Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2020, 16:41

Gameplay z Liberated - polskiej gry w unikalnej komiksowej oprawie

Do Internetu trafił 9-minutowy gameplay z Liberated, czyli utrzymanej w komiksowej stylistyce gry platformowej od polskiego studia Atomic Wolf. Na zaprezentowanym materiale ukazane zostały między innymi eksploracja świata, walka oraz sekwencje quick time event.

Dystopijny świat Liberated na pierwszym gameplayu. - Gameplay z Liberated - polskiej gry w unikalnej komiksowej oprawie - wiadomość - 2020-02-10
Dystopijny świat Liberated na pierwszym gameplayu.

Serwis IGN opublikował 9-minutowy gameplay z Liberated, czyli debiutanckiej produkcji polskiego studia Atomic Wolf. Film przybliża nam podstawowe mechaniki rozgrywki, które zostały zaimplementowane w produkcji.

Gameplay wyraźnie pokazuje nam charakterystyczną oprawę graficzną. Całość utrzymana jest w ciemnej, przypominającej komiks stylistyce. Cutscenki nie są ciągłą animacją i składają się z wyraźnie oddzielonych od siebie obrazków, w których pojawią się także sekwencje quick time event. Zamiast mówionych dialogów zastosowano natomiast dymki z tekstem. Sama rozgrywka opiera się na eksplorowaniu kolejnych trójwymiarowych lokacji ukazanych w widoku z boku (2,5D). Na filmie widzimy między innymi, jak bohater pokonuje kolejne przeszkody terenowe, strzela do napotkanych przeciwników oraz chowa się, by uniknąć wykrycia.

Warto wspomnieć, że Liberated to produkcja osadzona w dystopijnej przyszłości, w której ludzie inwigilowani są za pomocą nowoczesnych technologii. Ten stan rzeczy nie odpowiada tytułowej grupie, która podejmuje walkę o wolność. Cała historia ma przedstawić losy kilku postaci, stojących po obu stronach konfliktu. Gra w pierwszej kolejności trafi na komputery osobiste i konsolę Nintendo Switch, co powinno nastąpić w drugim kwartale bieżącego roku.