Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Zoo Tycoon 2 (PC)

PC

Dodatki do Zoo Tycoon 2

Zoo Tycoon 2: Extinct Animals
Zoo Tycoon 2: Extinct Animals

dodatek do gry16 października 2007

Dodatek do gry Zoo Tycoon 2 opracowany przez autorów pierwowzoru, czyli studio Blue Fang Games. Opisywane rozszerzenie jest największym, jakie do tej pory opracowali deweloperzy – wprowadza bowiem trzydzieści nowych gatunków zwierząt, wśród których pojawiają się ptaki dodo, tygrysy tasmańskie, a nawet dinozaury, na czele z tyranozaurem reksem. Zadaniem gracza jest zapewnienie im jak najlepszych (a zatem jak najbardziej zbliżonych do naturalnych) warunków – wszystko po to, by piękni i zadbani przedstawiciele fauny przyciągali rzesze turystów zostawiających w naszym obiekcie jak najwięcej pieniędzy, które następnie możemy przeznaczyć na jego dalszy rozwój. Zoo Tycoon 2: Extinct Animals wymaga do działania podstawowej wersji gry – add-on nie wprowadza żadnych zmian w oprawie graficznej i mechanice rozgrywki.

Zoo Tycoon 2: Podwodny świat
Zoo Tycoon 2: Podwodny świat

dodatek do gry17 października 2006

Kolejny po African Adventure dodatek do Zoo Tycoon 2, za którego opracowaniem stoją autorzy pierwowzoru, czyli studio Blue Fang Games. Tym razem deweloperzy oddają do naszej dyspozycji dwadzieścia nowych gatunków zwierząt, m.in. orki, delfiny butlonose, żółwie morskie oraz płaszczki. Rozszerzenie wprowadza także nowe elementy krajobrazu, budynki i atrakcje dla gości. Zoo Tycoon 2: Marine Mania zwiększa także poziom interakcji, w jakie możemy wchodzić z naszymi podopiecznymi – z nowymi zwierzętami można bowiem pracować nad tworzeniem układów choreograficznych, co pozwala na organizację przedstawień przyciągających większe tłumy turystów; oczywiście znajduje to bezpośrednie odzwierciedlenie w zasobności naszego wirtualnego portfela. Listę nowości zamyka dziesięć nowych scenariuszy. Add-on jest niesamodzielny, zatem wymaga do działania podstawowej wersji gry.

Zoo Tycoon 2: Afrykańskie zwierzaki
Zoo Tycoon 2: Afrykańskie zwierzaki

dodatek do gry22 maja 2006

Add-on do Zoo Tycoon 2, czyli drugiej odsłony popularnej serii strategii ekonomicznych, w których gracze wcielają się w zarządców wirtualnego zoo. Dodatek opracowany przez studio Blue Fang Games wprowadza do gry scenerie i zwierzęta z Afryki – wśród dwudziestu nowych gatunków oddanych w nasze ręce pojawiają się białe nosorożce, antylopy bongo i hieny pręgowane. Zoo Tycoon 2: African Adventure pozwala także na umieszczenie w obrębie naszego parku nowego typu ekspozycji zwierząt – dzięki minisafari zwiedzający mogą zobaczyć poszczególnych przedstawicieli fauny w środowisku zbliżonym do naturalnego. Listę nowości zamykają nowe budynki i schematy wystroju nawiązujące swym wyglądem do Afryki, a także całkowicie nowe misje i zadania. Opisywane rozszerzenie jest niesamodzielne i wymaga do działania podstawowej wersji gry.

Zoo Tycoon 2: Na Ratunek Zwierzakom
Zoo Tycoon 2: Na Ratunek Zwierzakom

dodatek do gry18 października 2005

Rozszerzenie do gry Zoo Tycoon 2, za którego opracowaniem stoją autorzy oryginału – studio Blue Fang Games. Dodatek pozwala graczom zająć się najrzadszymi, zagrożonymi wyginięciem gatunkami zwierząt, wśród których pojawiają się warany z Komodo, koale, orangutany oraz żółwie z Galapagos. By zapewnić im przetrwanie, należy zadbać o ich spokojny rozwój w warunkach możliwie najbardziej zbliżonych do naturalnych. Z uwagi na fakt, że celem samym w sobie nadal jest tutaj przyciągnięcie do zoo jak największej liczby turystów, musimy budować rozmaite punkty obserwacyjne czy nawet mosty sprytnie umieszczone nad wybranymi klatkami. W Zoo Tycoon 2: Endangered Species nic nie stoi także na przeszkodzie, by zabrać turystów na samochodową przejażdżkę umożliwiającą im obserwację naszych podopiecznych z bliskiej odległości, co znacznie zwiększa nasze przychody (zadowoleni klienci zostawiają w kasach więcej pieniędzy). Ważną rolę pełni także centrum edukacyjne, które pozwala gościom zapoznać się z informacjami na temat poszczególnych gatunków. Na koniec warto odnotować, że add-on wymaga do działania podstawowej wersji gry.