Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Steampunk - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce steampunk na platformę Android ułożone według popularności.

Akcji1 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG3 Strategiczne4 Przygodowe5
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO
Steamburg
Steamburg

Przygodowe 6 kwietnia 2018

Kontynuacja pozytywnie przyjętej przygodówki Steampunker autorstwa rodzimego studia Telehorse. Akcja gry osadzona została w tym samym uniwersum, a my wcielamy się ponownie w postać Vincenta, walczącego z inwazją robotów z kosmosu. W przeciwieństwie do poprzedniczki, akcja gry ukazana została w perspektywie izometrycznej, a grafika zrealizowana w pełnym trójwymiarze. Rozgrywka koncentruje się w głównej mierze na elementach logicznych, a naszym zadaniem jest wpędzanie w pułapkę ścigających bohatera robotów.

Guardians: A Torchlight Game
Guardians: A Torchlight Game

RPG 2018

Gra RPG akcji, osadzona w uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Torchlight. Rozgrywka w Guardians: A Torchlight Game opiera się na przemierzaniu lokacji generowanych proceduralnie i walce z napotkanymi przeciwnikami. Tytuł pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy, w ramach opartych na rywalizacji lub współpracy trybów multiplayer.

Steampunker
Steampunker

Przygodowe 25 stycznia 2015

Inspirowana twórczością klasyków literatury fantastycznej polska przygodówka point-and-click, utrzymana w stylistyce steampunku. Wcielamy się w zwykłego, niczym nie wyróżniającego się bohatera imieniem Vincent, który z dnia na dzień staje się ostatnią nadzieją ludzkości w walce z inwazją kosmitów. Rozgrywka łączy eksplorację i poszukiwanie przedmiotów z licznymi minigrami logicznymi oraz elementami zręcznościowymi.

Cloud Chasers
Cloud Chasers

Akcji 15 października 2015

Cloud Chasers to opracowany z myślą o mobilnym systemie Android survivalowy sandbox. Gracz kieruje ojcem i córką, którzy próbują przedrzeć się przez pięć potężnych i wygenerowanych losowo pustyń. Podczas zabawy musimy szukać pożywienia i wody, unikać zagrożeń oraz podejmować ciężkie decyzje podczas wydarzeń losowych.

Trulon: The Shadow Engine
Trulon: The Shadow Engine

RPG 9 czerwca 2015

Gra RPG, w której gracz przejmuje kontrolę nad Gladią – łowczynią potworów - i zarządzając czteroosobową drużyną, musi odnaleźć lekarstwo na tajemniczą zarazę. Filar zabawy stanowi eksploracja, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi oraz walka z przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w trybie turowym, a kluczem do sukcesu jest umiejętne żonglowanie specjalnymi kartami – im bogatsza jest zebrana talia, tym szerszy wachlarz taktyk bojowych można wykorzystać.

Steampunk Tower
Steampunk Tower

Strategiczne 21 maja 2014

Steampunk Tower to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android strategia tower defense. Naszym zadaniem jest obrona wieży przed atakami wojsk. W tym celu stawiamy na jej balkonach automatyczne działka strażnicze i ulepszamy technologie.

Flockers
Flockers

Logiczne 14 stycznia 2015

Gra logiczna, będąca klonem rozwiązań znanych z popularnej serii Lemmings. Zadaniem graczy jest przeprowadzenie pędzącego przed siebie stadka owiec przez pełne niebezpieczeństw i pułapek poziomy. Za produkcję gry odpowiadają twórcy serii Worms ze studia Team 17.

80 Days
80 Days

Przygodowe 16 grudnia 2014

Strategiczno-przygodowa gra tekstowa, zainspirowana klasyczną powieścią Juliusza Verne'a W 80 Dni Dookoła Świata. W grze wcielamy się w postać służącego Phileasa Fogga imieniem Passepartout, a naszym zadaniem jest zadbać o to, aby nasz pracodawca wygrał lukratywny zakład poprzez planowanie wszystkich elementów tytułowej podróży.

Red Game Without a Great Name
Red Game Without a Great Name

Zręcznościowe 24 lipca 2017

Osadzona w steampunkowych klimatach dwuwymiarowa gra zręcznościowa autorstwa rodzimego studia iFun4All. Wcielamy się w rolę mechanicznego ptaka, którego zadaniem jest dostarczanie sekretnych wiadomości pocztowych. Zabawa sprowadza się do przemierzania kolejnych lokacji i unikania czyhających na nas niebezpieczeństw, wykorzystując zdolność teleportacji oraz inne power-upy.

Detective Dixie: The Revenge of Wishteria
Detective Dixie: The Revenge of Wishteria

Przygodowe prace wstrzymane

Detective Dixie and the Revenge of Wishteria to wydana na Androida detektywistyczna przygodówka. Zadaniem gracza jest rozwiązanie serii tajemniczych spraw. W tym celu przeprowadzamy śledztwa, gromadzimy dowody, przesłuchujemy świadków oraz podejrzanych, a na samym końcu musimy przekonać policję do dokonania aresztowania.

Final Fantasy VI
Final Fantasy VI

RPG 15 stycznia 2014

Cyfrowa reedycja szóstej części kultowego cyklu Final Fantasy, wydanej pierwotnie w 1994 roku na konsoli SNES. Fabuła gry skupia się na konflikcie pomiędzy podbijającym świat Imperium, a buntowniczą frakcją rebeliantów, określających siebie jako Returners. Tytuł oferuje największą w historii serii liczbę grywalnych bohaterów (łącznie 14) i oprócz typowych cech fantasy, wprowadza także po raz pierwszy elementy nurtu steampunk.

Steampunk Tower 2
Steampunk Tower 2

Strategiczne 2019

Osadzona w steampunkowym świecie strategia typu tower defense – dosłownie, bowiem celem gracza jest obrona wieży przed atakami wrogich wojsk. Gra stanowi kontynuację wydanego na platformy mobilne Steampunk Tower z 2014 roku.

Noblemen: 1896
Noblemen: 1896

Strategiczne 31 sierpnia 2017

Noblemen: 1896 to opracowana z myślą o systemie Android steampunkowa strategia wzbogacona silnymi elementami strzelankowymi. Gracz prowadzi swoją frakcję podczas wojny, szkoląc armie i podbijając terytoria. W trakcie bitew przejmuje kontrolę nad pojedynczym bohaterem i samodzielnie walczy z wrogami, jednocześnie wydając rozkazy jednostkom sojuszniczym.

Ironclad Tactics
Ironclad Tactics

Strategiczne 3 października 2014

Ironclad Tactics to gra karciana z elementami strategii czasu rzeczywistego (RTS), za której powstanie odpowiada studio deweloperskie Zachtronics Industries. Fabuła przedstawia alternatywną wizję historii amerykańskiej wojny secesyjnej, w której obie strony konfliktu dysponują napędzanymi parą bojowymi robotami.

W Trybach Tajemnic
W Trybach Tajemnic

Przygodowe 4 marca 2014

Clockwork Tales: Of Glass and Ink to utrzymana w steampunkowym klimacie casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez studio Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami agentki wywiadu, Evangeline Glass, i musi pokrzyżować plany przebiegłego Gerharda Barbera, który z pomocą skonstruowanego przez siebie gigantycznego robota pragnie wywołać wojnę.