:

https://x.com/i/status/2044482861743423759

:)

post wyedytowany przez Bukary 2026-04-16 13:14:07
16.04.2026 13:20
Irek22
1225.1
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Droga przed nimi długa i wyboista*. Choć oczywiście kiedyś i od czegoś trzeba zacząć, zwłaszcza gdy PiS w ostatnich tygodniach co chwilę sam się podkłada i wystawia na ostrzał.

*Symbolicznym "uczeniem się na błędach" przez PO byłoby dla mnie wypierdolenie Siemoniaka z funkcji, jaką obecnie zajmuje i pozostawienie go wyłącznie szeregowym posłem. Podobnie jak to zrobiono - o wiele za późno - z Bodnarem. Dopiero wtedy stwierdzę, że PO zaczęła (podkreślam: zaczęła) uczyć się na błędach.

16.04.2026 13:36
Herr Pietrus
1225.2
4
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę
Image

Dobra grafika.

16.04.2026 13:37
Bukary
1226
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
248
Legend

Hahaha

https://x.com/i/status/2044462140744982662

https://x.com/i/status/2044487059847422046

A to wiele wyjaśnia:

https://x.com/i/status/2044689531539005584

Nawrocki realizuje różne interesy. Z wyjątkiem tych polskich.

Ależ się w pałacu fajnie bawią za nasze pieniądze.

post wyedytowany przez Bukary 2026-04-16 13:44:22
16.04.2026 13:44
Irek22
1226.1
5
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Nowogrodzki bredzi, że od miesiąca "analizuje życiorysy" czterech sędziów TK, żeby móc stwierdzić, czy może przyjąć od nich ślubowanie i od miesiąca nie może podjąć decyzji.
W przypadku tego całego Sviniarskiego na pewno też tak było - tzn. Nowogrodzki, jak to przecież ma w zwyczaju, przeanalizował jego życiorys i stwierdził: "Facet sieje ruską propagandę, działając na korzyść Rosji - nadaje się!".

PiS to partia antypolska.

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-16 13:55:38
16.04.2026 14:06
Herr Pietrus
1226.2
2
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

No ale to przynajmniej bezpłatne funkcje są, tyle dobrego. Generalnie snusiarzowi może doradzać ktokolwiek, niczego pozytywnego i tak się po nim nie spodziewam. :)

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-04-16 15:52:54
16.04.2026 15:52
Herr Pietrus
1227
2
odpowiedz
7 odpowiedzi
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę
16.04.2026 15:54
Drackula
1227.1
6
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Wyborca pisu ma ciężkie życie, datek na tacę, datek na partię, datek na telewizję…
A potem qwa na leki brakuje i trzeba złorzeczyć na Tuska lub Niemca.

post wyedytowany przez Drackula 2026-04-16 15:54:45
16.04.2026 16:28
tomazzi
1227.2
3
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

W czasie tej konferencji, na republice na pół ekranu był kod qr do wpłat na... republikę :D

16.04.2026 16:42
-=Esiu=-
1227.3
odpowiedz
-=Esiu=-
224
Everybody lies

A ten wóz transmisyjny w końcu kupili?

16.04.2026 16:52
Irek22
1227.4
2
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Im gorzej dla PiS, tym lepiej dla Polski.

16.04.2026 19:50
Yaca Killer
😂
1227.5
2
odpowiedz
Yaca Killer
288
russiaisaterroriststate

W czasie tej konferencji, na republice na pół ekranu był kod qr do wpłat na... republikę :D

Czyli Sakwa tak perfidnie wydymał Prezesa, że w trakcie jak tamci mówili o wpłatach to on wyświetlał swój numer konta?
O Matko, najpierw Hegseth z modlitwą od Tarantino, a teraz to. Ze śmiechu dostanę zajadów :)

16.04.2026 20:59
Irek22
😂
1227.6
2
odpowiedz
Irek22
170
Legend
Image

Yaca Killer

Dokładnie tak. Podłość tego środowiska (nie tylko partii, lecz całego pisiorstwa jako stanu umysłu) nie ma granic.

https://wiadomosci.gazeta.pl/polityka/7,198012,32732825,kaczynski-apelowal-o-wplaty-na-pis-tv-republika-wykorzystala.html

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-16 21:03:50
16.04.2026 21:05
Darat
😃
1227.7
2
odpowiedz
Darat
165
Another dude

Miłość po kieszeń, aż po kieszeń, aż po kieszeń ...

16.04.2026 17:44
Irek22
1228
6
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
170
Legend

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że uchwalona za czasów rządów PiS procedura zgłaszania i weryfikacji kandydatur na sędziów Krajowej Rady Sądownictwa jest niezgodna z konstytucją. A to może mieć wpływ na trwające wybory nowego składu Rady.

https://businessinsider.com.pl/prawo/orzeczenia/trybunal-konstytucyjny-wydal-wyrok-to-moze-wplynac-na-wybor-sedziow-do-krs/rmcwg04

PiS to partia antypolska, a wyborcy PiS to debile.

16.04.2026 21:37
Lateralus
👍
1228.1
odpowiedz
Lateralus
158
Last Of The Wilds

Via Tenor

Za tą autokrytykę siebie, masz u mnie plusika :))

16.04.2026 21:58
Irek22
1228.2
3
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Lateralus

Rozwiń swą złotą myśl.

16.04.2026 22:59
Herr Pietrus
😂
1228.3
3
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

O, czyli można legalnie rozwiązać całą niekonstytucyjną KRS i wrócić do poprzedniej ustawy? :D

16.04.2026 21:09
-=Esiu=-
1229
3
odpowiedz
-=Esiu=-
224
Everybody lies
Image

Się tak oburzacie... To po prostu dostęp do nowego towaru!

pis z Nawrockim już na pełnej rukwie robią ze swoich wyborców idiotów, a ci niestety otumanieni i zmanipulowani nie są już w stanie samodzielnie myśleć...

Przykry kraj.

post wyedytowany przez -=Esiu=- 2026-04-16 21:12:23
16.04.2026 22:11
wyś
😂
1230
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
wyś
125
Just think
Image

Było? :)

https://x.com/i/status/2044844712314462664

Influencer nazywa się Swinarski -tak jest w CEIDG i KRS (aktualizacja w lipca 25). Przez "v" przedstawia się w internecie.

prezydentpl czy upewniliście się Państwo, jak faktycznie nazywa się człowiek, którego prezydent powołał do swojej rady? Czy przepisaliście Państwo z insta?

16.04.2026 22:25
Irek22
1230.1
5
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Ważne, że sieje ruską propagandę.

16.04.2026 23:01
Herr Pietrus
1230.2
3
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

Oj tam, Swarovski, Nowodvorski (taki producent lamp), Svinairski... no bo czemu by nie?

17.04.2026 10:33
1231
5
odpowiedz
3 odpowiedzi
Beneksor
20
Generał

Smród wokół Zondacrypto robi się coraz większy.

Tusk stwierdził, że "w 2022 rozpoczęła się wielka kariera firmy Zondacrypto z nowym szefem", a stało się to - zdaniem premiera - "za pieniądze rosyjskiej mafii". - Mówię o informacji, jaką dysponują nasze służby - dodał.
- U źródeł sukcesu finansowego tej firmy stoją nie tylko rosyjskie pieniądze powiązane z tak zwaną Bratwą, czyli jedną z najważniejszych grup mafijnych w Rosji, ale także ze służbami rosyjskimi - powiedział. - Problem polega na tym, że firma o takich źródłach stała się firmą, która sponsoruje wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce i promuje bardzo konkretne siły polityczne - zwrócił uwagę Tusk.
Przypomniał, że firma była "strategicznym sponsorem słynnej imprezy, tak zwanego CPAC w Rzeszowie". - Imprezy, która promowała w kampanii prezydenckiej pana prezydenta Nawrockiego, który był gościem i uczestnikiem tego spotkania - powiedział. - Również poprzedni prezydent był w to spotkanie mocno zaangażowany - dodał.
Premier ocenił, że "to, co okazało się później, jeszcze bardziej mrozi krew w żyłach". - Mówię o bezpośrednim finansowaniu przez firmę założoną dzięki rosyjskim pieniądzom, u źródeł której leży tajemnicze zaginięcie lub śmierć jej założyciela, (…) także siedzących na tej sali lub ukrywających się w Budapeszcie polityków Konfederacji i polityków PiS - powiedział.

https://tvn24.pl/polska/donald-tusk-o-zondacrypto-st9002552

17.04.2026 10:36
tomazzi
1231.1
8
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

Na pewno Stanowski nagra kilka filmików o powiązaniach Zondacrypto, tak jak nagrał serie o małoznanej polskiej aktorce

17.04.2026 11:04
lordpilot
😱
1231.2
6
odpowiedz
lordpilot
237
Legend

Łącząc kropki: niektórzy posłowie PiS i Konfy, w tym ukrywający się na Węgrzech były minister sprawiedliwości Zbigniew Z., byli/są finansowani pośrednio, przez ruską mafię (a ruska mafia często = ruskie służby).

Świadomość tego miał zarówno żoliborski Nosferatu, jak i wetujący ustawę o kryptoaktywach Nawrocki. Smutna i trudna polska rzeczywistość, ale też materiał na dobry film, z gatunku kryminałów.

post wyedytowany przez lordpilot 2026-04-17 11:17:50
17.04.2026 12:33
Irek22
1231.3
5
odpowiedz
Irek22
170
Legend

W dupie mam to całe Zondacrypto i ludzi, którzy - wiedzeni chęcią absurdalnych zysków - się w to władowali. Sam nigdy się nie bawiłem w żadne kryptowaluty czy inne bitcoiny - nie znam się na tym i nie obchodzi mnie to, dlatego nie zabieram głosu co do meritum.

Chętnie bym natomiast zapytał Tuska: No i co z tego? Co zamierzacie z tym zrobić? Bo gonienie króliczka dla samego gonienia króliczka przez PO wkurwia mnie niemiłosiernie. Na tyle, że ostatni raz w wyborach parlamentarnych głosowałem na tę partię w 2011 r. (olanie głosowania ws. TS dla Ziobry przelało we mnie czarę goryczy i do dziś im tego nie wybaczyłem). Co zamierza z tym zrobić Siemoniak? Co zamierza z tym zrobić Kierwiński? Co zamierza z tym zrobić Żurek? And last but not least - co z tym wszystkim, o czym mówi Tusk z mównicy sejmowej ws. Zondacrypto, zamierza zrobić sam Tusk, poza samym gadaniem?

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-17 12:37:58
17.04.2026 11:05
Bukary
1232
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Bukary
248
Legend

PiS wydawał pieniądze publiczne w sposób nader patriotyczny... bo dawał swoim bliskim.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/tak-za-rzadow-pis-dzielony-byl-fundusz-patriotyczny-wyciekly-maile/pp9hsvk,79cfc278

Co to była za banda złodziei...

post wyedytowany przez Bukary 2026-04-17 11:05:42
17.04.2026 11:07
Irek22
1232.1
5
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Rozbój Plus.

17.04.2026 11:11
Bukary
1233
7
odpowiedz
1 odpowiedź
Bukary
248
Legend

A prawica nie głosowała za odrzuceniem weta Nawrockiego, choć już dobrze wiadomo, jakie miało ono konsekwencje...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/weto-karola-nawrockiego-w-sprawie-kryproaktywow-sejm-podjal-decyzje/5sp6wr8,79cfc278

LOL

Oby tak dalej, prawico! Im częściej pokażecie, że dbacie tylko o własny interes finansowy lub polityczny, mając w dudzie interes obywateli, tym lepiej. ;)

post wyedytowany przez Bukary 2026-04-17 11:20:30
17.04.2026 11:59
Patison47
1233.1
8
odpowiedz
Patison47
92
Generał

Awantura rozpoczęła się po wystąpieniu Przemysława Czarnka. Poseł Dariusz Matecki podszedł w okolice mównicy sejmowej z planszą, na której było zdjęcie Donalda Tuska z Kamilą W., byłą działaczką KO z Kłodzka, która została skazana nieprawomocnie na 6,5 roku więzienia. Kobieta została uznana za winną m.in. tego, że przez 11 lat przewidując możliwość wykorzystywania seksualnego małoletniej przez męża, w żaden sposób nie przeciwdziałała jego działaniom, choć miała taki obowiązek.

Jezu chryste, jakim dnem jest szmatecki i cały pis to się w pale nie mieści - jedno dziecko już powinni mieć na sumieniu, ale dla pierdolitów i innych Jane to dalej za mało, trzeba więcej, więcej!

17.04.2026 12:12
Patison47
1234
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Patison47
92
Generał
Image

Z dobrych wieści ---->>>

Może gównolita będzie tu trochę mniej, a może jeszcze więcej będzie robić wolontariatu :)

Inb4: żywe tarcze na granicy, giertych, piński, lis, KPO, skandal zoofilsko-pedofilski, braci kamraci co sfałszowali wybory - tak, pisowska patologio, już ten słowniczek mamy też na pamięć wykuty :)

post wyedytowany przez Patison47 2026-04-17 13:02:58
17.04.2026 12:17
Bukary
1234.1
7
odpowiedz
Bukary
248
Legend

Moralne dno i metr mułu.

17.04.2026 12:26
Irek22
😂
1234.2
9
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Ależ wasze pastuchy was dymają, pierdolity! Bez mydła. Zarówno wasze kieszenie, jak i mózgi. Ależ was dymają!

17.04.2026 12:40
Darat
😍
1235
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Darat
165
Another dude

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-cancels-catholic-charity-contract-pope-feud-b2959225.html

Dolan! Dolan! Prawdziwy, chrześcijański przywódca, wzór cnót wszelakich Tonald Drump bierze się za tych wstrętnych lewakuff

post wyedytowany przez Darat 2026-04-17 12:41:59
17.04.2026 13:51
elathir
1235.1
2
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Akurat Trump tylko szuka pretekstu by dowalić katolikom jak i wszystkiemu co jest związane z dobroczynnością.

Tutaj zaskoczenia nie ma. Zapewne powoła jakiegoś kumpla teraz na stanowisko nowej fundacji, która za jedynie 2x więcej kasy osiągnie 3x gorsze wyniki.

17.04.2026 13:54
tomazzi
1236
odpowiedz
6 odpowiedzi
tomazzi
38
Generał

Tak przy piątku zapytam - czy w Waszej okolicy, ktokolwiek dba o rowy melioracyjne? Ktoś robi zastawki, kosi rowy itd itp? Wody Polskie działają?
U mnie niestety nie. Z tego co widzę od kilkunastu miesięcy, to wszystko wysycha. Ziemia sucha jak wiór jeżeli deszczu nie było kilka dni temu. Z tego co mówią znajomi, poziom wody w studniach bardzo, bardzo niski. A mamy wiosnę po całkiem śnieżnej zimie...

17.04.2026 13:59
Drackula
1236.1
1
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Jedna zima i trochę więcej śniegu niż normalnie nie zatrzyma procesu wysuszania gleb w Polsce.

Wbrew pozorom, zaniedbania w systemie melioracji są akurat niezamierzonym pozytywem.

17.04.2026 14:09
tomazzi
1236.2
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

Dlaczego pozytywem?

17.04.2026 14:12
Drackula
1236.3
2
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Woda dłużej zostaje w glebie i zwiększa szanse że część tej wody przedostanie się do podziemnych “zbiorników” zanim spłynie.

17.04.2026 14:21
tomazzi
1236.4
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

No i właśnie po to powinno się tworzyć w rowach zastawki żeby woda w ogóle nie spływała a wsiąkała głębiej

17.04.2026 14:29
Drackula
1236.5
2
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Rów jest tylko jednym z elementów systemu melioracyjnego. Efekt nawadniania i przenikania głębiej z rowy jest minimalny. Ważne aby woda pozostawała w otaczającej glebie. Na wielu obszarach dreny, kolektory i innych element sa odpowiedzialne za tysiące hektarów wysuszonych ziem.

17.04.2026 16:45
1236.6
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał

Tak to jest problem, dawniej o to dbano. Wody były na odpowiednim poziomie , ale więcej też padało. Teraz chyba nikt się tym nie zajmuje. Dodatkowo mamy zwiększone budownictwo w terenach wiejskich.

post wyedytowany przez znafcatematu 2026-04-17 20:19:27
17.04.2026 14:09
tomazzi
1237
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
tomazzi
38
Generał
Image

:D

17.04.2026 14:21
Lateralus
1237.1
odpowiedz
Lateralus
158
Last Of The Wilds

Via Tenor

yyyy.... serio? Czy to jednak fejk...

17.04.2026 18:23
1237.2
odpowiedz
EG2009_120754240
36
Generał

No mam nadzieję że to szydera, bo tak głupiego fejka dawno nie widziałem.

17.04.2026 18:37
Irek22
1237.3
6
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Oczywiście, że to fejk. A raczej mem, wyśmiewający to, że te antypolskie gnidy są zdolne do każdego absurdu.

17.04.2026 16:11
1238
odpowiedz
Haszon
146
Senator

nie tu

post wyedytowany przez Haszon 2026-04-17 16:11:37
17.04.2026 20:14
abesnai
1239
4
odpowiedz
1 odpowiedź
abesnai
112
Kociarz

Kard. Dziwisz ...jak w sposób zdumiewający i niedopuszczalny Prezydent Stanów Zjednoczonych pozwolił sobie zaatakować Waszą Osobę oraz Waszą posługę Piotrową, raniąc moralnie nie tylko Waszą Świątobliwość, lecz także wszystkich katolików wiernych Następcy św. Piotra
https://natemat.pl/649633,nawet-dziwisz-nie-wytrzymal-z-trumpem-do-leona-xiv-trafil-specjalny-list-z-polski
Czy pisuar modli się już do "błogosławionego" Trumpa?

17.04.2026 20:29
Irek22
1239.1
1
odpowiedz
Irek22
170
Legend

E tam, Dziwisz. Jan Paweł II na pewno by klaskał i skandował "DONALD TRUMP! DONALD TRUMP! DONALD TRUMP!"...

Aż zacytuję samego siebie z postu [1222]. To oczywiście jeszcze nie ten etap, ale jeszcze trochę, jeszcze trochę...

Nawet gdyby z jakichś powodów Trump uwłaczał Janowi Pawłowi II lub Lechowi Kaczyńskiemu, to Jarek wytłumaczy pierdolitom, że słusznie robi albo przemilczy sprawę i pierdolity to wszystko kupią, dalej radośnie klaszcząc i skandując "DONALD TRUMP! DONALD TRUMP! DONALD TRUMP!".

17.04.2026 20:22
Irek22
1240
5
odpowiedz
4 odpowiedzi
Irek22
170
Legend

Ja naprawdę mam głęboko w dupie to, że ileś tam tysięcy ludzi władowało się w Zonadcrypto, przez co stracili kasę. To ich prywatne pieniądze, a kryptowaluty to de facto hazard, z którym zawsze wiąże się ryzyko - im potencjalne zyski są większe, tym większe ryzyko. Proste.

W sprawie Zondacrypto interesują mnie natomiast te rzekome wątki ruskie, o których dziś wspominał Tusk. I cały czas mam pytanie do Tuska: Co zamierza z tym zrobić? Co zamierza z tym zrobić Siemoniak? Co zamierza z tym zrobić Kierwiński? Co zamierza z tym zrobić Żurek?
Oczekuję szybkich, zdecydowanych i konkretnych działań ze strony rządu Tuska w tym zakresie, bo skoro się powiedziało "A", to trzeba powiedzieć "B"; samo gonienie rusko-pisiorskiego króliczka naprawdę mnie nie bawi i mi nie wystarczy. I po reakcjach krewnych i znajomych widzę, że nie tylko mnie.

17.04.2026 21:18
JohnDoe666
😂
1240.1
2
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Szkoda że w kwestii ruskich powiązań Giertycha nie jesteś taki gorliwy.

17.04.2026 22:10
1240.2
11
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

No tak Jasiowi Stano nie powiedział co ma myśleć to robi wrzutki będące zasłoną dymną bo sam Stano umoczony jest w kooperację z Zondacrypto. Nice Paladynku!

18.04.2026 06:36
JohnDoe666
😂
1240.3
2
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Wy to naprawdę macie jakiś swój alternatywny świat XD.

18.04.2026 06:41
1240.4
10
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Tak mamy. Nazywa się rzeczywistość. Tu ludzie nie łykają wszystkiego co na X napiszą i nie uważają Stano za dziennikarza bo widzą jakim jest przychlastem.

17.04.2026 22:21
Bukary
1241
10
odpowiedz
7 odpowiedzi
Bukary
248
Legend

https://x.com/i/status/2045228701038833866

Tak, to jest hańba.

Nie tylko w tym wypadku Nawrocki idzie w zaparte:

https://x.com/i/status/2045204504321126766

Tusk chciał zapobiec katastrofie. Nawrocki nie pozwolił. Katastrofa nadeszła. Nawrocki: wina Tuska.

I tu Irek na rację: tylko debil to łyknie.

Oby tak dalej.

Stanowski też niewiele rozumie i niewiele ogarnia:

https://x.com/i/status/2045079641212190818

https://x.com/i/status/2045078526856921112

Się dobrali.

post wyedytowany przez Bukary 2026-04-17 22:48:46
17.04.2026 22:51
1241.1
8
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Ależ Stano ogarnia i rozumie po prostu jest umoczony w rynku krypto, bo to jego sponsorzy i reklamodawcy. Tyle i aż tyle. A Stano to taki cwaniaczek: może nie za inteligentny, może prochu nie wymyśli, ale kasę i popularność to on umie gromadzić. Po co była ta cała sprawa z trzeciorzędna aktorką czy start w wyborach? Niech nasz paladynek sobie wierzy że dla dobra publicznego a tak naprawdę dla większych zasięgów i kasy.

17.04.2026 22:53
1241.2
3
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Bonus, zbieranie snusa z podłogi:
https://x.com/Propeertys/status/2045221484189176183

17.04.2026 22:56
tomazzi
1241.3
2
odpowiedz
tomazzi
38
Generał
18.04.2026 06:42
Kasrkin
1241.4
3
odpowiedz
Kasrkin
18
Generał

- czy żałuje Pan weta do ustawy o kryptowalutach?

- ani przed sekundę nie żałuję tego weta, odpowiedzialny za te 30 tysięcy osób, które pozostają z pewnym problemem jest rząd Donalda Tuska

Czyli rozbijając wypowiedź na same proste stwierdzenia:

- nawrocki nie żałuje weta pod ustawą,
- skoro tak, to z pełną świadomością jej nie podpisał,
- ustawa tylko i wyłącznie z jego powodu nie weszła w życie,
- odpowiedzialny jest Donald Tusk

Czy ktoś z naszych forumowych konserwatystów jest mi w stanie wytłumaczyć logikę takiego rozumowania? Jaki jest logiczny cią? przyczynowo-skutkowy w tym, że za ustawę która nie weszła w życie przez weto nawrockiego odpowiedzialny jest Tusk?

18.04.2026 14:20
abesnai
😊
1241.5
2
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz

Czy ktoś z naszych forumowych konserwatystów jest mi w stanie wytłumaczyć logikę takiego rozumowania?
Spieszę z wyjaśnieniem. To są zaburzenia typu OCD oraz NPD podobnie jak u pomarańczowego imperatora.

post wyedytowany przez abesnai 2026-04-18 19:32:44
18.04.2026 14:30
lordpilot
😈
1241.6
3
odpowiedz
lordpilot
237
Legend
Image

Widziałem fragmenty. Kelnerzy prezydenta, w zaprzyjaźnionym kanale, zrobili wszystko, żeby ocieplić wizerunek Batyra. Ustawka ze snusikiem całkiem udana ;).

18.04.2026 21:19
Irek22
1241.7
1
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Wyborcy PiS to debile.

18.04.2026 14:40
abesnai
1242
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
abesnai
112
Kociarz
Wideo

Nigdy nie było mi po drodze z Terlikowskim ale tutaj trudno się z nim nie zgadzać.
https://youtu.be/HZYe4ILuClY

18.04.2026 19:16
elathir
1242.1
5
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Terlikowski jest dość fundamentalnie katolicki, ale właśnie katolicki a nie PiSowski, konfederacki czy inny. On po prostu zdaje sobie sprawę jak szkodliwy dla KK jest mariaż z politykami z pseudo-prawicy.

Zresztą nie tylko on.

18.04.2026 20:56
Irek22
1242.2
2
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Jest mnóstwo porządnych katolików, którzy żyją lub starają się żyć zgodnie z tym, co nakazywał Bóg chrześcijański i Jezus Chrystus. Ale PiS-owcy do nich nie należą; pisiorstwo to ideologia (by nie rzec - wiara) sprzeczna z chrześcijaństwem/katolicyzmem, w tym z dziesięcioma przykazaniami; to idelogia zawierająca w sobie wszystkie najgorsze cechy człowieka.

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-18 21:01:19
18.04.2026 21:20
1242.3
2
odpowiedz
EG2009_120754240
36
Generał

Milion razy powtarzałem i powtórzę to jeszcze raz - PiS nie jest katolicki, ani nawet nie za specjalnie za tradycyjnymi wartościami. Udają to bo im to na rękę, zwłaszcza jeżeli chodzi o elektorat. Mogą gadać o inwazji uchodźców z Afryki czy Bliskiego Wschodu, by potem po cichu za łapówki udzielać wiz w Nigerii, mogą pieprzyć o tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach, by potem wybuchały afery z kochankami, aborcjami czy rozwodami, czasami nawet kilkukrotnymi u tej samej osoby. Mogą gadać że są "prawicowi", by potem rozdmuchiwać socjal do gargantuicznych rozmiarów czy próbować centralnie sterować gospodarką, a nawet uprawiać kult jednostki. Dlatego mam bekę za każdym razem jak ktoś twierdzi że Kaczyński i spółka to prawica - oni się ledwo na centrum łapią.

post wyedytowany przez EG2009_120754240 2026-04-18 21:20:57
18.04.2026 22:07
elathir
1242.4
6
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

EG2009_120754240

Trochę mieszasz pojęcia. PiS jest prawicowy, ale nie jest konserwatywny, to jest partia z nurtu prawicowej reakcji, tak jak NSDAP w Niemczech lat 30-tych.

W skrócie - prawica jest za silną hierarchia społeczną bo wierzy, że ta gwarantuje spokój społeczny a jasny podział ról pozwala łatwiej ludziom znaleźć swoje miejsce w świecie.

Konserwartyści są za zachowaniem obecnego porządku, cechuje ich oparcie na elitach pod względem wykształcenia, majątku i tradycyjnej roli.
Reakcjoniści, są zwolennikami ścisłej hierarchii, ale chcą obalić istniejąca i zastąpić swoją, nową. Tak jak PiS chce wypchnąć z niej akademików, lekarzy, prawników itd. niżej, a oprzeć ją na strukturze wewnątrz partii.

Lewica jest za likwidacją hierarchii, i tutaj tez masz podział:
Socjaldemokraci - poprzez programy społeczne dążące nie do likwidacji hierarchii a jej spłaszczenia i zwiększenia ruchliwości wewnątrz
Socjaliści - likwidacji ekonomicznej części hierarchii
Liberałowie (w rozumieniu światopoglądowym) - likwidacja hierarchii w rozumieniu odrzucenia tradycyjnych wartości mających ją cementować

Druga kwestia to podział ekonomiczny, jednak od tamtego osobny. Bo mamy po prawej stronie choćby interwencjonistów i nacjonalistów, nastawionych na większa kontrolę nad gospodarką jak i liberałów a po lewej socjalistów jak i libertarian.

Również należy pamiętać, że czym innym są skrajni kapitaliści w tym korporacyjności a czym innym wolnorynkowcy. Konfa celowo miesza te dwa podejścia. Przykladowo Skandynawowie są dużo mniej kapitalistyczni od US ale znacznie bardziej wolnorynkowi.

Tak wiec PiS to trochę interwencjonistyczna a trochę korporacyjna reakcyjna prawica.

1
...
3334353637
...
49
Forum Forum Polityka i Religia
Odpowiedz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl