Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Atomic Wolf

Firma polski producent wydawca

Atomic Wolf jest niezależnym polskim studiem deweloperskim z siedzibą w Warszawie. Debiutancki projekt tego zespołu to Liberated, czyli przygodowa gra akcji utrzymana w stylistyce interaktywnego komiksu.

Historia

Studio Atomic Wolf rozpoczęło działalność w 2017 roku. Pierwszy zwiastun debiutanckiego projektu tego niewielkiego warszawskiego zespołu gracze mogli zobaczyć blisko dwa lata później. W marcu 2019 roku światło dzienne ujrzał bowiem trailer Liberated, czyli przygodowej gry akcji 2,5D, której akcję osadzono w dystopijnym, cyberpunkowym świecie. Tytuł zwracał uwagę za sprawą unikalnej stylistyki – oprócz monochromatycznej, ręcznie rysowanej grafiki jego cechą charakterystyczną była realizacja na modłę interaktywnego komiksu, w którego kadrach toczyła się akcja.

Liberated zadebiutowało na konsoli Nintendo Switch 2 czerwca 2020 roku. Choć oceny przyznane przez branżowe media były umiarkowanie pozytywne (według serwisu Metacritic ich średnia to 58/100), gracze przyjęli tę pozycję znacznie lepiej (o czym świadczy nota użytkowników w serwisie Metacritic wynosząca 7,5/10). Na komputery osobiste omawiana produkcja trafiła 30 lipca; ponadto w planach twórców było przygotowanie wersji na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Jak się okazało we wrześniu, nie był to jedyny projekt, nad którym pracowało studio Atomic Wolf. Wówczas zespół zaprezentował bowiem światu produkcję pod tytułem 4 Minutes to the Apocalypse. Gracze mieli w niej trafić do postapokaliptycznego świata (a dokładnie – na pokład tajnej łodzi podwodnej), gdzie czekała ich prawdziwa walka o przetrwanie. W przeciwieństwie do swojego debiutanckiego dzieła, tym razem ekipa nie eksperymentowała z formą, stawiając na klasyczną przygodową grę akcji wzbogaconą o elementy RPG i survival horroru. Pozycja zmierzała na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One.


Atomic Wolf: wyprodukowane gry

Liberated

Liberated

4 Minutes to the Apocalypse

4 Minutes to the Apocalypse

Wydawcy gier Atomic Wolf

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Atomic Wolf:


Walkabout

Wyprodukowane gry

Plany wydawnicze na przyszłość

4 Minutes to the Apocalypse2021