Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Spectrevision

Firma producent

Amerykańska firma zajmująca się produkcją filmów i gier wideo, istniejąca od 2010 roku. Debiutancki projekt studia, czyli thriller psychologiczny Transference, trafił na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One w 2018 roku.

Historia

Spectrevision rozpoczęło działalność w 2010 roku. Firma została założona przez aktora Elijaha Wooda oraz reżyserów Daniela Noaha i Josha C. Wallera. W pierwszych latach działalności Spectrevision koncentrowało się wyłącznie na produkcji filmów (przede wszystkim horrorów). Dopiero w trakcie targów E3 2017 firma ujawniła, że nawiązała współpracę z Ubisoftem, by stworzyć swoją pierwszą grę wideo.

Mowa o Transference, czyli przygodówce utrzymanej w konwencji thrillera psychologicznego, opracowanej przede wszystkim z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja łącząca sceny „live action” (z udziałem prawdziwych aktorów) oraz grywalne fragmenty wykorzystujące grafikę komputerową, zadebiutowała na komputerach osobistych, PlayStation 4 i Xboksie One we wrześniu 2018 roku. Tytuł spotkał się ze stosunkowo ciepłym przyjęciem tak ze strony graczy, jak i recenzentów.


Wydawcy gier Spectrevision

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Spectrevision:


Ubisoft

Wyprodukowane gry