Shroud i Sacriel stworzą „najlepszą survivalową grę w historii”

Zapowiada się nowa sieciowa strzelanka w survivalowych klimatach. Spash Damage i dwóch popularnych streamerów, będących specjalistami w dziedzinie FPS-ów, połączyli siły i rozpoczynają pracę nad obiecującym projektem.

Shroud i Sacriel stworzą „najlepszą survivalową grę w historii”
Źródło fot. Youtube / Splash Damage
i

Dobra informacja dla miłośników gier survivalowych i tych lubiących postrzelać: na rynku pojawi się nowy obiecujący tytuł z gatunku sieciowych strzelanek. Wszystko za sprawą brytyjskiego dewelopera Splash Damage - firmy odpowiedzialnej chociażby za mapy do rozgrywki multiplayer w Doomie 3 czy poziomy i wsparcie w dziedzinie kodu sieciowego w Gears of War 4 – wspartego wiedzą i doświadczeniem dwóch znanych streamerów.

Mowa tu o Shroudzie i Sacrielu – ludziach, którzy przegrali niezliczone godziny w takich strzelankach jak CSGO czy Valorant. Zwłaszcza ten pierwszy zasłynął jako jeden z najlepszych graczy w tych produkcjach. Trzeba zatem uczciwie przyznać, że trudno byłoby znaleźć lepszych specjalistów od rozgrywki tego typu.

Solidne podstawy

Twórcy ci, oprócz solidnego doświadczenia, mogą poszczycić się również sporą popularnością. Zwłaszcza mający polskie korzenie Shroud, a właściwie Michael Grzesiek: streamera tego na Twitchu obserwuje aż 10,5 miliona osób. Również Sacriel może się pochwalić zupełnie nienajgorszymi wynikami: jego konto śledzi ponad 713 tysięcy widzów.

Chłopaki razem ze Splash Damage opracowują grę o kodowej nazwie„Project Astrid”.

Czym będzie nowy tytuł?

Czym jednak będzie Project Astrid? Z zapowiedzi twórców wynika, że to wysokobudżetowa produkcja survivalowa z otwartym światem, opierająca się przede wszystkim na strzelaniu. W jej tworzeniu na pewno przyda się więc doświadczenie Shoruda i Sacriela.

Tytuł nie jest powiązany z żadną istniejącą obecnie grą - wszystko zatem powstaje od zera. Pozwala to twórcom na swobodę przy projektowaniu mechanik i scenariuszy rozgrywki.

Na ten moment Project Astrid znajduje się w fazie przedprodukcyjnej. Do wydania gry jest jeszcze zatem daleka droga.

Cel - stworzyć najlepszą grę w swoim gatunku

Pomimo tego entuzjazm w zespole jest spory. Streamerzy z nieskrywaną radością mówią, że dążą do stworzenia najlepszego tytułu z tego gatunku. Ponadto Shorud stwierdził, że Project Astrid jest dla niego wszystkim. Twórcy zatem podchodzą do projektu bardzo ambitnie. Miejmy nadzieję, że wyniknie z tego naprawdę udana gra.

Więcej na temat:   Różności

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
1

Masakra graczy w Diablo 4. Rzeźnik pojawia się znikąd i jest nie do pokonania

Powrót ikonicznego Rzeźnika w Diablo 4 robi wrażenie. Jak twierdzą gracze, demon jest nie do pokonania.

Masakra graczy w Diablo 4. Rzeźnik pojawia się znikąd i jest nie do pokonania

Twórca Bayonetty twierdzi, że prequel zmotywuje Japończyków do posiadania dzieci

Bayonettę można oskarżyć o wiele, ale zachęcania Japończyków do posiadania dzieci raczej nie było na tej liście. Przynajmniej dopóki głosu nie zabrał sam Hideki Kamiya.

Twórca Bayonetty twierdzi, że prequel zmotywuje Japończyków do posiadania dzieci

Twórcy Diablo 4 posprzątają dom za graczy, by ci mogli skupić się na expieniu

Diablo 4 zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze beta testy rozgrzały zniecierpliwionych graczy, a drugie są już na horyzoncie. Promocja gry również idzie pełną parą, a Blizzard ostatnio złożył fanom nietypową propozycję.

Twórcy Diablo 4 posprzątają dom za graczy, by ci mogli skupić się na expieniu