Dobra Zmiana: nadchodzi rewolucja, od czarnego złota do brunatnej koszuli

Forum Polityka i Religia
Odpowiedz
1
...
3233343536
...
49
12.04.2026 22:43
Irek22
1150
2
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Gdyby Orban oglądał kłamców i manipulantów z Telewizji Zarublika, kierującej swój przekaz to skończonych debili, to by wiedział, że odniósł "wielkie zwycięstwo" i nie gadałby takich bzdur...

- Nie mamy pełnych wyników wyborów, ale to chyba staje się jasne, dla nas te wyniki są bardzo bolesne - powiedział do zwolenników około godziny 21 Viktor Orban.

- Możliwość rządzenia została zabrana, pogratulowałem partii zwycięskiej - kontynuował lider Fideszu. Jak dodał, jego ugrupowaniu w niedzielnych wyborach "zaufało dwa i pół miliona osób".

https://tvn24.pl/swiat/wegry-wybory-parlamentarne-viktor-orban-wyniki-sa-dla-nas-bardzo-bolesne-st8994708

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-12 22:51:13
12.04.2026 23:00
Irek22
1151
2
odpowiedz
Irek22
170
Legend

- Jest źle, bardzo źle, Jarek.
- Wiem, Wowa, wiem...

12.04.2026 23:07
claudespeed18
1152
9
odpowiedz
1 odpowiedź
claudespeed18
227
Call me Snake
Image

Niezłe kombo :D

post wyedytowany przez claudespeed18 2026-04-12 23:21:27
13.04.2026 09:40
elathir
1152.1
1
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Amerykański Sasin.

Zorganizuj lot prezydenta w celu upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej -> samolot się rozbił

Zorganizuj wybory kopertowe -> nie odbyły się

Chciej wprowadzić podatek od zysków nadmiarowych by ratować budżet -> nie udało się wprowadzić podatku ale spółki i tak straciły miliardy w wycenie

Itd.

12.04.2026 23:23
1153
11
odpowiedz
Hajle Selasje
110
Eljah Ejsales

Natychmiast po ich odejściu przywrócimy równowagę. Nie pozwolimy, by ktoś zabrał wolne Węgry. Węgry znowu będą dobrym sojusznikiem w Unii Europejskiej i NATO. Wzmocnimy współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej - powiedział Magar.
- Pierwsza moja droga poprowadzi mnie do Warszawy, druga do Wiednia, trzecia do Brukseli. Będę reprezentował wszystkich Węgrów - dodał.

Pijmy tokaja, jedzmy gulasz, czytajmy wielkich węgierskich pisarzy, obserwujmy jak ścigana zwierzyna ucieka z Budapesztu na Greenpoint czy do innego Mińska i świętujmy, radujmy się mocno, bo ostatnio żyćko nie daje nam globalnie wielu powodów do radości, a dzisiaj jest się z czego cieszyć!

12.04.2026 23:26
1154
7
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał

Kocham Naród Węgierski i piszę to ze łzami w oczach.

12.04.2026 23:27
NewGravedigger
1155
8
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Dedykuję tubalolowi

ahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaha

12.04.2026 23:31
Irek22
1156
2
odpowiedz
Irek22
170
Legend
Image

Spokojnie, zaraz się rozkręci...

12.04.2026 23:35
😂
1157
6
odpowiedz
5 odpowiedzi
Kriszo
174
Generał

Zapowiada się większość konstytucyjna. Węgrzy, jak się okazuje, dorośli do demokracji i potrafią uczyć się na błędach. Pozostaje liczyć na to, że Polacy również kiedyś dojdą do tego poziomu.

Tak czy tak, jak myślicie, Trump zapowie konieczność przejęcia Węgier?

12.04.2026 23:58
Herr Pietrus
😁
1157.1
2
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

No, nie zapominajmy jednak, ze "trochę" im to zajęło... ale wynik wręcz kosmiczny, chyba nikt się takiego nie spodziewał.
Co więcej (co dziwne?) - jak widać obyło się bez fałszerstw.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-04-12 23:59:22
12.04.2026 23:59
Drackula
1157.2
1
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Jakby w Polsce PiS porządził 4 kadencję to też by tak przegrali. A teraz to mamy szansę że zaraz znów wrócą do władzy.

13.04.2026 00:02
1157.3
4
odpowiedz
Kriszo
174
Generał

Z drugiej strony, jak już się zreflektowali, to porządnie, bo opozycja dostała większość konstytucyjną. U nas daleko było do tego, a później wybory prezydenckie wygrał kibol, przestępca i pajac.

post wyedytowany przez Kriszo 2026-04-13 00:06:42
13.04.2026 00:05
Herr Pietrus
1157.4
4
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

Ano, co racja to racja. Chociaż nine wiem, czy w imię tego chciałbym teraz przeżywać trzecią kadencję PiS-u z kibolem w pałacu... :/ Naiwnie mam nadzieję, że jednak można inaczej otrzeźwieć.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-04-13 00:05:58
13.04.2026 00:06
1157.5
3
odpowiedz
Kriszo
174
Generał

Nawet Amerykanie, których tak nieraz wyśmiewamy, mają więcej oleju w głowie od nas. Kolejne bastiony Republikanów padają łupem Demokratów, a Kongres również potrafi pokazać Trumpowi, że powinien trochę zbastować. U nas, to nie do pomyślenia.

Serio, wybory na Węgrzech uzmysłowiły mi, jak dużo musimy się jeszcze nauczyć. I nie chodzi o to, że Tusk świetnie rządzi, bo daleko mu do tego, ale o to, że świat znajduje się obecnie w punkcie, w jakim się znajduje. Nie ma miejsca na podziały, które Europie chciał zafundować Orban i o które dalej zabiega polska prawica. Albo stary kontynent będzie zjednoczony i silny, albo pożrą nas światowi giganci. Taki mamy dziś wybór.

post wyedytowany przez Kriszo 2026-04-13 00:11:48
12.04.2026 23:53
1158
9
odpowiedz
EG2009_120754240
36
Generał
Image

- Wyniki wyborów są dla nas bolesne, ale jednoznaczne: nie otrzymaliśmy mandatu do sprawowania władzy - powiedział Viktor Orbán po publikacji częściowych rezultatów wyborów na Węgrzech.

Bolesne? Panie, to był w3.14erdol w skali biblijnej. Było miło, ale teraz ---->

Politykę bym ci darował, bo na Węgrzech nie mieszkam, ale za to że swoimi blokadami masz krew na rękach ludzi z Ukrainy, masz u mnie dożywotnie plucie w mordę, ruski kundlu.

BTW Niektórzy widzę z tej radości mają nadzieję że podobna zmiana nastąpi u nas, ale chyba się tak rozpędziliście że zapomnieliście że to KO rządzi xD

post wyedytowany przez EG2009_120754240 2026-04-12 23:54:18
13.04.2026 00:01
abesnai
😍
1159
4
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz
Image

Naród węgierski w końcu się przebudził i epicko zgilotynował knura. Piękne.

post wyedytowany przez abesnai 2026-04-13 00:04:35
13.04.2026 06:50
-=Esiu=-
😢
1160
5
odpowiedz
-=Esiu=-
224
Everybody lies

I pomyśleć, że mogliśmy zrobić to samo 3 lata temu ;(((((

post wyedytowany przez -=Esiu=- 2026-04-13 06:50:55
13.04.2026 07:23
Viti
😉
1161
5
odpowiedz
Viti
292
Dziadek Pterodaktyl

Wśród nocnej Tiszy
Rząd im się rodzi
Orban ze świtą
Spieprza do Rosji

Czym prędzej się pospieszajcie
W Budapeszty przybywajcie
Pojmać ziobrowych

13.04.2026 07:58
Irek22
1162
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
170
Legend

Rozmowy z ostatnich 14 godzin dwóch uciekinierów z Polski, którzy przez ostatnie miesiące ukrywali się u ruskiej kurwy na Węgrzech chętnie bym poczytał i posłuchał. Orban na bank zainstalował im podsłuch już w pierwszych dniach, gdy się u niego zjawili, więc może Magyar mniej bądź bardziej oficjalnie zrobi nam prezent...

13.04.2026 08:23
marcinbvb
1162.1
2
odpowiedz
marcinbvb
167
Generał

Waszyngton, Mińsk, Moskwą jakieś egzotyczne kraje z którymi nie mamy umowy ekstradycyjnej. Potencjalnych kierunków jest kilka. Albo ZEA z którymi trochę zejdzie nim go wydadzą i gra na czas do wyborów.

13.04.2026 08:33
Irek22
1162.2
4
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Wbrew pozorom ucieczka do krajów, z którymi nie mamy umowy ekstradycyjnej może być dla nich gorszym rozwiązaniem, bo takim krajom wystarczy tylko zapłacić i uciekinierów wydadzą bardzo szybko bez całej tej procedury ekstradycyjnej, która potrafi trwać.

13.04.2026 08:25
-=Esiu=-
1163
7
odpowiedz
1 odpowiedź
-=Esiu=-
224
Everybody lies

Ty, a może teraz PiS będzie porównywało Tuska do Orbana i będą go chcieli obalić??? Będą porównywali się do Magyara i będą walczyć o wyzwolenie kraju z reżimu?

Wszak pisowcy mają krótką pamięć więc nigdy nie wiadomo…

13.04.2026 08:36
Irek22
1163.1
3
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Listę PiS-owców, którzy zaczną się wypierać znajomości z Orbanem i popierania go można zrobić. Ograniczmy się do czynnych polityków (posłów, senatorów itp.), bo np. Cenckiewicz* i Zaremba już się od niego zdystansowali.

*Ten sam Cenckiewicz, który pracuje dla Nawrockiego, który niedawno pojechał na Węgry specjalnie po to, aby wesprzeć ruską kurwę. Że też Cenckiewicz - jako szef BBN - wtedy tak odważnie nie mówił na temat Orbana i nie wyperswadował Nawrockiemu chęci wsparcia ruskiej kurwy... Typowa dla psychoprawicy "odwaga po fakcie".

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-13 08:43:13
13.04.2026 09:06
Irek22
😂
1164
8
odpowiedz
4 odpowiedzi
Irek22
170
Legend

— Peter Magyar ma dziś inne problemy na głowie niż Zbigniew Ziobro, chociażby uzależnienie Węgier od Federacji Rosyjskiej. Nie da się po prostu tego wyłączyć, więc niech Magyar zajmie się tym, co dotyczy Węgrów i bezpieczeństwa większości Europy, a nie wpisuje się w obsesyjne podejście, jak pan Tusk — powiedział PAP Ozdoba, który przyjechał w niedzielę na Węgry, by poprzeć Orbana.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/europosel-pis-magyar-ma-dzis-inne-problemy-na-glowie-niz-zbigniew-ziobro/jdtn68n,79cfc278

Czyli tak: Ozdoba ma świadomość, że Węgry są obecnie uzależnione od Rosji i że - no, qrva, logika na to wskazuje, skoro rządził nimi od 16 lat - za to uzależnienie Węgier od Rosji jest odpowiedzialny Orban. A mimo to Ozdoba pojechał na Węgry specjalnie po to, aby wspierać tę ruską kurwę.

Czego nie rozumienie?

Ależ oni was nie szanują, pierdolity. Ależ oni traktują was jak skończonych debili.

13.04.2026 09:16
-=Esiu=-
1164.1
7
odpowiedz
-=Esiu=-
224
Everybody lies

Irek, skoro ruskie wykorzystywali Węgry do własnych celów to znaczy, że pis też chciał magicznie do własnych celow ich wykorzystać. To, że wiedzą, że Orban był pieskiem Putina nie ma tu znaczenia!

Lolololol, oni wspierali, obściskiwali, kibicowali, całowali Orbana, ale się z niego nie cieszyli lolololo

13.04.2026 09:16
1164.2
2
odpowiedz
Kriszo
174
Generał

Za chwilę będziemy oglądać wolty wielu polityków polskiej prawicy, którzy będą dystansować się od upadłego dyktatorka. Nie są w łatwej sytuacji, bo ich drugi kumpel również sprawy nie ułatwia, a jak jeszcze, nie daj Bóg, wyśle J.D. do wsparcia PiS-u podczas kolejnych wyborów, to mogą skończyć, jak Orban. No z tą różnicą, że obecnie nie rządzą, więc nie będą rządzić jeszcze bardziej. No cóż, sami sobie wybrali takich przyjaciół.

post wyedytowany przez Kriszo 2026-04-13 09:17:13
13.04.2026 09:46
elathir
1164.3
2
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Ale ja na to liczą, ze Trump wyśle Vance. Ten na pewno palnie coś co obrazi 80% Polaków jak nie lepiej.....

13.04.2026 11:30
Hayabusa
1164.4
2
odpowiedz
Hayabusa
256
Tchale

Ależ oni was nie szanują, pierdolity. Ależ oni traktują was jak skończonych debili.

Trzeba przyznać, że PiS bardzo dobrze zna przekrój swego elektoratu.

13.04.2026 09:32
1165
1
odpowiedz
robertoV
26
Generał
Image

Tymczasem zero i ten drugi --->

13.04.2026 09:35
aope
1166
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
aope
217
Corporate Occult

Czy rezydent już pogratulował?

13.04.2026 09:57
elathir
1166.1
4
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Pewnie będzie czekał do ostatniej chwili, aż zaprzysięgną nowy rząd czy coś.

A wiecie co jest w tym najgłupsze? Tisza to partia prawicowa, włoska prawica to dostrzegła i już się odpowiednio ustawia do współpracy, a nasza (oczywiście pomijając PSL i PL2050, mowa o PiS i konfach obu)? Ślepa, ważniejsze jest dla nich poparcie ludzi o autorytarnych zapędach.

Oni tutaj naprawdę zmarnowali okazję, tj. byłoby by tak gdyby rzeczywiście byli prawicą a nie tym czym są, na budowanie w Europie rozsądnej siły po prawej stronie z politykami we Włoszech, Tiszą, Finlandią (prawica jest częścią koalicji), czy nawet Szwedzką prawicą. A tak? Wolą trzymać się z Orbanem, LePenn i innymi na usługach Putina.

13.04.2026 10:38
lordpilot
1166.2
1
odpowiedz
lordpilot
237
Legend

elathir

100% zgody. Pisałem o tym wczoraj. To co robią nasze, rodzime, targowickie prawaki, to jest 100% frajerstwo.

https://x.com/rzep8/status/2043594697310957754?s=20

https://x.com/magdazwarmii/status/2043590943350067260?s=20

post wyedytowany przez lordpilot 2026-04-13 10:39:46
13.04.2026 10:42
Irek22
1166.3
2
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Jeżeli ktoś sobie uświadomi, że interesy PiS są zbieżne z interesami Putina/Rosji, to znajdzie odpowiedź na pytanie, które postawił elathir.

13.04.2026 10:54
Drackula
1166.4
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Zaraz pierdolito wam wstawi swój bełkot i znów was “zaora” ;)

13.04.2026 10:09
lordpilot
1167
2
odpowiedz
lordpilot
237
Legend

A więc większość konstytucyjna. Zazdroszczę- będzie można solidnie posprzątać, po ruskim knurze. A jest co sprzątać - knur, przez 16 lat nakradł, skorumpował i sprowadził Węgry, na samo dno.

Mimo wszystko, uważam, że Orban, jak źle by o nim nie mówić, nie jest taką pizdą, jak Ziobro i Romanowski i nie będzie wiał. Ma te minimum honoru (pogratulował wygranej) i to go odróżnia, od polskiej, złodziejskiej i targowickiej prawicy.

ps. Zaraz się zaczną u naszych "kochanych" psychoprawaków fikołki, że w sumie to oni Orbana nie znali i nie popierali. Pierwszy zaczął Cenckiewicz. Ależ to są szmaty, bez honoru, godni tylko pogardy.

13.04.2026 10:12
xanat0s
1168
7
odpowiedz
xanat0s
257
Wind of Change

Muszę powiedzieć, że dawno nie miałem tak dobrego humoru. Wczoraj tak jak w 2023 roku siedziałem na stronie ichniejszej PKW (w 2023 oczywiście siedziałem na stronie naszego PKW) i z coraz większym uśmiechem oglądałem liczone głosy. Brak Orbana w polityce przez kolejnych kilka lat to wspaniała informacja dla wszystkich.

Szczerze powiem, nie wierzyłem, że Węgrom uda się pogonić Orbana i to z taką siłą. Szacunek, szkoda, że w Polsce po pierwszym sukcesie Polacy wybrali Nawrockiego...

13.04.2026 10:46
lordpilot
😈
1169
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
lordpilot
237
Legend

Tym razem nie o Węgrzech.

Widzieliście to?

https://x.com/USAmbPoland/status/2043597281195102440?s=20

^^No co za bezczelny skurwysyn. Sodówka odbija. Niestety, rząd ma poniekąd związane ręce. Gdyby to zależało ode mnie, to typ już by wypierdalał, w podskokach, do USA.

13.04.2026 10:53
Maverick0069
1169.1
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

Te wszystkie zewnętrzne mądrości to jakaś plaga.

13.04.2026 11:05
elathir
1169.2
7
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Pociesza mnie to, ze nie tylko myśmy dostali takiego przygłupa, Francuzi dostali jeszcze głupszego a wiele innych krajów podobnego co nasz.

post wyedytowany przez elathir 2026-04-13 11:08:12
13.04.2026 11:07
neXus
1169.3
4
odpowiedz
neXus
262
Fallen Angel

Biorąc pod uwagę jak coraz bardziej słaba staje się pozycja Trumpa w Stanach, a samych Stanów w polityce światowej to długo on tak nie będzie śpiewał :P

13.04.2026 11:15
1169.4
4
odpowiedz
Beneksor
20
Generał

Ale trzeba przyznać, że ludzie w komentarzach pięknie gaszą go jak peta.

13.04.2026 14:42
elathir
1169.5
2
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Ale trzeba przyznać, że ludzie w komentarzach pięknie gaszą go jak peta.

Z drugiej strony wielu targowiczan mu przytakuje.

13.04.2026 11:16
aope
😂
1170
8
odpowiedz
9 odpowiedzi
aope
217
Corporate Occult

Niesamowity jest ten brak aktywności choćby Manolito - on zawsze miał tak wiele do powiedzenia. Pewnie jak już przekaz będzie znany to się zacznie bo nikt biedakowi nie powiedział co ma myśleć.

post wyedytowany przez aope 2026-04-13 11:17:44
13.04.2026 11:20
Irek22
1170.1
5
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Ostatnio nie wydarzyło się nic ważnego ani ciekawego, żeby pierdolito się tutaj udzielał, więc grawgre.

13.04.2026 11:42
😐
1170.2
2
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

a co mam mówić? Od 2022 roku pisałem wielokrotnie, Orban to ruska onuca, to samo pisałem o poprzednim papieżu - nie moja wina, że wy żyjecie jakimiś wyobrażeniami, jak ktoś jest po drugiej stronie barykady to musi z automatu popierać Orbana? Dla mnie jedyną zaletą Orbana było to, że się nie ukrywał z tym, że jest ruską onucą, robił pożyteczną robotę dla krajów, które nie chciały eskalować, (niemcy francja) blokował wsparcie Ukrainie i wtedy można było tygodniami i miesiącami debatować jak tu Węgry przekonać? Bez nie go nic się nie dało zrobić! My wysyłaliśmy uzbrojenie, a niemcy w tym czasie szukały mitycznej jedności europejskiej - a czas płynął. O tym zresztą też wspominałem.

O jednym zapominacie, nowy premier to jest Orban 2.0, to nie jest lewicowy polityk, sam się określa jako liberalny konserwatysta nie myślcie sobie, że zacznie kochać ukrainę i unię z marszu, przebierze się w szaty Meloni i będzie dbał o interesy węgier, nie będzie się bał konfrontacji, ale będzie bardziej "swój" dla brukselskich mandarynów.

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-04-13 11:46:28
13.04.2026 11:49
1170.3
7
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

O, obudził się. Odsłaniać nie będę ale pewnie jest dzisiejsza śpiewka PiS: popierał ale się nie cieszył. To był sojusznik w walce z złom uniom ;) A w ogóle Tusk, granicą i pogardą. Plus dużo wyboldowanych wypocin.

13.04.2026 12:03
Kasrkin
1170.4
7
odpowiedz
Kasrkin
18
Generał

Odsłaniać nie będę ale pewnie jest dzisiejsza śpiewka PiS:

Blisko. Generalnie: wiadomo było, że orban jest proruską onucą, oczywiście nikt nigdy absolutnie wcale go nie popierał.
Poza tym nikt się ma nie cieszyć, bo nowy premier to orban 2.0 i też będzie antyunijny, poza tym jest liberalnym konserwatystom (wtf?!).

Tak więc orban przegrał, ale wygrał.

13.04.2026 12:13
1170.5
2
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Dlaczego Kłamiesz i próbujesz mi tu przykleić gębę? Tak trudno wejść w moje posty?

proszę bardzo, post z 27 lutego:

"To dobra wiadomość, jedyną zaletą Orbana było to, że w przeciwieństwie do niemców nie ukrywał, że jest ruską onucą."

Jakieś pytania?

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-04-13 12:14:07
13.04.2026 18:19
aope
👍
1170.6
4
odpowiedz
aope
217
Corporate Occult

Jakieś pytania?

To ja mam. Przytoczysz jak krytykujesz PiS i Konfederacje za wsparcie ruskiego knura?

post wyedytowany przez aope 2026-04-13 18:20:06
13.04.2026 22:52
1170.7
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Czyli Nawrocki poparł ruską onucę, ok!

14.04.2026 07:28
1170.8
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Przytoczysz jak krytykujesz PiS i Konfederacje za wsparcie ruskiego knura?

nie podam, a ty podasz jakieś krytyczne słowa Tuska wobec netanjahu?

14.04.2026 09:36
aope
😂
1170.9
1
odpowiedz
aope
217
Corporate Occult

Ale co ma piernik do wiatraka? Bardzo słabe odwrócenie kota ogonem gdy nie masz argumentów. Napisałbym że jestem zawiedziony ale tak naprawdę nie spodziewałem się od miękiszona niczego innego niż ucieczki od tematu, to twój typowy schemat.

13.04.2026 12:04
Bukary
1171
7
odpowiedz
3 odpowiedzi
Bukary
248
Legend

O, szczury zaczynają uciekać z tonącego okrętu:

https://x.com/Cenckiewicz/status/2043568966669345248

A co na to nasz Pan Prezydent dr Karol Nawrocki?

13.04.2026 12:10
Irek22
1171.1
4
odpowiedz
Irek22
170
Legend

No właśnie - Trump zaatakował Kościół Katolicki, a PiS-owcy siedzą cicho. Bardzo wymowne, bardzo.

13.04.2026 12:23
Drackula
1171.2
1
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

In trump we trust

13.04.2026 13:45
1171.3
1
odpowiedz
Beneksor
20
Generał

Papież sam już wysłał Trumpa na drzewo i powiedział, że nie jest dla niego partnerem do dyskusji.

Leon XIV zapowiedział również, że "będzie nadal głośno sprzeciwiał się wojnie, dążąc do promowania pokoju, dialogu i wielostronnych relacji między państwami, aby szukać sprawiedliwych rozwiązań problemów". - Zbyt wielu ludzi cierpi dziś na świecie - kontynuował.- Myślę, że ktoś musi się odezwać i powiedzieć, że istnieje lepsze rozwiązanie - ocenił papież. Oświadczył też, że "nie obawia się administracji Trumpa".

https://tvn24.pl/swiat/papiez-leon-xiv-odpowiada-na-krytyke-donalda-trumpa-nie-chce-wdawac-sie-z-nim-w-dyskusje-st8995240

13.04.2026 13:01
Irek22
😂
1172
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
170
Legend
Image

W nawiązaniu do posta [1147], którego napisał Esiu, przez jakiś czas myślałem, że mimo wszystko ktoś sobie jaja robił z tym "wielkim zwycięstwie Orbana" w Telewizji Zarublika, bo po tych zakłamanych antypolskich gnojach można się spodziewać wszystkiego debilnego i absurdalnego. Zwłaszcza, że obecnie taki fotomontaż można zrobić w kilka sekund. Ale nie! Oni naprawdę to napisali dla swoich debilnych odbiorców!

(Linku do tego antypolskiego ścieku specjalnie nie podaję, ale gdyby ktoś koniecznie chciał to zobaczyć na własne oczy, to rzeczony wywiad jest na ich kanale na YouTube)

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-13 13:07:14
13.04.2026 13:09
Silas1415
1172.1
5
odpowiedz
Silas1415
31
Konsul
Image

Ogólnie Republika ma teraz śmieszny streak fikołków, bo zapostowali też nagle to... akurat prawdziwe :D ale jak bardzo stoi w sprzeczności do swojej jak dotąd budowanej narracji, to głowa mała.

13.04.2026 13:55
elathir
1172.2
1
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Po prostu dwójmyślenie. Aż mi się scena z 1984 przypomina gdzie w połowie wystąpienia prowadzący partyjniak zmienił zupełnie stronę przeciwną wobec której prowadzili wojnę a słuchacze się zastanawiali co za dywersanci podmienili im transparenty.

13.04.2026 17:33
abesnai
😊
1172.3
3
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz

Via Tenor

Chodzą słuchy, że niektórzy odbiorcy Ruspublika do tej chwili nie mogą uwierzyć w przegraną madziarskiego knura.
Tymczasem na Węgrzech ->

post wyedytowany przez abesnai 2026-04-13 17:43:28
13.04.2026 13:12
aope
😂
1173
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
aope
217
Corporate Occult
Image

Jakie to jest piękne xD

Popierali ruską onuce ale przestrzegają przed Rosją
Wypominają reset w stosunkach z Rosją ale popierają Trumpa.

Nie wiem czy to jest jakaś forma choroby psychicznej czy po prostu mają swoich wyborców za debili. Czy jedno i drugie.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/andrzej-sliwka-o-wyborach-na-wegrzech-pis-popieral-viktora-orbana/v7npmcr,79cfc278

13.04.2026 13:43
Irek22
1173.1
2
odpowiedz
Irek22
170
Legend

— Mówiliśmy od samego początku, że niezależnie od tego, kto wygra wybory, musimy mieć dobre relacje z naszym partnerem w NATO — mówi w "Onet Rano." Andrzej Śliwka.

Doprawdy? I dlatego były szef polskiego MON (podkreślam: były minister obrony narodowej, co w kontekście mówienia o NATO ma większe znaczenie niż brednie jakiegoś Goska czy innego Suskiego), niejaki Błaszczak Mariusz, dwa tygodnie temu próbował uwłaczać Magyarowi, bredząc, że to "człowiek Brukseli, czyli Berlina"? Dlatego PiS-owcy do samego końca zaangażowali się w węgierską kampanię wyborczą po stronie ruskiej kurwy tak bardzo, jak tylko mogli?

Ależ oni was nie szanują, pierdolity. Ależ oni traktują was jak skończonych debili.

13.04.2026 13:46
Drackula
1173.2
2
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Przecież ci debile nawet idiote bakiewicza na Węgry wysłali ;)

13.04.2026 13:56
elathir
1173.3
2
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Po prostu dwójmyślenie. Aż mi się scena z 1984 przypomina gdzie w połowie wystąpienia prowadzący partyjniak zmienił zupełnie stronę przeciwną wobec której prowadzili wojnę a słuchacze się zastanawiali co za dywersanci podmienili im transparenty.

13.04.2026 13:31
Milka^_^
😂
1174
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Milka^_^
258
8 gwiazdek

Zero obsrał zbroje - znowu nawrót choroby xD
By jack decoration.

13.04.2026 16:44
Yaca Killer
1174.1
2
odpowiedz
Yaca Killer
288
russiaisaterroriststate

Nawrót choroby może być sygnałem, że bierze pod uwagę scenariusz albański.

13.04.2026 13:36
tomazzi
1175
1
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

będzie dbał o interesy węgier
Dokładnie tak. Dlatego chce zacieśnić współprace z Unią i Nato oraz chce uniezależnić się od rosji. Będzie też wspierał Ukrainę bo to tylko korzyść dla Węgier

13.04.2026 14:07
NewGravedigger
1176
2
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Czarnek już powiedział, że nie ma zadnego znaczenia to co się dzieje na wegrzech bo liczy sie to co w PL. Cyk, pozamiatane.

13.04.2026 14:20
Bukary
😂
1177
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
248
Legend

"Stanowisko" Konfederacji w sprawie wyborów:

https://x.com/WTumanowicz/status/2043631297994571948

;)

13.04.2026 14:24
Drackula
1177.1
4
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Nazwisko zobowiązuje

13.04.2026 14:32
😂
1177.2
1
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał
post wyedytowany przez znafcatematu 2026-04-13 14:32:44
13.04.2026 14:56
1178
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Beneksor
20
Generał

Orban może jeszcze przez chwilę nie ucieknie do Moskwy, ale wygląda na to, że ruska wtyka Peter Szijjarto, już to zrobił. Może przy okazji wywieźli Ziobrę i Romanowskiego.

Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto nie pojawił się na niedzielnym wiecu Fideszu, nie skomentował też wyniku wyborów parlamentarnych. Do "zniknięcia" polityka odniósł się w mediach społecznościowych dziennikarz śledczy, który niedawno ujawnił jego kontakty z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem.
Jak przekazał portal Euronews, w poniedziałek rano dwa samoloty wojskowe opuściły węgierską przestrzeń powietrzną, w tym samolot wojskowy często używany przez Szijjarto. Oba miały odlecieć do Afryki, nie wiadomo jednak, kto był na pokładzie.

https://tvn24.pl/swiat/wybory-na-wegrzech-gdzie-jest-peter-szijjarto-media-o-zniknieciu-szefa-wegierskiej-dyplomacji-st8995536

13.04.2026 15:58
twostupiddogs
1178.1
1
odpowiedz
twostupiddogs
271
Legend

A oni nie maja paszportów unieważnionych?

13.04.2026 16:34
lordpilot
😁
1179
2
odpowiedz
lordpilot
237
Legend

Prawak, ale już gościa lubię:

https://x.com/gfkot/status/2043683480463188113?s=20

^^Szkoda, że w Polsce nie mamy normalnej prawicy :/. Złodzieje z PiS ją zaorali, wiele lat temu.

13.04.2026 16:59
elathir
1180
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
elathir
124
Czymże jest nuda?

W sumie natknąłem się kilkukrotnie na ciekawą opinię. Otóż według niektórych komentatorów lepiej dla koalicji by było dać Ziobrze i Romanowskiego uciec do Rosji lub na Białoruś niż sprowadzić ich do Polski.

Czemu? Procesy trwają u nas latami, a nawet jak ich skażą to zaraz Nawrocki uniewinni, do tego wyborcy PiS będą karmieni bajką o sądach na zlecenie Tuska, ale jak uciekną do Putina to historia o tym, że Putin to niby ten zły według PiS przestanie im się kleić po całości. Przy każdej dyskusji o bezpieczeństwie będzie można mówić, że to wasz minister sprawiedliwości ucieka przed Polskimi sądami do Putina a ten go gości.

Oczywiście dyskusja z punktu widzenia interesu politycznego a nie sprawiedliwości.

post wyedytowany przez elathir 2026-04-13 17:00:39
13.04.2026 18:30
Viti
1180.1
2
odpowiedz
Viti
292
Dziadek Pterodaktyl

Akurat tu bym się nie zgodził. Tusk ma już przyklejaną łatkę nieudacznika który nikogo do pierdla wsadzić nie potrafi, nawet po tak oczywistych przewałach.
Dalsza ucieczka tych dwóch pajaców jeszcze bardziej by w tym utwierdziła potencjalnych, niezdecydowanych wyborców.
Sam proces, z jego uprawomocnieniem, na pewno by się przeciągnął za 2030 r.

Tusk nawet Marcie Kaczyńskiej nie jest w stanie wytoczyć prostej sprawy o nielegalne zniszczenie linii brzegowej jeziora, a to jest naprawdę banalna rzecz.

13.04.2026 18:47
Irek22
1180.2
2
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Nawrocki nie może nikogo "uniewinnić". Co najwyżej może ułaskawić kogoś, kto został skazany prawomocnym wyrokiem. To nie jest tylko różnica w nazewnictwie, lecz z punktu widzenia prawa różnica jest zasadnicza.

A co do meritum, to moim zdaniem te dwa tchórze spierdolą w podskokach do USA. Spierdalanie w tym momencie do Mińska lub Moskwy byłoby jednak zbyt dużym przypałem, który spowodowałby zgrzyt nawet wśród części (choćby kilku procent) aktualnych wyborców tej antypolskiej partii, a już na pewno nie przysporzyłby jej nowych wyborców i tylko pierdolity zostałyby przy Kaczyńskim. A tak, póki w Białym Domu jest narcystyczny zwyrol-socjopata, będący ich idolem, to mogą tam szukać mety. Przynajmniej na jaki czas.

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-13 18:54:28
13.04.2026 19:09
1180.3
2
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Ptaszki ćwierkają że z pomocą Orbana "chłopaki" zainstalują się na Serbii.

13.04.2026 19:15
elathir
1180.4
1
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Nawrocki nie może nikogo "uniewinnić". Co najwyżej może ułaskawić kogoś

Ja to wiem, ale Republika i PiS będą mówić inaczej.

Z USA mają ten problem, że wszystko będzie tam zależeć nie tylko od humorów pomarańczowego, ale też od potencjalnych zmian w kongresie na jesieni. Tam mógłby ich ktoś wydać za plecami pomarańczy tylko po to by mu na złość zrobić.

Chyba faktycznie Serbia wydaje się najprawdopodobniejszym kierunkiem.

Akurat tu bym się nie zgodził.

Też nie jestem przekonany, pisze tylko o tym co się pojawiło w eterze i co słyszałem.

post wyedytowany przez elathir 2026-04-13 19:16:18
13.04.2026 19:16
Irek22
1180.5
2
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Pozostaje też Albania...

13.04.2026 17:01
kiera2003
1181
5
odpowiedz
kiera2003
128
Senator

Na Węgrzech wygrała prawicowa, liberalna gospodarczo partia. Po szesnastu latach skorumpowanych, oligarchicznych rządów Fideszu.

Tylko totalny matoł i ignorant może się utożsamiać z Orbanem.

13.04.2026 17:07
NewGravedigger
1182
3
odpowiedz
1 odpowiedź
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Ty, a może teraz PiS będzie porównywało Tuska do Orbana i będą go chcieli obalić???

Dzisiaj w republice taki tekst sie pojawił.

13.04.2026 17:14
-=Esiu=-
1182.1
3
odpowiedz
-=Esiu=-
224
Everybody lies

Ziobro zdziwienia.

13.04.2026 17:13
-=Esiu=-
1183
4
odpowiedz
3 odpowiedzi
-=Esiu=-
224
Everybody lies
Image

Czy jest jakaś granica głupoty pisowskiego betonu, czy dadzą sobie wcisnąć wszystko co mogą, byle nie Tusk?

Weźmie się w końcu KO do roboty czy zwyczajnie CHCĄ przesrać wybory w przyszłym roku?

13.04.2026 18:22
aope
😂
1183.1
7
odpowiedz
aope
217
Corporate Occult

Zlikwidują coś co sami wprowadzili? I ich wyborcy to łykają? Irek miał rację xD

13.04.2026 18:59
Irek22
1183.2
2
odpowiedz
Irek22
170
Legend

aope

Oczywiście, że łykają. Ten sam Czarnek najpierw zamontował sobie OZE we własnej chacie, a teraz pierdoli o "OZE-sroze", żeby przypodobać się swoim debilnym wyborcom.
Jak (trafnie) już w 2005 r. mówił Kurski - "ciemny lud to kupi". Tak że ich wyborcy kupią absolutnie wszystko, co wypłynie z zakłamanych gęb ich pastuchów.

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-13 19:01:24
14.04.2026 23:29
Hayabusa
1183.3
odpowiedz
Hayabusa
256
Tchale

Parafrazując klasykę:

Pispolska ZAWSZE była w stanie wojny z Putinorbanią!

13.04.2026 17:35
abesnai
😈
1184
2
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz

Via Tenor

Nie mogę doczekać się grillowania tego pro kacapskiego świniaka.

post wyedytowany przez abesnai 2026-04-13 21:59:24
13.04.2026 19:32
Herr Pietrus
😂
1185
4
odpowiedz
9 odpowiedzi
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

W ZaRublika zmiana narracji - tak naprawdę Orban to był TEN ZŁY!
https://x.com/MarcinTyc/status/2043634330035990665?s=20

13.04.2026 19:36
-=Esiu=-
1185.1
2
odpowiedz
-=Esiu=-
224
Everybody lies

Via Tenor

Ja pier…

Orban obrońca Europy wczoraj, Orban to Tusk dzisiaj

Co za imbecyle

13.04.2026 19:38
Irek22
1185.2
4
odpowiedz
Irek22
170
Legend

WYBORCY PiS TO DEBILE.

13.04.2026 19:41
Herr Pietrus
1185.3
5
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

Nie no, trochę kultury - nie obrażajmy debili...

13.04.2026 19:44
abesnai
😂
1185.4
4
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz
post wyedytowany przez abesnai 2026-04-13 19:45:57
13.04.2026 19:44
Drackula
1185.5
7
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Mi to sie w glowie nie miesci ze na takie cos jest w Polsce przyzwolenie. Czy naprawde nie mozna takiego penisa pozwac raz za razem aby mu koszta tak w dupe poszly ze musialby byc kolejnym bialoruskim azylantem?

post wyedytowany przez Drackula 2026-04-13 19:46:48
13.04.2026 19:45
-=Esiu=-
1185.6
6
odpowiedz
-=Esiu=-
224
Everybody lies

To nie ma nic do śmiechu.

Do końca roku i cały przyszły będzie ciągle jedna i ta sama narracja:

Trzeba tego TUSKA DYKTATORA i jego REŻIM odsunąć od WŁADZY!!! Tak jak WĘGRZY ODSUNĘLI ORBANA DYKTATORA, tak my zrobimy to samo z TUSKIEM!!!!
I beton to kupi, a leniwe ko to zdupi.

13.04.2026 20:19
1185.7
6
odpowiedz
maciula
171
Generał

To Ziobro z tym drugim chowali się u Tuska? Nawrocki i cała zgraja tych ćwoków z pisu przed wyborami na Węgrzech, jechali popierać Tuska? Przecież to jest jakiś kosmos.......

post wyedytowany przez maciula 2026-04-13 20:20:08
13.04.2026 20:20
elathir
1185.8
6
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Dwójmyślenie, Orwell już to doskonale opisał przecież.

13.04.2026 20:38
1185.9
6
odpowiedz
maciula
171
Generał

Plan? Jedziemy wesprzeć Viktora i kolegów z Fideszu. Oferujemy im ciepłe słowo, gorący doping. Nie mamy wpływu na wybory, ale pójdziemy pewnie na jakieś spotkania, wydarzenia. Będą wiece, to będą na nich też nasi ludzie - mówi nam jeden z posłów, którzy jadą na Węgry.

PiS kibicuje, rzecz jasna, Orbanowi. - Sondaże zakłamują rzeczywistość. Będzie dobrze, Orban wygra - twierdzi jeden z uczestników węgierskiej eskapady.

Wyjazd na Węgry skonsultowany był z Jarosławem Kaczyńskim. - Prezes dał zgodę, więc nawet w rocznicę Smoleńska można było jechać - mówi nam człowiek z PiS.

Inny polityk dodaje: - Modlimy się za Fidesz, modlimy się za Orbana.

I to wszytko dla Tuska??? Zdrajcy???
A zupełnie poważnie. Na forum jest wątek "Lewica to stan umysłu". Przecież to jest mały miki w porównaniu do tych gamoni.

13.04.2026 23:12
Irek22
1186
7
odpowiedz
4 odpowiedzi
Irek22
170
Legend

Podsumujmy ostatnie nieco ponad 24 h w Telewizji Ściekpublika:

1. Najpierw - na podstawie 5-10% podliczonych głosów - ogłosili "wielkie zwycięstwo Orbana" i się z tego cieszyli.
2. Gdy się okazało, że Orban jednak dokumentnie przerżnął wybory, to nagle się okazało, że to ruska kurwa i w sumie oni zawsze tak uważali.
3. Teraz się okazuje, że Orban to tak naprawdę Tusk, choć chwilę wcześniej Mariusz (pod którym wyświetlał się pasek o "wielkim zwycięstwie Orbana") bredził, że "zwycięstwo Tus... Orbana jest w interesie Polski".

Jak oni was nie szanują, pierdolity! Ależ oni mają was za totalnych bezmózgów, pierdolity! To się w głowie nie mieści, jak wasze pastuchy was traktują, pierdolity. Ale najwidoczniej na nic więcej nie zasługujecie, bo wy wszystkie ich kłamstwa i manipulacje łykacie bez popity, a popieranie PiS-u w roku 2026 jest zachowaniem antypolskim i zakrawa o zdradę.

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-13 23:43:00
14.04.2026 08:57
NewGravedigger
1186.2
3
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Aż chce się wejść w kolejna jalowa dyskusje i poprosić o JEDEN przykład takiego fikola nowej tvp jak to teraz zrobiła republika. Kurwa jedna sytuacja, gdzie wczoraj mówiła jedno, dzisiaj drugie

14.04.2026 09:29
1186.3
2
odpowiedz
Jackov
58
Konsul

a lolo dalej w swojej bańce :D
Ale podoba mi się to jego "Wam", "Wasze"
Eh, to jest dopiero Towarzysz.

14.04.2026 09:41
aope
😂
1186.4
2
odpowiedz
aope
217
Corporate Occult

Via Tenor

Zdradzę ci tajemnicę, może tego nie wiesz, ale republika jest niemal lustrzanym dobiciem twojej tefałpe w likwidacji.

Panie i Panowie oto przykład kompletnie wypranego mózgu xD

14.04.2026 23:32
Hayabusa
1186.5
odpowiedz
Hayabusa
256
Tchale

Powtórzę: PiS dobrze zna swój elektorat.

14.04.2026 03:41
JohnDoe666
😁
1187
4
odpowiedz
13 odpowiedzi
JohnDoe666
84
Legend

Widzę że część ludzi w tym wątku już tak bardzo była głodna jakiegokolwiek sukcesu że szukają go nawet na Węgrzech. No cóż... Powoli okazuje się że w wielu kluczowych z naszej perspektywy kwestiach nowej władzy bardzo blisko do Orbana.
https://x.com/i/status/2043758931084771386

14.04.2026 05:29
wyś
1187.1
11
odpowiedz
wyś
125
Just think

Wystarczy, że nie będzie torpedować pomocy dla UA, a do tego się zobowiązał.

Temat wejścia UA do jakiegokolwiek sojuszu, to pieśń dalekiej przyszłości póki co.

14.04.2026 05:50
1187.2
13
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Jasiu paladynku ale on to mówił od dawna. Więc nie wiem skąd te akurat twoje zdziwienie? Magyar obchodził Orbana od prawej to tylko twoi geniusze z konfy i PiSu twierdzili że to lewicowiec i miłośnik LGBT. Ale to wasze anty unijne fobie lokowały go na jakiejś mitycznej lewicy, bo jak ktoś jest prounijny to od razu lewak. A wystarczy być prounijnym i nie wchodzić w dupę Putinowi jak Ruch Narodowy.

14.04.2026 08:14
lordpilot
😃
1187.3
13
odpowiedz
lordpilot
237
Legend

Prawaki z Polski odkrywają, że Magyar, to prawicowiec. Brawo! Lepiej późno, niż wcale ;). Pewnie za chwilę dotrze do nich, że to były członek Fideszu, na razie to, o czym wie każdy lewak i libek, to dla nich wiedza tajemna;P.

Z polskiego punktu widzenia, to wystarczy, że Magyar odda nam 2 mld., które blokował Orban (opozycji targowickiej w Polsce nie przeszkadzało, że knur blokował tą kasę), wyda tchórzy Romanowskiego i Ziobrę (o ile jeszcze są na Węgrzech) i nie będzie wszystkiego nadawał ruskim (jak "mała myszka" Orban, do "wielkiego lwa" putina) oraz nie będzie sabotował NATO i UE.

Reszta, to sprawa Węgrów.

14.04.2026 08:26
1187.4
2
odpowiedz
EG2009_120754240
36
Generał

Sorry ale pierwszy będę się sprzeciwiał wejściu Ukrainy do UE czy NATO, najpierw niech posprzątają swój podwórek, a dopiero wtedy możemy o tym pogadać. Trzymam kciuki za ten kraj w wojnie z r*sją, ale w kwestii polityki mają sporo do zrobienia, choćby korupcja czy system oligarchiczny. Także nie przeszkadza mi podejście Magyara do tego tematu.

14.04.2026 09:04
1187.5
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Dokładnie, Ukraina ma bardzo poważny problem z korupcją i to na wszystkich poziomach państwa, od armii, na najwyższych szczeblach władzy kończąc - Tam panuje wschodni system sprawowania władzy, nie tylko w fatalnej dyplomacji, bakszysz jest zjawiskiem powszechnym.

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-04-14 09:31:35
14.04.2026 09:26
JohnDoe666
😁
1187.6
1
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Bardzo ładnie, ślicznie bym powiedział nawet... Może jeszcze po fikołku?

PS. Z tym Ziobrą i Romanowskim to bym tak za szybko skóry na niedźwiedziu nie dzielił.

14.04.2026 09:30
to_ja_jarzabek
1187.7
3
odpowiedz
to_ja_jarzabek
58
Generał

Napisał oburzony tym faktem typ manolo który pewnie za pieniądze pisze przekaz partyjny tu na forum.
PS
Moja opinia, bo chyba nikomu od tylu lat pod różnymi nickami by się tego nie chciało chyba robić...

post wyedytowany przez to_ja_jarzabek 2026-04-14 09:31:05
14.04.2026 09:30
tomazzi
1187.8
10
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

Może jeszcze po fikołku?
Fikołki?

Fikołki to teraz prawa strona kręci aż się iskrzy. Od kilkudziesięciu godzin Orban to tak na prawdę nie był sojusznikiem polskiej prawicy. Orban to w ogóle przyjaciel Tuska. Orbanowi nikt na prawicy nie kibicował itd itd

post wyedytowany przez tomazzi 2026-04-14 09:35:12
14.04.2026 09:54
elathir
1187.9
8
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Ale to wy robicie fikołki.

O tym, że TISZA to będą raczej Bracia Włosi a Magyara to raczej Giorgia Meloni to my wiemy od dawna. to prawa strona żyła w bance o jego mitycznej lewicowości.

Chodzi o to, że jest szansa, że to prawicowe ugrupowanie jednak, podobnie jak włoski odpowiednik, nie będzie torpedować UE i NATO, pomocy Ukrainie (choc sami pomagać pewnie nie będą specjalnie, ot tam coś symbolicznego zrobią pewnie niewielkiego) oraz oderwie Węgry od bycia marionetką Putina i Trumpa.

Meloni jak Trump odwalał kolejne maniany reagowała stanowczo, jak na polityka prawicy przystało, stawała w obronie własnego kraju. Nie jak nasz Nawrocki, który był gotów go jeszcze przepraszać za to, ze istniejemy wraz z resztą naszej prawicy.

I tak, współpraca będzie miała swoje wyzwania, ale wierzę, ze nastąpi olbrzymi krok na przód. Jest szansa, co się okaże to się dowiemy za kilka lat, że Węgry dostaną patriotyczną prawice a nie targowicę i sprzedawczyków jak u nas.

post wyedytowany przez elathir 2026-04-14 10:28:14
14.04.2026 10:14
tomazzi
1187.10
7
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

A jeszcze jedno.

Powoli okazuje się że w wielu kluczowych z naszej perspektywy kwestiach nowej władzy bardzo blisko do Orbana.
No nie powoli. Przecież on się wywodzi z partii Orbana :D Odszedł gdy Orban zaczął wąchać się z rosją za mocno.

W ogóle bardzo ciekawe, że polskiej prawicy nie podoba się, że wygrał kandydat prawicowy. Prawica antyrosyjska zła, prawica prorosyjska dobra. Ciekawe, ciekawe...

14.04.2026 11:05
1187.11
5
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Czyli jak zwykle Jasio robi fikołki a potem oskarża innych o to. Stare. Znałem.

14.04.2026 11:51
JohnDoe666
1187.12
2
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Moja opinia, bo chyba nikomu od tylu lat pod różnymi nickami by się tego nie chciało chyba robić...
Rozumiem że to do mnie? Od 7 lat od kiedy założyłem to konto nie miałem innego. Wcześniej wprawdzie miałem jakieś inne (Highlander i jakaś tam końcówka z cyferek) ale nigdy nie używałem dwóch równolegle. To tak dla higieny dyskusji.
W ogóle bardzo ciekawe, że polskiej prawicy nie podoba się, że wygrał kandydat prawicowy.
Ja tam nie wiem czy całej prawicy się nie podoba. Nigdy nie zasugerowałem że mnie się nie podoba.
Po prostu bawi mnie ta desperacka potrzeba pokazania czegokolwiek w aurze sukcesu, nawet jeśli dotyczy nas w minimalnym, wręcz marginalnym stopniu.

14.04.2026 13:08
tomazzi
1187.13
4
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

nawet jeśli dotyczy nas w minimalnym, wręcz marginalnym stopniu.
Ładny fikoł. Rząd Orbana przekazywał rosji (tej rosji która przecież zabiła w zamachu Kaczyńskiego oraz tej rosji której urzędnicy mówią o usunięciu Polski z Nato) tajne informacje Nato i UE. Rząd Orbana blokował nasz hajs

awi mnie ta desperacka potrzeba
Mnie za to bawi Twoja desperacka potrzeba pokazania w sumie nawet nie wiem czego. Kilka już wpisów dziś dałeś o wyborach na Węgrzech. Jakbyś dopiero odkrył, że zwycięzca jest prawicowcem i myślisz, że każdy się dopiero o tym dowiedział.

post wyedytowany przez tomazzi 2026-04-14 13:10:47
14.04.2026 08:39
-=Esiu=-
1188
odpowiedz
6 odpowiedzi
-=Esiu=-
224
Everybody lies

Cóż szkodziło Konfederacji być jak TISZA? Mieć prawicowe poglądy i być proeuropejskim?

Zeżarliby pis na śniadanie…

14.04.2026 08:49
Bukary
1188.1
1
odpowiedz
Bukary
248
Legend

IMHO: nie zeżarliby, bo Konfederacji brak elementu społecznego, który niegdyś był charakterystyczny dla PiS-u. To ugrupowanie, które widzi w państwie (regulacjach, zasadach itp.) wroga i chce ograniczyć jego rolę w naszym życiu. Większość Polaków tego nie chce i nie będzie chciała. Sama proeuropejskość nie wystarczy, żeby wygrywać wybory.

post wyedytowany przez Bukary 2026-04-14 08:51:10
14.04.2026 08:53
Viti
1188.2
1
odpowiedz
Viti
292
Dziadek Pterodaktyl

Nie da rady. Nie możesz być prawicowy i prolewacki zarazem.
Oni są proeuropejscy ale od Bugu na wschód.

14.04.2026 09:56
elathir
1188.3
1
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Nie byłbym taki pewien. Takie poglądy reprezentuje PSL i PL2050. Daje to o tyle, że PSL do sejmu zawsze wchodzi ale nie mam dużo tortu do dzielenia.

Swój tort na takim podejściu może co najwyżej ugrać Morawiecki, wyrywając część socjalnych wyborców PiSu, których nikt spoza PiS z betonu nie ruszy, ale to tyle.

Zresztą obstawiam, ze koniec końców przed wyborami kofa jak zwykle będzie tracić w sondażach (jak przy każdych). Powód będzie ten sam co zwykle, ich poglądy gospodarcze gwarantują im stabilny elektorat ale bardzo ograniczony. Tak długo jak będą w stanie unikać gadania o gospodarce poza ogólnikami jak ograniczenie biurokracji itd. tak długo będzie szło im dobrze, ale jak dojdzie do szczegółów to znów będą mieli dylemat, zawalczyć o wyborców PiS i zrazić swój główny elektorat czy zachować główny ale nie ugrać nowych zbyt wielu.

Ciekawe natomiast co na tym ugra korona, bo obstawiam, że w ich wypadku mogą pójść dość ostro w kwestie socjalne wzorem harcerzy z PiS. Oraz jak bardzo Czarnek będzie chciał się upodobnić do konfy.

post wyedytowany przez elathir 2026-04-14 10:02:58
14.04.2026 10:27
to_ja_jarzabek
1188.4
odpowiedz
to_ja_jarzabek
58
Generał

Morawiecki chyba będzie miał inne ciekawsze osobiste rozterki
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sledztwo-w-sprawie-rars-przyspieszy-szykuja-sie-zarzuty-dla-morawieckiego/kwmx82w,79cfc278
PS
Chciałbym aby to był ten czas aby "nienaruszalne osoby aka po wyborach teraz k... MY" z każdego świecznika każdej partii kilka razy się zastanowiły zanim coś "popełnią"...

post wyedytowany przez to_ja_jarzabek 2026-04-14 10:31:03
14.04.2026 10:38
elathir
1188.5
1
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Morawiecki chyba będzie miał inne ciekawsze osobiste rozterki - wątpię by tutaj pojawił się nakaz aresztowania, raczej będzie odpowiadać z wolnej stopy a na wyrok trzeba będzie troche poczekać.

Powiem więcej, obstawiam, że to śledztwo może go skłonić do utworzenia własnej partii. Wady i zalety z jego punktu widzenia:
Z jednej strony ryzykuje nie wejście do sejmu

Z drugiej strony jak wejdzie to może się łasić do obydwu stron oferując wsparcie za uwalenie śledztwa, a przy obecnej sytuacji obie strony mogą na to pójść.

Z zalet, nie wiadomo czy Czarnek i tak go nie wypchnie nawet nie tyle na boczny tor co na totalne obrzeża tak by go uwalić, albo nie będzie gotowy go poświęcić jako kozła ofiarnego. Wiecie, na wszystkie oskarżenia o afery PiS zwalić winę na osobistą odpowiedzialność Morawieckiego. Kaczyński stosuje politykę stania murem za swoimi niezależnie jakiego przestępstwa nie dokonali, ale wydaje mi się, że Czarnek do wyborów przejmie pierwsze skrzypce i będzie chciał oczyścić PiS z osób mu nieprzychylnych oraz będzie bardzo małostkowy w swoich decyzjach.

Bo Kaczyński się starzej i to widać. Póki wszyscy się go słuchają póty Morawiecki jest bezpieczny, ale to się zmienia. Nawrocki zerwał się ze smyczy i znalazł sobie nowego pana za oceanem, Czarnek jest dla mnie zagadką, czy on jest mentalnie zdolny zacząć próbować spychać Kaczyńskiego do roli honorowego mentora a samemu z Sasinem i Bocheńskim (i prawdopodobnie Błaszczakiem, który choć wciąż niby to w zakonie ma z maślarzami sympatyzować) przejąć role decyzyjne, czy jednak Kaczyński specjalnie go wybrał bo jest za tępy by się na to z sukcesem porwać.

post wyedytowany przez elathir 2026-04-14 10:46:14
14.04.2026 12:43
Herr Pietrus
1188.6
3
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

Nie możesz być prawicowy i prolewacki zarazem.
Nie takie fikoły można odstawiać. Przypomnisz, kim jest prywatnie liderka AFD? ;)

14.04.2026 10:36
Bukary
1189
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Bukary
248
Legend
post wyedytowany przez Bukary 2026-04-14 10:37:06
14.04.2026 10:48
Irek22
1189.1
5
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Z innej beczki, ale dotyczącej bohatera powyższego artykułu.

Nieco ponad godzinę temu w TOK FM, sędzia TK, Maciej Taborowski powiedział, że przesłali swoje ślubowania do Prezydenta RP. Teraz z pełnym przekonaniem mogę więc spokojnie napisać za Bukarym: I bardzo, kurwa, dobrze!

14.04.2026 11:01
1189.2
3
odpowiedz
Beneksor
20
Generał

Atakuje, bo zaraz jego administracja może trafić do pierdla.

https://tvn24.pl/polska/slubowania-sedziow-tk-jest-ruch-ministra-waldemara-zurka-st8996442

14.04.2026 11:20
to_ja_jarzabek
1189.3
odpowiedz
to_ja_jarzabek
58
Generał

Ale zawsze mogą liczyć na obietnicę, że wzorem kolegi zza oceanu nasze krajowe/rodzinne logo chyba "Noworocki" może zagwarantować im bezkarność...

post wyedytowany przez to_ja_jarzabek 2026-04-14 13:31:46
14.04.2026 10:44
Irek22
👍
1190
7
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
170
Legend
Image

Z Nowogrodzkiej już poszedł przekaz do Telewizji Ściekpublika.

Spokojnie, "ciemny lud to kupi".

14.04.2026 11:18
Irek22
1190.1
4
odpowiedz
Irek22
170
Legend
Image

Ech, Donald, to były czasy...

- Jeśli zajrzymy w nasze życiorysy, to widzimy, że szef polskiej partii rządzącej i ja jesteśmy swoistymi bojownikami o wolność. Jesteśmy więc starymi druhami. Dlatego cieszę się, że mogłem odwiedzić mojego kolegę - odpowiedział Orban pytany przez węgierskie media.

https://tvn24.pl/polska/orban-zabral-kaczynskiego-w-rejs-po-dunaju-humory-dopisuja-ra667087-ls3191684

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-14 11:19:50
14.04.2026 11:02
lordpilot
😁
1191
8
odpowiedz
4 odpowiedzi
lordpilot
237
Legend
Image

Jeśli idzie o "fikołki" rodzimej, prawicy targowickiej, to w najbliższym czasie, będzie to moje "guilty pleasure" ;)

14.04.2026 11:26
Irek22
1191.1
7
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Mnie samego już męczy to ciągłe pisanie, że wyborcy PiS to debile, ale prawdę trzeba nagłaśniać, bo sama się nie obroni: wyborcy PiS to debile.

Gdyby bowiem wyborcy PiS nie byli debilami, to politycy PiS nie bredziliby takich debilizmów, bo nikt by tego po prostu nie kupował. Ale że wyborcy PiS kupują debilizmy wydalane przez polityków PiS w ilościach hurtowych, to siłą rzeczy muszą być i są debilami.

14.04.2026 11:45
1191.2
4
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał

Podziwiam Bocheńskiego, uważam że jest lepszy w manipulacji od Morawieckiego, a jak wiemy Pinokio to niedościgniony wzór pisowskiego łgarstwa.

14.04.2026 11:51
lordpilot
😂
1191.3
odpowiedz
lordpilot
237
Legend

"To była sytuacja obiektywna" :PPP

https://x.com/ObserwatorXY/status/2043988790344081886

^^Akurat Nosferatu żoliborski powinien uważać, w jego wieku TAKIE fikołki są już niewskazane ;)

14.04.2026 11:57
Irek22
👍
1191.4
3
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Nie dość, że PiS-owcy poparli ruską kurwę, to jeszcze przegrywa - kombo. Cnotę stracili, rubelka nie zarobili.

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-14 12:04:22
14.04.2026 12:30
JohnDoe666
😃
1192
2
odpowiedz
17 odpowiedzi
JohnDoe666
84
Legend

Czyli reasumując, po zmianie władzy Węgry nie dołożą się nawet złotówką do pożyczki dla Ukrainy, nie widzą tego państwa w strukturach UE oraz NATO, są gotowe negocjować z Putinem, mówią wprost że kupią rosyjską ropę jeśli będzie to najtańsza oferta i zapowiadają wręcz zaostrzenie polityki migracyjnej (żadnego systemu relokacji, łatają mur, nie ma mowy o uwolnieniu przemytników).
https://x.com/i/status/2043955669900947858

14.04.2026 12:37
Herr Pietrus
😂
1192.1
10
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

Nie dołożą się, ale niczego nie będą blokować. Ukrainę jak najbardziej widzą w UE, ale bez szybkiej ścieżki.

No ale jeśli względnem Orbana nic się nie zmieniło, to już rozumiem, czemu polska prawica jest nagle tak zadowolona z wyniku wyborów.

14.04.2026 12:49
JohnDoe666
😉
1192.2
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Ciekawe że nie odniosłeś się do kwestii negocjacji z Rosją i deklaracji dalszych zakupów ropy (i nie tylko) z tego kraju.
Są kwestie wygodniejsze i mniej wygodne ;).

14.04.2026 12:58
Herr Pietrus
1192.3
8
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

Nie muszę się odnosić do tego, co bezpośrednio nas nie dotyczy - no, może poza ropą, tutaj faktycznie lepiej by było, gdyby na pierwszym miejscu stawiali uniezależnienie od ruskich i dywersyfikację, by dołączyć się do sankcji. Nie ma ideałów i nie można mieć wszystkiego, prawda?

W ogóle nie wiem, komu i dlaczego chcesz udowodnić, że ex-fideszowiec to jego idol. Nikt tu nie kocha Madziara i nie uważa go za ideał, jest po prostu znacznie lepszą opcją niż Orban (jak pokazała - o dziwo - Meloni, która przed wyborami też mówiła masę bardzo niepokojących rzeczy, w tym takich antyunijnych, nawet dosyć radykalna prawica nie musi być ruskimi ku.. przeciwnymi integracji europejskiej).

Nadal piecze po przegranej Orbana?

14.04.2026 13:07
JohnDoe666
😃
1192.4
1
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Niewiele jest rzeczy na które miałem bardziej wywalone niż na wyniki tych wyborów. Jak zresztą na wybory w dowolnym kraju innym niż Polska.
Po prostu dobrze się bawię patrząc jak po tych euforycznych spazmach radości po ogłoszeniu wyników, powoli, krok po kroczku, dociera do was że Węgry zmieniły Orbana na Orbana :). A to jak próbujecie sobie to racjonalizować jest naprawdę pocieszne.

post wyedytowany przez JohnDoe666 2026-04-14 13:07:59
14.04.2026 13:56
1192.5
8
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Pocieszne to są twoje fikołki i projekcje. Węgry nie zmieniły orbana na orbana tylko złodzieja i podnóżek Putina na prawicowca ale proeuropejskiego i nie wchodzącego w ruska d.pe. Ja mam nadzieję że odkręci wiele szkodliwych przepisów i skieruje Węgry w stronę demokracji.

14.04.2026 14:12
😂
1192.6
6
odpowiedz
Grigori1922
37
Konsul

Janusz, zbyt spostrzegawczy to ty jednak nie jesteś.

14.04.2026 14:24
JohnDoe666
1192.7
2
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Mówisz o facecie który właśnie zadeklarował chęć rozmów z Rosją, zadeklarował chęć zakupu ropy i energii z Rosji a swoją proeuropejskość udowodnił deklaracją zaostrzenia polityki migracyjnej idąc na jeszcze ostrzejszy kurs kolizyjny z UE niż Orban.
I ty mi piszesz o projekcjach?

https://x.com/i/status/2043934512535482837

post wyedytowany przez JohnDoe666 2026-04-14 14:29:40
14.04.2026 14:58
😁
1192.8
5
odpowiedz
Grigori1922
37
Konsul

Gdzie zdziwienie? Już z dziesięć razy w tym wątku napisano ci, że Magyar jest węgierskim prawicowcem.

Ciężko żeby węgierski prawicowiec otwarcie deklarował teraz, że nie chce rozmawiać z Rosją i nie chce od niej surowców, podczas gdy - m.in. dzięki jego poprzednikowi - Węgry są fizycznie uzależnione od rosyjskich dostaw, a zmiana takiego stanu rzeczy wymagałby zapewne znacznych nakładów finansowych i kilku lat pracy.

Co kogo obchodzi zaostrzenie polityki migracyjnej? Można się tylko cieszyć.

Z naszego punktu widzenia i z istotnych dla nas tematów, proeuropejskość objawia się przede wszystkim w odblokowaniu funduszy dla Ukrainy i Polski. Tyle wystarczy.

A z wypowiedzi którą właśnie wkleiłeś wynika, że gość jest za zdjęciem sankcji z Rosji - po zakończeniu wojny. To jednak też duża i korzystna dla nas zmiana w stosunku do poprzednika, który otwarcie twierdził, że sankcje powinny zostać zdjęte już teraz.

Janusz, dajże już spokój, bo ewidentnie nie jest z ciebie najostrzejsza kredka w piórniku.

14.04.2026 15:10
JohnDoe666
😉
1192.9
2
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

No i o to właśnie chodzi mały dzielny silniczku :).
Przed wyborami budowaliście narrację "Magyar musi wygrać bo nie jest ruską onucą i jest proeuropejski". Kiedy po wyborach okazuje się że nie ma zamiaru zmieniać stanowiska Węgier w kwestiach relacji z Rosją i Ukrainą a w kwestii migracji, która była głównym elementem sporu Węgier z UE, stanowisko zostanie zaostrzone to nagle słyszę "no ale skąd zdziwienie, myśmy wiedzieli że tak będzie".
Cóż, niektórzy pewnie wiedzieli, ale akurat ty mnie bystrzaku nie przekonujesz ;).

post wyedytowany przez JohnDoe666 2026-04-14 15:11:17
14.04.2026 15:11
tomazzi
1192.10
5
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

Mówisz o facecie który właśnie zadeklarował chęć rozmów z Rosją, zadeklarował chęć zakupu ropy i energii z Rosji
Zadeklarował też potrzebę dywersyfikacji źródeł ropy jako najbezpieczniejszego gwaranta przyszłości

Kiedy po wyborach okazuje się że nie ma zamiaru zmieniać stanowiska Węgier w kwestiach relacji z Rosją
W sensie nadal chce przekazywać informacje z Nato i UE do MSZ rosji i być sługusem tychże?

post wyedytowany przez tomazzi 2026-04-14 15:13:25
14.04.2026 15:16
😂
1192.11
7
odpowiedz
Grigori1922
37
Konsul

Tylko, że właśnie zmienił stanowisko Węgier w kwestiach relacji z Rosją i Ukrainą.

Ty naprawdę niewiele kumasz z tego co zostało napisane.

14.04.2026 15:18
JohnDoe666
1192.12
1
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Zadeklarował też potrzebę dywersyfikacji źródeł ropy jako najbezpieczniejszego gwaranta przyszłości
No tak, mógłby jeszcze powiedzieć że mleko jest białe, byłoby to równie odkrywcze.
W sensie nadal chce przekazywać informacje z Nato i UE do MSZ rosji i być sługusem tychże?
Sugerujesz że zadeklarowałby to w oficjalnym przemówieniu gdyby miał taki plan?

post wyedytowany przez JohnDoe666 2026-04-14 15:19:03
14.04.2026 15:21
tomazzi
1192.13
5
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

Czyli dzięki Orbanowi Węgrzy są w pełni zależni od rosyjskij ropy. I teraz jak Magyar mówi, że chce kupować ropę to jest to wielka niespodzianka którą należy komentować, ale jak mówi, że chce odchodzić od rosyjskiej ropy to jest to oczywista oczywistość i można to pomijać w komentarzach? Bo tak odbieram Twoje słowa:
> Ciekawe że nie odniosłeś się do kwestii negocjacji z Rosją i deklaracji dalszych zakupów ropy
> Zadeklarował też potrzebę dywersyfikacji źródeł ropy jako najbezpieczniejszego gwaranta przyszłości
No tak, mógłby jeszcze napisać że mleko jest białe, byłoby to równie odkrywcze.

Sugerujesz że zadeklarowałby to w oficjalnym przemówieniu gdyby miał taki plan?
Nie, bo nie jest ruską onucą jak np w Polsce Konfederacja

14.04.2026 15:24
Drackula
😁
1192.14
7
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Via Tenor

Nasz Don Jasio z la wypizdowa dziś >>>

14.04.2026 15:45
Jane_od_Batmana
1192.15
odpowiedz
Jane_od_Batmana
67
Generał

No to dziwne, że Ursula się jednak bardzo cieszy ze zmiany władzy. Pożyjemy zobaczymy jak będzie.

14.04.2026 16:10
😃
1192.16
5
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

JohnDoe666
Niewiele jest rzeczy na które miałem bardziej wywalone niż na wyniki tych wyborów.
Zakłada temat o wyborach, udziela 5 odpowiedzi.

14.04.2026 17:16
JohnDoe666
1192.17
2
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Nie o wyborach tylko o waszej na nie reakcji.
Nie znajdziesz żadnych moich postów o tych wyborach napisanych przed nimi a w obecnych postach nie znajdziesz deklaracji komu w nich kibicowałem, głównie dlatego że zwyczajnie nie kibicowałem nikomu.
Za to reakcje naszej sceny politycznej oraz co bardziej zażartych fanów poszczególnych frakcji to już jest coś czemu z ciekawością i lekkim rozbawieniem się przyglądam.

14.04.2026 12:32
lordpilot
😂
1193
9
odpowiedz
3 odpowiedzi
lordpilot
237
Legend

Żoliborski Nosferatu leci fejkami Tumanowicza:

https://x.com/LeskiPiotr/status/2043993072355197263

https://x.com/patrykmichalski/status/2043994687648776498

^^ To jest niestety, od lat, żałosny obraz polskiej "prawicy". Dramat totalny. Fejki, które można zweryfikować w jakieś 30 sekund w Google. Była żona Magyara nie opisała żadnych bezeceństw, jakich miałby dopuszczać się premier -elekt, w książce, ze swoimi "wspominkami", gdyż w ogóle nie napisała żadnej książki :). No i swoją drogą - brzmiący wyjątkowo absurdalnie fejk o "pieczeniu" szczeniaka w mikrofali - polska psychoprawica wierzy :). Dość prawdopodobne oskarżenia pomarańczowego kretyna o pedofilię - polskie prawaki nic nie widziały, nic nie słyszały i nic nie wiedzą ;).

post wyedytowany przez lordpilot 2026-04-14 12:38:52
14.04.2026 12:37
Irek22
1193.1
4
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Jak to leciało w zamierzchłych czasach, bo aż 13.04.2026 roku?

Aha:

— Mówiliśmy od samego początku, że niezależnie od tego, kto wygra wybory, musimy mieć dobre relacje z naszym partnerem w NATO. To jest dla nas kluczowe, żeby w Europie Środkowej budować pewne koalicje, więc trzeba z pewnością prowadzić takie działania, które będą budowały dobre relacje, które będą porównywalne do tych, które były z premierem Orbanem — komentuje sytuację poseł PiS Andrzej Śliwka.

— Zawsze czasy kampanii wyborczej są czasami, kiedy politycy z podobnych grup, o podobnych poglądach deklarują pewne poparcie, ale potem przychodzi twarda realizacja polskiego interesu narodowego i trzeba sobie mówić, że niezależnie od tego, kto będzie rządził na Węgrzech, w interesie Polski jest utrzymywanie dobrych relacji z tym rządem i to też dla polityków PiS jest naturalne — dodaje polityk.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/andrzej-sliwka-o-wyborach-na-wegrzech-pis-popieral-viktora-orbana/v7npmcr,79cfc278

P.S. Wyborcy PiS to debile.

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-14 12:38:03
14.04.2026 12:43
1193.2
9
odpowiedz
Cyniczny Rewolwerowiec
142
Senator

Nie tylko wyborcy pisu to debile, konfederosji też. Powyżej piękny przykład jasia, który ma tak sprany mózg ruskimi fejkami, sączonymi mu codziennie przez tumanowicza i innych, że dopiero teraz ze zdziwienim odkrył, po której stronie jest Tisza :D

Notabene za powielanie takich fejków, powinno być bezwzględne więzienie i odbieranie mandatów poselskich.

15.04.2026 14:09
😐
1193.3
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

No to kolejny "plusik" w stosunkach polsko-węgierskich. Najpierw Nawrocki, teraz Kaczyński. Jestem pewien, że Węgrzy to sobie zapamiętają.

14.04.2026 13:37
tomazzi
1194
3
odpowiedz
tomazzi
38
Generał
14.04.2026 13:53
Drackula
😉
1195
4
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Myślicie że Romanowski wystarczająco dużo nakradł dla siebie aby żyć komfortowo w USA?

Bo Ziobro to chociaż żonę do pracy może wysłać ;p

Btw, rodzina orbana już w USA

post wyedytowany przez Drackula 2026-04-14 13:54:15
14.04.2026 14:03
NewGravedigger
1196
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Już po weszło na szybką droge ujebania wyborow. Macie pozytywne informacje z wegier? Bo to macie tez info o dodatkowym podatku, przepraszam oplacie, na tvp od przyszlego roku. Oni sa niereformowalni.

14.04.2026 14:24
Bukary
1196.1
3
odpowiedz
Bukary
248
Legend

Oni sa niereformowalni.

Powtarzam to od dłuuuugiego czasu. Tylko PO może doprowadzić do ponownych rządów PiS-u. Na razie idzie im nieźle. Byli odklejeni od rzeczywistości przed 2015 rokiem i mamy powtórkę z rozrywki.

post wyedytowany przez Bukary 2026-04-14 14:24:58
14.04.2026 14:53
lordpilot
1196.2
3
odpowiedz
lordpilot
237
Legend

Grabarz - to nie jest nowa sprawa, raczej odgrzany kotlet:

https://www.gazetaprawna.pl/podatki/artykuly/10773294,koniecabonamenturtvod2027cosiezmieni.html

^^Moim zdaniem AKURAT TO w ogóle KO nie zaszkodzi, tu nie ma żadnych kontrowersji (100 zł. na rok), projekt wydaje się całkiem sensowny. Tylko, że Batyr i tak go uwali, bo zakłada likwidację RMN i apolityczność KRRiTV (oraz rotacyjną wymianę członków, co dwa lata). Nie ma więc o czym mówić, szkoda czasu.

14.04.2026 15:40
Irek22
1196.3
1
odpowiedz
Irek22
170
Legend

lordpilot

Problem w tym, że np. ja oczekuję całkowitej likwidacji/prywatyzacji wszystkich mediów publicznych i nie chcę się na nie składać ani bezpośrednio, ani pośrednio. W dobie powszechnie dostępnego Internetu i biliarda platform streamingowych, media publiczne są zupełnie niepotrzebne, zwłaszcza w polskim wydaniu, gdzie politycy z każdej strony obsadzają je mniej albo bardziej "swoimi" dziennikarzami albo wręcz propagandzistami. A tzw. misja mediów publicznych już dawno została wywalona na śmietnik przez nie same (dotyczy to zwłaszcza TVP).
Nie ma dla mnie znaczenia, kto rządzi w danym momencie - nie chcę mediów publicznych, na które corocznie idzie kilka mld zł z publicznych pieniędzy i tyle. Te 2-3 mld zł rocznie mogłyby i powinny iść na o wiele ważniejsze i pożyteczniejsze rzeczy.

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-14 15:41:45
14.04.2026 15:44
Herr Pietrus
😂
1196.4
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

Olaboga, już przegrali!

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-04-14 15:44:49
14.04.2026 17:16
NewGravedigger
1196.5
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Mam nadzieję, że po tak to własnie przedstawi. Proszę państwa, to tylko 100 zł na rok, nie ma tutaj co drążyć.

14.04.2026 14:16
marcinbvb
😂
1197
odpowiedz
5 odpowiedzi
marcinbvb
167
Generał
14.04.2026 14:26
Bukary
1197.1
2
odpowiedz
Bukary
248
Legend

Hmmm... Ale że Bosak pozwala na takie ekscesy, które z pewnością zauważą USA i Izrael... Ciekawe. :)

14.04.2026 14:36
1197.2
3
odpowiedz
robertoV
26
Generał

Pewnie nowe wytyczne przyszły z moskwy, zaczepić amerykę by wycofali wojska z Polski mając właśnie takie gówno-preteksty

14.04.2026 14:54
JohnDoe666
😁
1197.3
2
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Tak, tak, wycofają wojska bo Berkowicz ciśnie po Izraelu (całkiem zresztą słusznie)... Na oddziale bez zmian jak widzę.

14.04.2026 15:08
1197.4
8
odpowiedz
Jackov
58
Konsul

Berkowicz to ogólnie tuman i głąb, jadący jedynie na swoich tępych wpisach w mediach społecznościowych. Sam nie popieram działań USA i Izraela, ale w to, że Berkowicz działa z potrzeby a nie żeby znowu się o nim mówiło - nie wierzę.

14.04.2026 16:15
lordpilot
1197.5
3
odpowiedz
lordpilot
237
Legend

Bukary

IMO, ten wybryk Berkowicza, to za wiedzą i zgodą Bosaka/Mentzena.
Zajście PiS z prawej flanki - PiS nie może sobie pozwolić na taką "krytykę" Izraela, nie zrobi tego ani Kaczyński, ani ich kandydat na premiera Czarnek, który ostatnio wypalił, czymś w rodzaju, że Bibi jest "po jasnej stronie mocy". Ot, takie pokazanie, że PiS leży plackiem przed USA i Izraelem.

Bardzo ciekawa będzie reakcja Nawrockiego na takie ekscesy, bądź jej brak :)

No i jeśli prawica przejmie władzę za 1,5 roku, to ciekawa będzie ta koalicja trzech Konfederacji. Bez błogosławieństwa Amerykanów, Braun spalił mosty dawno temu, dziś zrobili to Sławek i Krzysiek (bo dureń Konrad był tylko narzędziem).

14.04.2026 15:43
Jane_od_Batmana
1198
1
odpowiedz
7 odpowiedzi
Jane_od_Batmana
67
Generał

to nie jest nowa sprawa, raczej odgrzany kotlet

Tak samo teraz sprawę Giertycha i jego wspólniczki oraz tej rosjanki odmrażają, jak dla mnie za wcześnie, bo PiS wystarczy, że będzie PiSem i przegra, a czy PO nawali tyle baboli do wyborów, żeby je przewalić?

post wyedytowany przez Jane_od_Batmana 2026-04-14 15:47:33
14.04.2026 15:58
1198.1
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Odmrażają? a to nie jest świeży temat? a co do przegranej PO, w momencie jak zmarginalizowali Hołownie, przewalili wybory, sami z lewica i psl nie utrzymają władzy, a rodzące kobiety na sorach raczej nie pomogą.

14.04.2026 16:06
Drackula
👍
1198.2
10
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

O, jest i lolito ze swoją dziewczyną

14.04.2026 17:05
Jane_od_Batmana
1198.3
1
odpowiedz
Jane_od_Batmana
67
Generał

Wydawało mi się, że to już dawna sprawa, która się ciągnęła, ale mogę się mylić- nie zawsze się mi chce sprawdzać te wszystkie afery KO.

O jest i nasz forumowy szowinista z jego bandą chłopców :)

14.04.2026 19:45
1198.4
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Ten cymbał nic innego nie potrafi, wchodzi, puszcza bąka i wychodzi. Co robić?

a propo tematu, wyobraź sobie co by się działo gdyby podobne numery robił ktoś z PISu? Przecież oni by zwariowali?! A teraz? Nic, standardy, nowa jakość - Największej szmacie stawiają pomniki jeśli tylko wali w kaczora :)

https://www.youtube.com/shorts/d_2bF0atAzY

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-04-14 19:48:59
14.04.2026 21:04
Jane_od_Batmana
😉
1198.5
2
odpowiedz
Jane_od_Batmana
67
Generał

Wiesz co, bardziej mnie dziwią osoby, które to lajkują- multikonta czy po prostu mali frustraci, którzy muszą się wyżyć na kobiecie z braku lepszych argumentów?

A co do całej sprawy to mnie to ogólnie bawi, że zarówno jedna jak i druga strona się wywyższa względem drugiej, myśląc że ich złodzieje i oszuści są bardziej uczciwi od tych drugich, no ale ten wątek mógłby śmiało posłużyć do badań naukowych w sprawie pożytecznych idiotów.

14.04.2026 21:41
Drackula
😂
1198.6
2
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

bycie kobieta usprawiedliwia te idiotyzmy ktore tu serwujesz?

Niby tyle lat minelo ale u ciebie od czasow chomika nadal to samo

15.04.2026 00:23
Jane_od_Batmana
1198.7
2
odpowiedz
Jane_od_Batmana
67
Generał

No i gdzie te idiotyzmy? Jesteś trochę jak Zandberg, ale tylko trochę, bo jedyne co w życiu udało ci się osiągnąć to być lekko irytującą osobą na mało popularnym forum, ale tak samo jak on potrafisz jedynie się czepiać, narzekać, ale wdać w dyskusję czy znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie? To już przerasta takiego starego, zrzędliwego grzyba, który Tuskowi ściskanie się z Putinem na molo zapomni, ale chomików biednej Jane już nie :D
No ale jak to jest jedyna rzecz, do której potrafisz się przyczepić do moich postów to gratuluję, bardzo dojrzałe, idź teraz się pomodlić do swojego ołtarzyka KO, żeby wiedzieli, że mają takiego wiernego pożytecznego idiotę :)

14.04.2026 16:08
Irek22
1199
1
odpowiedz
11 odpowiedzi
Irek22
170
Legend
Image

Meloni skrytykowała Trumpa za jego wypowiedzi na temat papieża. Jestem pewien, że nasz św. Jarosław oraz błogoslawiony Nałroki również to zrobili, ale nie mogę tego nigdzie znaleźć - pomóżcie.

14.04.2026 16:15
1199.1
1
odpowiedz
Beneksor
20
Generał

I nie znajdziesz. Dziś podczas konferencji Kaczyński wił się jak żmija, żeby tylko nie skrytykować Trumpa. Zabawnie to wyglądało, jak twierdził że pomarańczowy ma prawo do własnego zdania, gdy zapytali go czy nie obraża to jego uczuć religijnych.

14.04.2026 16:16
Drackula
😉
1199.2
1
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Przecież już pisałem jakie jest stanowisko pisu w tym temacie >>> in trump we trust!

post wyedytowany przez Drackula 2026-04-14 16:17:29
14.04.2026 16:33
Darat
😃
1199.3
odpowiedz
Darat
165
Another dude
14.04.2026 17:10
marcinbvb
1199.4
3
odpowiedz
marcinbvb
167
Generał

To jest właśnie hipokryzja tych pseudo katolików z Pisu. Na tęczową Maryję czy zdjęcie krzyża dostają białej gorączki, a tu Trump przedstawia siebie jako Jezusa, czyli dla katolika to chyba największa drwina z wiary i co nikt nie ma odwagi skrytykować? Czyli co Trump ważniejszy jednak niż Jezus?

14.04.2026 17:20
Irek22
1199.5
odpowiedz
Irek22
170
Legend

marcinbvb

Gwoli sprawiedliwości słyszałem na własne uszy, jak ten kretyński obrazek skrytykował Szynkowski vel Sęk pytany przez dziennikarkę.

Inna sprawa, że kimże w PiS-ie jest Szynkowski vel Sęk i jak ma się jego pozycja w partii do pozycji wyżej wspomnianej Meloni w swojej partii. A poza nim nie słyszałem żadnego posła ani posłanki z PiS, którzy by skrytykowali za to narcystycznego zwyrola-socjopatę zza oceanu.

14.04.2026 17:28
marcinbvb
1199.6
1
odpowiedz
marcinbvb
167
Generał

Skrytykował też Cenckiewicz w sumie miałem to dopisać od razu że niektórzy mieli trochę odwagi, ale reszta będzie robić takie fikołki aby tylko złego słowa nie powiedzieć o Trumpie. Gdyby to chodziło o jakiegoś polskiego czy europejskiego polityka to Pis wyzywałby od bluźnierców, obraza religii itd, a tu reakcja jak na zagorzałych katolików, obrońców wiary, wyjątkowo mizerna.

14.04.2026 17:30
1199.7
1
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Jak matka boska zostala przyrownana do waginy to byl krzyk.
Jak Jezus zostal przyrownany do penisa to cisza.

Ot cala polska prawica.

14.04.2026 20:25
Viti
😡
1199.8
odpowiedz
Viti
292
Dziadek Pterodaktyl

Epsztajna ożywia. Yeahbunny ma tupet.

14.04.2026 21:09
Drackula
😂
1199.9
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Dzis MAGtarty atakuja Anne Hathaway za pozowanie jako Maryja.

14.04.2026 21:47
Viti
1199.10
odpowiedz
Viti
292
Dziadek Pterodaktyl

Dzis MAGtarty atakuja Anne Hathaway za pozowanie jako Maryja.

No cóż, moim zdaniem bliżej jej, w tej stylizacji, do królowej Taramis. Ale co ja się tam znam na filmie.

15.04.2026 14:12
1199.11
1
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Ciekawe gdzie podziali się dzielni obrońcy plastikowego krzyża znad klatki chomika? A tu głowę KK znieważają.

post wyedytowany przez rpg-7 2026-04-15 14:12:55
14.04.2026 16:46
[Gammorin]
😜
1200
odpowiedz
4 odpowiedzi
[Gammorin]
107
N7

Ludzie cieszą się,że władza się zmieniła na Węgrzech, ale czy to będzie jakakoliwek różnica? Przecież obie partie w poglądach prawie w ogóle się nie różnią, a większość głosów Tiszy to był wybór mniejszego zła. Także ja tam bym poczekał z otwarciem szampana i zobaczył jak to sie rozwinie. Może być tak,że gówno się zmieni i bedzie to samk.

14.04.2026 16:57
Darat
1200.1
1
odpowiedz
Darat
165
Another dude

https://novayagazeta.eu/articles/2026/04/13/kremlin-says-it-won-t-congratulate-hungary-s-new-leader-due-to-unfriendly-country-status-en-news

"We don't send congratulations to unfriendly countries. Hungary is an unfriendly country — it supports sanctions against us," Peskov said.

14.04.2026 17:10
Irek22
1200.2
4
odpowiedz
Irek22
170
Legend

[Gammorin]

Nie za bardzo rozumiem, czego oczekujesz. Ja mam całkowicie wywalone na to, jak na Węgrzech zostaną rozwiązane np. kwestie ekonomiczno-gospodarcze po 16 latach orbanomiki, czy np. zostaną wprowadzone małżeństwa jednopłciowe albo w jaki sposób zreformuje się węgierski system edukacji bądź służby zdrowia. Dla nas to nie ma absolutnie żadnego znaczenia. To jest istotne tylko dla samych Węgrów i oczywiście dzięki większości konstytucyjnej, Magyar i jego Tisza będą mogli łatwiej wprowadzać swoje zmiany niż gdyby takiej większości nie mieli.

Natomiast dla nas, jako Polski i Polaków, liczy się tylko, że Węgry już nie będą koniem trojańskim Putina/Rosji w UE i NATO; że UE będzie mogła łatwiej podejmować niektóre decyzje (w tym w zakresie pomocy Ukrainie oraz sankcji na Rosję); że PiS-owscy uciekinierzy już nie znajdą schronienia na Węgrzech. I że tak będzie w każdej z tych spraw, można stwierdzić właściwie już teraz.

post wyedytowany przez Irek22 2026-04-14 18:05:59
14.04.2026 17:14
marcinbvb
😂
1200.3
1
odpowiedz
marcinbvb
167
Generał

A tam się znasz. Cytat z Profesora Czarnka "Środowiska konserwatywne wspierają środowiska konserwatywne, środowiska lewicowe wspierają środowiska lewicowe. Całe lewactwo węgierskie głosowało na Magyara i to jest ich sprawa"
Wiec nie ściemniaj Tisza to lewactwo.

post wyedytowany przez marcinbvb 2026-04-14 17:14:48
14.04.2026 20:03
abesnai
1200.4
2
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz

Tisza jest pro europejska i zdystansowana ideologicznie od pisu. Dla mnie to wystarczające. Ponadto ubędzie kacapskiego sabotażysty w strukturach unijnych.
Druga sprawa to, że Kijów odzyska w końcu 40 milionów dolarów, 35 milionów euro i 9 kilogramów złota które bezprawnie przywłaszczył sobie kremlowski wieprz.

post wyedytowany przez abesnai 2026-04-14 20:28:07
14.04.2026 17:07
Jane_od_Batmana
😂
1201
2
odpowiedz
8 odpowiedzi
Jane_od_Batmana
67
Generał

https://www.facebook.com/share/v/1Rikf6FzdT/

Marszałek Sejmu moi drodzy.
Czekam na fikołki uśmiechniętych.

14.04.2026 20:47
hopkins
1201.1
1
odpowiedz
hopkins
237
Zaczarowany

O co chodzi z tym usuwaniem tego wywiadu? Skąd takie informacje?

14.04.2026 20:54
1201.2
7
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

z fejsunia, a skad dżejn mialaby brac informacje? ew jeszcze tiktok i dziki trener i masz trojce, ktora ma najwiekszy wplyw na posty tego kolesia

14.04.2026 21:00
Jane_od_Batmana
1201.3
3
odpowiedz
Jane_od_Batmana
67
Generał
Image

hopkins pewnie zwykłe engagement farming, ale ciekawe, że tylko to przykuło twoją uwagę w całym tym materiale :)

No wiadomka asmodeus odwracajmy kota ogonem, bo przecież nie liczy się co jest mówione, tylko gdzie xD

1
...
3233343536
...
49
Forum Forum Polityka i Religia
Odpowiedz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl