Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gun Media

Firma producent wydawca

Amerykański wydawca gier wideo, którego siedziba mieści się w Lexington. Firma działa od 2011 roku, a ma w swoim portfolio produkcje przeznaczone na komputery osobiste, konsole i urządzenia mobilne.

Historia

Firma Gun Media została założona w 2011 roku, choć faktycznie zaczęła funkcjonować dopiero rok później. Od tamtej pory na jej czele stoi Wes Keltner, a jej siedziba mieści się w Lexington, w amerykańskim stanie Kentucky.

W lipcu 2013 roku do portfolio wydawniczego Gun Media trafiła pierwsza pozycja, czyli Breach & Clear. Mowa o strategicznej grze akcji autorstwa zespołu Mighty Rabbit Studios, która najpierw pojawiła się na urządzeniach mobilnych, a później zawitała również na komputerach osobistych i konsoli PlayStation Vita. W 2014 roku Gun Media wydało następną produkcję. Tym razem padło na bijatykę pod tytułem Speakeasy, opracowaną przez ekipę SuperSoul, która trafiła na PlayStation 4. W przeciwieństwie do wcześniejszego tytułu, który doczekał się umiarkowanie ciepłego przyjęcia, Speakeasy nie przypadło do gustu graczom i recenzentom.

W 2015 roku w sprzedaży pojawiła się kontynuacja gry Breach & Clear, o podtytule Deadline; choć Gun Media nie było jej wydawcą, brało udział w jej tworzeniu. Tytuł początkowo był dostępny wyłącznie na komputerach osobistych, jednak później doczekał się premiery również na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Maj 2017 roku przyniósł natomiast grę Friday the 13th: The Game, której powstanie było możliwe dzięki udanej zbiórce crowdfundingowej. Dzieło niezależnego studia IllFonic Games pojawiło się na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One, a w 2019 roku trafiło również na konsolę Nintendo Switch. Projekt odniósł sukces sprzedażowy – w sierpniu 2017 roku mógł się pochwalić blisko dwoma milionami nabywców.

W październiku 2018 roku polska ekipa Bloober Team zapowiedziała grę Layers of Fear 2, której wydanie miała wziąć na siebie firma Gun Media. Tytuł trafił na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One 28 maja 2019 roku, a zadebiutował w towarzystwie umiarkowanie wysokich ocena.


Współpracujący z Gun Media producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez Gun Media


Bloober Team