Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Beautiful Game Studios

Firma producent

Brytyjskie studio deweloperskie, stworzone przez firmę Eidos Interactive w 2003 roku. Beautiful Game Studios powstało, by przejąć pieczę nad marką Championship Manager, rozwijaną dotychczas przez zespół Sports Interactive. Dzieła tego studia można znaleźć na komputerach osobistych i konsoli PlayStation Portable.

Historia

Spod skrzydeł Eidos Interactive…

Zespół Beautiful Game Studios został założony w 2003 roku, jednak o jego istnieniu świat dowiedział się dopiero w styczniu 2004 roku. Po tym, jak ostatecznie rozeszły się drogi firm Eidos Interactive (w 2009 roku wykupionej przez Square Enix) oraz Sports Interactive, to właśnie owa ekipa miała się zająć rozwojem serii Championship Manager. Pierwsza odsłona tego cyklu stworzona przez Beautiful Game Studios miała zadebiutować w listopadzie 2004 roku, lecz ostatecznie trafiła do sprzedaży w marcu 2005; deweloperzy musieli opracować ją od podstaw, przez co nie zmieścili się w terminie.

Na przestrzeni lat 2005-2010 Beautiful Game Studios stworzyło nie tylko kolejne pełnoprawne odsłony cyklu (ostatnią z nich był Championship Manager 2010), lecz także spin-off dostępny wyłącznie na PlayStation Portable.

…w ręce Square Enix

Po tym, jak Beautiful Game Studios znalazło się w rękach firmy Square Enix, przeszło zakrojoną na szeroką skalę restrukturyzację, w wyniku której 80% członków zespołu straciło pracę lub zostało wcielonych w szeregi studia Eidos Shanghai. W 2011 roku ekipa ogłosiła, że wraz z chińską firmą Shanda Games opracuje Championship Managera: World of Football, czyli produkcję dostępną z poziomu przeglądarki internetowej. Ostatecznie projekt nie doczekał się jednak realizacji.


Wydawcy gier Beautiful Game Studios

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Beautiful Game Studios:


Square-Enix / Eidos