Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Lo-Fi Games

Firma producent wydawca

Niezależne brytyjskie studio deweloperskie z siedzibą w Bristolu. Debiutanckim projektem firmy Lo-Fi Games jest gra Kenshi z 2018 roku.

Historia

Lo-Fi Games oficjalnie rozpoczęło działalność w 2011 roku, jako jednoosobowe studio założone przez Chrisa Hunta. Mowa o programiście, który trzy lata wcześniej porzucił posadę w innym studiu deweloperskim (tworzącym „casualowe” gry), by poświęcić się pracy nad swoją autorską produkcją. Co ciekawe, w międzyczasie Hunt musiał zarabiać na życie jako ochroniarz.

Kenshi, bo takie miano nosił ów projekt, zadebiutowało w steamowym Wczesnym dostępie dwa lata później. Ta rozbudowana produkcja oddająca w ręce graczy rozległy, fantastyczny świat, odniosła na tyle duży sukces, że Hunt mógł w końcu zatrudnić niewielki zespół. W ciągu następnych pięciu lat ekipie udało się doprowadzić do końca swój debiutancki projekt – Kenshi zadebiutowało na komputerach osobistych w grudniu 2018, a zostało ciepło przyjęte zarówno przez graczy, jak i recenzentów.


Lo-Fi Games: wyprodukowane gry

Kenshi

Kenshi

Kenshi 2

Kenshi 2

Gry w produkcji i planach

Kenshi 2 PCbrak danych

Wyprodukowane i wydane gry