Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Avatar Frontiers of Pandora - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Avatar Frontiers of Pandora - poradnik do gry

Avatar Frontiers of Pandora - poradnik do gry

Far Cry z niebieskimi ludzikami Avatar Frontiers of Pandora poradnik to najlepsze porady na start, do eksploracji, rozwoju postaci. Opisujemy wszystkie mechaniki, tarsyu, dzwonopędy, umiejętności przodków, znajdźki, stacje badawcze, mapy, wymagania sprzętowe, długość gry, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2024

Nasz poradnik do gry Avatar Frontiers of Pandora pomoże Wam w pełnym zbadaniu planety Pandora, a także w nauczeniu się wszystkich najważniejszych mechanik rozgrywki. W poradniku duży nacisk położyliśmy na odnajdywanie sekretów i znajdziek (umiejętności przodków, dzwonopędy, terminale komputerowe, sadzonki tarsyu i inne), a także rozwiązywanie zagadek. Oprócz tego znajdziecie odpowiedzi na często zadawane pytania (zmiana wyglądu, inna pora dnia, leczenie postaci, szybka podróż i inne) oraz informacje m.in. o rozwoju postaci, najlepszych broniach, kreatorze postaci i lataniu Ikranem. Całość uzupełnia poradnik trofeowy i mówimy też ile czasu zajmuje przejście Avatar: Frontiers of Pandora w 100%.

Avatar Frontiers of Pandora: Zawartość poradnika

W pierwszym rozdziale znajdziecie przede wszystkim porady na start, dzięki którym łatwiej rozpoczniecie przygodę z grą i unikniecie częstych błędów. Dodatkowo znajdziecie strony m.in. o poziomach trudności, rekomendowanych broniach, kreatorze postaci, rzemiośle oraz najlepszych umiejętnościach do zakupienia za punkty rozwoju.

Najobszerniejszym rozdziałem naszego poradnika jest ten poświęcony sekretom i znajdźkom. Opisuje on miejsca na Pandorze, w których możecie znaleźć m.in. umiejętności przodków, sadzonki tarsyu, dzwonopędy, terminale komputerowe czy totemy Sarentu. Dodatkowo możecie znaleźć rozwiązania większych zagadek napotykanych w grze.

W naszym poradniku znalazł się też rozdział FAQ z odpowiedziami na częste pytania. Objaśnia on m.in. jak zmienić wygląd bohatera, jak zmienić porę dnia, jak używać szybkiej podróży, jak walczyć z maszynami czy jak zdobyć lepszy łuk.

Ostatnim rozdziałem jest aneks, w którym znajdziecie przede wszystkim poradnik do zdobywania trofeów i osiągnięć, a także strony dotyczące m.in. sterowania, wymagań sprzętowych PC, edycji gry, długości gry, wersji językowych, kooperacji, a także dostępności na Steam i w ramach usługi Game Pass.

Avatar Frontiers of Pandora: Szybkie porady na start

 1. Zakradajcie się do wrogich lokacji. Możecie być w stanie pozbyć się po cichu części wrogów czy rozstawić pułapki i dopiero wtedy przystąpić do bezpośrednich walk.
 2. Odnajdujcie kwiaty Tarsyu. Każdy zbadany kwiat przydziela zupełnie nową umiejętność przodków i mogą one wyraźnie ułatwiać rozgrywkę.
 3. Jak najczęściej aktywujcie zmysły Na'vi. Ich używanie jest darmowe i możecie dzięki nim odnajdywać rośliny, loot, ślady, zwierzynę czy przeciwników.
 4. Zbierajcie materiały rzemieślnicze. Możecie je odnajdywać w pojemnikach czy zbierać z roślin i przydają się do gotowania i wytwarzania przedmiotów.
 5. Zwracajcie uwagę na Siłę bojową. Nie atakujcie wrogów i nie rozpoczynajcie questów z wyższych poziomów od aktualnej siły bohatera.

Więcej wskazówek i podpowiedzi możecie znaleźć na osobnej stronie: Porady na start.

Avatar Frontiers of Pandora: Podstawy

 1. Poziomy trudności - informujemy o głównych poziomach trudności walk i eksploracji, a także czy można dynamicznie zmieniać poziom wyzwania.
 2. Najlepsze umiejętności - na tej stronie poradnika znajdziecie listę polecanych przez nas umiejętności.
 3. Wszystkie bronie - ta strona poradnika zestawia wszystkie bronie ludzi i Na'vi, a także wyjaśnia jak zdobywać nowe modele broni.
 4. Kreator postaci - na stronie opisaliśmy wszystkie główne opcje kreatora bohatera udostępnianego w prologu.
 5. Ikran - możecie dowiedzieć się jak odblokować latającego wierzchowca i jakie są główne zasady latania po świecie gry.
 6. Hakowanie - z tej strony dowiecie się jak odblokować urządzenie SID, jak odnajdywać obiekty do hakowania i jak zaliczać mini-grę hakerską.

Avatar Frontiers of Pandora: FAQ

 1. Czy będzie na Steam? - na tej stronie poradnika informujemy czy gra jest dostępna do zakupienia na platformie Steam.
 2. Jak walczyć z mechami PZM? - zamieściliśmy praktyczne porady jak wynajdywać słabe punkty mechów i egzoszkieletów, a także jak prowadzić walki z maszynami.
 3. Gdzie spotkać się z Sarentu przy ognisku? - opisaliśmy cel misji z odnalezienia ogniska w queście Witamy w Ruchu Oporu.
 4. Jak zniszczyć komin wydechowy? - ta strona poradnika podpowiada jak ostatecznie sabotować Pneumatyczną wieżę wiertniczą Echo w zadaniu Witamy w Ruchu Oporu.
 5. Jak znaleźć bagienne gniazdo? - na tej stronie poradnika podpowiadamy jak dotrzeć do gniazda w głównym queście Błogosławieństwo Eywy.
 6. Jak dotrzeć na szczyt klifu? - opisaliśmy trudniejszą wspinaczkę, którą trzeba zaliczyć w głównej misji Pieśni przodka.
 7. Czy jest szybka podróż? - informujemy jak odblokować fast travel, gdzie można się teleportować i czy szybka podróż jest darmowa.
 8. Jak zmienić porę dnia? - w naszym poradniku znajdziecie informacje jak przyśpieszyć upływ czasu i czy zmiana dnia oraz pogody mają praktyczne zastosowania.
 9. Jak zmienić wygląd postaci? - wyjaśniamy jak używać przebieralni do modyfikacji wyglądu bohatera już po rozpoczęciu gry.
 10. Jak zdobyć lepszy startowy łuk? - podpowiadamy jak pozyskać na wczesnym stadium gry długi łuk o lepszych statystykach od bazowego.
 11. Jak zbadać teren na zewnątrz laboratoriów? - na tej stronie podpowiadamy gdzie znaleźć ślady stóp Na'vi oraz jak je zbadać w queście Przeistoczenie.
 12. Jak leczyć postać? - na stronie opisaliśmy aktywne i pasywne techniki odnawiania zdrowia, a także jak na stałe wydłużać pasek zdrowia bohatera.
 13. Jak powiększyć sakwę leczniczą? - wyjaśniamy, w jaki sposób ulepszyć mocno ograniczoną pojemność sakwy na przedmioty leczące.
 14. Jak przeżyć szturm ZPZ? - na tej stronie dowiecie się, jak poradzić sobie z nacierającymi falami wrogów podczas jednego z zadań fabularnych.
 15. Czy jest raytracing? - ta strona poradnika wyjaśnia czy gra pozwala załączyć śledzenie promieni.
 16. Jak korzystać z wierzchowca? - z tej strony dowiecie się o istniejących w grze rodzajach wierzchowców oraz o tym, jak je pozyskać.
 17. Jak ukończyć śledztwo w zadaniu Zauroczenie? - omawiamy, jak poradzić sobie z kłopotliwym śledztwem w trakcie jednego z zadań.
 18. Jak zapisać grę? - na stronie tej pochylamy się nad zagadnieniem związanym z zapisywaniem gry.
 19. Czy są opcje romansowe? - ze strony tej dowiecie się, czy w najnowszej grze Ubisoftu wprowadzone zostały wątki romansowe.
 20. Jak zwiększać Siłę bojową? - wyjaśniamy jak zwiększać poziom bohatera oraz jak radzić sobie z zagrożeniami z wyższych poziomów.
 21. Jak zdobyć materiały do ciężkiego łuku? - na stronie tej podpowiadamy, gdzie i w jaki sposób szybko pozyskać materiały do ulepszonego, ciężkiego łuku.
 22. Jak wykonać Szybką śmierć? - na tej stronie opisujemy zagadnienia związane z mechaniką Szybkiej śmierci, która istotna jest w trakcie polowań.
 23. Co robić ze starym wyposażeniem? - wyjaśniamy jak pozbywać się przestarzałego wyposażenia zapychającego was ekwipunek.
 24. Jak walczyć z thanatorami? - radzimy jak walczyć z thanatorami, najgroźniejszymi przeciwnikami w całej grze.

Avatar Frontiers of Pandora: Sekrety i znajdźki

 1. Umiejętności przodków - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich kwiatów tarsyu. Nagrodzą was one umiejętnościami przodków, które mają ogromny wpływ na możliwości waszej postaci.
 2. Sadzonki tarsyu - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich sadzonek tarsyu. Nagrodzą was one punktami umiejętności, które możecie wydać by rosnąć w siłę.
 3. Dzwonopędy - Las Kinglor - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich dzwonopędów w pierwszym regionie gry, Lesie Kinglor. Nagrodzą was one permanentnym wzrostem punktów zdrowia.
 4. Dzwonopędy - Wyżyna - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich dzwonopędów w drugim regionie gry, Wyżynie. Nagrodzą was one permanentnym wzrostem punktów zdrowia.
 5. Dzwonopędy - Chmurny Las - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich dzwonopędów w trzecim regionie gry, Chmurnym Lesie. Nagrodzą was one permanentnym wzrostem punktów zdrowia.
 6. Totemy Sarentu - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich totemów Sarentu. Rozwiązywanie powiązanych z nimi zagadek nagrodzi was przychylnością klanu, na którego terytorium się znajdują.
 7. Ostrzoskrzydłe szlaki - lista zawierająca informacje o tajemniczych szlakach prowadzących do rzadkich owoców.
 8. Stacje badawcze - na tej liście znajdziecie wszelkie potrzebne informacje, które pomogą Wam znaleźć i uruchomić nieaktywne stacje badawcze.
 9. Terminale komputerowe i strony komiksu - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich terminali komputerowych. Ich hakowanie odblokowuje nowe questy i prowadzi do kolejnego typu znajdźki - strony komiksu.
 10. Malowanie z pamięci - z tej strony dowiecie się wszystkiego na temat interesujących znajdziek pod postacią minigry.
 11. Eolskie fletnie wietrzne - na tej liście wypisaliśmy wszystkie fletnie wietrzne, z którymi zetkniecie się w drugim regionie gry, na Wyżynie.
 12. Latawce Zeswa - na tej stronie znajdziecie wszystkie latawce Zeswa, znajdźki obecne na Wyżynie, drugim regionie gry.
 13. Lalki Kame'tire - wypisaliśmy gdzie znaleźć wszystkie lalki Kame'tire, znajdźki obecne w Chmurnym Lesie, trzecim regionie gry.
 14. Opiekunowie pąków - na tej stronie opisaliśmy opiekunów pąków, znajdźki obecne w Chmurnym Lesie skrywające cenne mikstury.

Avatar Frontiers of Pandora: Długość gry

Ukończenie Avatar Frontiers of Pandora może zająć wam kilkadziesiąt godzin. Więcej informacji znajdziecie na stronie: Długość gry.

Avatar Frontiers of Pandora: Trofea, Osiągnięcia

W naszym poradniku znajdziecie szczegółowy poradnik trofeowy, w którym opisaliśmy każde osiągnięcie, jakie możecie zdobyć w najnowszej produkcji Ubisoftu.

Avatar Frontiers of Pandora: Edycje gry

Najnowsza produkcja Ubisoftu nie będzie dostępna w popularnych platformach takich jak Steam czy Epic Game Store. Ze strony poradnika Edycje gry dowiecie się wszystkiego o sposobach zakupu tego tytułu.

Avatar Frontiers of Pandora: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 10, Windows 11 (wersje 64-bitowe)
 2. Procesor: AMD Ryzen 5 3600 @ 3,6 GHz, Intel Core i7-8700K @ 3,70 GHz, lub lepszy
 3. Pamięć RAM: 16 GB (działająca w trybie dwukanałowym)
 4. Karta wideo: AMD RX 5700 (8 GB), Intel Arc A750 (8 GB, z włączoną funkcją ReBAR), NVIDIA GeForce GTX 1070 (8 GB) lub lepsza
 5. Dysk twardy: 90 GB dostępnego miejsca (SSD)
 6. Wersja biblioteki: DirectX: DirectX 12

Więcej na temat zalecanych wymagań znajdziecie na osobnej stronie poradnika: Wymagania sprzętowe.

Autorzy Poradnika

Adam Celarek

Adam Celarek

Grami interesuje się od najmłodszych lat. Absolwent filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obronił pracę z zakresu ludologii. Pracę w GRY-Online.pl rozpoczął na początku 2023 roku. W redakcji pełni rolę autora poradników. Entuzjasta RPG-ów, nietuzinkowych gier indie oraz kompetytywnych tytułów e-sportowych (głównie bijatyk oraz gier MOBA). Poza grami interesuje się także papierowymi grami fabularnymi oraz karciankami kolekcjonerskimi. Miłośnik oldskulowej technologii i stylu retro.

więcej

Filip Melzacki

Filip Melzacki

Student filologii angielskiej. W GRYOnline.pl pracuje od 2020 roku. Zaczynał w Encyklopedii, w następnych latach przeniósł się do działu tłumaczeń, a następnie do Poradników. Miłośnik gier indie, RPGów, gier taktycznych i platformówek. W wolnych chwilach pasjonuje się śpiewem i pływaniem. Wciąż marzy o kampanii DnD, która mogłaby odtworzyć magię tej pierwszej.

więcej

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Avatar Frontiers of Pandora - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 17 listopada 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.