Dobra Zmiana: nadchodzi rewolucja, od czarnego złota do brunatnej koszuli

Forum Polityka i Religia
Odpowiedz
1
...
2930313233
...
49
27.03.2026 00:10
Irek22
3
2
odpowiedz
Irek22
170
Legend
Image
Wideo

DONALD TRUMP!
DONALD TRUMP!
DONALD TRUMP!

https://www.youtube.com/watch?v=1_iN6mZ407U

27.03.2026 00:12
aope
🥳
4
2
odpowiedz
aope
217
Corporate Occult
Wideo

Donald Trump Donald Trump czyny nie słowa.
https://youtu.be/1_iN6mZ407U?is=K0UWffybG_UjYL9p

27.03.2026 00:25
Herr Pietrus
5
9
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

Zapytaj Caine'a albo Lutza... ale nie, oni teraz fascynują się skazaną w czasie rządów PO podrzędną działaczką PO... w sumie im się nie dziwię, nas też elektryzowało skazanie w czasie rządów PiS-u syna podrzędnego sympatyka PiS Jacka Kurskiego... A nie, czekaj... :D

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-03-27 00:25:46
27.03.2026 00:26
6
1
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał

No to jesteśmy w czarnej du

27.03.2026 08:40
Bukary
7
10
odpowiedz
Bukary
248
Legend

Trump, lepiej niż kiedykolwiek zrobiłby to Putin, stara się "rozmontować" NATO. Do tego próbuje zmusić Ukrainę do kapitulacji. W tym kontekście wszelkie próby zablokowania zbrojeń w Europie i włażenia do tyłka amerykańskiej administracji stanowią dla mnie po prostu zdradę.

post wyedytowany przez Bukary 2026-03-27 08:51:12
27.03.2026 09:41
neXus
8
8
odpowiedz
neXus
262
Fallen Angel

W tym kontekście cała awantura o SAFE pokazuje głupotę całego PiSu i Nawrockiego....

27.03.2026 12:13
Maverick0069
9
1
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

Cyrk.

27.03.2026 21:17
😐
10
1
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Nawrocki będzie musiał pokazać naszym żołnierzom jak walczyć pięknym, wspaniałym i drogim, amerykańskim sprzętem bez amunicji

27.03.2026 00:16
Milka^_^
1012
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Milka^_^
258
8 gwiazdek

A to już kurde śmieszne nie jest.
Przypomnicie sobie o tym za kilka miesięcy, przypomnicie sobie moje słowa.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2026-03-26/przypomnicie-sobie-o-tym-za-kilka-miesiecy-trump-zwrocil-sie-do-nato/

Pomarańczowy pajac niemal potwierdził, że kacapy wpadną w któryś kraj NATO.

post wyedytowany przez Milka^_^ 2026-03-27 01:11:08
27.03.2026 09:23
tomazzi
1012.1
4
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

I teraz nie wiadomo czy on coś wie, czy mu się wydaje, że wie, czy jednak może gada aby postraszyć

27.03.2026 09:43
neXus
1012.2
odpowiedz
neXus
262
Fallen Angel

W sumie można powiedzieć że stanowi to nieformalne wypowiedzenie NATO przez Trumpa

post wyedytowany przez neXus 2026-03-27 09:43:32
27.03.2026 00:18
Milka^_^
1013
odpowiedz
Milka^_^
258
8 gwiazdek

Dubel.

post wyedytowany przez Milka^_^ 2026-03-27 00:18:20
27.03.2026 08:37
Bukary
1014
7
odpowiedz
Bukary
248
Legend

Dziennikarz śledczy, który ujawnił, że rząd Orbana szpieguje na rzecz Rosji, został oskarżony przez tenże rząd o... szpiegostwo.

https://x.com/panyiszabolcs/status/2037245405293924475

https://x.com/rzep8/status/2037241358503510137

Kaczyński obserwuje i już zaciera rączki.

I wniosek: polska prawica, która flirtuje z prorosyjskimi ugrupowaniami w Europie i USA, to zaprzańcy i targowiczanie, którzy poświęcają własną ojczyznę na ołtarzu partyjnego interesu.

post wyedytowany przez Bukary 2026-03-27 09:02:56
27.03.2026 09:05
Bukary
1015
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Bukary
248
Legend

A to postcriptum do wszystkich wpisów w tym wątku, które kpią z wyborców KO:

https://konkret24.tvn24.pl/polityka/oni-nie-zapomnieli-ale-licza-ze-wyborcy-tak-to-ma-nawet-swoja-nazwe-st8968140

Sparafrazuję klasyka wątkowego:

"Teraz już wiecie, wyborcy PiS-u, jak ludzie Kaczyńskiego dymają was tyle lat w cztery litery?".

;)

post wyedytowany przez Bukary 2026-03-27 09:07:59
27.03.2026 09:12
NewGravedigger
1015.1
8
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Ale to jest nieudolność dziennikarzy i portali, które bardziej interesują nowe wydarzenia i klikalność niż faktyczna prawda. Gdyby dziennikarze przy każdym spotkaniu punktowali tego rodzaju debilizmy i politycy nie wiedzieliby czego się spodziewać, to żaden z nich nie mówiłby czegoś takiego z obawy wejścia na minę.

27.03.2026 09:11
-=Esiu=-
1016
10
odpowiedz
6 odpowiedzi
-=Esiu=-
224
Everybody lies

Jak się pisowcom to spina, że Trump wspiera Putina w tej wojnie, osłabia Ukrainę, chce osłabić Polskę, chce osłabić całą UE, kradnie kasę z EU na własną wojnę w Iranie, a Nawrocki odwiedza proputinowskiego Orbana i się z nim obściskuje?

Czyje interesy reprezentuje Nawrocki i pis?

27.03.2026 09:19
Patison47
1016.1
8
odpowiedz
Patison47
92
Generał

Wciąż czekam na komentarz Patolita, ale już wiem, jak będzie brzmieć: coś o murze na granicy i żywych pociskach :)

27.03.2026 09:20
1016.2
8
odpowiedz
Viirden_NPC
13
Konsul

Spina się to tak, że najważniejsze aby lewakom dupy pękły :)

27.03.2026 10:04
1016.3
7
odpowiedz
robertoV
26
Generał

Mianolito! szybko wklej stare zdjęcie jak tusk ściska się z putinem i uśmiecha w smoleńsku !!!

27.03.2026 11:05
1016.4
2
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał

Manolito System ON: a potem się śmiejecie zamiast myśleć, Tusk biega po stolicach i prosi o pieniądze, pożycza a potem odda niemcom.Wnuki będą spłacać i prawnuki i Bruksela śmieje się, bo to nas uzależnia. Safe 0 to dobra alternatywa, złoto mamy i zarobiliśmy to proste.A oni chcieli paść niemieckie firmy. Prezydent dba o Polaków i sojusz z USA jest najlepszy bo są potęgą i tylko oni mogą nam pomoc. Ale mogą i my też musimy im pomagać i wtedy oni to docenią. 10000 żołnierzy amerykańskich broni nas, a inni pochowali głowy w piasek. F-35, Apache, Abramsy strzegą polskich granic dzień i noc. A unia nic sobie z tego nie robi. Dlaczego unia nam nie pomoże tylko wyciąga od nas pieniądze. Prezydent robi co może, normalne jest spotykać się z sąsiadami. Z was to już nic będzie, bola was lewackie dupska z zazdrości. Tusku na molo to z kim miśka robił i to wam nie przeszkadza.

post wyedytowany przez znafcatematu 2026-03-27 11:11:53
28.03.2026 09:41
1016.5
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

to jeszcze raz, bo chyba pomineliście:

"Powiem tak, Orban jest wszystkim potrzebny, prawicy w tym Nawrockiemu i przyszłej koalicji, żeby ich wspierał w potencjalnych konfliktach z UE, np. jak będą chcieli blokować SAFE, odcinać fundusze, albo zmuszać do przyjmowania inżynierów z afryki, a niemcom np. żeby blokował wsparcie dla ukrainy, przez co można było tygodniami i miesiącami debatować i ją wstrzymywać - wicie rozumicie, żeby znowu UE nie mogła mówić jednym głosem, bo jak wiadomo jedność europejska jest fajna jak służy niemcom, ale jest zła jak im nie służy, można też ją rozbijać rękami orbana jeśli im to akurat potrzebne! - To tak jak Premier Tusk postanowił przyjąć w ramach obchodów wyzwolenia auschwitz zbrodniarza wojennego i ludobójcę ściganego przez Hagę, po to żeby nie zadrażniać relacji z Izraelem, który zbiegiem okoliczności zwalcza Iran, kumpla ruskich, a kopie ich shahedów wdzierały się na nasze terytorium - POLITYKA!
Dla formalności Orban to ruska onuca, o tyle, że jest uczciwy, mówi o tym wprost, w przeciwieństwie do niemiec, które dogadują się z nimi w tajemnicy (patrz spotkania niemieckich i ruskich polityków w Abu Zabi, wiecie od tych, gdzie na ich listach płac widnieje nazwisko niejakiego sikorskiego) Tak to mniej więcej wygląda.
Powstaje pytanie, czy należy się na to obrażać? Moralizować, bo jeden zadaje się z ruską onucą, a drugi "dopieszcza" ludobójcę? A może należy przestać się oburzać i traktować tego rodzaju "relacje" jako narzędzia polityki? Cynicznej gry interesów? Gdzie jest linia, która wyznacza granicę pomiędzy traktowaniem orbana czy natanjahu jako narzędzia od ......współudziału"

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-03-28 09:43:04
28.03.2026 10:16
1016.6
1
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Mianoliito
a niemcom np. żeby blokował wsparcie dla ukrainy, przez co można było tygodniami i miesiącami debatować i ją wstrzymywać
Orban od lat blokuje wsparcie dla Ukrainy.

To tak jak Premier Tusk postanowił przyjąć w ramach obchodów wyzwolenia auschwitz zbrodniarza wojennego i ludobójcę ściganego przez Hagę
Na "prośbę" władz amerykańskich no i nie przyjął. Co to ma wspólnego ze wspieraniem Orbana?

Dla formalności Orban to ruska onuca, o tyle, że jest uczciwy, mówi o tym wprost
Czyli Nawrocki z premedytacją wybrał się wspierać ruską onucę. Przypominam, że Rosja to kraj otwarcie wrogi. Sabotaże, propaganda, ataki na białoruskiej granicy.

Izrael nie zagraża bezpośrednio Polsce a Rosja tak. Można się spokojnie oburzać na działalność Nawrockiego.
Przy uzależnieniu polskiej armii od sprzętu z USA, podskakiwanie Izraelowi jest bardzo niemądre. Mają tam potężne lobby, z którym trzeba się liczyć dzięki poprzedniej władzy.

spotkania niemieckich i ruskich polityków w Abu Zabi, wiecie od tych, gdzie na ich listach płac widnieje nazwisko niejakiego sikorskiego) Tak to mniej więcej wygląda
Źródło tych rewelacji?

PS Jeszcze proponują uruchomić wyobraźnię i zastanowić się jaki wpływ ma poparcie Orbana na relacje polsko-ukraińskie?

post wyedytowany przez rpg-7 2026-03-28 10:28:33
27.03.2026 10:57
Irek22
1017
6
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
170
Legend
Image

07.02.2026

Dziennikarz Marek Wałkuski zwrócił uwagę na spotkanie Patryka Jakiego z amerykańską kongresmenką Anną Pauliną Luną. "Jest uważana za najbardziej prorosyjską członkinię Kongresu. Promuje współpracę z rosyjską Dumą a niedawno spotkała się z doradcą Kremla Kiryłłem Dmitrijewem" — napisał korespondent Polskiego Radia w serwisie X. Wpis nie spodobał się europosłowi PiS. "A Pan jest uważany za jednego z najgłupszych dziennikarzy nielegalnej telewizji" — odparł Patryk Jaki.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zwrocil-uwage-na-spotkanie-europosla-pis-patryk-jaki-w-odpowiedzi-obrazil/wfjg1ng

27.03.2026

Po raz pierwszy od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 roku delegacja Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, przybyła do Waszyngtonu z oficjalną wizytą. Grupa została zaproszona przez prorosyjską kongresmenkę Annę Paulinę Lunę.

Do wizyty dochodzi po tym, jak w ubiegłym tygodniu resort finansów USA skreślił z listy sankcji parę Rosjan oraz związaną z nimi firmę zaangażowaną w sprowadzanie elektroniki na potrzeby rosyjskiego przemysłu. Nie wyjaśniono przyczyn zdjęcia tych restrykcji.
Dodatkowo z listy usunięto obywatela Węgier Imre Lasloczkiego, byłego dyrektora Rosyjsko-Węgierskiego Międzynarodowego Banku Inwestycyjnego, który został objęty sankcjami USA w kwietniu 2023 r.

I ciekawostka specjalnie dla pisdeuszy, według których dzieci i wnuki odpowiadają za czyny ich przodków:

Według "New York Timesa" w skład delegacji weszło troje polityków, w tym Wiaczesław Nikonow - wnuk szefa MSZ ZSRR za czasów Stalina, Wiaczesława Mołotowa (...)

https://tvn24.pl/swiat/delegacja-rosyjskiej-dumy-w-waszyngtonie-przywitala-ich-republikanska-kongresmenka-st8969150

PiS to partia antypolska.

post wyedytowany przez Irek22 2026-03-27 11:02:29
27.03.2026 11:04
Drackula
1017.1
3
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider
Wideo

Moje zdanie o jakim od lat pozostaje niezmienne —-> https://youtu.be/EZZvixHhVmw?si=N3M770GrYb-gYN8_

O tych co na niego głosowali mam jeszcze gorsze zdanie.

27.03.2026 11:56
1017.2
2
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Widze, ze pis juz sypie argumentami na poziomie "twoj stary". Dajcie tydzien a lolo bedzie klepal to samo.

post wyedytowany przez Asmodeus 2026-03-27 11:57:05
27.03.2026 12:20
Patison47
1017.3
2
odpowiedz
Patison47
92
Generał
Image

Widze, ze pis juz sypie argumentami na poziomie "twoj stary". Dajcie tydzien a lolo bedzie klepal to samo.

Dosłownie w USA już to się zadziało więc tak, tylko czekać az konfopisowska patologia uzna to za szczyt dyskursu - są już w końcu zdrajcami polskich interesów, więc co to za problem pójść o krok dalej? :)

27.03.2026 13:27
1018
7
odpowiedz
21 odpowiedzi
Beneksor
20
Generał

Bosak pojechał na zjazd putinowskich pachołków i twierdzi, że nie widział tam żadnego prorosyjskiego polityka. I to mimo tego, że zrobił sobie z nimi wspólne zdjęcie. Pomroczność go dopadła, czy jak? :)

Czy można pojechać na zjazd skrajnie prawicowych polityków - w tym takich otwarcie wspierających Putina - i "nie spotkać polityków prorosyjskich"? Krzysztof Bosak twierdzi, że tak się mu właśnie przydarzyło ostatnio w Budapeszcie. Obrazy z tego wydarzenia wyraźnie temu przeczą. Ekspert wyjaśnia tę "technikę retoryczną" wicemarszałka Sejmu.
Frazę Bosaka "nikt z polityków, których spotkałem..." należy raczej traktować jako retorykę. Bo w zjeździe na Węgrzech wzięli udział znani prokremlowscy politycy. Główni uczestnicy "Wielkiego Zgromadzenia" spotykali się na panelach, a także ustawiali się do wspólnej fotografii - tzw. family photo - którą w mediach społecznościowych chwalił się zarówno Viktor Orban, jak i Krzysztof Bosak.

https://konkret24.tvn24.pl/polityka/bosak-o-budapeszcie-nie-spotkalem-prorosyjskich-politykow-to-popatrzmy-st8967923

27.03.2026 13:30
JohnDoe666
1018.1
2
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Ło nie, TVN tak pisze... To musi być prawda.
A co dokładnie powiedział Bosak?
Nikt z polityków, których spotkałem, nie jest prorosyjski. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Rosja jest państwem złym, imperialnym, rządzonym przez dyktatora, który prowadzi brutalną, niesprowokowaną, nieuzasadnioną imperialną wojnę krwawą.

post wyedytowany przez JohnDoe666 2026-03-27 13:34:48
27.03.2026 13:40
neXus
1018.2
12
odpowiedz
neXus
262
Fallen Angel

Ło nie, JohnDoe666 tak pisze... To musi być prawda.

Jak się z nimi sfotografował to znaczy ze z nimi się spotkał. Czyli po prostu kłamie w żywe oczy a fotografia o tym świadczy.
Kłamiący konfederata, patrzcie, nie znałem :P

27.03.2026 13:41
Patison47
1018.3
11
odpowiedz
Patison47
92
Generał

JohnDoe666

Ło nie, TVN tak pisze... To musi być prawda.

Dosłownie w artykule masz zdjęcia i dowody XD kto inny ma napisać, żebyś uwierzył, russiatoday, republika, wpolsce24, fox? Prorosyjska breja zamiast mózgu naprawdę tak mocno dominuje i tak bardzo pozbawia kręgosłupa moralnego?

27.03.2026 14:22
tomazzi
1018.4
7
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

John - uściślijmy, według Ciebie TVN kłamie czy Bosak?

27.03.2026 14:26
JohnDoe666
1018.5
2
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

No a czego nie rozumiesz? TVN oczywiście.

27.03.2026 14:51
neXus
1018.6
8
odpowiedz
neXus
262
Fallen Angel

Dobra, ja pasuje, to nawet za daleko idzie nawet jak na syndrom wyparcia :D
Przecież kużwa jest fotografia Bosaka w otoczeniu proputinowskich polityków, przecież sie tam nie dokleił :P

27.03.2026 15:14
Drackula
😂
1018.7
3
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Jasio dziś na dopalaczach :)
Wygrał piątkowy turniej garncarski

27.03.2026 15:18
Herr Pietrus
1018.8
3
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

To wszystko AI!

27.03.2026 15:21
😂
1018.9
3
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Bosak z własnej inicjatywy pojechał na prorosyjski spęd i z nikim takim się nie spotkał, dobre!
Już sam fakt, że tam jest wystarczy.

Oczywiście ktoś może wypunktować kłamstwa TVN, czekam niecierpliwie.

27.03.2026 15:34
1018.10
5
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał

Tak głupie, że aż śmieszne. Oczywiście, że ten typ był tam i darł japę u proruskiego Orbana. John, podobnie jak Man, żyje w innej rzeczywistości.

27.03.2026 16:21
1018.11
3
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Bosak tam był przypadkiem a w ogóle był ale się nie cieszył. A w ogóle lewacki TVN kłamie bo nie było tam nikogo prorosyjskiego tak jak w RN i Konfederacji nie ma nikogo takiego.
No przecież mówiłem że Johnny to nasz paladyn... Tak się ładnie sam zaorał :D

27.03.2026 16:56
JohnDoe666
😁
1018.12
2
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

No cóż, już ustaliliśmy że dla silniczków każdy kto asertywnie działa na rzecz własnego kraju jest z automatu prorosyjski.
Zero zaskoczenia.

27.03.2026 17:16
elathir
1018.13
6
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

No cóż, już ustaliliśmy że dla silniczków każdy kto asertywnie działa na rzecz własnego kraju jest z automatu prorosyjski.

Jeżeli tym krajem jest Rosja to tak. Więc skoro chcą uchodzić za polskich polityków to może pomyśleliby o Polsce dla odmiany a nie interesie Rosji?

post wyedytowany przez elathir 2026-03-27 17:17:17
27.03.2026 17:18
1018.14
8
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Ty nie odwracaj kota ogonem. Spotkał się z Le Pen, Orbanem i Wildersem? Spotkał. Są prorosyjscy albo biorą kasę od Rosji? Biorą. Więc Krzysio kłamie a ty jak pelikan łykasz.

27.03.2026 17:28
27.03.2026 17:41
JohnDoe666
1018.16
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Spotkał się z Le Pen, Orbanem i Wildersem? Spotkał. Są prorosyjscy albo biorą kasę od Rosji? Biorą.
Tak jak pisałem, każdy kto nie płynie z głównym nurtem polityki UE jest przez was z automatu nazywany prorosyjskim. Jakakolwiek sugestia że po tej wojnie Rosja z map nie zniknie i trzeba będzie z nimi jakoś żyć jest przez was traktowana jak herezja mimo iż to twarde fakty.
No ale wasza banieczka tak ma, co zrobić.

27.03.2026 17:49
elathir
1018.17
7
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Hmm, Le Penn dostała z rosyjskiego banku silnie powiązanego z kremlem super korzystną pożyczkę na funkcjonowanie partii. Tak korzystną, że przy obecnym tempie spłat będzie ją spłacać z 200 lat. I to sam kapitał, bo odsetek nie ma.

Orban według śledztwa dziennikarskiego, o czym była dyskusja powyżej, miał szpiegować dla Putina, a przynajmniej jego minister, którego Orban broni.

Wildersem, a dokładniej jego partia przyjmowała kasę z Moskwy, co jest potwierdzone.

27.03.2026 22:18
JohnDoe666
1018.18
1
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Wiesz, tą pożyczkę Le Pen dostała jakieś 12 lat temu. A takie lobbowanie za Nord Stream 2 miało miejsce dużo później a jakoś nie widzisz w nim prorosyjskości, mimo że taki Schröder przytulił za to prominentną posadkę w Gazpromie. Przypomnisz ile razy politycy KO się z nim widywali i jak bardzo wtedy darłeś szaty?

27.03.2026 22:24
Drackula
😱
1018.19
4
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

no stary, a Ribbentrop to z Molotowem rozbior polski podopisali!

27.03.2026 22:33
elathir
1018.20
3
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Ależ oczywiście, ze Schröder był w kieszeni Moskwy. Nigdzie nie twierdze inaczej.

Tylko to były czasy zanim jeszcze PO powstało, bo SLD i AWSu. No dobra, powstało pod sam koniec jego urzędowania.

post wyedytowany przez elathir 2026-03-27 22:34:43
28.03.2026 07:45
tomazzi
1018.21
4
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

Jakakolwiek sugestia że po tej wojnie Rosja z map nie zniknie i trzeba będzie z nimi jakoś żyć jest przez was traktowana jak herezja mimo iż to twarde fakty.
Dokładnie. Pozostawienie jej silnej z lojalnymi sługusami to wielki błąd. Trzeba ją izolować a polityków im skrajnie sprzyjającym (jak Orban z którym sie Bosak spotkał) trzeba wypychać poza życie polityczne

27.03.2026 17:55
-=Esiu=-
😎
1019
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
-=Esiu=-
224
Everybody lies
Wideo

https://youtu.be/k0pKvldHvM4?t=159

Czekam na część drugą, która chyba będzie wkrótce!!!

28.03.2026 21:38
1019.1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

.

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-03-28 21:38:46
28.03.2026 22:20
aope
1019.2
1
odpowiedz
aope
217
Corporate Occult

.

post wyedytowany przez aope 2026-03-28 22:20:53
28.03.2026 07:30
Bukary
1020
1
odpowiedz
12 odpowiedzi
Bukary
248
Legend

Taka ciekawostka... Stanowski się nie zgadza z pewnymi miłośnikami Stanowskiego z tego wątku:

https://x.com/i/status/2037235765114241072

28.03.2026 09:37
1020.1
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Wyższy poziom dziennikarstwa reprezentują jednak wasze media - Stanowski tylko się ograniczał, a oni postanowili dosłownie........ zamilczeć temat, ograniczyli się całkowicie.

https://x.com/MKurzejewski/status/2036361578090524948?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E2036361578090524948%7Ctwgr%5E3a0d615ec002982cc6afe2207d88e185f9a76dcb%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdorzeczy.pl%2Fobserwator-mediow%2F864214%2Fafera-pedofilska-w-klodzku-o-tym-nie-wolno-mowic-w-tvn24.html

Czekam na film Sekielskiego o pedofilach i zoofilach w platformie.

28.03.2026 09:56
1020.2
4
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

No nawet Stanowski mądrze gada. W przeciwieństwie do lutza, manololo czy mariuszka. Odpowiedzi dyżurnego idioty nawet nie odsłaniam bo pewno jest wina Tuska, spisek mediów a w ogóle "u was murzynow biją".

28.03.2026 09:56
Bukary
1020.3
4
odpowiedz
Bukary
248
Legend

jednak wasze media

Po pierwsze, TVN to nie jest "moje medium". Chyba od 3-4 miesięcy nawet tego kanału nie włączałem. Nie mierz innych swoją miarą. To, że oglądasz prawicowe media i powielasz propagowany w nich punkt widzenia, nie znaczy, że inni też postępują podobnie.

Czekam na film Sekielskiego o pedofilach i zoofilach w platformie.

Sugerujesz, że problem pedofilii w PO jest w skali czy jakości podobny do problemu pedofilii w Kościele? Czyli że wierchuszka PO też tuszowała przestępstwa? A za pedofilię odpowiadają nie tylko jacyś szeregowi działacze, ale i ważni politycy? Że wiedząc o przestępstwach, wykorzystano aparat państwa do przenoszenia działaczy z jednego okręgu do drugiego? Że ludzie z PO skrzywdzili w samej Polsce setki czy nawet tysiące dzieci?

Nawet Stanowski podpowiada, że nie chodzi o "systemowy" problem w konkretnej partii. Ale ludzie twojego pokroju robią wszystko, żeby "gówno się przylepiło". Widać, że kończą się wam argumenty i sięgacie do szamba.

PO to nie moja bajka. Nie cierpię ludzi z tej partii. Ale wasze zachowanie jest żenujące.

post wyedytowany przez Bukary 2026-03-28 10:00:07
28.03.2026 10:57
1020.4
2
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Po pierwsze, TVN to nie jest "moje medium". Chyba od 3-4 miesięcy nawet tego kanału nie włączałem. Nie mierz innych swoją miarą. To, że oglądasz prawicowe media i powielasz propagowany w nich punkt widzenia, nie znaczy, że inni też postępują podobnie.

To nie ma znaczenia głosowałeś na partie, które przejęły te tuby propagandowe dla siebie - Kiedyś rozmawialiśmy o odpowiedzialności, ja ponosiłem odpowiedzialność za czyny Brauna jeszcze gdy był w konfie, a wy ponosicie za czyny waszych wybrańców - Tak ja będę ponosił odpowiedzialność za PIS, jeśli wejdą w koalicje z konfą na którą głosowałem - Tak to działa. Nie musisz oglądać tefałpe żeby ponosić za nich odpowiedzialność. Bo to twoi wybrańcy uprawiają w niej propagandę i likwidują od dwóch lat!

Sugerujesz, że problem pedofilii w PO jest w skali czy jakości podobny do problemu pedofilii w Kościele? Czyli że wierchuszka PO też tuszowała przestępstwa? A za pedofilię odpowiadają nie tylko jacyś szeregowi działacze, ale i ważni politycy? Że wiedząc o przestępstwach, wykorzystano aparat państwa do przenoszenia działaczy z jednego okręgu do drugiego? Że ludzie z PO skrzywdzili w samej Polsce setki czy nawet tysiące dzieci?

Z powodu jednej patelni z Ikea zlinczowano słusznie i medialnie tego cymbała Berkowicza, około 10 członków platformy ma wyroki za pedofilię, w tym ten koleś, który molestował syna posłanki, a który to popełnił samobójstwo - Gdyby takie akty były w PISie albo w konfie powinny być nagłaśniane przynajmniej jak ta patelnia berkwicza? Czy nie powinny? Zrób sobie takie ćwiczenie, w miejsce działaczy platformy wstaw sobie ludzi od Brauna - wtedy załapiesz właściwą perspektywę - Czy powinniśmy o tym rozmawiać, tak jak rozmawiamy o patelniach czy pijanych posłach? A o podefilach już nie powinniśmy? Bo to nie smaczne?

Nawet Stanowski podpowiada, że nie chodzi o "systemowy" problem w konkretnej partii. Ale ludzie twojego pokroju robią wszystko, żeby "gówno się przylepiło". Widać, że kończą się wam argumenty i sięgacie do szamba.
PO to nie moja bajka. Nie cierpię ludzi z tej partii. Ale wasze zachowanie jest żenujące.

Po pierwsze nie jestem Stanowski, ja czy ty możemy wiecej! Nie musimy obawiać się o zarzuty stronniczości, bo tacy możemy być! Kto nam zabroni? Czy ktokolwiek bronił wam krytykować kościół za ich afery seksualne? Teraz to jest nie smaczne, bo uderza w waszą koalicje? Ciągle moralizujecie, a teraz was to znowu obrzydza, znowu moralizujecie, bo tym razem dosięgło waszej koalicji? Jak biło w kościół z którym blatował się PIS, wtedy było w porządku? Takie jest wilcze prawo opozycji, ja się na to nie obrażałem, nie moralizowałem - przyjmijcie to na klatę. Takie jest wilcze prawo!

a co do systemowego problemu, zwróć uwagę, na KO zawsze najwięcej głosuje więźniów, jakimś dziwnym magnesem wszelkie kanalaje stają się ich rzecznikami parti, giertych, stonoga, zboczeniec lis, plagiatorka michalik, mitomani i wariaci jak piatek i piński, to oni przywrócili emerytury SBekom, waszym marszałkiem jest komunistyczna szmata, która namawia do ćpania, słowami Hołowni, nie ma tak nienawistnego środowiska jak tzw. "obóz demokratyczny". Waszym ministrem sprawiedliwości jest szuja żurek, który zamyka sprawy swoim, wasi sędziowie wydają korzystne wyroki, prokuratorzy kryją giertycha, nowaka, wrzosek, grodzkiego, "aktywistek" przemycających nielegalnych emigrantów - wszelkie szuje czują, że mogą za ich rządów więcej - wystarczy bić w PIS i już jest się koszernym często przy waszym apluzie mierzonym ich cytowaniem. Każda szmata staje sięautorytetm jeśli wali w kaczora - to jest ten systemowy problem!

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-03-28 11:16:48
28.03.2026 11:33
tomazzi
1020.5
6
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

Gdyby takie akty były w PISie albo w konfie powinny być nagłaśniane przynajmniej jak ta patelnia berkwicza? Czy nie powinny? Zrób sobie takie ćwiczenie
To Ty sobie zrób ćwiczenie. Po lewej napisałem przestępstwa a Ty z prawej dopisz poniesioną karę:
1. Działaczka KO dopuszcza sie pedofilii -
2. Berkowicz okrada sklep -
3. Komendant policji rozwala budynek policji granatnikiem -

post wyedytowany przez tomazzi 2026-03-28 13:58:31
28.03.2026 13:27
Herr Pietrus
😂
1020.6
2
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

Stanowska k... nieudolnie próbuje się wybielać na wypadek kolejnego Filiksa? Co za dwulicowa szuja.

28.03.2026 14:17
Bukary
1020.7
2
odpowiedz
Bukary
248
Legend

To nie ma znaczenia głosowałeś na partie, które przejęły te tuby propagandowe dla siebie

Razem przejęło TVN i TVP? Chyba ci się coś pomyliło...

A moralizować sobie mogę jak najbardziej, ponieważ nie jestem wyborcą ani PiS-u, ani PO. W sensie politycznym mnie ta sprawa nijak nie dotyczy. :P

post wyedytowany przez Bukary 2026-03-28 16:39:29
28.03.2026 21:38
1020.8
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

1. Działaczka KO dopuszcza sie pedofilii - tak
2. Berkowicz okrada sklep - nie
3. Komendant policji rozwala budynek policji granatnikiem - nie

teraz twoja kolej :

4. giertych ponosi odpowiedzialność za wyprowadzenie kasy z polnordu -
5. grodzki ponosi odpowiedzialność za łapówki -
6. nowak też za łapówki -
7. wrzosek wynosi dokumenty i wnioski pisze im kancelaria, ponosi konsekwencje -
8. przemytnicy nielegalnych emigrantów ponoszą odpowiedzialność -
9 trzaskowski za nielegalną kampanie w intenecie ponosi odpowiedzialność -
10. osoby namawiające Hołownie do zamachu stanu ponoszą odpowiedzialność -

Razem przejęło TVN i TVP? Chyba ci się coś pomyliło...

a to przepraszam, myślałem , że głosowałeś na lewicę i dopiero od niedawna przyznajesz się do zojdberga

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-03-28 21:40:24
28.03.2026 22:21
aope
1020.9
3
odpowiedz
aope
217
Corporate Occult

Via Tenor

Manolito jak się aktywował. Chyba ostatni raz był tak aktywny przy aferze podkarpackiej i marszałku z ramienia PiS. A nie czekaj, wtedy grał w grę. A może przy zamieceniu pod dywan sprawy syna Kurskiego. A nie, też nie. To może jak skazywali kościelnych pedofilów? A nie jednak nie skazywali tylko z rejestrów wykreślali. Teraz się aktywował bo system zadziałał i obrzydliwi ludzie zostali skazani.
Jesteś obrzydliwym człowiekiem i odrażającym hipokrytą.

post wyedytowany przez aope 2026-03-28 22:24:28
29.03.2026 10:18
1020.10
1
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Mianoliito
1. Działaczka KO dopuszcza sie pedofilii - tak
Przebywa na wolności?
2. Berkowicz okrada sklep - nie
Został przyłapany na kradzieży.
3. Komendant policji rozwala budynek policji granatnikiem - nie
Nielegalne posiadanie broni, zniszczenie państwowego mienia, zagrożenie życia, próby tuszowania zajścia. Jakieś konsekwencje prawne?
8. przemytnicy nielegalnych emigrantów ponoszą odpowiedzialność -
Tak, są regularnie wyłapywani przez służby.
10. osoby namawiające Hołownie do zamachu stanu ponoszą odpowiedzialność -
Ze względu na nieprawidłowości przy liczeniu głosów można spokojnie napisać, że Hołownia wziął udział w zamachu stanu. Po wizycie u Kaczyńskiego.

29.03.2026 12:55
1020.11
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

nie zrozumiałeś, chodzi o dopisanie kary do każdego punktu, to moje "nie" oznacza, że taki berkowicz nie poniósł konsekwencji, a nie, że nie popełnił czynu.

30.03.2026 09:40
elathir
1020.12
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

giertych ponosi odpowiedzialność za wyprowadzenie kasy z polnordu - - to nie Giertych ja wyprowadzał a jego klient. Kwestia Giertycha jest taka, że jest oskarżony o to, że być może doradzał klientowi jak to zrobić. Ale dowodów nie ma. Natomiast fakt, ze broni potencjalnego przestępcy, no cóż, tym zajmują się adwokaci.

Grodzki ponosi odpowiedzialność za łapówki - PiS przez 4 lata nie zgromadził dowodów, Grodzki poszedł do są przeciwko mediom publikującym te niby obciążające zeznania i sprawy wygrywał, bo się okazało, że dowody były palcem po wodzie pisane. Za no na Karczewskiego z PiS, poprzednik Grodzkiego na fotelu marszałka, były silne dowody na wyłudzenia kasy ze szpitala i co? Sprawa umorzona.

nowak też za łapówki - PiS miał go w areszcie przez 9 miesięcy i 8 lat na znalezienie czegoś, i co? I nic. I ja w niewinność Nowaka niespecjalnie wierzę bo chocby an Ukrainie wyrok dostał, ale niekompetencja Ziobry sprawiła, że wszystkie potencjalne dowody zostały skutecznie zniszczone. Bo jak zwykle cyrk medialny był ważniejszy od dobra śledztwa.

Itd. bzdura bzdurę bzdurą pogania.

28.03.2026 08:10
lordpilot
1021
4
odpowiedz
5 odpowiedzi
lordpilot
237
Legend

Czy Nawrocki poleciał do takich ludzi? Czy do nich się szczerzył i uśmiechał?

https://x.com/Marekwalkuski/status/2037741684251852933?s=20

28.03.2026 08:27
Herr Pietrus
1021.1
3
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę
28.03.2026 09:42
Irek22
1021.2
3
odpowiedz
Irek22
170
Legend
Image
Wideo

"DONALD TRUMP! DONALD TRUMP! DONALD TRUMP!"

https://www.youtube.com/watch?v=1_iN6mZ407U

28.03.2026 10:12
😂
1021.3
2
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał

Po prostu padłem ze śmiechu, Donald Trump Donald Dump, Donald Trupm.

post wyedytowany przez znafcatematu 2026-03-28 10:13:29
28.03.2026 10:25
1021.4
5
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Ciekawostka.
W MAGA jest frakcja, która z radością wymieni Europę Wschodnią za rozbicie sojuszu Rosji z Chinami.
Europa Wschodnia, czyli wszystko na wschód od Odry.

28.03.2026 15:33
1021.5
1
odpowiedz
Beneksor
20
Generał

Swoją drogą zabawna jest nazwa tej konferencji "ĆPAĆ" :) Ciekawe co jeszcze będą tam robić, oprócz zapoznania się z rozkazami Putina.

post wyedytowany przez Beneksor 2026-03-28 15:37:50
28.03.2026 12:44
Darat
1022
odpowiedz
1 odpowiedź
Darat
165
Another dude
post wyedytowany przez Darat 2026-03-28 12:46:55
28.03.2026 13:25
Herr Pietrus
😂
1022.1
7
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

No co się stało?! Nie sprzedaje się! Nie rozumiesz, durny lewaku?! Kogo ten głupi Wołyń jeszcze obchodzi?
A teraz czas ponarzekać na "banderowców" i poklepać się z prorosyjskimi k...mi z ruchu MAGA.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-03-28 13:26:10
28.03.2026 15:44
Maverick0069
1023
odpowiedz
4 odpowiedzi
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR
28.03.2026 16:09
NewGravedigger
1023.1
2
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

pisior pewnie nie ale afd na pewno. A jaki to ma związek?

28.03.2026 16:39
Maverick0069
1023.2
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

Z wątkiem ?
Czy z tym, że tam tak ładnie?
Wiadomo, że jak czarny Ci oferuję crack w biały dzień a TY to pokazujesz toś z AFD propagandzista:)

post wyedytowany przez Maverick0069 2026-03-28 16:39:32
28.03.2026 16:58
Maverick0069
1023.3
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR
28.03.2026 18:12
NewGravedigger
1023.4
1
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Typ jest influencerem i robił podobne rzeczy też w am. południowej, afryce i azji. Nadal nie widzę sensu. Czy ktokolwiek normalny twierdzi, że w berlinie, mediolanie czy barcelonie jest aktualnie bezpiecznie?

28.03.2026 16:46
Bukary
1024
3
odpowiedz
4 odpowiedzi
Bukary
248
Legend

Co to są za zdradzieckie szuje... Niewiarygodne.

https://x.com/i/status/2037606569949405445

28.03.2026 16:59
Maverick0069
1024.1
2
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

Teraz ich tryb interesuje, ale jak brali swoje pożyczki to tryb nie miał znaczenia.

28.03.2026 19:17
1024.2
6
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Jak to było z tym skarżeniem na Polskę? Manololo czy Lutz? Teraz to dobra jest?

28.03.2026 20:45
Viti
1024.3
3
odpowiedz
Viti
292
Dziadek Pterodaktyl

Muszą jeszcze napisać do Putina by pomógł w zaprowadzeniu porządku na terenie RP?

29.03.2026 10:14
😁
1024.4
3
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Ale to wy dzwonicie! Korzystamy z tych samych narzędzi, to wy nam przetarliście ścieżkę - Gra się tak jak przeciwnik pozwala!
Jak blokowaliście KPO w czasie gdy utrzymywaliśmy Ukrainę w wojnie to było fajnie? A teraz jak opozycja robi to samo choć już Ukrainy nie trzeba ratować, a my możemy spokojnie wziąć kasę na rynkach tak jak Tusk bierze finansując dług publiczny i nikt nam nie będzie mówił w jakiej fabryce kupić uzbrojenie!

28.03.2026 20:27
1025
2
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

https://www.cityam.com/us-ambassador-warns-against-eu-realignment/

Britain pursuing closer ties with the European Union will “not be viewed favourably” in the White House if it in any way affects the trading relationship between the UK and US, Washington’s ambassador to the UK has warned.

No, jak juz wyszli z tej pieprzonej unii to teraz wara z nimi handlowac. Tak mowi put... znaczy sie wujaszek sam. Polexit nastepny, handlowac bedziemy z US (uzywajac teleportacji?) i rosja.

28.03.2026 21:22
Irek22
1026
2
odpowiedz
10 odpowiedzi
Irek22
170
Legend
Wideo

Pisiorstwo to największe skurwysyństwo, jakie wylęgło się w Polsce po 1989 r.

https://www.youtube.com/watch?v=uBE_uJ30zz0

28.03.2026 21:42
😂
1026.1
7
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Iruś, przyznaj, gdyby jakiś PISior robił podobne numery to byś odpuścił? Z patelni berkowicza robili imbę na cały kraj, ale o pedofili w PISie to by siedzieli cichutko!

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-03-29 10:08:56
28.03.2026 21:45
Drackula
1026.2
7
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

te qwy mysla ze tymi klamstwami i obrzucaniem gownem wygraja wybory. Wystrczy spojrzec na forum gdzie pisowskie qwie jada ta sama retoryka.

Pedofile I Sutenerzy

post wyedytowany przez Drackula 2026-03-28 21:48:45
28.03.2026 23:34
Irek22
1026.3
4
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Nie odsłaniam tego typa, bo nie lubię, gdy śmierdzi, ale zgaduję, że było pite.

29.03.2026 06:21
😁
1026.4
5
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Odsłaniać nie ma co bo pewno i tak głupoty napisał, ale zauważyłem że jakoś nie udziela się w tych nitkach o tym jak Trump nas dyma za to w tych o małżeństwie pedofili... Czyżby nasz Manololo był teraz ekspertem od pedofili i zoofilii?

29.03.2026 10:08
😂
1026.5
3
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Zacytuje klasyka, jak to Iruś szło? "Irek22 głosuje na partie zboczeńców pedofilów i zoofilów"?

ale co się dziwić, w czasie ujawnienia afery zoofilskiej i pedofilskiej w platformie wyskakuje cały na biało wasz komunistyczny marszałek i namawia do cytuję:

„U nas można pić, ćpać, palić, a seksu, ile chcesz, będziesz uprawiał” - Druga osoba w państwie, Marszałek Sejmu.

https://x.com/Lewica_News/status/1328768899609980930?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1328768899609980930%7Ctwgr%5Ee536dfe5125eedc4182e30167bc4dc25f92ffcf1%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwpolsce24.tv%2Fpublicystyka%2Fczarzasty-chodz-do-nas-tu-mozna-chlac-cpac-i-seksu-duzo71670

oj nie idzie wam, nie idzie! Ładnie się tam bawicie, to jest ten słynny gorszy sort? Teraz już wiecie dlaczego gorszy?

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-03-29 10:15:12
29.03.2026 10:27
1026.6
3
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Manololo zanim znowu będziesz pisał swoje pierdolety (których i tak nie mam zamiaru czytać bo to jak nurzanie się w szambie) to może najpierw posłuchałbyś co mówi Wielowieyska bo mądrze gada. Nawet Stanowski napisał żeby nie robić z tego polityki.

29.03.2026 11:20
1026.7
3
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Stanowski mówił to jako reprezentant kanału zero, jako dziennikarz - Ale ja nim nie jestem, nie muszę być wyważony, a nawet obiektywny - mogę robić to samo co wy, czyli grzać każde potknięcie swoich przeciwników do czerwoności! - Bo wy każdą aferę z prawicą grzejecie, nigdy się nie ograniczacie - Nie obrażam się, ale jak ktoś sieje wiatr ?............

29.03.2026 12:17
Drackula
1026.8
2
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Tuz intelektu cytuje marszałka nie wiedząc że to ironia?

A może wie tylko jak zwykle kłamie i manipuluje?

post wyedytowany przez Drackula 2026-03-29 12:21:44
29.03.2026 12:51
😂
1026.9
2
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Tak ironia, jak Kaczyński mówi o gorszym sorcie to wiadomo, żartu nie było, ale jak marszałek o ćpaniu to już ironia, a jak tusk o wieszaniu na drzewach to tylko taka niewinna alegoria! wy sobie żartujecie o pustych łbach, wieszaniu i ćpaniu a PISowcy to wszystko na poważnie! Wy się po prostu znacie na żartach, takie z was śmieszki.

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-03-29 12:53:19
29.03.2026 13:04
Drackula
1026.10
2
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

11 listopada 2020 Marsz Niepodległości. Winnicki stwierdził m.in., że: „Lewica oferuje wam, jak twierdzi wolność. Jaka to wolność? To wolność polegająca na tym, że macie tylko pić, ćpać, palić i wolny seks”.

post wyedytowany przez Drackula 2026-03-29 13:09:05
29.03.2026 10:43
-=Esiu=-
😊
1027
5
odpowiedz
11 odpowiedzi
-=Esiu=-
224
Everybody lies
Image

bez związku :)

29.03.2026 10:53
1027.1
4
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Co najlepsze jak PiS popierał za pierwszym razem wybór Ursuli to podkreślał właśnie to że jest konserwatystką, matką wielodzietnej rodziny. A teraz to zła lewaczka. No ale to pierwszy raz jak PiS i Konfa robią k..ę z logiki?

29.03.2026 11:32
😂
1027.3
7
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Jest i "przyjaciel gej-konserwatysta" XD

Zaledwie kilka godzin a juz mam pelne BINGO XD

post wyedytowany przez Asmodeus 2026-03-29 11:33:01
29.03.2026 11:54
JohnDoe666
😂
1027.4
3
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Uwielbiam kiedy lewactwo mówi mi co ja myślę i dlaczego jest to hipokryzja :).

29.03.2026 12:14
Drackula
😂
1027.5
7
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

bo są takimi samymi ludźmi jak my tyle, że z wadą genetyczną, która eliminuje ich z ewolucji.

Oho, dziś lolito załadował fakultet z biologii i genetyki

29.03.2026 12:18
1027.6
2
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Po prostu cymbałom nie mieści się w głowie, bo przecież oni mają wyłączność na tolerancje, a ich świat jest zero jedynkowy, jak jesteś prawakiem, to musisz być przeciw gejom! Musisz chcieć lekcji religii w szkołach! - Nie dociera do nich, że podobnie jak na lewicy, prawica jest jak muzyka ludowa, podobna do siebie, ale każda inna! To jest ten zaściankowy albo bardziej sekciarski sposób postrzegania rzeczywistości - Gdzie my to ci dobrzy, a tamci to wiadomo ci źli! Są tak durni, że nie są wstanie uwierzyć, że ktoś może akceptować gejów, a jest prawakiem, no musi to być jakiś złośliwy wybieg!

Oho, dziś lolito załadował fakultet z biologii i genetyki

Może kiedyś ogarniesz, że istnieje coś takiego jak płeć mózgu kształtowana hormonami w okresie prenatalnym, to nie jest wiedza tajemna. Może ty śpisz pod kamieniem, ale każdy o tym wie. Oprócz ciebie. A wszystko co w jakiś sposób ogranicza prokreacje, czyli zdolność przekazywania pamięci genetycznej, z punktu widzenia natury jest wadą, bo bardzo poważnie ogranicza szanse na jej powielanie! A podstawowym zadaniem, celem istnienia istot żywych jest powielanie! Przekazywanie instrukcji DNA kolejnym pokoleniom, bez tej zdolności lub chęci jej wykorzystania - Taki gatunek ponosi ewolucyjną porażkę, wymiera.

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-03-29 12:31:20
29.03.2026 12:22
😁
1027.7
10
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

To po tym jak odpalił doktorat z pedofilii i zoofilii

29.03.2026 12:30
Drackula
1027.8
4
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

No to geny czy hormony? Dawaj więcej bo widzę tu nie tylko fakultet ale profesurę

post wyedytowany przez Drackula 2026-03-29 12:30:50
29.03.2026 12:34
1027.10
5
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Ja go po prostu raportowalem, za powielanie krzywdzacej pseudonauki. Zreszta to nie pierwszy report ode mnie i wiekszosc wybranych postow poleciala. Rowniez polecam tego sprobowac - po kiego przerzucac sie postami z fanatykiem-foliarzem.

A ciec o epigenetyce pewnie nawet nie slyszal. Nihil novi

post wyedytowany przez Asmodeus 2026-03-29 12:34:48
29.03.2026 12:40
1027.11
1
odpowiedz
trumpf
17
Generał

polecam nowy wątek i od razu można hymn zalinkowac.

https://x.com/JasKapela/status/2038185816342560868

29.03.2026 16:45
1027.12
4
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Herr Hans Weidel, jej ojciec to osoba o bardzo ciekawym życiorysie.
NSDAP, SS i najważniejsze, wyższy sędzia sztabowy w Warszawie. Gość dosłownie brał udział w mordowaniu Polaków przy pomocy wyroków. To ja już wolę Ursulę.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hans_Weidel

PS Jabłko pada niedaleko od jabłoni

post wyedytowany przez rpg-7 2026-03-29 16:46:32
29.03.2026 17:42
Irek22
1027.13
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Psychoprawica to zakłamane skurwysyny, obłudni manipulanci i obrzydliwi hipokryci, więc im zawsze wszystko się zepnie.

post wyedytowany przez Irek22 2026-03-29 17:45:31
29.03.2026 12:46
😂
1028
3
odpowiedz
6 odpowiedzi
trumpf
17
Generał
Image

ciekawe czy KO zdąży jeszcze się pochwalić jak to załatwiła f35 jak to zrobili z apachami

29.03.2026 13:01
1028.1
2
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

a swoją drogą dziwne, że nie ograniczyli kontraktu na apache, tak drobnozmianowcy płakali, a po co to komu? a po co himarsy? a teraz nagle nowa nowa władza zamówi więcej "himarsów" w wersji USA i koreańskiej niż pisowcy - co to się stanęło?

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-03-29 13:03:08
29.03.2026 14:07
1028.2
5
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

A ten co robi w f-35 przecież nie miał nic wspólnego z ich zakupem...

29.03.2026 14:19
1028.3
9
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał

Manolito ty jak ta małpa, która skacze z drzewa na drzewo. Pierdolisz od rana takie głupoty, że ciężko się to czyta. Te twoi wskoczyli do sklepu i wydali masę pieniędzy nic z tego nie mając. Tu czytaj:
Najważniejsze informacje o renegocjacji/finalizacji umowy (stan na marzec 2026):
Finalizacja, nie renegocjacja: Po wcześniejszych analizach możliwości zmiany zamówienia (np. na Chinooka), ostatecznie utrzymano zakup 96 śmigłowców Apache w wersji AH-64E.
Umowy offsetowe: Podpisano umowy z amerykańskimi partnerami (Boeing, Lockheed Martin, General Electric), co gwarantuje utworzenie zaplecza obsługowo-naprawczego w Polsce.
Serwis w Polsce: WZL-1 w Łodzi (część PGZ) stanie się kluczowym centrum serwisowym dla silników i komponentów Apache.

O tym drugim to nawet się nie będę wypowiadał, bo to zwykły boot.

post wyedytowany przez znafcatematu 2026-03-29 14:23:03
29.03.2026 16:39
1028.4
3
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Amunicja będzie do tego sprzętu czy już wszystko poszło (dosłownie) w piach?
Na rakiety do HIMARS nie chcą się zgodzić.

29.03.2026 22:08
tomazzi
1028.5
2
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

Czekamy na fotke z polskim sprzętem

29.03.2026 22:10
😂
1028.6
2
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Via Tenor

Czekamy na fotke z polskim sprzętem

post wyedytowany przez Asmodeus 2026-03-29 22:10:54
29.03.2026 12:56
NewGravedigger
1029
3
odpowiedz
4 odpowiedzi
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Skoro nie jest winą gejów, że są gejami i są takimi samymi ludźmi jak my tyle, że z wadą genetyczną, która eliminuje ich z ewolucji to czemu prawica chce zabraniać im ślubu? Niezmiernie mnie to zaciekawiło.

29.03.2026 14:42
Darat
1029.2
5
odpowiedz
Darat
165
Another dude

Jeśli ktoś kiedyś was zapyta, jak twardogłowa szlachta odnosiła do chłopów to właśnie dostaliście idealny przykład.

Nie teraz, pod specjalnymi warunkami, jak społeczeństwo dojrzeje, a i sami chłopi dorosną do wolności ...

Czyli nigdy

post wyedytowany przez Darat 2026-03-29 14:44:03
29.03.2026 15:11
NewGravedigger
1029.3
2
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Ale ja nie mówilem o adopcji tylko o ślubie, bo wg pis i konfederacji będzie to niszczyć nasze rodziny.

29.03.2026 15:40
Milka^_^
1029.4
9
odpowiedz
Milka^_^
258
8 gwiazdek

Zauważyliście, że jemu chodzi tylko o mężczyzn, o lesbijkach nic nie pisze. Typowe prawackie myślenie - na baby to by sobie chętnie popatrzył, ale dwóch facetów - sodomia i gomoria!

29.03.2026 16:37
😃
1029.5
2
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Mianoliito
Ale to Ty mówisz o adopcji, nikt więcej.

29.03.2026 14:21
1030
4
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał

Uwaga!!! Wiecie o co chodzi, było pite.

29.03.2026 19:19
Irek22
1031
4
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
170
Legend

Kaczyński bredzi, że ostatni wybór 6 sędziów TK przez Sejm jest bezpodstawny. PiS to partia antypolska, a wyborcy PiS to debile.

post wyedytowany przez Irek22 2026-03-29 19:22:33
30.03.2026 10:19
1031.1
2
odpowiedz
robertoV
26
Generał

Bredzi bo opiera się na opinii sędziów wybranych w identyczny sposób, czego głupi pisowski elektoracie nie rozumiesz ????

30.03.2026 06:04
Bukary
1032
4
odpowiedz
4 odpowiedzi
Bukary
248
Legend

No i okazało się, że najwyższym rangą gościem na CPAC był Nawrocki.

Prezydent próbuje sprowadzić Polskę do roli kompletnego wasala międzynarodówki MAGA. Zero samodzielności i samostanowienia. Kreol do kwadratu. Żenada.

https://x.com/i/status/2038199152719331390

I w punkt:
https://x.com/i/status/2038342695286911430

post wyedytowany przez Bukary 2026-03-30 06:34:37
30.03.2026 06:53
-=Esiu=-
1032.1
5
odpowiedz
-=Esiu=-
224
Everybody lies

Po pierwsze Polska i po pierwsze Polacy, prawda? Prawda???

30.03.2026 09:18
lordpilot
😈
1032.2
4
odpowiedz
lordpilot
237
Legend

Kreol i hipokryta:

https://x.com/szatko80/status/2038479840995623425?s=20

https://x.com/BMikolajewska/status/2038514995193889018?s=20

^^Ale rodzimym psychoprawakom się podobało- Lucek przecież zachwycony, że prezydent Polski, robi za darmoszkę, za lobbystę amerykańskiej zbrojeniówki :)

post wyedytowany przez lordpilot 2026-03-30 09:19:21
30.03.2026 10:12
1032.3
4
odpowiedz
Beneksor
20
Generał
Image

Najzabawniejsze jest to, że na tej lokalnej imprezie prawicy, było może z kilkadziesiąt osób. W necie na zdjęciach widać, że większość krzeseł było pustych. Jest jeszcze jeden kwiatek. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć złożył podpis na myśliwcu i zamiast napisać "Polska", to po angielskiemu napisał "Polend". Jak widać znajomość języków obcych na poziomie Dudy. Już pół X'a się z niego śmieje.

post wyedytowany przez Beneksor 2026-03-30 10:13:44
30.03.2026 10:19
Bukary
1032.4
5
odpowiedz
Bukary
248
Legend

Te dwa linki pokazują, że Nawrocki to kompletna marionetka. Powie to, co mu każą w Ameryce. Zrobi to, co mu każą w Ameryce. A w Polsce zgrywa dla ciemnego luda twardziela.

30.03.2026 10:43
lordpilot
👎
1033
2
odpowiedz
7 odpowiedzi
lordpilot
237
Legend

https://x.com/sikorskiradek/status/2038507513662865898

https://x.com/sikorskiradek/status/2038499221951615034

^^Opozycja targowicka. Od dawna to powtarzam. Mogę wzorem Bocheńskiego i Jakiego powiedzieć - "zmieńcie moje zdanie", prawaki ;).

post wyedytowany przez lordpilot 2026-03-30 10:44:33
30.03.2026 12:25
Irek22
1033.1
7
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Zwycięstwo Orbana jest w interesie Polski.

Tego Orbana, który jest przyjacielem i podnóżkiem Putina? Tego Orbana, który w UE i NATO jest koniem trojańskim największsego wroga Polski? Tego Orbana, który blokuje 2 mld zł dla Polski?

Zwycięstwo Orbana jest wyłącznie w interesie Putina oraz Kaczyńskiego, żeby jego ludzie mieli gdzie spierdalać przed polskim wymiarem sprawiedliwości, bo inaczej będą musieli spierdalać do Łukaszenki (jeden już przecież tak zrobił) albo wprost do Putina, a wtedy już tylko największe pierdolity będą stać murem za antypolskimi gnojami z PiS.

Europa musi wziąć większa odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo.

I dlatego Nowogrodzki zawetował 180 mld zł, które miały być przeznaczone na bezpieczeństwo Polski, w tym dla Wojska Polskiego, a na czym w ogromnej mierze skorzystałyby polskie zakłady zbrojeniowe, a w ślad za nimi polska gospodarka i Polacy? Dlatego Nowogrodzki kilka dni temu poleciał do przyjaciela i podnóżka Putina oraz jego konia trojańskiego w UE i NATO, żeby go wspierać w kampanii wyborczej?

Liczą się czyny, a nie słowa. Gadać można sobie wszystko - to nic nie kosztuje, a papier i mikrofon przyjmą wszystko. Natomiast wiele czynów i decyzji PiS-owców, wskazuje, że PiS działa na szkodę Polski i Polaków.

PiS to partia antypolska. A wyborcy PiS to debile.

post wyedytowany przez Irek22 2026-03-30 12:44:16
30.03.2026 12:30
Bukary
😉
1033.2
10
odpowiedz
Bukary
248
Legend

Zwycięstwo Orbana jest sprzeczne z polskim interesem. Leży wyłącznie w partyjnym interesie polskiej prawicy. Ergo: interes partyjny polskiej prawicy jest sprzeczny z interesem Polski.

EOT

30.03.2026 15:05
Drackula
1033.3
1
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

I teraz zestaw sobie z tym fakt że snusiarz ma 46% zaufania. Naród pachołków i niewolników niestety.

30.03.2026 16:10
JohnDoe666
1033.4
2
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

Leży wyłącznie w partyjnym interesie polskiej prawicy. Ergo: interes partyjny polskiej prawicy jest sprzeczny z interesem Polski.

EOT
Nie istnieje coś takiego jak interes partyjny polskiej prawicy.

30.03.2026 16:38
abesnai
😊
1033.5
1
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz

Nie istnieje, jest natomiast partykularny interes polskiej prawicy.

post wyedytowany przez abesnai 2026-03-30 16:38:40
30.03.2026 16:52
JohnDoe666
1033.6
1
odpowiedz
JohnDoe666
84
Legend

To już bardziej, niemniej nawet z tą poprawką wypowiedź Bukarego sugeruje że jest tylko jedna strona mająca monopol na mówienie co jest w polskim interesie a co nie, a z tym nadal gruntownie się nie zgadzam.

30.03.2026 22:01
Herr Pietrus
1033.7
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

A zatem wszystko, o czym napisał Bukary, jest twoim zdaniem w polskim interesie?

30.03.2026 14:38
😂
1034
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał
post wyedytowany przez znafcatematu 2026-03-30 14:42:44
30.03.2026 15:18
Patison47
😉
1035
1
odpowiedz
Patison47
92
Generał
Image

Ale to dobrze, że nic nie załatwiał i nic nie podpisywał, żaden pisowiec jeszcze nie zrobił nic mądrego i tylko mielibyśmy kolejne problemy.

post wyedytowany przez Patison47 2026-03-30 15:25:28
30.03.2026 16:32
Irek22
1036
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
170
Legend

To mówicie, że podobno mający bardzo dobre relacje z Nowogrodzkim (uj, że nawet nie potrafi poprawnie wymówić jego nazwiska i ma to w dupie) Trump zrobił Karola w karola i wolał pograć sobie w golfa niż się z nim spotkać, a najwyższym przedstawicielem administracji Trumpa na Ćpać był pierdolnięty foliarz, który nie boi się zarazków, bo w przeszłości wciągał kokainę z desek sedesowych?

30.03.2026 17:35
1036.1
3
odpowiedz
Beneksor
20
Generał

Przecież w tej administracji pomarańczowego, to wszyscy powinni siedzieć w psychiatryku, a nie rządzić krajem. Pete Hegsetha okazuje się być wyjątkowo odklejonym od rzeczywistości, bo najwyraźniej chciałby sobie urządzić MAGA dżihad.

Od ubiegłego roku co miesiąc w Pentagonie odbywają się nabożeństwa, zainicjowane przez sekretarza obrony Pete'a Hegsetha.
Zdaniem wojskowych sposób, w jaki Pentagon wykorzystuje wiarę w kontekście wojny z Iranem, jest "przerażający". Fundacja Wolności Religijnej Wojska otrzymała 200 skarg po tym, jak żołnierze usłyszeli od dowódców, że "wysłanie ich do Iranu jest częścią boskiego planu" - pisze "The Independent". - Jeśli żołnierze słyszą, że "Bóg jest po naszej stronie", to co może powstrzymać nas przed zastosowaniem wszelkich środków, by wygrać? - zapytał retorycznie w rozmowie z "Washington Post" wieloletni pracownik Pentagonu, pragnący zachować anonimowość.
Narracja Hegsetha, jak zauważają media, jest rodem z ksiąg Starego Testamentu. Usprawiedliwia operacje wojskowe USA sugerując, że "są one sankcjonowane przez Boga". "New York Times" przypomina o tatuażu polityka - "Deus vult", czyli "Bóg tak chce". - Opatrzność naszego wszechmogącego Boga chroni nasze wojska, jesteśmy oddani tej misji - mówił niedawno w CBS News Hegseth. - Walczymy z religijnymi fanatykami, którzy dążą do posiadania broni nuklearnej, by wywołać jakiś religijny armagedon - dodał.

Ale to jest najlepsze, bo pokazuje jaką koleś pustkę ma w głowie.

Arwa Mahdawi na łamach dziennika przypomina sytuację z 2019 roku, gdy obecny szef Pentagonu, wtedy jeszcze prezenter Fox News, powiedział na antenie, że nie myje rąk od 10 lat, bo "zarazki nie istnieją", on ich nie widzi.

https://tvn24.pl/swiat/usa-sekretarz-obrony-pete-hegseth-zarzadzil-kontrowersyjne-modlitwy-w-pentagonie-st8970098

post wyedytowany przez Beneksor 2026-03-30 17:47:34
30.03.2026 22:04
Herr Pietrus
1036.2
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

No, fajne towarzystwo. Nowe krucjaty? Czy to już neo-średniowiecze? Gdzie w takim razie miecze świetlne?! ;)

30.03.2026 17:25
Irek22
1037
3
odpowiedz
5 odpowiedzi
Irek22
170
Legend

O tym, dlaczego Trump to niebezpieczny debil-ignorant, a także o tym, dlaczego polski oddział MAGA (w postaci antypolskiej partii PiS i jej wyborców) to jeszcze więksi debile niż Amerykanie, którzy głosowali na pomarańczowego socjopatę.

Witold Jurasz: Nie było żadnego planu. Osiem zdziwień Donalda Trumpa

Rozpoczęta 28 lutego wojna Izraela i Stanów Zjednoczonych z Iranem coraz bardziej przypomina wojnę rosyjsko-ukraińską.

Niezależnie od fundamentalnych różnic pomiędzy Iranem i Ukrainą, która nigdy na nikogo nie napadła i jest państwem demokratycznym, obydwie wojny są do siebie podobne w tym sensie, że ci, którzy je rozpoczęli, zakładali, iż przeciwnik skapituluje w ciągu kilku dni.

Tak się tymczasem nie stało i nic nie wskazuje na to, by miało się stać. W wypadku Władimira Putina skutkuje to oczywistą konstatacją, iż poza tym, że jest mordercą, jest też wyjątkowym głupcem. W wypadku Donalda Trumpa pytanie o to, czy na pewno jest mądry, też niestety trzeba sobie zadać.

Co ciekawe, na tak postawione pytanie Trump w zasadzie sam już kilkukrotnie udzielił odpowiedzi. Obecny prezydent USA nie tylko bowiem wykazał się całkowitym niezrozumieniem materii, którą się zajmuje, ale wręcz z dumą to ogłasza, wyrażając co chwilę zdziwienie.

Pierwsze zdziwienie Donalda Trumpa miało miejsce jeszcze przed rozpoczęciem wojny, kiedy to Amerykanie zbierali siły w regionie i spodziewali się, iż reżim w Teheranie widząc amerykańską armadę wokół swojego kraju, skapituluje.

Rzeczą oczywistą tymczasem było to, że dla władz Iranu wojna jest mniejszym zagrożeniem niż kapitulacja. Kapitulacja oznacza bowiem utratę twarzy, której autorytarny reżim z natury stracić nie może. Wojnę, w zmienionym co prawda składzie, reżim jednak może przetrwać.

Gdy Amerykanie i Izraelczycy zaatakowali Iran, Donald Trump publicznie dziwił się, że nie dochodzi do załamania się władz tego kraju. To drugie już zdziwienie Donalda Trumpa dowodzi jego absolutnego niezrozumienia tego, iż Iran nie jest klasyczną dyktaturą, w przypadku której wystarczy zabić przywódcę (prezydenta, szefa armii, dyktatora, caudillo, czy też, jak w wypadku Iranu, Najwyższego Przywódcę), by w efekcie wywołać implozję systemu. Jest reżimem autorytarnym, który został zbudowany przez szyickie duchowieństwo, mające liczone w setkach lat doświadczenie w rządzeniu.

Po raz trzeci Donald Trump był zdziwiony, gdy Irańczycy nie wyszli na ulicę i nie obalili reżimu. Rzecz w tym, że owo trzecie zdziwienie Donalda Trumpa miało miejsce ledwie kilka tygodni po tym, gdy przez Iran przetoczyła się fala protestów społecznych, a prezydent USA zachęcał ludzi do wyjścia na ulice, obiecując nadejście pomocy.

Pomoc ta, jak wiemy, nigdy nie nadeszła, a reżim zmasakrował protestujących. Amerykanie zaś zachowali się w stosunku do Irańczyków trochę tak, jak 70 lat wcześniej w stosunku do Węgrów, kiedy to finansowane przez Stany Zjednoczone Radio Wolna Europa zachęcało Madziarów do walki z Sowietami, obiecując im wsparcie, które, jak wiemy, również nigdy nie nadeszło. Węgrzy po tym doświadczeniu, jak wiadomo, nie licząc bardzo nielicznych protestów, na ulice już więcej za czasów komunizmu nie wychodzili.

Kolejnym, czwartym zdziwieniem Donalda Trumpa było to, że Stanom Zjednoczonym nie udało się sprowokować w Iranie wojny domowej. Jak donosiły amerykańskie media, CIA próbowało otóż namówić do zbrojnego powstania, chociażby irańskich Kurdów. Rzecz w tym, że Kurdowie, jak mało kto na świecie znają cenę, którą przychodzi płacić tym, którzy wierzą w obietnice, za którymi nic nie stoi. Do wojny domowej rzecz jasna więc nie doszło.

Piątym zdziwieniem prezydenta USA był fakt, że Iran postanowił zablokować żeglugę w cieśninie Ormuz. Problem polega na tym, że to, iż tak się stanie, było od początku oczywiste. To stwierdzenie nie jest przy tym wyrazem buty autora tego tekstu, który post factum udaje, że coś przewidział. Tego, że Irańczycy zablokują żeglugę w cieśninie Ormuz, nie trzeba było bowiem przewidywać. Iran to wielokrotnie, otóż, nie tylko ćwiczył, ale przede wszystkim publicznie zapowiadał.

Szóstym zdziwieniem Donalda Trumpa było to, że Iran w odpowiedzi na izraelsko-amerykańskie bombardowania zaczął atakować sojuszników Stanów Zjednoczonych w regionie. Rzecz w tym, że i tutaj Trump, gdyby tylko słuchał jakichkolwiek doradców i miał bodaj blade pojęcie o tym, co robi, zdziwiony by nie mógł być. Również i to bowiem Iran publicznie zapowiadał ustami chociażby swojego ministra spraw zagranicznych, który po wojnie z 2025 r. ostrzegał, że kolejna będzie już wojną regionalną.

Siódmym zdziwieniem Donalda Trumpa był fakt, że niektórzy z jego doradców — skoro już ich nie słuchał — mogą uznać za stosowne publicznie powiedzieć to, co sądzą o polityce swojego prezydenta. Tak też rzecz jasna się stało. Do dymisji w proteście przeciwko wojnie USA i Izraela z Iranem podał się otóż dyrektor Narodowego Centrum Antyterrorystycznego Joe Kent, który publicznie stwierdził, że nie tylko nie było żadnego zagrożenia ze strony Iranu, ale co więcej, Iran nie wznowił po wojnie z 2025 r. prac nad stworzeniem broni nuklearnej.

Ósmym zdziwieniem Donalda Trumpa było to, że sojusznicy Stanów Zjednoczonych, w tym przede wszystkim sojusznicy europejscy, nie rzucili się na pomoc USA. Donald Trump najwyraźniej zakładał, że nigdy nie zapłaci ceny za to, że w każdym niemal tygodniu podważał sojusze, swoim sojusznikom — jak na przykład Danii — groził zajęciem ich terytorium, czy też — jak w wypadku Kanady — podważał w ogóle ich państwowość, rozpętywał wojny celne i wszystkich mniej lub bardziej obrażał.

Wyżej wymieniona lista zdziwień Donalda Trumpa nie jest oczywiście ani pełna, ani skończona. Polscy zwolennicy Trumpa mimo to niezmiennie wierzą w to, że skrajny brak kompetencji, a chwilami po prostu głupota prezydenta Stanów Zjednoczonych to jedynie zasłona dymna dla rzekomo istniejącego niezwykle wyrafinowanego planu.

Pojawiają się więc różnorakie wytłumaczenia tego, o co miało chodzić Trumpowi, który ma widzieć to, czego zwykli śmiertelnicy dostrzec nie mogą. I tak oto, prezydent ma przebudowywać architekturę Bliskiego Wschodu (tymczasem udaje mu się jedynie pogrzebać to, co było jego obiektywnym sukcesem, czyli Porozumienia Abrahamowe), albo rzucać Chiny na kolana poprzez odcięcie ich od źródeł zaopatrzenia w ropę naftową (mimo że i to jest fikcją).

Wymienione wyżej i im podobne teorie coraz wyraźniej sprawiają wrażenie próby uzasadnienia czegoś, co można wytłumaczyć w naprawdę prosty sposób. Największą otóż tajemnicą polityki amerykańskiej pod rządami Donalda Trumpa jest brak jakiejkolwiek tajemnicy. Nie ma żadnego wyrafinowanego planu, nie ma żadnej tajnej strategii, jakiejkolwiek wysublimowanej gry ani ukrytej geopolitycznej układanki. Jest pustka, nicość i brak pomysłu. Dowodem jest zaś wiecznie zdziwiony prezydent.

Powyższe zapewne brzmi szokująco. Napisanie czegoś takiego jest zaś zapewne wyrazem brawury. Rzecz w tym, że zanim zostałem dziennikarzem, byłem dyplomatą, w tym m.in. szefem polskiej placówki na Białorusi. Dokładnie wówczas — wśród szyfrogramów i tajnych notatek — zrozumiałem, że największą naszą tajemnicą na tym strategicznym przecież kierunku jest to, że… nie mamy żadnego planu, nie prowadzimy żadnej gry i nie mamy żadnego pomysłu. Tym, co tak starannie staraliśmy się ukryć przed przeciwnikiem, była nicość.

Dla Polski szczęściem w nieszczęściu jest to, że Rosją rządzi człowiek, który wierzył, że w tydzień zajmie Kijów i który jest tym samym, mówiąc wprost, równie "mądry" jak Trump. Putin tylko tym się od Trumpa różni, że lepiej udaje mądrego stratega, a każdą, biorącą się z głupoty i zadufania klęskę przedstawia jako coś, co przecież przewidział.

W jednym z moich tekstów napisałem kiedyś, że obecną zimną wojnę różni od tej pierwotnej to, że o ile tą pierwotną wygrała ta strona, która była silniejsza, to już obecną wygra ta, która jest mniej słaba. Do tego, co wówczas napisałem, dodałbym dziś jedno zdanie. Pierwotną zimną wojnę wygrali otóż ci, którzy byli mądrzejsi. Obecną wygrają ci, którzy są mniej głupi. Problem polega na tym, że jestem coraz mniej pewny tego, która ze stron w konkursie na głupotę ma większe szanse na wygraną.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/witold-jurasz-nie-bylo-zadnego-planu-osiem-zdziwien-donalda-trumpa/z25fdjb,79cfc278

30.03.2026 17:42
1037.1
5
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Odpowiem po prawacku: "twoj stary hehehe, zaoralem lewaka".

A juz na serio: wiadomo to juz od dawna. Wie to autor artykulu, wiemy to my (chociazby nabijajac sie z szachow 25D). Jedyni ktorzy tego nie wiedza to forumowi akolici PISu - ale ci cale zycie jada na wyparciu i beda tak az do us* smierci.

30.03.2026 17:45
abesnai
1037.2
1
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz

Pomoc ta, jak wiemy, nigdy nie nadeszła, a reżim zmasakrował protestujących. Amerykanie zaś zachowali się w stosunku do Irańczyków trochę tak, jak 70 lat wcześniej w stosunku do Węgrów, kiedy to finansowane przez Stany Zjednoczone Radio Wolna Europa zachęcało Madziarów do walki z Sowietami, obiecując im wsparcie, które, jak wiemy, również nigdy nie nadeszło. Węgrzy po tym doświadczeniu, jak wiadomo, nie licząc bardzo nielicznych protestów, na ulice już więcej za czasów komunizmu nie wychodzili.
Bardziej przypomina ludobójstwo Kurdów w Iraku (operację Al-Anfal) oraz bierne stanowisko USA wobec tego faktu, również ich porzucenie w 2019 przez Trumpa.
Dla osób nieśledzących na co dzień konfliktu syryjskiego decyzja USA o wycofaniu wojsk z obszaru kontrolowanego przez Kurdów i tym samym podanie ich na tacy Turcji jest zaskakująca. Czy były wcześniejsze symptomy wskazujące na możliwość takiego scenariusza?

Piotr Balcerowicz, filozof, orientalista: Zważywszy na nieobliczalną i nieodpowiedzialną politykę prezydenta Donalda Trumpa, zaskoczenie jest mniejsze. Przy obecnej ekipie rządzącej amerykańska polityka zagraniczna stała się w ciągu ostatnich czterech lat zupełnie nieprzewidywalna. Jeśli podejdziemy do tego w ten sposób, to nie powinna dziwić żadna decyzja z gatunku absurdalnych i niczym nieuzasadnionych. Nie można także mówić o zaskoczeniu, jeśli pomyślimy o relacjach amerykańsko-kurdyjskich na przestrzeni kilku dekad. Kurdowie parokrotnie byli sprowadzani przez Amerykanów na manowce. Dość wspomnieć 1988 r., kiedy to doszło do użycia wobec nich broni chemicznej przez Saddama Husajna. Dostarczonej zresztą dwa lata wcześniej przez Amerykanów, za co odpowiadał Donald Rumsfeld. Ta broń została użyta w momencie, kiedy trwało kurdyjskie powstanie, które miało doprowadzić do utworzenia autonomii. Co więcej, pierwotnie Amerykanie sami do tego powstania zachęcali. Kiedy jednak Irak użył broni chemicznej do jego stłumienia, USA nie zareagowały. Takich sytuacji było jeszcze później kilka, choć bez konsekwencji w postaci ludobójstwa. W historię walki o niezależność Kurdów jest już wpisane, że Amerykanie udzielają im chwilowej pomocy, by w najdramatyczniejszym momencie ich zostawić. I wtedy ten naród nie tylko znajduje się znowu w puncie zerowym, ale nawet w gorszej sytuacji niż wcześniej. Zważywszy zaś, że Amerykanie zdecydowali się wspierać Kurdów w walce z Państwem Islamskim na przełomie 2015 i 2016 r., należało oczekiwać, że tak kluczowa współpraca z kurdyjskim sojusznikiem będzie trwała lata.
https://forsal.pl/artykul-prasowy/6457505,kurdowie-parokrotnie-byli-sprowadzani-przez-amerykanow-na-manowce.html

Dajcie wariatowi ster to obierze kurs na skały.

post wyedytowany przez abesnai 2026-03-30 18:01:54
30.03.2026 17:53
Drackula
1037.3
2
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Ja czekam na moment w którym ten dureń wyślę siły lądowe w liczbie 15-20k do ataku na Iran. Jeszcze się okaże że Wietnam nie był taki zły dla usancow.

30.03.2026 18:04
1037.4
2
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Ja czekam na moment w którym ten dureń wyślę siły lądowe w liczbie 15-20k do ataku na Iran. Jeszcze się okaże że Wietnam nie był taki zły dla usancow.

Jak najpowazniej: spodziewam sie tego. Bo trump jest po prostu idiotą, ktory nie liczy sie z kosztami - wazne jest "tu i teraz" i to co on z tego bedzie mial.

30.03.2026 18:58
Darat
1037.5
1
odpowiedz
Darat
165
Another dude

1037.4

Oczywiście, że liczy się z kosztami. Wypasione hotele, pola golfowe, fundusze inwestycyjne, a to wszystko przy udziale, zainteresowanego działaniami wojennymi, kapitału.

30.03.2026 19:50
lordpilot
1038
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
lordpilot
237
Legend

Skoro temat zszedł na pomarańczowego imbecyla,to ja też coś wrzucę:

https://x.com/Ksawery_Kreft/status/2038648018396750272?s=20

^^Jestem starej daty i pierwsze skojarzenie jakie miałem, to pijany Jelcyn "dyrygujący" orkiestrą, podczas wizyty, w Niemczech. Ten sam poziom. Z jedną różnicą - w wypadku Jelcyna, do kompromitacji doprowadził alkohol. Natomiast Trump jest po prostu debilem :)

30.03.2026 20:25
Irek22
1038.1
1
odpowiedz
Irek22
170
Legend

To jest wytwór AI. Musi być. Prezydent USA nie może być bowiem AŻ TAK pierdolnięty...

30.03.2026 22:07
Herr Pietrus
1038.2
4
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

To akurat raczej jeden z jego bardziej lajtowych odpałów. :)Tym, że dziadzia sobie potańczy, nikomu krzywdy nie zrobi. inne jego działania maja daleko poważniejsze konsekwencje... A może to faktycznie AI? Jeśli tak, to doskonałe, bo nie wywołuje choćby cienia wątpliwości u odbiorcy.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-03-31 09:05:49
31.03.2026 08:26
lordpilot
😃
1039
2
odpowiedz
lordpilot
237
Legend
Image

Irek22

Co tam, pisowcy, krzyczeli w polskim Sejmie, po wygranej pomarańczowego idioty?

https://x.com/rzeczpospolita/status/2038829473299108205?s=20

https://x.com/Maciej__Czajka/status/2038870650157146387

^^Zadziwia mnie ten pęd psychoprawicy, do stawiania wszystkiego, na jednego konia, starego i kulawego ;P

ps. Prezydent w F35 prezentował się znakomicie- jako żywo, amerykański lobbysta :). To veto SAFE, na rozkaz trumpistów, to też była "wybitna" decyzja :)

UPDATE:
Jest już, trzeba przyznać ekspresowa, odpowiedź vice MON Tomczyka:

https://x.com/CTomczyk/status/2038877075193446636

^^Czyżby nasz prezydent -kreol, w ramach spłaty wyborczych długów, obiecał trumpistom oddanie tej baterii, bez porozumienia z rządem? Bo tak to wygląda, pałacowi nawet się nie kryją, ze swoją służalczością.

UPDATE 2

Kosiniak-Kamysz też już się wypowiedział:

https://x.com/KosiniakKamysz/status/2038875423136690443

^^Asertywnie, brawo! Nie zawsze tak było, ale jednak takiego leżenia plackiem, przed Amerykanami, jak za Błaszczaka i Morawieckiego, to nie ma.

Teraz czekam na zawodzenie opozycji targowickiej i pałacowych, że trzeba rozbroić Polskę i wysłać wszystko co mamy, tej debilnej administracji Trumpa, bo trzeba im pomóc, w wojnie, którą rozpętali i nie potrafią zakończyć.

post wyedytowany przez lordpilot 2026-03-31 10:00:47
31.03.2026 08:32
1040
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Beneksor
20
Generał

Węgierskie onuce pracujące dla Putina chcą, by Węgry wyszły z UE. Niezłą przyszłość szykują obywatelom tego kraju, będą w tak samo czarnej dudzie jak brytole. Dla całej Europy to dobrze, bo nie będą już bruździć, ale dla samych Węgrów, będzie to katastrofa.

"Freudowskie przejęzyczenie czy powyborczy plan?" - pytają węgierskie media po wypowiedzi szefa Petera Szijjarto o Unii Europejskiej. Słowa komentował też lider opozycyjnej partii TISZA, który ocenił, że Szijjarto "się wygadał".
Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto mówił w czasie wiecu w mieście Nagykata o tym, dlaczego Ukraina powinna pozostać poza Unią Europejską. W pewnym momencie padło jednak, że to "Węgry muszą pozostać poza Unią Europejską". - Wszyscy wiedzą, że jeśli wygramy, tak właśnie będzie - dodał.

https://tvn24.pl/swiat/wegry-burza-po-slowach-petera-szijjarto-na-wiecu-wygadal-sie-st8974756

31.03.2026 11:43
1040.1
4
odpowiedz
Viirden_NPC
13
Konsul

i bonusik...

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Skandal-w-UE-Tak-Wegrzy-raportowali-Rosjanom-dziennikarze-ujawniaja-nagrania-9107021.html

„Jestem zawsze do waszej dyspozycji” - zakończył rozmowę Szijjarto

Ale przecież warto rozmawiać ze wszystkimi, prawda...?

post wyedytowany przez Viirden_NPC 2026-03-31 11:45:18
31.03.2026 13:05
Irek22
1040.2
4
odpowiedz
Irek22
170
Legend
Image

...

31.03.2026 08:56
1041
odpowiedz
1 odpowiedź
trumpf
17
Generał

gdzie jest wątek dobrej zmiany, bo widzę tutaj unwoke sequela.

i nic o tym że benzyna potaniała.

31.03.2026 09:10
1041.1
9
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

A co nie przyszedł jeszcze przekaz dnia jak masz bronić Trumpa i Nawrocky'ego?

31.03.2026 10:48
Herr Pietrus
😊
1042
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/niemieccy-politycy-apeluja-o-import-ropy-z-rosji-sytuacja-jest-katastrofalna/h84sc28

Czy polska prawica niezmiennie stoi murem za adoptującymi dzieci lesbijkami z AFD? :D

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-03-31 14:44:44
31.03.2026 10:57
Bukary
1042.1
4
odpowiedz
Bukary
248
Legend

Zaraz się dowiesz, że "reset" z Rosją to w obecnej sytuacji wyraz racjonalnej polityki Niemiec (i Trumpa). I element szachów 5D. :)

Prawda czasu, prawda ekranu.

post wyedytowany przez Bukary 2026-03-31 10:58:28
31.03.2026 12:16
neXus
1043
4
odpowiedz
neXus
262
Fallen Angel

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-szukaja-pieniedzy-na-wojne-zwroca-sie-do-krajow-arabskich/j19p0vm

To jak w tym dowcipie - nasrać na wycieraczkę sąsiadowi i jeszcze zadzwonić by domagać się papieru toaletowego :D

31.03.2026 17:49
Bukary
1044
3
odpowiedz
4 odpowiedzi
Bukary
248
Legend

To już nie jest naginanie czy interpretowanie prawa. Nawrocki prawo po prostu łamie:

https://x.com/i/status/2039000985104744663

Skoro dwóch sędziów zaprosił, to znaczy, że uznaje wybór parlamentu. Ale w takim razie powinien zaprosić wszystkich wybranych. To nie menu w restauracji.

IMHO jeśli nie odbierze ślubowania od wszystkich, to powinni je wszyscy złożyć przed marszałkiem i do roboty.

post wyedytowany przez Bukary 2026-03-31 18:05:47
31.03.2026 18:28
Irek22
1044.1
1
odpowiedz
Irek22
170
Legend

PiS to partia antypolska, a wyborcy PiS to debile.

31.03.2026 19:07
1044.2
6
odpowiedz
znafcatematu
74
Generał

Z typem w ogóle nie powinno się rozmawiać. To jest człowiek, który rozumie tylko prawo siły. Tylko takie argumenty do niego docierają. Sprawa jest prosta, sędziowie składają ślubowanie przed notariuszem i stosowny dokument jest wysłany do typa. Policja, w razie potrzeby, interweniuje gdyby obecny prezes nie chciał wpuścić nowo wybranych sędziów.

post wyedytowany przez znafcatematu 2026-03-31 19:07:53
31.03.2026 19:44
Drackula
1044.3
3
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

dlaczego Pis to debile? Ja widze ze snusiarza popiera i snusiarzowi ufa 46% obywateli Polski. Rzeklbym ze mamy 46% debili w Polsce.

31.03.2026 20:55
Irek22
1044.4
1
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Drackula

Ale co w tym dziwnego? Prezydent RP (zwłaszcza na początku kadencji) zawsze ma stosunkowo wysokie poparcie - z racji samgo urzędu, a nie osoby. Zresztą te 46% to i tak mniej niż 10 miesięcy temu na niego głosowało (50,89%).

post wyedytowany przez Irek22 2026-03-31 20:57:10
31.03.2026 18:10
Bukary
1045
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Bukary
248
Legend
post wyedytowany przez Bukary 2026-03-31 18:37:55
31.03.2026 18:28
Irek22
1045.1
2
odpowiedz
Irek22
170
Legend

PiS to partia antypolska, a wyborcy PiS to debile.

31.03.2026 18:29
😂
1045.2
4
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Lolo ci juz zaraz tlumaczy. wenezuela, chiny, rosja olej, oslabienie, izolacja. To czesc wiekszego planu USA! NIE ROZUMIESZ LEWAKU????

post wyedytowany przez Asmodeus 2026-03-31 18:30:09
31.03.2026 20:21
Darat
😜
1045.3
1
odpowiedz
Darat
165
Another dude

Jak to było? hasztag sankcje_nic_nie_dajo?

post wyedytowany przez Darat 2026-03-31 20:22:15
31.03.2026 18:14
Patison47
🥳
1046
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Patison47
92
Generał

Cisza ze strony wątkowej patologii jest piękna - jak tutaj stanąć po stronie pisu, jak wytłumaczyć kibola? I jak po tym spojrzeć w lustro, jak przeprosić matkę i przyszłe pokolenia?

Teraz tylko trzymać kciuki za Węgrów, żeby pogonili paprykowego knura, a będę dużo spokojniejszy o nasz los i los gownolitów, jaśków i reszty proruskiego planktonu :))

31.03.2026 18:29
Irek22
1046.1
3
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Czekają na wytyczne z Belwederskiej/Nowogrodzkiej.

31.03.2026 19:23
-=Esiu=-
😂
1047
7
odpowiedz
8 odpowiedzi
-=Esiu=-
224
Everybody lies

Boty na Xie spamujący #Tuskdrożyzna to niezłe debile jednak są...

No ale tak to jest jak się nie chodzi po sklepach, a normalni ludzie chodzą i wiedzą, że jest dużo taniej niż było za pisu :)

31.03.2026 19:50
Patison47
1047.1
4
odpowiedz
Patison47
92
Generał

Sakiewicz się już ledwo mieści w drzwiach ale tak, na pewno będzie siedzieć przy pustym stole XDDDDDDDD

31.03.2026 20:06
1047.2
1
odpowiedz
trumpf
17
Generał
Image

wiadomix

31.03.2026 20:10
-=Esiu=-
👍
1047.3
8
odpowiedz
-=Esiu=-
224
Everybody lies
Image

Odkryłem bota i się nie zawiodłem. Więcej odkrywać nie zamierzam, bo jak zwykle masz g* do powiedzenia tylko zmanipulowane i propagandowe bzdety :)

Wiadomix, wiadomix!

post wyedytowany przez -=Esiu=- 2026-03-31 20:12:03
31.03.2026 20:14
Drackula
😱
1047.4
3
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Ale ze nie dopisal ze obecne ceny paliw to zasluga Garnka?

Popsuty boot

post wyedytowany przez Drackula 2026-03-31 20:14:40
31.03.2026 20:45
😂
1047.5
odpowiedz
trumpf
17
Generał

https://x.com/Mir_AS_/status/2038597968018739639

esiu naprawdę musisz się poświęcić i zobaczyć, to jest o tobie, no i o tym i góry, sequelu pana z chobielina też

post wyedytowany przez trumpf 2026-03-31 20:47:32
01.04.2026 05:37
wyś
😂
1047.6
odpowiedz
wyś
125
Just think

Via Tenor

zmanipulowane

Lol, chleb i masło za 15zł, jajka za 3zł - ktoś nieźle popłynął xD

post wyedytowany przez wyś 2026-04-01 05:42:44
01.04.2026 07:51
😁
1047.7
3
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Lutz wrócił! Jest przekaz dnia czyli drożyzna. Oczywiście wina Tuska a nie pomarańczowego debila że benzyna zdrożała. Widzę że poziom premiera Dzbana osiągnięty.

01.04.2026 09:13
1047.8
1
odpowiedz
Beneksor
20
Generał

Boty na Xie spamujący #Tuskdrożyzna to niezłe debile jednak są...

To nie debile, tylko zwykłe pisoruskie boty obsługiwane przez jakiś kremlowski botnet.

31.03.2026 21:05
Bukary
1048
4
odpowiedz
14 odpowiedzi
Bukary
248
Legend

No i gitara... Choć jedna rzecz się Trumpowi udała. ;)

https://x.com/i/status/2038958407181373736

Ku refleksji dla tych, którzy uznają Brukselę za wroga i chcieliby uczynić z Polski kolonię USA.

post wyedytowany przez Bukary 2026-03-31 21:06:24
31.03.2026 21:16
Irek22
1048.1
7
odpowiedz
Irek22
170
Legend

Dzięki Putinowi Finlandia i Szwecja wstąpiły do NATO (które chciałby zlikwidować zarówno Putin, jak i idol PiS-owców - Trump), a dzięki Trumpowi Norwegia i Islandia mogą wstąpić do UE. Jeśli to drugie stanie się faktem, to faktycznie oba te skurwysyny będą mieć pozytywne - choć przez nich niezamierzone - osiągnęcia.

Wniosek jest oczywisty: psychopaci i socjopaci budzą obawy, sprawiając, że inni ludzie/narody/państwa się łączą, aby skuteczniej się przed nimi bronić.

Bukary

Doprecyzowanie: PiS-owcy nie chcą uczynić z Polski kolonii USA, tylko kolonię Trumpa (czy szerzej - MAGA, bo Vance'a czy innego zjeba też pewnie będą popierać w przyszłości). Gdy prezydentem USA był Bush jr, Obama i Biden, to wcale nie chcieli uczynić z Polski kolonii USA i nie godzili się na wszystko, co administracja Obamy czy Bidena im mówiła. PiS-owcy to wasale Trumpa/MAGA, a nie USA. Co jest jeszcze gorsze i jeszcze bardziej krótkowzorczne. Ale wiadomo, że tym antypolskim kurwiom wcale nie chodzi o interes Polski i Polaków, tylko wyłacznie o doraźny interes swojej partii.
Gdy prezydentem USA będzie demokrata albo (teoretycznie) republikanin niepowiązany z MAGA, to kreole z antypolskiej partii PiS będą w dupie, bo oni nie grają na USA, tylko na Trumpa/MAGA i - jeżeli Orban przegra najbliższe wybory - zostanie im już tylko Łukaszenka i Putin.

post wyedytowany przez Irek22 2026-03-31 21:28:11
31.03.2026 21:34
1048.2
2
odpowiedz
trumpf
17
Generał

tu jest naprawdę konkretny odlot.

31.03.2026 23:45
neXus
1048.3
4
odpowiedz
neXus
262
Fallen Angel

Najlepsza akcja będzie jak kraje arabskie się w końcu wk... na Trumpa, i stwierdzą, ze odklejają dolara od ropy... Oj to będzie piękna katastrofa dla USA :D

PS Co za piękny kwik trumpfa :D

post wyedytowany przez neXus 2026-03-31 23:53:29
01.04.2026 06:14
wyś
😜
1048.4
2
odpowiedz
wyś
125
Just think

wstąpiły do NATO (które chciałby zlikwidować zarówno Putin, jak i idol PiS-owców - Trump)

I dlatego Trump wymusił na sojusznikach NATO zwiększenie wydatków na obronność?

01.04.2026 06:59
Bukary
1048.5
6
odpowiedz
Bukary
248
Legend

Niestety, ostatecznie się okazało, że chodzi nie tyle o zwiększenie wydatków na obronność, ile o zwiększenie wydatków na zakupy w amerykańskich fabrykach. Trump to biznesmen i lobbysta, który udaje prezydenta:

https://x.com/i/status/2038954490657997260

BTW:
https://x.com/i/status/2039166438657901005

Słowo NATO chyba znaczy coś innego dla mieszkańców Europy i dla administracji Trumpa.

post wyedytowany przez Bukary 2026-04-01 07:19:50
01.04.2026 07:40
1048.6
1
odpowiedz
Mianoliito
28
Senator

Słowo NATO chyba znaczy coś innego dla mieszkańców Europy i dla administracji Trumpa.

Wielkie zaskoczenie, część krajów nie pozwala używać ich przestrzeni do ataków na Iran i równocześnie wymaga by USA broniło Ukrainy i równocześnie nie chce się zbroić - a teraz USA jak pisałem wcześniej będą używać tego argumentu żeby nam nie pomagać - ale spoko w zamian zachowają wyższość moralną - to nas obroni przed chinami i putinem. Kury szczać prowadzać, a nie robić politykę.

post wyedytowany przez Mianoliito 2026-04-01 07:40:42
01.04.2026 07:44
1048.7
1
odpowiedz
trumpf
17
Generał

Bukary, czekaj, żeby "uzasadnić bezzasadność" wymuszania zwiększonych wydatkow na obronność wrzucasz jakiś losowy post z Twittera?

post wyedytowany przez trumpf 2026-04-01 07:45:44
01.04.2026 07:47
1048.8
6
odpowiedz
Ryokosha
101
Legend

Odsłaniać naszego stratega i doktora nie będę, ale widzę że w końcu komentuje coś innego niż pedofilię. Czyżby przyszedł w końcu przekaz dnia?

01.04.2026 09:03
wyś
1048.9
odpowiedz
wyś
125
Just think

Niestety, ostatecznie się okazało, że chodzi nie tyle o zwiększenie wydatków na obronność, ile o zwiększenie wydatków na zakupy w amerykańskich fabrykach. Trump to biznesmen i lobbysta, który udaje prezydenta
Bukary, a czym innym jest polityka, jak nie wielkim biznesem?

Słowo NATO chyba znaczy coś innego dla mieszkańców Europy i dla administracji Trumpa.
Wydaje mi się, że to po prostu nowy styl komunikacji i dyplomacji obecnej administracji USA.
Wraz z Trumpem wersal się skończył. Jest prosto, twardo, wulgarnie, agresywnie, nieprzewidywalnie.
Czy mi się to podoba? Nie.
Czy Trump osiąga zakładane rezultaty - niektóre tak. Właśnie przez taki, a nie inny styl.
Gra tak, bo czuje, że może sobie na to pozwolić, bo jest większym i silniejszym graczem.

Co by Trump i jego administracja nie powiedzieli, to - chociażby w kontekście rywalizacji z Chinami - Europa jest potrzebna USA.
I póki co, Europa potrzebuje też USA.

post wyedytowany przez wyś 2026-04-01 09:03:39
01.04.2026 09:20
NewGravedigger
1048.10
8
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Gra tak, bo czuje, że może sobie na to pozwolić, bo jest większym i silniejszym graczem.

tylko, że ostatnie miesiące tego nie pokazują. Raczej uwypuklają słabości usa. Zeby takie mocarstwo borykało się z brakiem amunicji bez realnie prowadzonych wojen?

01.04.2026 13:01
Maverick0069
1048.11
3
odpowiedz
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR


Mianoliito
Wielkie zaskoczenie, część krajów nie pozwala używać ich przestrzeni do ataków na Iran i równocześnie wymaga by USA broniło Ukrainy
Właśnie to jest kluczowe.
Sojusz jest formacją obronną a USA zachowało się jako agresor, niezależnie od tego czy ten atak był zasadny czy nie to takie są fakty.

01.04.2026 13:24
neXus
1048.12
1
odpowiedz
neXus
262
Fallen Angel

Wraz z Trumpem wersal się skończył. Jest prosto, twardo, wulgarnie, agresywnie, nieprzewidywalnie.

Wersal może się kończyć ale przydało by się minimum dyplomacji a nie napierdalanie się kamieniami po głowach. A duet Witkoff i Kushner o dyplomacji może słyszeli jak dorośli o niej rozmawiali (co choćby potwierdzili Irańczycy, którzy ich wyśmiali po propozycji Trumpa). Może być "prosto, twardo, wulgarnie, agresywnie" ale zaprzeczanie samemu sobie, reagowanie jak 5-latek skończy sie tak, że US zostaną same. I wbrew temu co uważa Trump na świecie jest pare lewarów, dzięki którym można sprowadzić USA do kraju 3 świata. Szczególnie, gdy USA już nie będzie miało przyjaciół, którzy by stanęli za nimi murem

post wyedytowany przez neXus 2026-04-01 13:24:51
01.04.2026 13:34
1048.13
2
odpowiedz
rpg-7
104
Generał

Mianoliito
Na chwilę obecną, raczej oczekuje się by USA przestało przeszkadzać Ukrainie.
Np. zmuszanie do kapitulacji na warunkach Putina. Pomoc wojskowa została skasowana już dawno, przez Trumpa.

PS Fajnie by było gdyby polska prawica zdjęła różowe okulary.

post wyedytowany przez rpg-7 2026-04-01 13:35:03
01.04.2026 13:45
Drackula
1048.14
4
odpowiedz
Drackula
247
Bloody Rider

Aby mogli zdjac okulary to najpierw muszą głowę z dupy trumpa wyciągnąć.

01.04.2026 08:11
1049
1
odpowiedz
trumpf
17
Generał

no ok, jak to bylo?

"mówisz, masz"
https://x.com/KamilMroczek4/status/2038959542768222662

01.04.2026 08:16
-=Esiu=-
1050
4
odpowiedz
1 odpowiedź
-=Esiu=-
224
Everybody lies

Pan doktor prezydent Karol Nawrocki rezygnuje z urzędu prezydenta dla dobra kraju, bo sam stwierdził, że nie nadaje się do tego, a pis się rozwiązuje i przeprasza wszystkich Polaków za nazywanie ich gorszym sortem, kanaliami i zdrajcami. Przepraszają również za wszystkie przekręty i obiecują zwrócić wszystkie pieniążki które zachachmęcili!!!

Radujmy się!!!

spoiler start

Prima Aprilis!

spoiler stop

01.04.2026 08:33
to_ja_jarzabek
1050.1
1
odpowiedz
to_ja_jarzabek
58
Generał
Wideo

W nawiązaniu...
Powstaje nowa gra bitewna "Sejm"
Obrazki "figurek" super ;)
https://www.youtube.com/watch?v=x_Dr9GwFTyk

post wyedytowany przez to_ja_jarzabek 2026-04-01 08:35:24
01.04.2026 12:57
Maverick0069
1051
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Maverick0069
120
THIS IS THE YEAR

Nie wiem czy było bo nie czytam wszystkiego, ale dzisiaj Trump powiedział, że rozważa wyjście USA z NATO.
On brzmi jak takie obrażone dziecko co to wychodzi z piaskownicy bo inni nie chcieli z nim lepić domków z piasku - tzn burzyć.
Niektórzy mówią, że to APRIL FOOLS.
Trump chyba jako jednostka nie ma za wiele do powiedzenia w sprawie wyjścia z sojuszu, który de facto został przez amerykanów stworzony.

post wyedytowany przez Maverick0069 2026-04-01 13:34:03
01.04.2026 14:13
tomazzi
1051.1
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

Wyjść nie może. Ale może nie brać w nim czynnego udziału

01.04.2026 14:30
Patison47
1051.2
odpowiedz
Patison47
92
Generał

On brzmi jak takie obrażone dziecko

Dla normalnego człowieka: tak synku, jesteś prezydentem światowej potęgi, wszystko będzie dobrze, już zmieniam pieluszkę

Dla konfopisowca: geniusz! Szachy 5D! Lewica wyje ze złości!

A przepraszam, myślałem że trochę wyolbrzymiam, ale według wyś:

Wydaje mi się, że to po prostu nowy styl komunikacji i dyplomacji obecnej administracji USA.

Zesranie się na stół jest szczytem umiejętności ich idoli :)

post wyedytowany przez Patison47 2026-04-01 14:32:32
01.04.2026 15:27
-=Esiu=-
😊
1052
3
odpowiedz
-=Esiu=-
224
Everybody lies
Image

01.04.2026 17:21
1053
odpowiedz
trumpf
17
Generał

W Lukasiewiczu chyba nie bawia sie w Prima Aprilisy

https://x.com/ADybczynsk9367/status/2039272320133464480

1
...
2930313233
...
49
Forum Forum Polityka i Religia
Odpowiedz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl