Strasznie śmieciowe dziennikarstwo, tendencyjne pytania z tezą, rynsztok kompletny.
Oczywiście pewnie byłoby lepiej gdyby Nawrocki to ścierwo po prostu zignorował ale i tak nie wyszło źle.
John jasne, jednak czy prezydent naprawdę musiał startować jak jakiś osiedlowy Sebix albo kibol w drodze na ustawkę? Nie potrafi utrzymać nerwów na wodzy i zgasić delikwenta w bardziej umiarkowany i wyważony sposób, który przystoi głowie państwa?
ale i tak nie wyszło źle
Oj, wyszło, wyszło. Nawrocki chyba rzeczywiście jest w słabej kondycji psychicznej. Społeczny i medialny "odbiór" ostatnich decyzji prezydenta zrobił swoje. A przywódca polskiej prawicy in spe pewnie zrozumiał, że stracił pozycję trybuna ludowego. Suweren kręci nosem. Trump przeminie, a piętno zdrajcy pozostanie. ;)
Via Tenor
No, mógł mu przypier... to by się gość szacunku nauczył.
Brawo Karolek, z takimi trzeba krótko!
to mowicie, ze niczym alfons z lapami wyskoczyl w obronie ruskiej dzi... kurtyzany? :)
Typowy przykład miękkiej faji z kompleksami. Tacy reagują agresją gdy wiedza, ze są nietykalni, a w innych wypadkach całują silniejszych po tyłku.
Cos tam malpe nauczyli do kampanii dukac po ludzku, ale jak spece z USA sie zwineli po wygranej to kontroli juz nie ma. Uslyszal kilka slow prawdy i go zabolalo, bo werbalnie jes anty-ruski a w czynach to juz na odwrot.
Mina tego kolesia po lewej bezcenna.
W sumie ludzki pan a mógł mu przypierdolić, Nawrocki nigdy nie był i nie będzie prezydentem Polaków.Totalne dno i upadek tego narodu.
Ja wiem, że wam bracia kamraci sfałszowali wybory, ale muszę cię zmartwić, Pan Prezydent Nawrocki jest naszym prezydentem, tak jak naszym premierem jest Pan Tusk - obojętnie, czy mi, albo tobie się to podoba lub nie :)
wasz, bo na niego głosowaliście, mój, bo mojego państwa - teraz może być? :)
Czyli Nawrocki nie jest prezydentem wszystkich Polaków, bo nie wszyscy na niego głosowali ale jest prezydentem wszystkich Polaków bo jest prezydentem państwa polskiego? :D
Dokładnie tak, to nie musi być twój kandydat, ale przez moc urzędu jest twoim prezydentem czy moim premierem.
To tak, jak ostatnim królem Polski był......................... Mikołaj I, którego władze zniesiono aktem detronizacji w 1831 ponieważ przysięgali na naszą konstytucję i ją złamał, zrywając ostatnią nić pomiędzy władcą, a "narodem". Choć powszechnie uznaje się że ostatnim władcą był August Poniatowski - Wypaczając historię, gdzie część szlachty poszła na układ z caratem - z czasem wymazano ten niewygodny akt, tak jak ten gdzie Sobieski wspierał Króla szwedzkiego podczas potopu w pretensjach do korony rzeczpospolitej. Mimo demokracji nie można sobie wybierać z rzeczywistości tego co nam wygodne, skoro przegraliście wybory to Nawrocki jest prezydentem formalnie i realnie wszystkich Polaków
I pewnie by to zrobił. W końcu chciał parę lat temu bić posła KO.
Karol Nawrocki podszedł do mnie i zaproponował wyjaśnienie sprawy na pięści - powiedział w "Newsie Michalskiego" w TVN24+ poseł KO Jarosław Urbaniak. Opisywał przebieg jednego z posiedzeń komisji finansów z udziałem Nawrockiego - wtedy prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.
PiS, w tym Nawrocki, popierają proruską kurwę, przyjaciela Putina. To fakt, nie opinia.
Tymczasem rząd węgierski próbuje skierować dyskusję na inne tory, podkreślając, że informacje na temat domniemanych kontaktów szefa dyplomacji Węgier Petera Szijjarto z Moskwą mogły zostać uzyskane jedynie poprzez podsłuchiwanie tego polityka. „Podsłuch członka rządu to poważny atak na Węgrzech” – napisał premier Viktor Orban na Facebooku. Polecił swojemu ministrowi sprawiedliwości zbadać informacje związane z akcjami podsłuchowymi przeciwko Szijjarto.
OMG, czyli nawet tego sie nie wypierają a tylko szukają podsłuchu...
Tam są jeszcze ciekawsze kwiatki. Jeden z ludzi węgierskiego wywiadu szpiegował dla Putina. Naprawdę można dziwić się, dlaczego UE jeszcze nie nałożyła na Węgry poważnych sankcji, albo całkowicie usunęła ten kran ze wspólnoty.
Ukraińskie służby bezpieczeństwa zidentyfikowały oficera węgierskiego wywiadu, który od 2021 roku prowadził działalność szpiegowską przeciwko Ukrainie. Zwerbowani przez niego agenci zbierali informacje na temat wojsk ukraińskich, a także nastrojów społecznych w kraju.
Zoltan Andre, wysoki rangą oficer węgierskiego wywiadu, kierował siatką szpiegów w zachodniej ukrainie - podały w poniedziałek ukraińskie służby bezpieczeństwa (SBU). Według SBU od 2016 do 2020 roku Andre prowadził działalność wywiadowczą w Gruzji, oficjalnie stacjonując tam jako przedstawiciel misji dyplomatycznej Węgier. W 2021 roku zaś rozpoczął "działalność wywiadowczą i wywrotową przeciwko Ukrainie".
Miał on kierować siecią agentów zbierających informacje o ukraińskim wojsku w rejonie Zakarpacia, nastrojach społecznych i politycznych oraz możliwej reakcji ludności w przypadku rozmieszczenia tam wojsk węgierskich. Wiosną 2025 roku zatrzymano dwoje członków grupy - ukraińskiego wojskowego oraz byłą ukraińską żołnierkę.
https://x.com/LKraskowski/status/2036144385641910458
gdyby bylo safe pewnie ubraliby jeszcze szpitale i policje.
Wczoraj czytam troche komentarzy ludzi z otoczenia prezydenta. Oczywiście chodzi o tą wpadkę podczas konferencji prasowej. Udało mi sie tez znalezc nagranie odpowiedniej jakosci i usłyszałem wyraźnie pytanie pana dziennikarza. Pytanie było o stosunek wobec Orbana. I teraz najciekawsze - otoczenie jak i sam prezydent powtarzali, że putin to zbrodniarz. Nikt nie wspominał Orbana o którego było pytanie :)
PS komentarze czytałem jakoś do 20, nie wiem co było późniejszym wieczorem
No wyraźnie było widać, że Nawrocki nie zrozumiał co dziennikarz do niego mówił. Jak zaczął bełkotać i atakować dziennikarza, to ten próbował mu wyjaśnić, że nie chodziło bezpośrednio o Putina, tylko Orbana, ale to do niego nie docierało.
dziennikarz chyba się spóźnił bo nie słyszał co mówił Nawrocki wczesniej, Tomazzi chyba też nie,.
No i dziennikarz zadał pytanie już po konferencji, co jest dość powszechna praktyka wśród "dziennikarzy" TVN, bo daje pretekst do stwierdzenia, że "po zadanym pytaniu delikwent uciekł, nie odpowiadając" a tym razem nastąpiło zdziwienie.
No ja nie słyszałem, to dość oczywiste. Co Nawrocki mówił wcześniej o jego stosunku do przyjecielskiej relacji Orbana i putina?
"Dla Polski Władimir Putin i Federacja Rosyjska są zagrożeniem egzystencjalnym, tak jak bolszewicy w 1920 roku.”
„Polacy kochają Węgrów, nienawidzą Władimira Putina, który jest zbrodniarzem wojennym i nikim więcej.”
No fajnie a co Nawrocki mówił wcześniej o jego stosunku do przyjacielskiej relacji Orbana i putina? Powtarzasz dokładnie to co umieściłem w swoim poście "putin to zbrodniarz, putin to zbrodniarz"
wybacz ale ja piszę o tym co było podczas konferencji prasowej, ty mylisz trochę fakty, to co się wydarzyło miało miejsce po konferencji prasowej co również wspomniałem.
to jest dość popularny trick używany przez dziennikarzy mający na celu uzyskanie konkretnego efektu, na co zwykle łapie się klasyczny odbiorca TVN, jak widać zresztą na załączonym obrazku
Rozwiń więc proszę swoją myśl:
"dziennikarz chyba się spóźnił bo nie słyszał co mówił Nawrocki wczesniej"
Co miałeś na myśli przy "co mówił Nawrocki wczesniej" w kontekście pytania dziennikarza?
popularny trick używany przez dziennikarzy mający na celu uzyskanie konkretnego efektu
I się udalo. Nawrocki, prawdopodobnie na nikotynowym głodzie, nie wytrzymał z nerwami.
dziennikarz zadał pytanie po konferencji, czego nie zrozumiałeś?
dostałeś dwa cytaty z definitywnie antyrosyjskiej konferencji prezydenta co jeszcze?
może zobacz całość?
Co miałeś na myśli mówiąc "co mówił Nawrocki wczesniej"? Co mówił Nawrocki wczesniej? "Putin to zbrodniarz"? Nijak ma się to do tematu relacji Nawrockiego z prorosyjskim Orbanem
dziennikarz zadał pytanie po konferencji, czego nie zrozumiałeś?
Rozumiem. I Nawrocki zaczął mu pyskować
dostałeś dwa cytaty z definitywnie antyrosyjskiej konferencji prezydenta co jeszcze?
Jeszcze by się przydało coś o prorosyjskim Orbanie o którym jest ten cały wpis
może zobacz całość?
Szkoda czasu
Jeśli prezydentowi wystarczy zadać pytanie po konferencji, żeby prawie ci za to wpie*dolił to naprawdę silną psychikę ma ten nasz kibol XD ALE RYKNOŁ!!!!!
No cóż każdy kto ma choć trochę rozumu wie, że jeśli ktoś kto jest słaby a próbuje udawać silnego to drze japę i startuje do wszystkich. Czyli nasz prezydent powinien mieć nowe pseudo Karol "Chihuahua" Nawrocki.
prz ciez nikt normalny nie myślał chyba że to pytanie miało na celu uzyskanie odpowiedzi napisałem już wcześniej i nie chce mi się powtarzac, wszyscy wiemy o co chodzi.
to jest taka sama aberracja jak "podpisanie" kontraktu na 96 apachy przez Tuska.
Jeszcze w listopadzie 2025 r. prezydent Nawrocki odwołał spotkanie z Orbanem, ponieważ premier Węgier bratał się z Putinem. Kilka dni temu Donald Trump opublikował jednak oficjalne wideo, w którym wyrażał pełne poparcie dla Orbana przed wyborami na Węgrzech. W najbliższych dniach JD Vance planuje również wizytę w Budapeszcie, co jest kolejnym i bardzo wymownym gestem politycznym ze strony amerykańskiej administracji. Wszystkie ręce na pokład. I nagle Nawrocki znowu zaczyna lubić i szanować Orbana, więc spaceruje z nim za rękę po stolicy Węgier, choć w relacjach węgiersko-rosyjskich nie doszło do żadnego ochłodzenia. Przypadek? Rzadko możemy obserwować w Europie aż tak bezwstydne podporządkowanie się polityka jednego kraju ośrodkom władzy, które znajdują się w zupełnie innym miejscu świata. O ile bowiem różnorodne "sojusze" polityczne często mogą się wydawać wątpliwe pod względem moralnym, o tyle zazwyczaj nie są zawierane na przekór ogólnonarodowym (długofalowym) interesom. Tym razem jest inaczej.
Doskonale pamiętam, jak pewni bywalcy tego wątku szydzili z "kreolskiej mentalności" polityków wzywających do podporządkowania się prawu UE, czyli organizacji, do której należymy i której zasad zobowiązaliśmy się przestrzegać. No i teraz, rzekomo walcząc o polską suwerenność, obudzili się z ręką w nocniku, choć nigdy tego nie przyznają. Zakładam bowiem, że część wyborców prawicowych głosowała na prezydenta RP, a okazało się, że wybrali Najwyższego Przedstawiciela Ambasady USA i Ruchu MAGA w Polsce. Muszą więc robić dobrą minę do złej gry i - w ramach efektu potwierdzenia - bronić wszystkich antypolskich decyzji Nawrockiego. A wymaga to erystycznej ucieczki w stronę nieudolnego symetryzowania na temat "zdrady" Tuska: "Co z tego, że Nawrocki wspiera głównego sojusznika Rosji w UE, skoro Tusk nawoływał do <<resetu>> z państwem Putina?". Niezależnie od tego, ile jest w powyższym stwierdzeniu prawdy i jaki był kontekst konkretnych działań polityków, to posługując się podobnym zestawieniem, zawsze trzeba jednak przy Nawrockim postawić partykułę "też". Bo nawet jeśli Tusk "zdradził" polskie interesy, to Nawrocki - też.
Węgry Orbana to obecnie największy rosyjski przyczółek w UE (Niemcy stracili już dawno pozycję lidera). Ludzie Putina nawet nie kryją się z tym, że wspierają Orbana na wszelkie możliwe sposoby, ponieważ jego ponowny wybór daje gwarancję dalszej ingerencji w sprawy UE, dostępu do ważkich informacji (bo Węgrzy o wszystkim "donoszą" naszemu wschodniemu sąsiadowi) i podejmowania prób blokady działań niekorzystnych dla Rosji. Warto w tym kontekście przypomnieć, że Nawrocki miał z Rosją na pieńku. Kiedy jednak "przełożony" zza oceanu dał hasło do kompletnej zmiany stanowiska na takie, które jest absolutnie niezgodne z żywotnymi interesami naszego kraju, Nawrocki natychmiast podporządkował się wytycznym obcego mocarstwa. W czasach dawnej Rzeczpospolitej tego rodzaju postępowanie określało się mianem "zaprzaństwa". Aby spłacić "długi" zaciągnięte u amerykańskiej administracji, prezydent RP został w gruncie rzeczy zmuszony do złamania złożonej przed Suwerenem przysięgi, która zobowiązywała głowę państwa do stawiania na pierwszym miejscu dobra obywateli swojego kraju, a nie prawicowej międzynarodówki czy putinowskiej Rosji. Dla niektórych jakimś (choć raczej marnym) pocieszeniem będzie stwierdzenie, że ten moralny upadek chyba daje się we znaki Nawrockiemu, skoro prezydent ma ostatnio problemy z kontrolowaniem swojego publicznego zachowania.
Warto w tym kontekście przypomnieć, że Nawrocki miał z Rosją na pieńku.
Bez przesady. Wbrew temu co gadał, że "Putin go ściga", to wcale nie było aż tak poważne. Zresztą Nawrocki w 2018 roku był w Moskwie i włos mu z głowy nie spadł.
Karol Nawrocki został wpisany na listę rosyjskiego MSW w lutym 2024 r. nie za działalność wywiadowczą, nie za walkę z rosyjską agenturą i nie za działania geopolityczne, lecz w związku z działaniami dotyczącymi usuwania pomników Armii Czerwonej i polityki dekomunizacji prowadzonej przez państwo polskie po 2016 r., przyjętej przez rząd PiS. Chodziło konkretnie o usuwanie pomników Armii Czerwonej z przestrzeni publicznej i działania związane z polityką historyczną państwa polskiego.
Nie była to więc indywidualna akcja "samotnego bohatera", lecz wykonywanie obowiązującej ustawy i oficjalnej polityki historycznej państwa prowadzonej w tamtym czasie przez rządzącą większość.
Rosja uznaje za przestępstwo usunięcie pomnika, zmianę nazwy ulicy, uchwałę parlamentu czy decyzję administracyjną. Wpisanie na taką listę jest więc decyzją polityczną władz Federacji Rosyjskiej, a nie wyrokiem niezależnego sądu. Dlatego przedstawianie tego faktu jako dowodu osobistego bohaterstwa jest nadużyciem. Jest to raczej konsekwencja wykonywania określonej polityki historycznej państwa w czasie rządów PiS, a nie indywidualna działalność, która zmieniła bieg historii czy polityki międzynarodowej.
https://x.com/r00t_Sigvall/status/2036179011894694358
Niewiele mam do dodania. Nerwy puszczają, snusiarz odreagowuje na słabszych, bo wiadomo, że wyżej wała nie podskoczy. I nie piszę tu nawet o Trumpie (ZERO reakcji Batyra, kiedy pomarańczowy idiota lżył polskich żołnierzy), czy wiceprezydencie USA - Nawrocki nie podskoczy nawet szeregowemu pracownikowi amerykańskiej ambasady.
Tak wygląda "suwerenność" w wykonaniu prezydenta i polskiej psychoprawicy - przychodzi sms od trumpistów i kreol leci na Węgry wspomóc prorosyjskiego watażkę, a pisiory w mediach pieją, jaka to jest świetna decyzja. Na bank słowem się nie zająknie, żeby Orban przestał blokować 2 mld. złotych, które się Polsce należą, za sprzęt przekazywany Ukrainie.
Zresztą... patrząc jakim Nawrocki jest sługusem, na jak krótkiej smyczy trzymają go trumpiści.... to może nawet sms, od mocodawców, nie przychodzi - posłuszny kundel z Polski czyta "między słowami" i wykonuje rozkazy, zanim zostaną wydane.
EDYCJA
Bardzo wymowny BONUS:
https://x.com/BMikolajewska/status/2036337426331836716
Powiem tak, Orban jest wszystkim potrzebny, prawicy w tym Nawrockiemu i przyszłej koalicji, żeby ich wspierał w potencjalnych konfliktach z UE, np. jak będą chcieli blokować SAFE, odcinać fundusze, albo zmuszać do przyjmowania inżynierów z afryki, a niemcom np. żeby blokował wsparcie dla ukrainy, przez co można było tygodniami i miesiącami debatować i ją wstrzymywać - wicie rozumicie, żeby znowu UE nie mogła mówić jednym głosem, bo jak wiadomo jedność europejska jest fajna jak służy niemcom, ale jest zła jak im nie służy, można też ją rozbijać rękami orbana jeśli im to akurat potrzebne! - To tak jak Premier Tusk postanowił przyjąć w ramach obchodów wyzwolenia auschwitz zbrodniarza wojennego i ludobójcę ściganego przez Hagę, po to żeby nie zadrażniać relacji z Izraelem, który zbiegiem okoliczności zwalcza Iran, kumpla ruskich, a kopie ich shahedów wdzierały się na nasze terytorium - POLITYKA!
Dla formalności Orban to ruska onuca, o tyle, że jest uczciwy, mówi o tym wprost, w przeciwieństwie do niemiec, które dogadują się z nimi w tajemnicy (patrz spotkania niemieckich i ruskich polityków w Abu Zabi, wiecie od tych, gdzie na ich listach płac widnieje nazwisko niejakiego sikorskiego) Tak to mniej więcej wygląda.
Powstaje pytanie, czy należy się na to obrażać? Moralizować, bo jeden zadaje się z ruską onucą, a drugi "dopieszcza" ludobójcę? A może należy przestać się oburzać i traktować tego rodzaju "relacje" jako narzędzia polityki? Cynicznej gry interesów? Gdzie jest linia, która wyznacza granicę pomiędzy traktowaniem orbana czy natanjahu jako narzędzia od ......współudziału?
Orban jest wszystkim potrzebny, prawicy w tym Nawrockiemu
Dalej bełkotu nie czytam, ale Lolek w końcu z trafną diagnozą: Orban jest potrzebny prawicy - do realizowania ich prorosyjskich celów i dalszego oddalania nas od cywilizowanego, europejskiego świata.
Edit: ale to jest piękne:
jak będą chcieli blokować SAFE, odcinać fundusze, albo zmuszać do przyjmowania inżynierów z afryki
Może nie będziemy mieli pieniędzy na obronność, może pisiory będą mogły robić swoje wały, ale przynajmniej czarnoskóry nie będzie chodził po ulicy!
...a nie, chwila, przecież tych 'inżynierów z afryki' to pis sprowadzał, dlatego teraz podlizują się ruskiej pacynce, żeby sprowadzanie inżynierów zablokował...?
Nie wiem kochani, takie rzeczy to tylko w tych pustych kibolskich łbach się mogą spinać.
Orban jest wszystkim potrzebny
Nie jest. Jest potrzebny rosji i jej sojusznikom - Trumpowi, Nawrockiemu itd
Nie jest. Jest potrzebny rosji i jej sojusznikom - Trumpowi, Nawrockiemu itd
Nie wiem, może ja żyje w innej rzeczywistości, ale doskonale pamiętam jak w walce o tzw. jedność europejską tak mocno zabiegano o głosy orbana, że musieli tygodniami i miesiącami debatować, by w końcu ten łaskawie odblokowywał wsparcie dla Ukrainy - to były te wygodne weta i doskonały parawan dla braku działań - No nic bez niego się nie dało! My wysyłaliśmy masę sprzętu mimo braku wsparcia Orbana, jedność europejska nie była nam do niczego potrzebna - a dla niemiec i francji? No nie da się bo Orban blokuje ! Nie da się go ominąć! Bo najważniejsza jest jedność europejska, bez niej nie da się pomagać ukrainie! Lepiej, niemcy otwarcie wchodzili w konflikt z Ukrianą i byli ponaglani i krytykowani przez Zełesnkiego (i nie tylko) za brak zaangażowania, nie wystarczające, spóźnione wsparcie - w praktyce obudzili się po dwóch latach i zmianie władzy.
Notabene Orban to ruska onuca, a nie wiedzieć czemu najwięcej sprzętu wojskowego, który przecież najwięcej mówi o kierunku strategicznym kupuje od niemiec - Znaczy się, stawia na nich, dziwne prawda?
Nie wiem, może ja żyje w innej rzeczywistości
Po tym można postawić kropkę i zakończyć myśl. Piękne podsumowanie Mianolita.
Niemcy się obudzili po dwóch latach a tymczasem polska prawica jest już anty ukraińska i otwarcie romansuje z politykami jawnie rusofilskimi. A nawet anty polskimi.
Jak mawiał klasyk: nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy.
Nie wiem, może ja żyje w innej rzeczywistości, ale doskonale pamiętam(...)
Na to wychodzi, że żyjesz w innej rzeczywistości. Pisałem ci już wcześniej, te twoje długie miesiące, a nawet dwa lata, to po prostu bujda na resorach. Więc opcje są dwie albo pamięć ci szwankuje albo rzeczywistość inna.
Tak? To daj mi jakiś wykaz niemieckiego sprzętu jaki pojechał np. w kluczowych miesiącach wojny - i zrób zestawianie z tym co my w tym samym czasie wysyłaliśmy - Wtedy może zrozumiesz, dlaczego do tej pory po czterech latach wojny nie kupiliśmy od Niemców złamanego naboja. Dodaj do tego, że jak już później wysyłali to była to broń strikte defensywna, żeby bron boże Ukraina nie była wstanie prowadzić operacji zaczepnych, a już o używaniu jej na terytorium rosji nie było mowy! A np. inicjatywę Polski w sprawie wysyłania leopardów stolec nazywał "polskim szaleństwem" niespełna rok po inwazji na Ukrainę!
To daj mi jakiś wykaz niemieckiego sprzętu jaki pojechał np. w kluczowych miesiącach wojny
Z głowy więc mogłem coś pominąć, ale Niemcy i Francja, w kluczowych momentach wojny (początkowych) wysłały Pzh 2000, Mars II, Iris-T, stingery i panzerfausty 3, Caesar, Milan, wozy opancerzone.
Dodaj do tego, że jak już później wysyłali to była to broń strikte defensywna, żeby bron boże Ukraina nie była wstanie prowadzić operacji zaczepnych, a już o używaniu jej na terytorium rosji nie było mowy!
Yup Scalp, AASM Hammer, Mirage, różne rodzaje Leopardów, AMX-10 itd. to jest wszystko broń defensywna :D
Wtedy może zrozumiesz, dlaczego do tej pory po czterech latach wojny nie kupiliśmy od Niemców złamanego naboja.
Jak już tak bardzo lubisz listy, to zrób sobie listę zakupów gotowych systemów od Niemców, a przekonasz się, że długo przed 2022 od nich nie kupowaliśmy i kupować nie będziemy z powodów bardziej prozaicznych.... Po pierwsze to co nas interesuje w miarę możliwości produkujemy i będziemy produkować sami (nawet mimo sabotażu Nawrockiego). Po drugie nawet jakbyśmy coś chcieli, to lista chętnych i możliwości produkcyjne niemieckiego przemysłu sprawiają, że nie są nam w stanie dostarczyć nic na "dzisiaj".
Podsumowanie pomocy od Niemcow.
Air defence
Gepard self-propelled anti-aircraft guns: 60 delivered as of 17 April 2025; first confirmed delivery I found was 25 July 2022.
Gepard ammunition: 330,000 rounds as of 17 April 2025.
IRIS-T air-defence systems (SLM/SLS combined): 6 systems delivered as of 17 April 2025; first confirmed delivery was 11 October 2022. The official list does not split those 6 publicly into exact SLM vs SLS counts on that page.
IRIS-T missiles: delivered, but the public list does not give an exact missile count.
Patriot systems: 3 systems delivered as of 17 April 2025; first confirmed delivery was 18 April 2023.
Patriot launchers: 4 launchers delivered as of 17 April 2025.
Skynex systems: 2 systems delivered as of 17 April 2025; first confirmed delivery was 4 January 2024.
TRML-4D air-surveillance radars: 16 delivered as of 17 April 2025.
Stinger missiles: 500 delivered.
Strela MANPADS: 2,700 delivered.
Tanks and armoured vehicles
Leopard 2A6 tanks: 18 delivered as of 17 April 2025; confirmed delivered by 27 March 2023.
Leopard 1A5 tanks: 103 delivered as of 17 April 2025; first confirmed batch was 10 tanks on 20 July 2023.
Marder IFVs: 140 delivered as of 17 April 2025; first confirmed batch was delivered in March 2023.
Dingo armoured vehicles: 50 delivered; confirmed delivery recorded on 7 December 2022.
M113 APCs funded by Germany from Danish stocks: 54 delivered. The official German list gives the number, but I did not find a comparably strong primary-source delivery date in the sources I checked, so I would treat the date as not verified here.
APCs (generic line on official list): 66 delivered. The list does not identify these further on the page.
MRAP vehicles: 269 delivered as of 17 April 2025.
Artillery and rockets
Panzerhaubitze 2000: 25 delivered as of 17 April 2025; first delivery was 22 June 2022.
MARS II multiple rocket launchers: 5 delivered; systems had arrived by 1 August 2022.
HIMARS: 3 delivered.
Zuzana 2 self-propelled howitzers: 9 delivered as of 17 April 2025.
M109 155mm weapon systems: 7 delivered.
155mm artillery ammunition: 454,000 rounds delivered as of 17 April 2025.
122mm artillery ammunition: 24,000 rounds delivered as of 17 April 2025.
COBRA counter-battery radar: the official list says “artillery locating radar COBRA” but does not publish an exact quantity there; one widely cited report says the first system was confirmed delivered in September 2022.
Engineering and recovery vehicles
Biber bridge-layers: 27 delivered, plus 5 bridges.
Wisent 1 mine-clearing tanks: 65 delivered as of 17 April 2025.
Dachs engineer vehicles: 12 delivered.
Bergepanzer 2 recovery vehicles: 28 delivered.
Bergepanzer 3 recovery vehicles: 2 delivered.
Ahlmann protected mine-clearing vehicles: 12 delivered.
Logistics and transport
Zetros trucks: 262 delivered.
Zetros fuel tankers: 78 delivered.
Oshkosh M1070 heavy transporters: 24 delivered.
HX81 8x8 heavy transporters: 90 delivered, plus 90 trailers.
Other motor vehicles (trucks, minibuses, SUVs): 473 delivered.
Protected special vehicles: 40 delivered.
Ambulances: 49 delivered.
Drones and counter-drone equipment
Vector reconnaissance drones: 619 delivered as of 17 April 2025.
HF-1 armed drones: 1,050 delivered.
RQ-35 Heidrun reconnaissance drones: 684 delivered.
Songbird reconnaissance drones: 211 delivered.
Hornet XR reconnaissance drones: 46 delivered.
Golden Eagle reconnaissance drones: 60 delivered.
VT-4 Rochen reconnaissance drones: 2 delivered.
Surface drones: 80 delivered.
Drone detection systems: 49 delivered.
Mobile drone jammers: 200 delivered.
Drone-defence sensors/jammers: 88 delivered.
Missiles, ammunition, small arms, protection and medical
RGW 90 anti-tank weapons: 16,917 delivered.
Panzerfaust 3 rounds: 3,000 rounds plus 900 grip units.
120mm mortar ammunition: 34,000 rounds.
40mm ammunition: 467,000 rounds.
Small-arms ammunition: more than 60 million rounds. The official wording is not more precise than that.
Combat helmets: 58,000 delivered.
Night-vision goggles: 750 delivered.
Thermal imagers: 400 delivered.
First-aid kits: 1,142,000 delivered.
Tourniquets: 493,400 delivered.
Field hospitals: 2 delivered, plus 1 field hospital in a joint project with Estonia.
Trael,
to ja będę dokładniejszy w kluczowych trzech pierwszych miesiącach niemcy wysłali 3000 grantników, 1500 starych rakiet do ręcznych wyrzutni przeciw lotniczych prawie 15000 min lądowych 100 karabinóiw mg3 i 16 milionów sztuk amunicji do broni ręcznej i 100 000 granatów ręcznych, cieżarówki (178) hełmy, kamizelki - do końca 2022 wysłali 14 szt, aż 14 ! pzh2000
to jest ich całe wsparcie! i jak to ma się do naszego wsparcia
a dla porównania - polska w kluczowych miesiącach:
około 300 czołgów
54 kraby
dziesiątki gradów i gożdzików
40 do 100 bwp.
bezzałogowce, zwiadowcze, warmate
tysiace grotów
zestawy przeciw lonicze, newa, osa, pioruny,
miliony sztuk amunicji artyleryjskiej, możdzeżowej, granatniki
smary, paliwa, części zamienne, prąd.
i teraz sobie to porównaj, nie dość, że o wile więcej, to jeszcze broń ofensywna!
Co ja czytam Mano przyjał na klatę refleksję o życiu w innej rzeczywistości.No trudno z tym da sie zyć. Ale raczej to powinien być powód do dumy,ze zaczynasz to dostrzegać.
https://www.facebook.com/share/r/1BBEwBbPzG/?mibextid=wwXIfr Karol wczesniej wyzywal juz pracujacych w komisji sejmowej na piesci.
Część szeroko rozumianego środowiska demokratycznego cały czas żyje w jakimś utopijnym świecie i mimo wszystkiego, co dzieje się w polskej polityce od roku 2010/2015, nie potrafi zrozumieć, że wszelkiej maści pierdolitom zachowanie Nowogrodzkiego wobec dziennikarza bardzo się podobało; że oni wręcz liczyli na to, że ich wybraniec sprzeda temu dziennikarzowi lewego lub prawego sierpowego, a najlepiej oba i poprawi z bańki - wtedy byliby wniebowzięci i wychwalaliby Karola, jaki to on dzielny, mężny, patriota i w ogóle super gość.
Część szeroko rozumianego środowiska demokratycznego naprawdę powinna wyjść ze swojej bańki i uświadomić sobie, że wyborcy PiS to po prostu prymitywy i troglodyci ("lumpiarstwo" jak ich określła Staniszkis), a nie cały czas próbować ich bronić i zrozumieć, bo ta ich strategia dała im tyle, że od 10-15 lat cały czas się dziwią i są zaskakiwani.

I jak manopierdolity i inne mariuszki są w stanie usprawiedliwić najbliższą wycieczkę zagraniczną naszego kibola? A tak, bo Tusk był z Putinem na molo.
To jest szokujące.
Teraz nie uświadczysz odpowiedzi, czekają na przekaz partyjny. Karolek powiedział, że jest ściany przez Rosję, a na legalu pojechał tam w 2018 r. Pytam się do kurwy nędzy po co ? I pytam się do kurwy nędzy po co pojechał teraz w obliczu tych informacji do zausznika Putina jakim jest Orban?
Będę dalej uważał że Polacy to ...........
Karolek zapomnial powiedziec, ze nie jest scigany bo "jeste rebelem" tylko dlatego, ze wykonywal funkcje do ktorych byl powolany w IPNie (usuwanie radzieckich pomnikow).
Śpieszę z odpowiedzią: cośtam cośtam mur na granicy, cośtam Niemcy pierwsze miesiące wojny, reset reset, putin zbrodniarz
Co jest dla Was koledzy szokujące?
Że przywódcy Państw ze sobą dyskutują mimo wojen?
To nie przedszkole, że się obrażam i idę do domu.
To sznurkiem powiązana polityka globalna.
Od lat tutaj się wrzuca po obu stronach zarzuty o treści a ten czy tamten gdzieś pojechał.
Tusk z Putinem jako zarzut zdrady...
Nawrocki z Orbanem jako zarzut zdrady...
Czarzasty z kimś tam jako zarzut zdrady...
Zejdźcie na ziemię bo skisnę.
To ja mam odpowiedz PiSu na te insuacje
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-pis-juz-sie-nie-kryje-viktor-orban-musi-wygrac-wybory,nId,8073692
PiS popiera Orbana :P:P:P
PS. dopiero przeczytałem wpis Maverick0069
Maverick0069 -> ale ty zdajesz sobie sprawę z tego, ze Rosja nie tylko nie kryje się z tym że jest wrogim państwem wobec Polski ale i dokonuje akcji sabotażowych w Polsce? To ze ostatnio nie wykoleił sie pociąg po zniszczeniu szyny to był tylko szczęśliwy przypadek, jeszcze trochę a byśmy liczyli ofiary bezpośredniego aktu agresji na Polskę. Rząd Orbana bezpośrednio współpracuje zarówno z rosyjskimi władzami jak i z wywiadem co oznacza bezpośrednie zagrożenie dla nas. Informacje, przekazywane przez rząd Orbana mogą się odbić na życiu jak nie ciebie to choćby twojej rodziny mieszkającej w Polsce. Trzeba być skrajnym kretynem by tego nie rozumieć.
Że przywódcy Państw ze sobą dyskutują mimo wojen?
VS
"Minister spraw zagranicznych Orbana systematycznie informował Moskwę o tym, o czym przewódcy UE rozmawiali za zamkniętymi drzwiami"
Wbrew temu co stanowskie i mazurki próbują pokazywać, symetryzm i podejście w stylu 'umm ackshually' nie są intelektualną nirwaną, a słabością moralną i umysłową.
Dogadywanie się z dyktatorami i ich przyjaciółmi zawsze było i będzie złem.
Człowiek już myśli że nic nie przebije Manololo i Lutza w głupocie przekazu, a potem wjeżdża Mav i mówi potrzymajcie mi piwo. Czym innym jest rozmawianie a czym innym jest przekazywanie informacji wrogowi, popieranie w wojnie agresora i budowanie na nienawiści do Ukraińców swojej kampanii.
Maverick0069 -> ale ty zdajesz sobie sprawę z tego, ze Rosja nie tylko nie kryje się z tym że jest wrogim państwem wobec Polski ale i dokonuje akcji sabotażowych w Polsce? To ze ostatnio nie wykoleił sie pociąg po zniszczeniu szyny to był tylko szczęśliwy przypadek, jeszcze trochę a byśmy liczyli ofiary bezpośredniego aktu agresji na Polskę. Rząd Orbana bezpośrednio współpracuje zarówno z rosyjskimi władzami jak i z wywiadem co oznacza bezpośrednie zagrożenie dla nas. Informacje, przekazywane przez rząd Orbana mogą się odbić na życiu jak nie ciebie to choćby twojej rodziny mieszkającej w Polsce. Trzeba być skrajnym kretynem by tego nie rozumieć.
Co za absurdy.
Ja nie mam jakiejś demencji i luk w pamięci.
Z tego co wiem Rosja już stulecie temu pokazała jaki ma stosunek do Polski a Twoje oświecenie, że Rosja jest wrogiem naszego państwa, które chyba przyszło od jawnej agresji na Ukrainę jest przeurocze i świadczy o ignorancji.
"Minister spraw zagranicznych Orbana systematycznie informował Moskwę o tym, o czym przewódcy UE rozmawiali za zamkniętymi drzwiami"
Skoro tak to jakie konsekwencje? i co ma to do wizyty Nawrockiego?
Zakładam, że już do Węgier nikt z UE nie pojedzie.
Dogadywanie się z dyktatorami i ich przyjaciółmi zawsze było i będzie złem.
Cała Europa się dogadywała z dyktatorem: )
Kupowanie ropy od kacapów którzy weszli na Ukrainę kilkanaście lat temu i zbrojenie ich na wejście pełną parą w roku 22 poszło w zapomnienie, dzisiaj rzeczami pro rosyjskimi nazywa się wyjazd na chwilę prezydenta POLSKI do innego kraju UE:)
Człowiek już myśli że nic nie przebije Manololo i Lutza w głupocie przekazu, a potem wjeżdża Mav i mówi potrzymajcie mi piwo. Czym innym jest rozmawianie a czym innym jest przekazywanie informacji wrogowi, popieranie w wojnie agresora i budowanie na nienawiści do Ukraińców swojej kampanii.
Zabłysnąłeś... to się nazywa POLITYKA.
Szukasz moralności a chętnie CI przypomnę że ostatni liberalno - lewicowy kandydat na prezydenta z ramienia KO Rafał Trzaskowski na potrzebę wygrania wyborów proponował jako żywo ograniczenie 800 plus dla Ukraińców.
Czy to nie jest budowanie nienawiści do Ukraińców zwłaszcza, że mamy bliżej do Rosji niż Węgry?
Także bez żartów proszę.
A tak, bo Tusk był z Putinem na molo.
patipierdolito, nie pisałem tylko o molo, o tarczy anty rakietowej, resetach, blatowaniu się z ławrowemm, pisałem też o robieniu laski zbrodniarzowi wojennemu i ludobójcy ściganym przez Hagę niejakiemu natanjahu przez Tuska!
zacytuję siebie:
Powstaje pytanie, czy należy się na to obrażać? Moralizować, bo jeden zadaje się z ruską onucą, a drugi "dopieszcza" ludobójcę? A może należy przestać się oburzać i traktować tego rodzaju "relacje" jako narzędzia polityki? Cynicznej gry interesów? Gdzie jest linia, która wyznacza granicę pomiędzy traktowaniem orbana czy natanjahu jako narzędzia od ......współudziału?
I jeszcze lepiej, może to być dla ciebie ciamajdo szokujące, Tusk i jego rząd utrzymuje kontakty i dogaduje się z obecnie największym rosyjskim sojusznikiem, ich szpiegiem, który zdradził ukrianę, a do tego jest pedofilem z wyspy epstina, czyli z ...Trumpem! Kurtyna! I co teraz? Co zrobisz z tą informacją?
Ja tam się bardziej zastanawiam czy jakby w Niemczech do władzy doszło AFD to zrywamy wszelkie stosunki dyplomatyczno - gospodarcze z naszych zachodnim sąsiadem i partnerem a wyjazd do Niemiec będzie postawą prorosyjską?
To jest dziecinada, a tutaj powyżej co jeden AS robi z siebie durnia i to się jeszcze cieszy z tego.
Maverick, mam wrażenie, że nie dostrzegasz różnicy między "utrzymywaniem" czy "zrywaniem" stosunków dyplomatycznych a udzielaniem komuś wsparcia przed wyborami. Uważasz, że Nawrocki powinien też jechać do Niemiec i agitować za AfD? Że bratanie się z Orbanem leży w naszym interesie?
I jeszcze jedno: raczej wystrzegałbym się określania ludzi, którzy po akcji z SAFE i wizycie prezydenta na Węgrzech uważają, że Nawrocki służy przede wszystkim prawicowej międzynarodówce i amerykańskiej ambasadzie, słowami typu "dureń".
Dostrzegam różnicę we wszystkim ale tutejsze głosy jakoby wszystko było czarno białe mnie nie przkonują.
Ciebie przekonują?
Która postawa według Ciebie jest bardziej pro russia.
Mimo wejścia ruskich na Ukrainę i raportów wywiadów USA i Wielkiej Brytanii przez lata gołąbki europejskie pompowały miliardy w zbrojeniówkę kacapską a tutaj mamy sprowadzenie wizyty prezydenta Polski do zdrady mimo iż zaznacza on, że dla Polaków Putin to bandyta i zbrodniarz.

Wiadomo, to jest tylko polityka, trzeba rozmawiać :))))
Szokujące, obrzydliwe, czyli takie akurat dla konfopisowców i ich kręgosłupów moralnych :)

Nawrocki dał się sprowokować i wyszło szydło z worka, a 'dziennikarz' z TVN zademonstrował typowe dla tej stacji 'dziennikarstwo' i teraz uśmiechnięci mają z tego pożywkę xd
Ale bardziej mnie bawi, że pisowi się zarzuca pro-rosyjskość, gdy jeszcze parę lat temu, gdy Tusk się widział z Putinem, mówiło się, że mają rusofobię... partia rządzona przez Jarka, który ma kosę z rosją za Smoleńsk ma być prorosyjska? No panowie, błagam, wyłączcie tv i sami o tym pomyślcie chociaż przez chwilę.
I nie chcę słuchać, że rosja kiedyś była inna- nie była, to zawsze była, jest i będzie SWOŁOCZ.
I dlatego jareczek mówił o rosjanach "nasi bracia rosjanie"
Ale ty masz papkę zamiast mózgu
Kolejna Amazingly Minimal Effort in Brain Activity.
Kilka dni minęło i ten sam tekst co inne trole już kilka razy wrzucili.
Kilka dni minęło i ten sam tekst co inne trole już kilka razy wrzucili.
Dni? Przeciez pitolenie o "Tusk z Putinem, nie to co PIS, bo Smolensk urwaaaa" liczy sobie juz dwie dekady! Kolo powiela dwudziestoletnia paste i mowi cos o "wylacz tv, wlacz myslenie". Srsly? XD
Mówię o kilku dniach z okazji tej imby snusiarza z orbanem
Pisoruskie trolle szaleją i dlatego jadą kremlowskim przekazem dnia, bo przecież trzeba jakoś przykryć dwie potężne kompromitacje Nawrockiego, który nie tylko realizuje rosyjskie cele, ale też obraził dziennikarza oraz spotkał się z pachołkiem Moskwy. Mimo iż jeszcze kilka miesięcy temu, nie chciał tego robić.
Silniczki, a jak się ma ten cały Wojewódzki kr"u"l TVNu? Biedak doszedł już do siebie, po tej orce którą urządził mu Stanowski? Facet rozjechał go jak marmolade na cieście, a wy tu ani słowa o tym :) Naprawde pięknie to wyglądało, jak z każdym pytaniem w stronę Stanowskiego, wielki Kubuś robił się coraz to mniejszy i mniejszy :) To tak w temacie ruskich onuc i pożytecznych idio.... w, bo i o tej Kurdej Szatan, czy też Zelcie też tam wspomniano. Zagadka.. Wiecie kogo w tym przypadku bronił Wojewódzki? Czy ta cała biedną Szatan, czy tez naszych żołnierzy broniących naszych granic?
Wow, Tusk spotkał się z Putinem w 2010 gdy Rosja nie prowadziła jeszcze agresywnej polityki pod naszymi drzwiami (Kaukaz inna sprawa) - rusofil.
Karolek miękka faja niby mówi, że Putin to zło by potem wchodzi mu głęboko poprzez promowanie jego ludzi, spotkania z jego agentami itd. - not ten jest antyrosyjski.
PiS to stan umysłu.
jak się ma ten cały a Wojewódzki kr"u"l TVNu?
Ty naprawdę myślisz, że kogoś tutaj interesują celebryci w stylu Wojewódzkiego? Ale fakt, że śledzisz ich losy, też jest bardzo wymowny.
Ale fakt, że śledzisz ich losy, też jest bardzo wymowny.
To akurat bardzo typowe. Wywiad tych dwóch celebrytów mozno spokojnie przyrównać do walk w klatkach tych wszystkich patusów. A to przecież ulubiony sport głowy państwa i jego wyborców.
Bukary Ty zawsze wiesz lepiej.
Cały czas nawijacie o tych ruskich onucach, zdrajcach, pachołkach Rosji, to mam pytanie. Kiedy te nasze środowiska lewicowe mówiły prawdę....
Wtedy, kiedy jeszcze przed wybuchem pełnoskalowej wojny na Ukrainie czyli przed rokiem 2022 politycy obecnie rządzacych i media im przychylne nazywały tych z PISu zwykłymi Rusofobami. Pamiętam jak chyba to był rok 2019 lub 2020 musiałbym sprawdzić, Polska wraz z kilkoma mniejszymi państwami naszego regionu tam w Brukseli próbowała zablokować i opóźnić budowę drugiej nitki Nord Stream, to reszta krajów członkowskich ich po prostu wyśmiała, z Niemcami i Francja na czele. Wtedy dla całej tej reszty Putin był, ok, nikomu nie przeszkadzał, chociaż każdy NORMALNY człowiek wiedział, że Putin to zwykły świr. Każdy wiedział, że gdyby doszło do zakończenia budowy drugiej nitki NS to prawie cała Unia zostałaby energetycznie podporządkowana ruskim. I wtedy nikomu to nie pszeszdkadzalo? Wtedy Putin był, ok, tylko te wredne pisiory były rusofobami. Ale nagle stał się cud.... Po ataku na Ukraine od 2022r lewicowy elektorat zmienił wajche...od tego czasu, wszyscy ci, którzy jeszcze przed chwilą, robili interesy z ruskimi i nadal robią, tylko, że po cichu z dnia na dzień i to dosłownie, stali się nagle rusofobami, a ci wszyscy którzy przy każdej okazji krytykowali putinka, nagle z rusofobow stali się jego sprzymierzeńcami, i partia proputinowska. Was to się powinno leczyć, chociaż w sumie dla takich ja Wy ne ma już ratunku.
Kurde, ale naprawdę kogo Wojewódzki obchodzi? To jakiś polityk? Ekspert? Dziennikarz?
Stanowskiego nie trzeba rozjeżdżać wystarczy że znowu zrobi swój pseudodziennikarski i bazujący tylko na emocjach filmik i otworzy w nim usta.
Tym bardziej, że o Stanowskim często tu piszecie.
xD
Raczej jesteśmy Stanowskim spamowani. A takiego Wojewódzkiego nikt nie wkleja bo nikogo on nie interesuje
A wiec wszystko mieszasz.
Po pierwsze, stanowisko względem Rosji w środowiskach demokratycznych zmieniło się nie w 2022 a w 2014 z okazji Majdanu.
W środowisku PiS było to ciut wcześniej bo z okazji smoleńska, ale przecież jeszcze Lech Kaczyński mówił o przyjaciołach Rosjanach oraz był zaproszona na obchody dnia zwycięstwa w Moskwie (jako jeden z nielicznych przywódców w UE).
Konfie nie zmieniło się do dzisiaj.
Na zachodzie (Niemcy itd.) faktycznie oczy im się otworzyły dopiero w 2022.
Tylko problem mamy taki, ze PiS i Nawrocki zmienili zdanie z powrotem, w dużej mierze pod wpływem Trumpa, a więc od 2025 niby Putin zły, ale idą z nim za rączkę. Oczywiście głośno go krytykują, bo tego oczekuje elektorat, ale choćby wsparcie dla Orbana, ale nie tylko, jasno pokazują, że ze względu na rozkazy z Waszyngtonu są gotowi realizować interes Putina.

Silniczki, a jak się ma ten cały Wojewódzki kr"u"l TVNu?
Cały czas nawijacie o tych ruskich onucach, zdrajcach, pachołkach Rosji, to mam pytanie. Kiedy te nasze środowiska lewicowe mówiły prawdę....
UMMM AKSCHUALLY...
Wy się chyba naprawdę sami nie słyszycie: działania prezydenta z poprzednich dni tworzą realne zagrożenie dla Polski - głównie spotykanie sie z kremlowskimi śmieciami, wetowanie SAFE itd.
Mariuszki i inne pierdolita wrócą do tego, co Tusk robił 15 lat temu.
Czy wy jesteście normalni? Czy bycie wyznawcą kibola jest dla was ważniejsze, niż bezpieczeństwo kraju i waszych bliskich? Czy to jeszcze głupota, czy już zwykłe działanie na niekorzyść państwa?
Uderz w stół, a nożyce się odezewą xD
Ogólnie to naprawdę robi się to już nieco nużące, że czego by się nie powiedziało na wodza to jest wielkie oburzenie i wyzwiska, jakby się komuś matkę obrażało, ale wiadomo- łatwiej jest żyć w swojej bańce, niż dopuścić myśl, że nie wszystko jest takie czarno-białe.
Wow, Tusk spotkał się z Putinem w 2010 gdy Rosja nie prowadziła jeszcze agresywnej polityki pod naszymi drzwiami (Kaukaz inna sprawa) - rusofil. (Kaukaz inna sprawa XD)
I dlatego jareczek mówił o rosjanach "nasi bracia rosjanie"
Czekajcie chłopcy, bo ja tutaj widzę podwójne standardy.
Jeśli dobrze patrzę to jest to wypowiedź Jareczka z 2010 roku, która z tego co rozumiem była deeskalacją konfliktu jaki miał miejsce po Smoleńsku (jeśli się tak jeszcze jakoś wypowiadał to poproszę o źródła) oraz próba wygładzenia rusofobicznego wizerunku, które podkręcało PO (swoją drogą nieco zabawne, że wcześniej mówili tak, teraz tak... prawie tak samo jak z obroną granicy, najpierw pluli na mundury i nie chcieli murów na wschodniej granicy, a teraz gdy sondaże mówią co innego to... ;) ).
I wy mi teraz próbujecie wmówić, że taka gadka Jarka (z którą się nie zgadzam, tak jak i nim, bo sama na protestach krzyczałam ***** ***, szok co, że można nie lubić tych i tych?!) jest gorsza od układania się z putinem na molo? LITOŚCI.
Także tak, uważam, że Nawrocki pokazał się od najniższej strony (tak jak nagranie "zakuty łeb" Tuska) w konfrontacji z tym 'dziennikarzem', ale i tak będę podtrzymywała, że narracja o tym, że PIS jest prorosyjski jest co najmniej komiczna :)
MariuszPL
O czym ty bredzisz? PiS od samego początku miał mnóstwo powiązań z Rosjanami, ja się tylko dorwał do władzy w 2015 rozpoczął hurtowe sprowadzanie węgla do Polski przez swoich biznesmenów, mimo tego ze rok wcześniej zielone ludziki zajęły krym i było wiadomo ze wybuch wojny to już jest kwestia czasu. Co więcej - do tej pory Kaczyński i akolici jak ognia wystrzegają się krytyki czy jakichkolwiek zarzutów wobec Rosji - o wszystko obwiniają UE. Najbardziej mnie bawi nazywanie PiSu "rusofobami" :D Juz tylko chyba tylko obie konfy mają więcej interesów i prychylności dla Rosji :P
Z resztą co byś nie bredził to ta deklaracja:
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-pis-juz-sie-nie-kryje-viktor-orban-musi-wygrac-wybory,nId,8073692
pokazuje prawdziwe podejście PiSu do Rosji i jego satelitów
Ogólnie to naprawdę robi się to już nieco nużące, że czego by się nie powiedziało na wodza to jest wielkie oburzenie i wyzwiska, jakby się komuś matkę obrażało, ale wiadomo- łatwiej jest żyć w swojej bańce, niż dopuścić myśl, że nie wszystko jest takie czarno-białe.
Mocne słowa o wyborcach PISu/Konfederacji
A czy Tusk z Putinem na molo planował zabicie Kaczyńskiego? Co na ten temat ma twój chomik do powiedzenia?
nim, bo sama na protestach krzyczałam ***** ***, to ta sama kategoria co lolita kolega gej głosujący na konfe ;)
Bo czy naprawdę taka Ukraina
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-ukraina-zmienia-taktyke-w-sprawie-broni-chce-ja-wysylac-na-z,nId,22598571
potrzebuje pożyczki na 90 miliardów od Europy?
edit.
Bo czy naprawdę taka Ukraina potrzebuje pożyczki na 90 miliardów od Europy?
Tak
Tak
No to fajnie, to sobie spłacaj, ja tam wolę NFZ i ogólnie dobrze funkcjonujące państwo polskie, a o to niestety za rządów KO ciężko... a miało być tak pięknie, 100 konkretów! :/
Jane_od_Batmana
Jedyne to co można powiedzieć o Orbanie, to to, że wbrew interesom swojego kraju a w swoim własnym interesie potrafił lawirować pomiędzy Unią a Putinem. Trudno to nazwać "postawić sie głupocie UE" patrząc jak zacofana i odstająca jest na tle reszty Europy gospodarka Węgier. To właśnie dlatego tak stracił poparcie po tylu latach rządów i dlatego teraz Tisza ma szanse wygrać. A ze przy okazji nakradł się tyle, ze jego przegrana ma na horyzoncie jego niewątpliwą odsiadkę, dlatego teraz wzywa każdego na pomoc.
Różnica pomiędzy Orbanem a Kaczyńskim jest taka, ze Orban na tyle rozumie politykę międzynarodową że potrafi ja wykorzystać do swoich swoich celów, natomiast Kaczyński nie zna sie i nienawidzi polityki zagranicznej - nawet wszystkie happeningi w UE były robione na użytek wewnętrzny :P Natomiast bez wzgędu na to co mówią - ich własne decyzje pokazują że obu panom bliżej Rosji niż UE.
PS. Doktryna Rosji zakłada zrobienie z Polski strefy buforowej pod kontrolą Moskwy. Ja też bym wolał by taka kasa poszła na inwestycje, infrastrukturę czy NFZ, ale jak nie dozbroimy się porządnie to znów wrócimy do czasów PRLu, gdzie "Polska wysyłała Rosji węgiel a w zamian Rosjanie przyjmowali od nas jeszcze stal". I mała kasa na NFZ będzie naszym najmniejszym problemem...
O i to jest naprawdę fajna odpowiedź, z którą można polemizować! Co do sympatii Orbana (czy Brauna) do rosji nie idzie się kłócić, ani co do tego, że on oraz Załenski potrafią dużo lepiej w politykę i korupcję, niż nasi politycy, ale naprawdę chętnie posłucham o decyzjach Jarka, które sprawiają, że bliżej mu do rosji, ba może nawet zmienię zdanie przy dobrej dobrej argumentacji, bo przytaczana wypowiedź z 2010 roku przez chłopców tak średnio do mnie przemawia.
edit na PSa.
Dozbrajanie Polski- spoko.
Zadłużenie się na rzecz Ukrainy- no nie spoko xd
Ukraina ewidentnie stara się jakoś pozyskać fundusze na obronę kraju przed napaścią. Skoro wykształcili u siebie możliwości produkcyjne dronów to mogą nimi handlować. Tak jak pewnie handlują też zbożem i innymi rzeczami. Brak finansowania obrony może skutkować przesunięciem frontu niebezpiecznie blisko Polski. Może, nie musi. Ale wolałbym się nie dowiedzieć czy tak się stanie.
Rosja jest naszym bezpośrednim sąsiadem lecz jej główne siły wojskowe z nami nie sąsiadują, powinnaś to wiedzieć.
Ale tu jest bardzo prosta rzecz. Kaczyński jest chory na władzę, chce mieć władzę nad wszystkim i wszystkim. Polska w UE jest mu mocno pod górkę bo wg traktatu wejściowego prawo unijne jest nad prawem polskim. Jarcio prawo polskie zmieniał jak chciał, nie przeszkadzała mu w tym konstytucja, ale co i rusz odbijał się od prawa unijnego - a najbardziej go zabolało zablokowanie KPO przez nieudolność jego podwładnego Mateuszka, który zgodził się na jakieś tam kroki milowe. Dlatego PiS już od dłuzszego czasu urabia opinie publiczną hasłami o złej UE i plusach wyjścia z niej. Wtedy będzie mogł dowolnie kształtować prawo i nikt do niego się nie przyczepi. Problem jest w tym, ze Polska ma bardzo specyficzne położenie geograficzne - pomiędzy dwiema potęgami: Unią i Rosją. Nasze państwo nie ma możliwości być w pełni niezależne - z kimś trzeba i handlować i mieć sojusze. UE odpada z powyższych powodów, natomiast Rosja chetnie ponownie powita nas w gronie swoich wasali koronując Jarcia na dożywotniego króla Polski. Więc to nie jest miłośc tylko czysty interes (podobnie jak i u Orbana - orban chce dożywotnio władać węgrami a tylko Rosja moze mu to zapewnić).
Natomiast co do Ukrainy i pożyczki: musimy zmodernizować cała armię, przeszkolić do nowego sprzetu żołnierzy, wypracować procedury. Do tego trzeba czasu. Kazda pożyczka dana Ukrainie powoduje przesunięcie ew ataku Rosjan na nas przez drenaż ich sprzetu i ludzi. Do tego dochodzi coraz większymi krokami zapaść gospodarcza u ruskich. Jednocześnie na tamtejszym froncie widać rewolucje w przebiegu konwencjonalnego konfliktu zbrojnego. Musimy tem zmieć czas by się do tego dostosować - a lepszych nauczycieli w tym jak Ukraincy nie będzie.
To tak na krótko
A to nie wiedziałem, że na forum jest trollica, która trochę zaspała i wrzuca pizdeuszowe zdjęcia sprzed 16 lat. A wiesz trollcio, że Iran był sojusznikiem USA. No i co z tego wynika, gówno oczywiście. A Kaczafi wydał odezwę do przyjaciół Moskali. Dziewczyno nie idź tą drogą.
Rosja jest naszym bezpośrednim sąsiadem lecz jej główne siły wojskowe z nami nie sąsiadują, powinnaś to wiedzieć.
Siły wojskowe nie są czymś stacjonarnym i można je przetransportować, powinieneś to wiedzieć.
Czy można nazwać bycie eurosceptycznym czy nawet wrogo nastawionym do UE jako bycie prorosyjskim? Polemizowałabym, zwłaszcza biorąc pod uwagę cyrki (Mercosur?) jakie ostatnio odwalali.
Co do Ukrainy- spoko, rozumiem ten punkt widzenia, ale trzeba też pamiętać, że Polska jest w UE i w NATO, więc czy zadłużanie kraju (które pewnie ma skutkować przyjęciem euro), by trzymać wojnę z dala od nas za wszelką cenę jest dla nas korzystne, gdy nie ma pewności co do tej wojny i gdy już i tak sąsiadujemy z wrogimi krajami?
Wiadomka, jak coś niewygodnego się tyczy Tuska to jest to nieważne, dawno i nieprawda albo jest się prorosyjskim. Wolę być trollicą, niż plemiennym troglodytą jak niektórzy ;)
Tusk jest bliżej putina na moim zdjęciu i rozmawiają, szach i mat!
więc czy zadłużanie kraju (które pewnie ma skutkować przyjęciem euro), by trzymać wojnę z dala od nas za wszelką cenę jest dla nas korzystne
Oczywiście, że jest. Tutaj masz ładnie napisane dlaczego.
Twierdzenie, że Polska jest w UE i NATO i dlatego nie powinna jej obchodzić wojna na Ukrainie to skrajna ignorancja. A już zwłaszcza w świetle coraz poważniejszych napięć geopolitycznych i upadku prawa międzynarodowego w ostatnich latach. A także w świetle potencjalnego przejęcia władzy przez prorosyjską niemiecką skrajną prawicę w niedalekiej przyszłości.
Czy można nazwać bycie eurosceptycznym czy nawet wrogo nastawionym do UE jako bycie prorosyjskim? Polemizowałabym, zwłaszcza biorąc pod uwagę cyrki (Mercosur?) jakie ostatnio odwalali.
Eurosceptycznym jak najbardziej - wiele rzeczy jest tam do zmiany. Wrogim - przy naszym położeniu masz wybór: albo Unia albo Ruscy. Nie ma nic pomiędzy. Na chwilę obecna jesteśmy za słabi i militarnie i gospodarczo by to inni sie do nas przyłączali. Nie wiem jak ty, ale ja jednak wole UE ze wszystkimi jej wadami. Wady da się zmienić, Ruskich nie.
Co do Ukrainy- spoko, rozumiem ten punkt widzenia, ale trzeba też pamiętać, że Polska jest w UE i w NATO, więc czy zadłużanie kraju (które pewnie ma skutkować przyjęciem euro), by trzymać wojnę z dala od nas za wszelką cenę jest dla nas korzystne, gdy nie ma pewności co do tej wojny i gdy już i tak sąsiadujemy z wrogimi krajami?
Jeśli Rosja zaatakowała Ukrainę, która jest jest jednym z rosyjskich "kamieni milowych" w dążeniu do dominacji w Europie to możesz być pewna, że po kolejnych w kolejce krajach bałtyckich bylibyśmy my. I to nie jest moje wydumane zdanie tylko wielu analityków z różnych krajów. Rosjanie po prostu uważają, że Polska powinna być w ich strefach wpływów i pod ich kontrolą. I nie wiem jak ty, ale ja uważam że ta pożyczka w zamian za zniszczony kraj i siedzenie w okopach jak to teraz jest na Ukrainie to mała cena.
Generał sił powietrznych w stanie spoczynku Philip Breedlove, były najwyższy dowódca sił USA i NATO w Europie:
Nie podpisaliśmy tych dokumentów, a następnie Rosja dokonała inwazji. Jeśli ktoś ich nie czytał, naprawdę zachęcam, aby to zrobić – najlepiej w oryginale rosyjskim, ale dobre tłumaczenia angielskie również są dostępne. W tych dokumentach Putin bardzo jasno napisał, czego chce. Chce w praktyce odbudować coś na kształt dawnej strefy kontrolowanej przez Związek Sowiecki i Układ Warszawski. Nie musimy więc zgadywać, jakie ma zamiary. On sam nam je opisał.
Dlatego powinniśmy przygotowywać się już teraz. W mojej ocenie utraciliśmy odstraszanie poza NATO. I moją obawą jest to, że jeśli damy Putinowi pięć lat lub więcej na odbudowę, naprawę i odtworzenie potencjału, to powstanie pytanie, czy odstraszanie NATO rzeczywiście się utrzyma.
prorosyjską niemiecką skrajną prawicę
Jeśli mówisz o Braunie to naprawdę mocno wątpię, bo większość jego wyborców pewnie nie dożyje wyborów xd
Ruskich nie.
Tutaj się zgadzamy.
uważam że ta pożyczka w zamian za zniszczony kraj i siedzenie w okopach jak to teraz jest na Ukrainie to mała cena.
Tylko nie dostrzegasz innej możliwości- zniszczony gospodarczo kraj przez ciągłe wspieranie sąsiada własnym kosztem nie będzie w stanie się bronić na wypadek wojny na dwa fronty.
My jesteśmy obecnie na dobrym kursie do kryzysu w naszym państwie, a wojna na wschodzie trwa już prawie tyle samo co pierwsza wojna światowa, gdzie nawet połowa terytorium państwa, które nie jest w UE ani w NATO nie została zdobyta.
Trzymać wojnę z dala od nas? Tak.
Robić to za wszelką cenę, bankrutując przy tym Polskę? Nie.
Putin bardzo jasno napisał, czego chce.
Chcieć, a móc...
Nie chodziło mi o Brauna, tylko o AfD. W skrócie chodzi o to, że niedługo koniunktura może się zmienić i w przypadku przegranej Ukrainy strefa zgniotu interesów zachodu i Rosji przesunie się na nas. A do tego dojdzie jeszcze niemiecka prawica zakochana w rosyjskich surowcach, która chętnie nas sprzeda za biznesy z Rosjanami, także wtedy już będziemy zgniatani z dwóch stron. Tym bardziej, gdy u nas do głosu dojdą buńczuczne wobec Niemiec środowiska eurosceptyczne (nie mówiąc nawet o Polexicie). Taka sytuacja już miała miejsce około 85 lat temu i nie wyszliśmy na tym zbyt dobrze, prawda?..
I właśnie dlatego rozstrzygnięcie wojny na niekorzyść Rosji i jak największe związanie i wykrwawianie jej sił jest w naszym żywotnym interesie. To jest priorytet priorytetów. No i też nie zakłamujmy rzeczywistości, bo do bankructwa to nam bardzo daleko. Prawda jest taka, że jeszcze nigdy w historii tak niskim kosztem nie mogliśmy nic ugrywać w rozgrywce z wrogim mocarstwem. Bo obecnie, za każdą zapłaconą przez nas złotówkę, kraje zachodnioeuropejskie wpłacają na ten sam cel kilka razy tyle. Rosyjska gospodarka w obecnej sytuacji krwawi o wiele bardziej niż nasza. Nasi przodkowie nigdy nie mieli takiego komfortu. To co siejesz, to zwykły defetyzm świadczący o braku zrozumienia sytuacji na arenie międzynarodowej. Bo jeśli my przestaniemy pomagać, to dlaczego dalej mieliby to robić np. Niemcy, Francuzi, Holendrzy i Anglicy? A kto bardziej korzysta na wiązaniu sił Rosji, my czy oni? Komu na tym powinno najbardziej zależeć?
My z naszym położeniem nie mamy takiego komfortu, że możemy sobie wydawać pieniądze tylko na siebie i na to na co nam się podoba. Bo uczestniczymy (siłą rzeczy, a nie z własnego wyboru) w szerszej rozgrywce i musimy reagować i dostosowywać się do ruchów innych. Gdyby doszło do starcia, to znów oberwiemy jako jedni z pierwszych i zapewne najmocniej. Właśnie dlatego - jako jedni z wielu - pompujemy kasę w Ukrainę, bo stosunek koszt-efekt w dalszym ciągu jest dla nas niezwykle korzystny. Jak ruscy podporządkują sobie Ukrainę i postawią swoje dywizje wzdłuż granicy od Przesmyku Suwalskiego do Bugu, nie będzie ich już szachowała naszpikowana dronami milionowa armia ukraińska tak jak obecnie, to choćbyśmy byli w UE i NATO, wtedy już 300-tysięczna armia zawodowa przestanie być dla nas mrzonką a stanie się koniecznością. Nastąpiłby odpływ ludności i inwestycji z całego kraju, a w szczególności z terenów wschodniej Polski. Kto wie, aby wyrównać potencjał może i pojawi się nad nami widmo konieczności budowy armii 500-tysięcznej i przywrócenia obowiązkowego poboru, co przy obecnej demografii byłoby katastrofalne dla naszej gospodarki, nie mówiąc już nawet o kosztach wyposażenia takiej liczby wojsk. To byłyby o wiele większe i bardziej bolesne koszty niż obecne wsparcie dla Ukrainy.

Snus był pod wpływem? Oni tam naprawdę muszą mocne specyfiki brać. Hańba, zdrajcy i przekaz dla ciemnego luda. W swojej głupocie próbuje równać do pomarańczowego pedofila?
https://x.com/prezydentpl/status/2036448514620756269?s=46
Ale trzeba przyznać, że cały internet pięknie po nim jedzie. Na X nawet w pewnym momencie był na pierwszym miejscu w trendach, pod niecenzuralnym hasłem :)
Tusk nadal nie robi nic z cenami paliw!

Ładne podsumowanie, co tam Krzysio, tym sławetnym "Mariuszom z Brighton" w głowy wkłada :). Na pewno ta propaganda nie jest tak toporna, jak "Sakiewicz walący siekierą", dlatego jest tym bardziej niebezpieczna.
Dobrze! Słychać wycie, znakomicie!
Macie ten cały mainstrimowy aparat propagandowy z tefałpe w likwidacji na czele, a tu ten nieznośny stanowski, który wymyka się wam z pod kontroli i jeszcze lordzik wkleja to idiotyczne porównanie, nawet nie oglądając reportażu o rosji Wiernikowskiej
może coś dodasz od stonogi? albo od pińskiego? widać, że niczego nie nauczyłeś się lordzik :)
nieznośny stanowski, który wymyka się wam z pod kontroli
Serio? Taka toporną propagandę? :D
Przecież to już zaczyna dobijać do poziomu putinowskiej TV :D
a propo propagandy, mam znowu przypomnieć jak linkowałeś te rewelacje piątka ? O siostrze Nawrockiego? Hołowni czy Stanowskim?
A co mi tam i tak przypomnę :) Jaki tam był ciągu logiczny?
Hołownia ma drogę osiedlową z mieszkańcami - niektórzy z nich są działaczami ordo jurios, a ta organizacja była finansowana przez ruski bank skoligacony z Gazpromem. Przypadek?
Stanowski dał się wytłumaczyć na swoim kanale Wiśniewskiemu, a ten wziął pożyczkę jak się okazało od gangusów, którzy to robili interesy z ludźmi powiażanymi z ruskimi bankami! Przypadek?
I najlepsze! Siostra Nawrockiego robi torty dla Hiltona, a ten nie wyszedł z rosji! Przypadek?
a ja nawet nie chcę was biczować braćmi kamratami, którzy wam sfałszowali wybory - teraz już wiecie jak obecna ekipa może was dymać tyle lat w cztery litery? A wy nawet tego nie czujecie! Taki to jest ten poziom intelektualny!
I najlepsze! Siostra Nawrockiego robi torty dla Hiltona, a ten nie wyszedł z rosji! Przypadek?
a ja nawet nie chcę was biczować braćmi kamratami, którzy wam sfałszowali wybory - teraz już wiecie jak obecna ekipa może was dymać tyle lat w cztery litery? A wy nawet tego nie czujecie! Taki to jest ten poziom intelektualny!
Co to za bełkot?
Co to za bełkot?
zapytaj nexusa, to on linkował Pińskiego z tymi rewelacjami o Hołowni, Stanowskim i siostrze Nawrockiego
No patrzcie, manolito nadal pierze zad, że Piątek wygrał wszystkie procesy o zniesławienie z pisiorami, podpierając się ogólno dostępnymi dokumentami :P
Widziałam rozmowę Stanowskiego z Wojewódzkim (Kędzierski próbował dołączyć do rozmowy, ale ewidentnie nie był zaproszony).
Ogólnie ciężko się to oglądało, bo sposób dziennikarstwa Wojewódzkiego jest bardzo staroszkolny i już nudny. No i nie oglądam kanału zero, a też aż tak mi na tym nie zależy, żeby to zweryfikować i obejrzeć te filmiki, ale prędzej zaufam słowom Stanowskiego, który mówił, że materiały miały na celu pokazanie zwykłych rosjan oraz tego jaką mają papkę z mózgu zrobioną przez putina, niż krzyczącemu Wojewódzkiemu, że Stanowiski jest prorosyjski i mówiącemu, że obejrzał 6 odcinek, gdy są tylko trzy :)
Za to byłam w Paryżu i Londynie i nie rozumiem gdzie problem w tych miniaturach do filmów? Mówienie niewygodnej prawdy o 'uchodźcach' to już zdrada stanu? xd
Także podsumowując- zabawnie się ogląda teraz ból pupy o to, że Wojewódzki został zaorany we własnym show.
A jak tam miśki po tym kolejnym zimnym prysznicu z TSUE? Czyli prezydent jednak miał racje, nie można dzielić sędziów na neo i paleo?
Oj, nie idzie, jednego dnia działaczka KO, którą dyma pies, ładnie się tam bawicie, to nawet przebija plebanie w Dąbrowie Górniczej, a drugiego dnia giertych, który okazało się, dyma swoich klientów, likwidacja porodówek, obcięcie finasowania diagnostyce, a teraz TSUE? Oj nie idzie!
lol, ty nawet tak prostego tekstu nie rozumiesz? Czy to spowodowane tym że celem jest manipulacja?
Twoje preferencje dynania mnie nie interesują o ile nie celujesz w dzieci.
W 2026 roku wstyd być takim kretynem i zdrajcą jak naczelny wątkowy pisowiec :) Ha tfu!
Pfff prezydent ma w dupie czy oni są legalni czy nie, ustawy wetuje dla zasady :P
Tylko jakoś mu sie nie trafiło z tym kodeksem karnym i kibice sie na niego obrazili :P
Całkiem nie dawno łaskawie żurek w swojej ustawie chciał uznać neosędziów, a teraz okazuje się, że nie musi, bo nie ma żadnych neosędziów - 8 lat pierdolenia! A to już nie jest opinia rzecznik TSUE, ale wyrok! Najjaśniejszej i najważniejszej instancji! Europejskiej! Czyli za każdym razem jak ci szmaciarze od żurka wybierali sobie wyroki powołując się na neosędziów, okazało się, że powoływali się na coś co nie istnieje! Ale to musi być wstrząs dla drobonozmianwoców,. :)
Sąd, do którego wpłynął wniosek o wyłączenie sędzi rozpoznającej sprawę, nabrał wątpliwości i skierował pytania do TSUE. Pytał on sędziów w Luksemburgu, czy skład orzekający można uznać za niezawisły i bezstronny, jeśli zasiada w nim sędzia powołana w wyniku procedury z udziałem nowej KRS, która nie zapewnia skutecznego środka prawnego dla nierekomendowanych kandydatów.
Pytam ponownie, ty rozumiesz co czytasz?
a ty rozumiesz?
TSUE orzekł, że udział KRS, ukształtowanej w następstwie reformy polskiego systemu sądownictwa, w procedurze powołania sędziego oraz brak skutecznego środka prawnego przed sądem dla nierekomendowanych kandydatów, nie wystarczają same w sobie do wyłączenia tego sędziego. Według TSUE konieczna jest całościowa ocena wszystkich okoliczności towarzyszących powołaniu sędziego.
Wiesz co to oznacza? Mam ci to wytłumaczyć łopatologicznie?
Tsue odpowiedział na pytanie. Tsue nie wydał wyroku. Wyrok musi wywołać skutki prawne a tu takich nie ma.
Tsue decyzję o niezawisłości odsyla do sądu krajowego.
Lol :)
Judgment of the Court in Case C-521/21
https://curia.europa.eu/site/upload/docs/application/pdf/2026-03/cp260045en.pdf
https://wiadomosci.wp.pl/jest-wyrok-tsue-ws-neosedziow-7267707167197312a
https://polskieradio24.pl/artykul/3665123,wyrok-tsue-ws-polski-przyczyna-instrumentalne-orzeczenia
https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/wyrok-tsue-potwierdzenie-systemowego-problemu-wadliwych-powolan-sedziowskich-w-polsce
https://businessinsider.com.pl/prawo/tsue-wydal-przelomowy-wyrok-w-sprawie-neosedziow-dla-koalicji-to-moze-byc-problem/lp5p5sm
https://wiadomosci.gazeta.pl/polityka/7,197990,32681976,politycy-komentuja-przelomowy-wyrok-tsue-cios-miedzy-oczy.html
https://dorzeczy.pl/opinie/864736/wyrok-tsue-ws-neosedziow-akt-oskarzenia-wobec-ekipy-tuska.html
i co nadal będziesz twierdził, że to nie jest wyrok?
Wydałem wyrok: lolito to analfabeta. Jakie skutki prawne niesie za sobą mój wyrok?
Jasiu, czy lolito powinien przestać pić? Jasio: Niech jego żona podejmie decyzję o tym.
Widzisz analogię?
Ze strony przywołanej przez Manolita:
Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie C-521/21 jednoznacznie potwierdza istnienie w Polsce systemowego problemu nieprawidłowo powołanych sędziów oraz wadliwego ukształtowania Krajowej Rady Sądownictwa (KRS).
"NIEPRAWIDŁOWO powołanych sędziów".
TSUE zauważa, że ponad 3000 sędziów (ok. 30% polskiego sądownictwa) zostało powołanych na wniosek KRS, co do której „istnieje uzasadniona wątpliwość co do niezależności”. Orzeczenie TSUE stwierdza jednak, że nie powinno się automatycznie kwestionować statusu tzw. "neosędziów". Co nie znaczy, że wszyscy są powołani prawidło i że właściwe sprawują funkcję sędziego. Konieczne jest indywidualne rozpatrzenie każdej sprawy, a sądy muszą mieć możliwość badania legalności procedury powołania sędziego. Tyle. Nic się zasadniczo nie zmieniło od czasu poprzednich wyroków TSUE w sprawie polskich reform sądownictwa.
Jeszcze inaczej: TSUE nie stwierdza, że wszyscy neosędziowie są "wadliwi", ale też nie stwierdza, że wszyscy są "OK". Potrzebna jest konkretna ocena okoliczności powołania danego sędziego. Nie można nikogo skreślać "z automatu". To stanowisko było już od pewnego czasu znane.
Nowy wyrok potwierdza ponadto wcześniejsze tezy z wyroków z 2019, 2021 i 2023 r., kiedy otworzono drogę do "testów niezależności", zakwestionowano Izbę Dyscyplinarną oraz Izbę Kontroli Nadzwyczajnej, a także stwierdzono, że reformy PiS-u naruszyły zasadę niezależności sądów i skutkowały ryzykiem braku bezstronności. Zgodnie z poprzednimi wyrokami i nowym orzeczeniem tzw. neo-KRS jest organem wadliwie ukształtowanym i jego udział w nominacjach sędziowskich budzi uzasadnione wątpliwości co do ich statusu.
Tak czy inaczej, cieszę się, że Manolito zgadza się z wyrokami TSUE, bo one raz za razem mieszają deformy PiS-u z błotem.
To już jest szczyt bezczelności - Przecież ja to do kurwy nędzy pisze od 8 lat!
Od samego początku powoływałem się na wyroki TSUE i orzeczenia rzeczników, w tym, że nie można podważać statusu sędziów w Polsce, nie można podważać statusu sędziów PRL-owskich tylko dlatego, że zostali wybrani przez reżim od którego byli zależni - trzeba im udowodnić, że są zależni dla konkretnej sprawy! I TSUE nie mógł wydać innego wyroku, bo tu jest identyczna zależność - organ, który uznali za nie dający gwarancji niezależności czyli KRS albo komunistyczny reżim - X razy powtarzałem, że stwierdzenie nie dający gwarancji, nie oznacza stwierdzenia, że sędzia jest zależny! Trzeba mu to udowodnić!
I teraz przychodzi kapitan oczywisty powtarza to co ja pisałem od lat i udaje, że to są jego słowa - oczywiście są, w tym sensie, że w końcu uznał, nie można dzielić sędziów na PRL-owskich, neosedziów czy paleosędziów - i nie można podważać ich statusu i wyroków dopóki się nie udowodni, że taki sędzia jest zależny lub wydaje wyroki pod wpływem tej zależności - czyli dokładnie tak samo jak można podważać wyroki sędziów losowanych do skutku przez żurka! Tak jak można podważać wyroki sędziów, którzy otrzymywali sprawy z pominięciem biura podawczego - żeby sądziły wasze justytutki !
Od dzisiaj, nie trzeba żadnej ustawy żurka o uznawaniu lub nie uznawaniu neosędziów przez obecny reżim - tak jak nie trzeba ustawy o uznawaniu sędziów PRL-owskich. Żaden sędzia nie może podważać ustroju, statusu i wyroków innego sędziego. Pan Prezydent Nawrocki może bez problemu nie podpisać takiemu awansu, nominacji jeśli ten to robił lub nadal robi! Dlatego, że taki sędzia działał i działa nie zgodnie z naszym prawem! Czyli te wszystkie wasze justytutki! Znaczy się, może robić to niezależnie od wyroku TSUE, ale teraz ma unijny papier wobec którego jesteście bezradni!
A co do uznawania wyroków TSUE, od lat piszę, że ta magia działa na was, dlatego jej używam, dla mnie jest narzędziem, którym mogę was okładać, dla mnie i dla naszego ustroju najważniejsza jest konstytucja, a my tego jak mamy sobie układać prawo, sądy, nie oddawaliśmy organom unijmym - nie ma tego w traktatach - dlatego TSUE może nam skoczyć!
Dla mnie nic się nie zmienia, dla mnie wyroki TSUE, to opinia, która można zignorować, albo można wziąć ja pod uwagę - nie ma żadnej mocy sprawczej.
Ma dla mnie o tyle wartość o ile mogę jej wykorzystywać przeciwko wam, bo wy z automatu co unijne - to bezmyślnie na kolana i do dzioba! I tak będzie też tym razem - tak jak w przypadku konstytucji będzie ona miała wartość nadrzędną i będziecie ja bronić chyba, że okaże się, że UE powie inaczej i trzeba uznać zwierzchność prawa unijnego ponad naszą konstytucją wtedy przestaniecie jej bronić wbrew jej preambule - wiadomo, UE soluta causa finita!
Dla mnie to nie było takie oczywiste, że potępiasz działania PiS-u związane z polskim sądownictwem. (Bo chyba nie interpretujesz wybiórczo i wedle własnego widzimisię wyroków TSUE). I że niby zawsze potępiałeś deformy PiS-u? Nie zarejestrowałem. Mea culpa. Ale cieszę się, że tak jest. :)
Odnośnie incydentu z Nawrockim i dziennikarzem
W erystyce mutatio controversiae (zmiana przedmiotu sporu) to technika manipulacyjna polegająca na nagłym odejściu od tematu dyskusji w momencie, gdy orientujemy się, że przegrywamy lub argumentacja przeciwnika jest zbyt silna. Polega ona na:
- Przerwaniu toku rozumowania: Niedopuszczeniu przeciwnika do sformułowania ostatecznego, zwycięskiego wniosku.
- Odwróceniu uwagi: Nagłym przeskoczeniu na inny temat lub wprowadzeniu wątków pobocznych, które wydają się powiązane, ale w rzeczywistości odciągają od meritum (tzw. dywersja).
- „Zejściu z linii ciosu”: Przeniesieniu sporu na grunt, na którym czujemy się pewniej lub który jest mniej niewygodny.
Przykłady zastosowania:
- Dywersja: Gdy brakuje argumentów merytorycznych, zaczynasz mówić o czymś zupełnie innym (np. o zachowaniu rozmówcy), traktując to jako argument w sprawie.
- Uogólnienie: Zamiast bronić konkretnego, obalonego twierdzenia, zaczynasz dyskusję o ogólnych zasadach, które trudniej podważyć.
W sumie jeszcze można dorzucić:
Argumentum ad personam (łac. „argument wymierzony w osobę”) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika bądź jego dokonania. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. Dodatkowo obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane argumenty.
Ty serio uważasz, że batyr stosuje erystykę? XD
W mojej ocenie po prostu był to wyraz wkurwienia i braku kontroli.
Zwróć uwagę, że nie udzielił odpowiedzi na pytanie dziennikarza a to co wykrzyczał było kompletnie nie na temat.
Nie dowiedzieliśmy się czy przeszkadza mu romans Orbana z Putinem.
Stosują erystykę, ale nieświadomie.
Tusk celnie trafił Nawrockiego, bo ten próbował ripostować klasycznym pisim przekazem dnia, ale oczywiście żenująco mu to wyszło.
Węgry poinformowały, że zablokują dostawy gazu na Ukrainę w związku ze sporem o rurociąg Przyjaźń. Do tej informacji odniósł się już premier Donald Tusk. Głos w sprawie zabrało także ukraińskie MSZ.
Zapowiedź Orbana skomentował w serwisie X premier Donald Tusk. "Jest pierwszy efekt wizyty Karola Nawrockiego w Budapeszcie. Premier Orbán odciął Ukrainę od dostaw gazu" - napisał. "Putin się cieszy" - dodał.
Dracula "Twoje preferencje dynania mnie nie interesują o ile nie celujesz w dzieci."
To może tym się zainteresujesz czy milczymy jak większość?
https://wnet.fm/2026/03/23/afera-pedofilska-w-klodzku-w-tle-polityka-i-zarzuty-o-zmowe-milczenia/
Naprawdę obrzydlistwo. Odnośnie Epsteina zaraz zwołali komisję, a do tego nic.
No komisję trzeba zwołać bo szeregowa członkini partii jest oskarżona o pedofilię i zoofilię. No masz rację afera na miarę Epsteina.
Na syna Kurskiego jakoś komisji nie powoływali tylko zwyczajnie się nim zajęła prokuratura :P
Jesteście naprawdę niereformowalni widzę.
Jak niedawno Nawrocki dał veto na ustawę, która chciała wprowadzić cenzurę w sieci to był kwik, żeby chronić dzieci, a teraz jak wyszła taka sprawa to w jakiś sposób i tak potrafiliście z tego zrobić szpileczki w stronę PIS zamiast bardziej pochylić się nad tematem?
Jprdl... załamka, tyle właśnie są warte "lewackie cnoty".
Ktoś wytłumaczy o co tej lambadziarze chodzi? Przecież skazali, prawo chyba zadziałało?
Czyli podsumujmy: Mąż szeregowej działaczki KO z Pcimia Górnego gwałcił córkę tej kobiety. Ona nie reagowała. Teraz jest oskarżona o współudział, a także możliwe czyny pedofilskie i zoofilskie. Dziennikarze prawicy podejrzewają (bo nie przedstawili żadnych dowodów) że lokalne struktury partyjne ukrywały sprawę.
Według Jane plus młotków z wiadomego wątku gdzie się onanizują nad woke chyba premier i rząd powinien się podać do dymisji.
To jest dopiero kabaret a nie facet przebrany za babę.
No ale trochę racji ma, jak jest coś podobnego by było ze strony PiS czy Konfy, to was nie interesuje fakt czy prokuratura zadziałała czy nie, tylko grzejecie temat na dwie strony wątku. A w tym przypadku jesteście wyjątkowo cicho :)
Tak EG oczywiście że grzalibyśmy temat xD Nie wiem co się w waszych pustych głowach kołata, ale ustalmy że jakby ta kobieta była kimś z rządu albo z wierchuszki partii to na pewno byśmy o tym pisali.
Mamy pisać o każdym przypadku pedofilii/zoofili/nekrofili w Polsce i sprawdzać jakie powiązania polityczne ma sprawca? Od tego masz wątek prawackich idiotów oni lubią się doszukiwać powiązań światowego spisku reptilian z "żymianami" i LGBTQ. To taki nasz lokalny oddział idiotów MAGA.
Różnica jest taka, że gdy rządził PIS prokuratura by nie zadziałała
I to jest sedno sprawy.
Bo to, że politycy popełniają przestępstwa to jest nie do uniknięcia. Problemem jest to, gdy pozostają pomimo ich bezkarni. Podstawowym problemem PiS nie było to, ze poseł X co ukradł, Y uprawiał nepotyzm a Z kogoś pobił. Problemem było to, że prokuratura wszystkie te sprawy tuszowała.
I to jest właśnie różnica, baba z KO popełniła przestępstwo to ma zarzuty i jest szansa, że pójdzie siedzieć. Jak uprawomocni się sensowny wyrok to znaczy, ze państwo działa dobrze a nie jak za PiS jest ślepe na wyczyny władzy. O to chodziło, nie o wybranie polityków idealnych, bo takich nie ma, ale takich, którzy nie zablokują mechanizmów kontroli.
Wyborcy PiS tego nie zrozumieją.
spoiler start
I tak wiem, że zaraz ktoś wyskoczy z Giertychem i Grodzkim, ale w wypadku grodzkiego przez prawie 4 lata nie migli postawić zarzutów a potem zaraz przed wyborami postawili takie, że tam się nic kupy nie trzymało (w sumie tak jak z tymi ostatnimi dla Adamowicza). W wypadku Giertycha w sumie to niespecjalnie coś na niego znaleźli też przez 8 lat, znaleźli sporo na jego klienta, ale to żadna podstawa do oskarżenia, teraz udało coś się znaleźć, ale czy to konkret czy kapiszon to się okaże.
spoiler stop
Tak EG oczywiście że grzalibyśmy temat xD Nie wiem co się w waszych pustych głowach kołata, ale ustalmy że jakby ta kobieta była kimś z rządu albo z wierchuszki partii to na pewno byśmy o tym pisali.
Syn Obajtka był w rządzie? Dosłownie parę postów wyżej o nim wspomnieliście. I sporo razy grzaliście ten temat.
Ale OK, rozumiem. Jak jakiś polityczny plankton, to niech gwałci dzieci, nie ma sensu o tym mówić. Tylko spróbujcie napisać coś o np. złodziejstwie burmistrza związanego z prawicą, to przypomnę te słowa :)
Po pierwsze nie syn Obajtka tylko Kurskiego. Po drugie temat był grzany bo PiS a dokładniej prokuratura Ziobry (kolegi Kurskiego) robiła wszystko żeby sprawę zakopać łącznie ze wmawianiem że ofiara jest psychicznie chora. Jeśli będzie też w tym przypadku będę oburzony.
I po trzecie nie rób z siebie idioty bo odnosimy się tu do głupiej wypowiedzi Jane która porównuje tu lokalną sprawę do sprawy Epsteina. To tak jakbyś się zastanawiał czy mrówka jest taka sama jak słoń.
Zresztą uwielbiam te wasze prawackie porównania z dupy i hasła nie warto o tym mówić. To jakieś skrzywienie że wy zawsze wyciągacie ten sam argument z dupy?
Jane_od_Batmana
Już myślałem że przynajmniej z toba będzie można sensownie podyskutować jako jedynej ogarniętej przedstawicielce prawicy ale widzę że wszyscy z tej strony macie jakieś odchyły...
Każdą sprawą związaną z pedofilią powinna sie zając prokuratura, nieważne czy ten ktoś jest z PO czy PiS. Komisje to jest jedynie show medialny, posłowie nie mają żadnych uprawnień do oskarżania czy skazywania kogokolwiek - te am jedynie niezawisły sąd. Tak jak wreszcie za syna Kurskiego wreszcie zabrała się prokuratura (po 8 lat ukrywania tej pedofilii) a nie żadna komisja, tak i za ta posłankę zabiera sie prokuratura. Jakby było "krycie swoich" to o niczym byś się nie dowiedziała a tutaj jak czytamy "W centrum sprawy znajduje się małżeństwo z Kłodzka, oskarżone o wieloletnie wykorzystywanie nieletnich. Mężczyzna został skazany na 25 lat więzienia, a jego żona – na 6,5 roku, choć prokuratura domagała się znacznie surowszej kary." Czyli kobieta bedąca działaczką PO już została skazana.
Ja pierdole, nauczcie sie w końcu czytać ze zrozumieniem bo przy każdym artykule które tu wrzucacie mam wrażenie ze czytacie tylko nagłówki...
Zresztą uwielbiam te wasze prawackie porównania z dupy i hasła nie warto o tym mówić. To jakieś skrzywienie że wy zawsze wyciągacie ten sam argument z dupy?
Ale właśnie ja mówię że warto mówić, tylko wy jesteście wybiórczy z tym co tu można mówić a co nie :) Ale ładnie odwróciłeś kota ogonem. I wyciągacie argumenty, że prokuratura działa, że za PiS ukrywano itp. - No fajnie, cieszę się, ale ja nie o tym, tylko o tym wątku - jesteście hipokrytami i to aż bije. Dlatego słabo się tu udzielam, bo jak jeszcze Bukary czasem spojrzy władzy na ręce, zwłaszcza jeżeli chodzi o edukację czy służbę zdrowia, to lwia cześć tego wątku to już tylko PiS, PiS, PiS (i czasami Konfa).
EG - to co jeszcze chciałbyś dodać w temacie skazanej działaczki KO? Ale trzymaj się tematu - nie dyskutuj o dyskusji proszę
Przypominam tylko, że wyciąganie podobnych tematów (i również dotyczących osób, które przeszły przez całą sądowniczą drogę i zostały skazane) przez pewnego łysego chuja doprowadziło do samobójstwa młodego człowieka.
pis, 'prezydent' i cała reszta tej patologii jest jechana tutaj nie tylko za to, że coś zrobili, ale za to, że pozostali bezkarni.
Polecam spojrzeć w lustro i zastanowić się czy to jest, z angielska, 'hill to die on'.
I wyciągacie argumenty, że prokuratura działa, że za PiS ukrywano itp. - No fajnie, cieszę się, ale ja nie o tym, tylko o tym wątku
Tylko, ze to jest kluczowa kwestia tutaj, czy przestępcy związani z władzą są bezkarni czy nie są.
No baba to straszna patologia, no sprawa jasna. Została ukarana za zbrodnie? No została. No to po co, mamy się wyżywać, że jakaś tam szeregowa działaczka okazała się zwrotem skoro została ukarana. Gdyby dzięki wsparciu kolegów z formacji udawało jej się unikać odpowiedzialności to byłaby zupełnie inna sprawa. Towarzystwo KO się oczyściło, PiS nie potrafiło. Więc gdzie tutaj hipokryzja?
Bo po kim mamy jechać? Po niej? No spoko, wredna, straszna baba. Po KO? A za co? Że akurat była jego członkiem? No i?
Jak się potwierdzą informację, że partia jej pomagała ukryć zbrodnie, to co innego, ale skoro ją skazali to chyba niezbyt pomagali.
Do powyższego dodam, że wobec Kurskiego nadal są prowadzone czynności procesowe, bo przez ponad 5 lat jak już szły przecieki ze taka jest sytuacja tatuś blokował postępowanie w prokuraturze. Z resztą... który prokurator czy sędzia dobrej zmiany miałby się narazić głównemu propagnadziście wtedy rządzącej partii...
Znasz li ten kraj, w którym prezydent leci pół świata na zebranie partyjne w obcym państwie?
Mógłby sobie latać. Ale za swoje.
Wycieczka na zlot międzynarodówki MAGA nie jest formą realizacji interesów ogółu Polaków.

Kibol może się spotykać teraz z prorosyjskim ścierwem, bo Tusk rozmawiał z putinem na molo 20 lat temu, czego nie rozumiesz lewaku?
Ale jakoś nie komentuje zdjęć jak na trybunie piłkarskiej siedzi z gościem z Rumunii który współpracuje z rosyjskimi słuzbami specjalnymi :P
Bo wtedy Rosja nie stanowiła dla nas bezpośredniego zagrożenia, więc Putin był zły, teraz stanowi więc jest zły, ale ludzie z jego otoczenia, współpracownicy, agenci, podwładni itd. są dobrzy.
Czego nie rozumiesz?

Efektem rozmów ze zdjęcia, które zalinkował Batyr, było to:
https://x.com/AWojciechowska6/status/2036875523058483616
^^putin na kolanach. Co załatwił, dla Polski, snusiarz, po rozmowach z węgierskim knurem? Zająknął się chociaż, o odblokowaniu dla Polski, 2 mld. złotych za pomoc Ukrainie, które węgierski knur nam bezprawnie blokuje? * Czy NICZEGO nie załatwił, jedynie robił za ściankę dla skorumpowanego oligarchy, w najbiedniejszym kraju UE?
*Dziwne, że Jane od chomika, tak zazwyczaj czujna, kiedy idzie o kasę przekazywaną Ukrainie, w tym wypadku milczy ;)
putin na kolanach Raczej na jednym kolanie, stawia znicz i oddaje hołd polskim oficerom zamordowanym przez NKWD. Kiepska masz narrację.
w najbiedniejszym kraju UE Najbiedniejszym krajem UE jest Bułgaria, później Rumunia, Węgry dopiero trzecie w czołówce krajów UE o najmniejszym PKB. Znowu problemy opisowe.
oddaje hołd polskim oficerom
Trump natomiast zmieszal ich z blotem, czemu radosnie przyklaskiwal snusiarz. Jak odpalasz fikolka to ja moge jebnac i salto!
Węgry dopiero trzecie w czołówce krajów UE o najmniejszym PKB
Sugcez pelna geba!
Trump natomiast zmieszal ich z blotem Widac takie ma zdanie o polskich żołnierzach prezydent kraju uchodzącego za naszego największego sojusznika.
Sugcez pelna geba! Co, nie zmienia faktu, że nie jest to najbiedniejszy kraj w UE.
Niektórzy dziennikarze symetryści i mediaworkerzy strasznie się o to oburzają. Że to przekraczanie granic, że to jest nieprofesjonalne:
https://x.com/b_prasoweORLEN/status/2036930379127402578
^^Moim zdaniem, tak właśnie to powinno wyglądać, biuro prasowe, nie musi się ograniczać do "suchych" komunikatów, inaczej kłamstwa zaleją nas totalnie. Nie ma tu wulgaryzmów, jest merytoryczna orka pcimskiego Dyzmy, punkt po punkcie. Tak powinna wyglądać walka z dezinformacją.
Czy Tusk planuje obniżyć VAT na paliwa?
Czy on jest normalny? Przecież pisiory wścieklizny dostaną.
Mam nadzieję że to nie będzie jakieś symboliczne 1%

Tusk chce obniżyć VAT na paliwa z 23% na 8%.
A wystarczyło wywiesić takie karteczki, jak te na zdjęciu za Obajtka/Morawieckiego i debilni wyborcy PiS byliby zadowoleni...
https://wyborcza.biz/biznes/7,179190,30256331,orlen-klamie-a-rzad-milczy.html?disableRedirects=true
Niestety ale na ceny ropy i gazu ma największy wpływ ten drugi Donald, z Ameryki.
Na Węgrzech sondaż 58% do 35% :D Oby było tak samo na wyborach. Jednak kolaboracja z ruskimi nie podoba sie obywatelom

Takie i podobne wiadomości wysyłane przez pisowskich ćwierćinteligentów (czyli tych najmądrzejszych!) mimo wszystko jakiś tam spokój u mnie wywołują, kiedy myślę o nadchodzących wyborach.
Wierzę w Polaków, wierzę, że bycie debilem i prostakiem to nie jest szczyt wyborców tej parlamentarnej większości
Podobno, USA chce zajumać sprzęt który Nato kupiło Ukrainie. Brzmi jak żart ale moze byc prawdą
https://wiadomosci.wp.pl/rzad-orbana-chce-scigac-dziennikarza-ten-ujawnia-nad-czym-pracuje-7268523462891648a
" Jeden z nich dotyczy przemytu gotówki i kamieni szlachetnych z Rosji przez węgierskich urzędników."
Ooo i jeszcze czytam, że USA Szwajcarię okradają. Ten kto zostanie po Trumpie prezydentem bedzie miał ciężko
https://m.youtube.com/watch?v=oCk6pfYeLGc
chłopaki to nie dla was to kanał zero, a wy raczej tam nie wejdziecie.
ale zawsze może się przydać jako materiał referencyjny gdyby któremuś nie daj Boże wpadło do głowy coś takiego. a z tego co widać to środowiska około platformiane chyba biją na głowę tych w sutannach.
tak lucek, kazdy z KO to zoofil i pedofil!
Musial ci ktos niezle lepetyne obic i to co widzimy to jakis trwaly efekt chyba.
Przecież temat był opisywany wyżej.
O sprawie znowu jest głośno, bo to sprawa sprzed pewnego czasu bo ich skazano. Wyobrażasz to sobie, skazano działaczy partyjnych za przestępstwo! No za PiS nie do pomyślenia, przecież politycy (nawet najniższego szczebla bez żadnego stołka jak tutaj a jedynie lokalni działacze) według was powinni być bezkarni! No jak tak można skazywać swoich, co nie?
Para zwyroli, dostała wyroki. Państwo działa a nie jak za PiS chcieli skarżyć ofiary a sprawcy mieli być bezkarni.
To jest, kurwa, jakiś żart albo fake news?
https://x.com/i/status/2037197922094247941
https://x.com/i/status/2037193723314950614
https://x.com/i/status/2037232468059693150
https://x.com/i/status/2037214301073600688