Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka Steampunk Tower 2 (PC)

Steampunk Tower 2

Osadzona w steampunkowym świecie strategia typu tower defense – dosłownie, bowiem celem gracza jest obrona wieży przed atakami wrogich wojsk. Gra stanowi kontynuację wydanego na platformy mobilne Steampunk Tower z 2014 roku.

Strategiczne | steampunk | tower defense | 2D | indie

Opracowane z myślą o PC, AND i iOS Steampunk Tower 2 jest grą strategiczną typu tower defense, której akcja rozgrywa się w steampunkowym świecie. Rozgrywka polega na bronieniu wieży przed wrogimi siłami. Produkcja jest kontynuacją Steampunk Tower, które ukazało się w 2014 roku na urządzeniach z systemami iOS i Android. Za stworzenie tego tytułu odpowiada DreamGate Studios.

Fabuła

Akcja Steampunk Tower 2 jest osadzona w alternatywnej wersji naszego świata, w której rozwój technologiczny został zdominowany przez różnego rodzaju wynalazki oparte o energię pozyskiwaną z pary. W uniwersum tym od lat trwa wyniszczająca wojna z niebezpiecznym wrogiem. Gracz wciela się w oficera, znajdującego się pod komendą Lorda Binghama, który otrzymuje zadanie nadzorowania sekretnej bazy znajdującej się w hiszpańskich górach.

Mechanika

Świat gry jest dwuwymiarowy, a akcja została ukazana z boku. Celem zabawy jest bronienie wieży, która znajduje się na środku ekranu. Dokonujemy tego montując wieżyczki na specjalnych, przeznaczonych do tego stanowiskach. Otrzymujemy przy tym do dyspozycji różne rodzaje uzbrojenia, przystosowane do radzenia sobie z odmiennymi typami przeciwników – niektórzy z nich mają twarde pancerze, inni latają, a jeszcze inni są zwyczajną piechotą. Od czasu do czasu trafiamy też na potężnego, znacznie większego od wszystkich innych wojsk bossa.

Pomiędzy bitwami mamy możliwość nadzorowania i rozwijania sekretnego, steampunkowego miasteczka. Opracowując nowe technologie otrzymujemy dostęp do kolejnych broni. To jednak nie wszystko: produkcja DreamGate Studios posiada także rozbudowaną warstwę strategiczną, w ramach której – korzystając z wielkiej, fikcyjnej mapy Europy – staramy się podbić kolejne tereny, wysyłamy agentów na specjalne misje i budujemy tory kolejowe, ułatwiające transport surowców i szpiegów.

Tryby gry

Steampunk Tower 2 posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna w Steampunk Tower 2 w wersji na PC, AND i iOS jest w pełni dwuwymiarowa, co nie znaczy, że nie robi na graczu dobrego wrażenia. Udaje się je osiągnąć dzięki oszczędnej, pasującej do atmosfery tego tytułu palecie barw i ciekawemu stylowi artystycznemu, widocznemu najlepiej w przypadku modeli reprezentujących naszą wieżę oraz przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Steampunk Tower 2

Wymagania wiekowe Steampunk Tower 2

12+

Wymagania sprzętowe Steampunk Tower 2

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core i3 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
AND
iOS